Da li ima nade za demo bendove?

mystikal

Početnik
Poruka
15
Cemu mogu da se nadaju demo bendovi u Srbiji?

Imamo "Demo-Express" na radiju Beograd 202 koji dobro radi svoj posao samo u sklopu metala, i to je OK. Ali sta je sa ostalima? Onima koji sviraju druge vrste muzike?

Dokle ce da drzava i vlasnici klubova da uzimaju ludacke procente od demo koncerata, pritom bendovima ne ostavljajuci ni dinara?

Kako ce ti isti bendovi doci do albuma ili demo snimka?

Gomila uzasno losih studija i losih uslova za rad, zar je to osnova za buducnost muzike na ovim prostorima?
 
Dont_Break_The_Oath:
Sve je stvar snalazenja.
Ja pomazem jednom Heavy Metal bandu u kome se nalaze izvrsni,izvrsni muzicari i ima nade da band izda album.Opremu svi imamo,samo nemamo pevaca,to je jedina prepreka.

Tacno je da je tesko naci dobrog pevaca. Reci mi, ako nije tajna, kako se zove bend?
Pa dobro. Sto se tice dostupnosti opreme to nekima nije frka, ali nekima jeste. Najvei problem je za bubnjare i za binsku opremu benda koju retko ko ima a da valja necemu. Zato su primorani da npr. ako sviraju u Domu Omladine moraju da daju extra 50 evra za krsh opremu. Tipa: krs bubnjevi, krsh razglas itd. itd.
 
Ne znam kako je u bgd-u ali u NS-u koliko sam ja video nije lose. Sto se tice opreme ona nije Bog zna sta ali kad na toj istoj opremi dodju Madjari, Bugari ili Rumuni i otprase da se ne zna onda logican zakljucak sledi da ovdasnji bendovi nisu dovoljno kvalitetni. Recimo na svirci na kojoj je bio Korozy bila je preterana. Oni su stvarno ubili ali ovi pre njih. . . Ono nisu se bas pokazali. . . Isto tako je bilo i sa nekim drugim svirkama. Tako da mislim da je u NS-u problem sto vecina bendova nije kvalitetna, a ne oprema kao sto vecina njih kaze. Recimo u maju moj drug je imao svirku i svirao je u dvoristu i covek je odsvirao dobro. Ono ne nesto preterano dobro, Ali u svakom slucaju imalo je se sta cuti na svirci. Na istoj toj opremi i na istom mestu sviraju i drugi i to ne lici ninasta i onda svi krive opremu. Mislim da je vise do ljudi koji sviraju nego do opreme.
 
Potpuno se slazem da je u nekim slucajevima stvar vise do ljudi i neuvezbanosti benda, kao i o samom kvalitetu i idejama.
Za NS ne znam...nikada nisam svirao tamo. Verujem da ima i tih slucajeva kao sto si rekao "...". U Bg-u
ima toliko bendova ali kvalitet nije toliko jak kao kvantitet.
 
OK je to...izdas CD snimis spot i tako te stvari. Ali pitanje je ko ce to da kupi? Za veoma male pare moze se snimiti CD u nekom studiju "Shupa" i pustiti u prodaju. Ali! Produkcija nula, promocija nula. Na spotu svi su uglavnom "eto. mi tu tako sviramo..." snimano na nekoj bezveze kameri. Mislim da kad bi neko obratio paznju na nove bendove sve bilo drugacije.
 

Back
Top