Postupak sa nastradalom mačkom

Srbistan

Početnik
Poruka
2
Морам да да поделим ово са вама, и да вас питам неколико питања..

Синоћ, 4-5 паса је напало малу мачку(не више од 3 месеца стару) и ми смо их отерали. Нажалост, касно. Мачка је с потешкоћама дахтала још 30-ак секунди, и онда издахнула. Ставили смо је у кесу, и нисмо хтели да је бацимо у контејнер, те смо је закопали у једном парку.

Мене сад занима.. Јел сматрате да смо добро поступили што смо је закопали?

И друга ствар, јел постоји нека ветеринарска служба у Београду да ради ноћу, којој се можемо обратити у случају хитних случајева?

Молим вас, ако можете што пре да одговорите.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Žao mi je zbog loših vesti.....terajte lutalice čim ih vidite u nekoj grupi.....koji deo grada je to....mada je svuda jednako opasno...

Služba zoohigijene je nadležna za to tel: 011/329-30-99....do 18h
Rade i noću ali ne možeš ih pozvati.....ne smeš im reći da životinja ima vlasnika jer neće doći...
Ja sam ih zvao pre više od mesec dana isto tako je nastradala komšijska mačka i uginula u dvorištu....nisu hteli da dodju...pa sam ih slagao da je ničija i da sam morao da je sklonim sa ulice...jer se tu deca igraju....posle su došli.....

Dobro je što ste je zakopali to je najbolje rešenje ako postoje uslovi.....

Inače da dodam da grad beograd ima ugovor sa zoohigijenom u ćupriji......gde je glavni krematorijum za uginule životinje...prvo ih drže u hladnjači a na kraju odlaze tamo....

Na gornji telefon takodje možeš prijaviti te pse ako znaš gde borave jer su očigledno agresivni.....vode ih u rakovicu na kastraciju i sterilizaciju........

Za macu koja nije imala sreće... Poruka sa neba
 
Poslednja izmena:
Хвала ти пуно на одговору! Цео дан ме гризе шта да је мачка ипак могла да преживи, ја не бих знао шта да радим са њом. Звао сам и 988 да питам јел има нека ветеринарска служба да ради ноћу, али кажу да немају такав податак. Ако заиста нема ниједне такве службе треба сви ми Београђани колективно да се стидимо... А ако има, молим неког ко зна да напише то овде.
 
Ima dežurnih privatnika...vidi na dnu strane..saveti za mačke
Ima i drugih...
Postoji ideja da beograd dobije ..hitnu pomoć za životinje....postoje i neka obećanja od nadležnih ali šta će biti videćemo...
Nešto o tome možeš videti ovde

Problem je vrlo prisutan i urgentan....

Beogradu nedostaju tri važne stvari

animal police
hitna pomoć za životinje
groblje za kućne ljubimce
 
Poslednja izmena:
Хвала ти пуно на одговору! Цео дан ме гризе шта да је мачка ипак могла да преживи, ја не бих знао шта да радим са њом. Звао сам и 988 да питам јел има нека ветеринарска служба да ради ноћу, али кажу да немају такав податак. Ако заиста нема ниједне такве службе треба сви ми Београђани колективно да се стидимо... А ако има, молим неког ко зна да напише то овде.

veruj mi da je za macu ipak tako bolje
nažalost videla sam šta samo jedan pas može da uradi odraslom mačoru, a kamo li mačetu.
deluje okrutno, ali mislim da bi se samo mučila
 

Back
Top