Epir

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad bi se tako "gledalo",ja mogu da kazem za danasnje 3 suverene drzave,republike da pripadaju Srbiji...


Evo je prava stvar za tebe - gledaj prazljivo i otvori "opis" klipa.

Nema veze to sa ovim klipom , klip je politicki i neka ''Istorija Albanije'' .

Naravno, to ne možeš da porekneš, e zato bi ih Strabon razumeo i mogao da komunicira sa njima. Ali pošto su govorili varvarskim , nije mogao.
Ako misliš na starogrčki, Pelaški, onaj kojim je govorio Homer, idi malo pa pročitaj temu odakle su se Grci doselili na Balkan, da se ne ponavljam.
Video sam tu themu , pokusavao si neshto . ali slabo .
 
Poslednja izmena:
Nema veze to sa ovim klipom , klip je politicki i neka ''Istorija Albanije'' .


Video sam tu themu , pokusavao si neshto . ali slabo .
Što se nisi uključio da mi pomogneš sa nekim starim albanskim rečima koje su ušle u Homerov rečnik ? Cenim da ih je bilo na hiljade, možda i više nego što ih danas albanski jezik ima, jer cela priča o kulturnim Pelastima se završava sa Albancima koji su otkad su prvi put pomenuti pre 1000 godina samostalno osmislili i izgradili 1000 bunkera, kojima je žena tovarna životinja , koji čuvaju koze i vode ljubav sa magaricom u 21 veku. Dostojni naslednici.
 
Nema veze to sa ovim klipom , klip je politicki i neka ''Istorija Albanije'' .

Nije "neka" nego se konkretno odnosi na vase moderne mitove i "povezivanja".

A ova tema jeste politicka. Ukoliko ti tvrdis da je Epir istorijski albanski zasto jedan Srbin ili Bugarin isto ne bi rekao za Makedoniju (da uzmemo kao primer) ? :think:
 
Nije "neka" nego se konkretno odnosi na vase moderne mitove i "povezivanja".

A ova tema jeste politicka. Ukoliko ti tvrdis da je Epir istorijski albanski zasto jedan Srbin ili Bugarin isto ne bi rekao za Makedoniju (da uzmemo kao primer) ? :think:

Ne razumete me , ne smetam ja vama na vasu Istoriju , dali moze biti neka drzava od davna vremena , danas Srpska ..

Epir je nastarija zemlja u Istoriju , Do pre neki dan su se bunili ovde vecina da pripada onima ili nekome , pa nek dokazhu sada . Ja imam svoje argumente ako imaju bolje nek izvole , ako nemaju nek shute drugi put .
Nemaju potrebe za mene da se i ja ukljucim :)
Imas ovde od tvog kolege u taj link dovoljno za albanski jezik ( bez ja da pocinjem) ;
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=14508549&postcount=163
Inace citaj i Giusepe Crispi , pa vidi ko je govorio Homerov jezik :mrgreen:
1831 Giuseppe Crispi – 'Memoria sulla lingua albanese'
 
Poslednja izmena:
Ne razumete me , ne smetam ja vama na vasu Istoriju , dali moze biti neka drzava od davne vremena , danas Srpska ..

]

Tu svoju istoriju možeš da pišeš tamo gde će neko da ti aplaudira za to, ovde gubiš vreme i nerviraš se. Ajd napuni jedan čibuk sa domaćom pa proteraj kroz sinuse.
 
Tu svoju istoriju možeš da pišeš tamo gde će neko da ti aplaudira za to, ovde gubiš vreme i nerviraš se. Ajd napuni jedan čibuk sa domaćom pa proteraj kroz sinuse.

Pogresio si ulogu Milorade , nisi ti taj koji mozhesh zabraniti nekome ovde da se izjasni slobodno . LOL .
Ne verujem da si postao moderator :mrgreen:
 
Ne razumete me , ne smetam ja vama na vasu Istoriju , dali moze biti neka drzava od davna vremena , danas Srpska ..

Epir je nastarija zemlja u Istoriju , Do pre neki dan su se bunili ovde vecina da pripada onima ili nekome , pa nek dokazhu sada . Ja imam svoje argumente ako imaju bolje nek izvole , ako nemaju nek shute drugi put .

Ti mozda sada konkretno NE,ali tvoji zemljaci Siptari itekako. Bas sam gledao neki vas sajt,napravili "slideshow" na baneru i pise nesto ovako - Otete zemlje Kosovo i ?... - moraju ostati Albanija + karta fasisticke "velike Albanije".

Kriza i iznenadno "pronalazenje" identiteta kod vas se moze lepo hronoloski prikazati.
Evo,sad vidim neke klipove u stilu tvog potpisa na forumu - Mi smo ovde odkad sunce sija,bla bla truc. - Cist primer vase inteligencije.

Epir je daleko od "najstarije u istoriji".

Pretrazi malo pod - Rajkova pecina,izmedju ostalog.

Pogresio si ulogu Milorade , nisi ti taj koji mozhesh zabraniti nekome ovde da se izjasni slobodno . LOL

Primeri shvatanja odredjenih pozicija i slobode.
 

Strabo wrote that Macedonians, Illyrians and Epirians spoke the same language and had similar traditions.

Polibije (19. Claudius. Cap. 15. Aurelianus. Cap. 13; Appianus Illyr. Cap. 6; Mannert): "Ilirski jezik je makedonski dijalekat, a takođe je trački jezik"

:gace:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top