Зашто не треба летовати у Хрватској

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Troškovi četvoročlane porodice tokom boravka na moru najveći u Hrvatskoj, dok su Bugarska i Tunis najpovoljniji, pokazalo istraživanje Pressa

BOLJE U LAVORU... Za letovanje u Hrvatskoj potrebno poneti najviše para

Četvoročlanoj srpskoj porodici koja planira da letuje na hrvatskoj obali za vanpansionske troškove (sa obezbeđena tri obroka) dnevno treba bar 50 evra, što je mnogo više u odnosu na ostale standardne turističke destinacije, pokazuje istraživanje Pressa. U Crnoj Gori je potrebno oko 30 evra, u Grčkoj oko 40, a najjeftinije je u Bugarskoj, gde je za osnovne dnevne potrepštine dovoljno 20 evra.

U Poreču malo pivo u kafiću košta 3,5 evra, a sladoled na štapiću nešto manje od tri, tvrde posetioci internet foruma. Direktor Nacionalne asocijacije turističkih agencija (YUTA) Radisav Stanković kaže za Press da zbog toga Hrvatska nije destinacija na koju odlazi mnogo naših ljudi.
tab1.jpg

Isti kvalitet za manje novca

- Prema nekim anketama koje smo radili, tek tri odsto turista je reklo da bi išlo u Hrvatsku preko agencija, a individualno nekih 10 odsto. To nije dominantna grupa, a verujem da su ti ljudi već probali Hrvatsko primorje. Destinacija jeste kvalitetna, ali sličan kvalitet za manje novca možete dobiti u Grčkoj, Tunisu ili Bugarskoj - kaže Stanković.

Na kafu, sokove, užinu (pica ili roštilj), voće, vodu i sladoled u Hrvatskoj dnevno se potroši oko 50 evra. To znači da porodici za deset dana u najmanju ruku treba 500 evra, i to ako je uplatila smeštaj sa sva tri obroka.
tab2.jpg


Koliko je Hrvatsko primorje skupo pokazuje i činjenica da je u Tunisu za sve navedene proizvode potrebno nešto više od 15 evra, a da za 50 evra možete celu porodicu tri puta izvesti u restoran! Stanković kaže da Tunišani imaju dugu turističku tradiciju i da je to kod njih državni projekat.

- Oni ozbiljno rade na turizmu i to im je državni projekat. Dugo su bili francuska kolonija i od njih su nasledili tu kulturu. Istina je da su malo dosadni kao trgovci, ali to im se mora oprostiti - objašnjava Stanković.


Inače, cene smeštaja u Tunisu slične su onima u Grčkoj i Crnoj Gori, ali su niže od Hrvatske i Turske. Ipak, verovatno najpovoljnija destinacija za naše turiste je Bugarska. Prvo zbog cena smeštaja koje su dosta niže od ostalih destinacija na kojima Srbi obično letuju, a takođe ni cene namirnica im nisu mnogo visoke. Tako ćete u Bugarskoj za namirnice iz našeg istraživanja platiti oko 20 evra, što je samo pet evra više nego u Tunisu.

U turističkoj agenciji „Argus" kažu da cene i u istoj zemlji mogu da variraju u rasponu od 20 odsto, u zavisnosti od lokala ili mesta u kome se nalazite.

Cene variraju

- U južnom delu Bugarske, na primer, vanpansionske cene su i do 20 odsto niže od severnog dela. Inače, tamo ima i ekspres restorana u kojima su cene hrane slične kao u marketima, a i u samoposlugama možete kupiti gotovu hranu na kilogram. Tako se bilo koje jelo s mesom kreće od pet do šest evra, a kuvana jela se prodaju za oko dva evra po kilogramu - objasnili su nam u „Argusu".

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...rošiti+na+letovanju:+Hrvatska+najskuplja.html

Ево,да не буде да пропагирам шовинизам корпус деликатес,зашто не треба ићи на летовање у Хрватску.:hahaha:Опљачкају те и не дају ти ништа.А наши политичари који пропагирају летовање у Хрватској вероватно имају лични,коферски интерес да то раде.Укратко,разлог број један да не идете у Хрватску је да не правите харакири над сопственим новчаником...а да не набрајамо друге разлоге!!!:rtfm:
 
a ja mislio jer da polupaju automobile sa SRB tablicama, buse gume, itd..
Примитивизам,шовинизам,опасност да те опљачкају и силују а њихов закон да те не заштити је посебна прича и требало би да буду разлог број један али овде има људи који та дешавања сматрају нормалним,па реко' да ставим аргументе које боље разумеју.
 
Ево,да не буде да пропагирам шовинизам корпус деликатес,зашто не треба ићи на летовање у Хрватску.:hahaha:Опљачкају те и не дају ти ништа.А наши политичари који пропагирају летовање у Хрватској вероватно имају лични,коферски интерес да то раде.Укратко,разлог број један да не идете у Хрватску је да не правите харакири над сопственим новчаником...а да не набрајамо друге разлоге!!!:rtfm:

Koliko sam do sada razumela propagandu hrvatske turističke ponude, ona se i ne odnosi na turiste sa skromnijim džepom.
Tamo se dosta forsira taj elitni turizam, a kod nas kandidata za tu vrstu usluge ima koliko hoćeš.
Bolje da im dođe manje Srba sa više para nego obratno....uh, vazda su špekulanti bili:lol:
 
Koliko sam do sada razumela propagandu hrvatske turističke ponude, ona se i ne odnosi na turiste sa skromnijim džepom.
Tamo se dosta forsira taj elitni turizam, a kod nas kandidata za tu vrstu usluge ima koliko hoćeš.
Bolje da im dođe manje Srba sa više para nego obratno....uh, vazda su špekulanti bili:lol:
Хрватска је елитна само за силеџије,убице и разбојнике,тј госте типа земунски клан.Они нису никаква светска елита него боранија.
 
"Austrijanki račun od 37 tisuća € za surfanje internetom u Hrvatskoj"

BEČ – Bečki dnevni list Österreich u broju od srijede piše o šoku koji je doživjela Austrijanka koja je za mjesec dana korištenja mobitela na ljetovanju u Hrvatskoj dobila telefonski račun od austrijskog Mobilkoma na basnoslovnih 37 tisuća eura, upozoravajući svoje čitatelje koji namjeravaju odmor provesti u Hrvatskoj na opasnost koja na njih vreba.

Kako navodi taj list, dotična je Austrijanka ne odjavivši internet roaming prije putovanja u inozemstvo svojim Smartphoneom bezbrižno pretraživala internet u Hrvatskoj potrošivši u mjesec dana odmora 15 GB.

Austrijski Mobilkom svojoj je korisnici telekomunikacijskih usluga priskočio u pomoć oprostivši joj 15 tisuća eura duga, piše bečki dnevnik, a preostalih 22 tisuće eura mora platiti iz vlastitog džepa.

- Ovaj spektakularni slučaj nije tipičan, ali posebice u vrijeme odmora u inozemstvu treba biti na oprezu u pretraživanju interneta i telefoniranju - upozorila je Austrijance glasnogovornica organa za regulaciju korisničkih problema austrijske tvrtke Daniela Andreasch.

Prema odluci Europske unije od 1. srpnja na snagu stupa odredba prema kojoj su tvrtke za mobilnu telefoniju dužne upozoriti svoje korisnike mobitela da su prekoračili dozvoljeno ograničenje za skidanje ili im prekinuti uspostavljenu vezu.

- Ova odluka vrijedi samo za korištenje mobitela na prostoru Europske unije - istaknula je Andreasch upozorivši na primamljive ponude mnogih telekomunikacijskih tvrtki koje mogu opasno zavarati korisnike.

- Samo jedan primjer: volumen od 5 GB nudi se već za 15 eura, no prekorači li korisnik dogovoreni paušal, plaća 250 eura po GB - ustvrdila je glasnogovornica Mobilkoma. Ona je dodala da se 75 posto slučajeva u prošloj godini od ukupno 4000 pokrenutih procesa odnosi na mobilno telefoniranje i internet.

http://www.vecernji.hr/vijesti/aust...a-surfanje-internetom-hrvatskoj-clanak-155998

 
Хрватска је елитна само за силеџије,убице и разбојнике,тј госте типа земунски клан.Они нису никаква светска елита него боранија.

Pa elitni, u smislu luksuzarija i ostalih skupih ponuda.
A kod nas se zna kome je džep toliko dubok.
 
Pa elitni, u smislu luksuzarija i ostalih skupih ponuda.
A kod nas se zna kome je džep toliko dubok.
Шта они то могу да понуде елитно и скупо у односу на Шпанце и Французе а да код ових других не буде повољније и плус Шпанија и Француска имају безброј елитних места а да не говорим о људима које тамо можеш да сретнеш?:eek:
 
Bas glup razlog!!!

Prosle godine sam bio na Pag-u ( isao na kocert Armin van Buuren-a ) i super sam se proveo!!! Jeste da sam potrosio dosta love, al nisam stedeo. Jeo sam 2 puta na dan ( dorucak necu da racunam jer je to bilo neko pecivo ), recak uglavnom morski plodovi a vecera ili spagete ili nesto slicno.

Takodje, mozete da pricate sta zelite al HR ima najlepse plaze i imaju za pravo da naplate to sto pruzaju. Ako poredis sa cenama npr u CG tu je negde, al u cg necu vise krociti, em su neljubazni em puni sebe. Iako sam iz Srbije nisam imao problema, isli smo kolima, imali apartman, pricali naglas i nismo morali da se krijemo.

Za razliku od CG u koji ide barem 50% Srba HR pruza daleko vise. A i putevi su im fantasticni :P
 
Bas glup razlog!!!

Prosle godine sam bio na Pag-u ( isao na kocert Armin van Buuren-a ) i super sam se proveo!!! Jeste da sam potrosio dosta love, al nisam stedeo. Jeo sam 2 puta na dan ( dorucak necu da racunam jer je to bilo neko pecivo ), recak uglavnom morski plodovi a vecera ili spagete ili nesto slicno.

Takodje, mozete da pricate sta zelite al HR ima najlepse plaze i imaju za pravo da naplate to sto pruzaju. Ako poredis sa cenama npr u CG tu je negde, al u cg necu vise krociti, em su neljubazni em puni sebe. Iako sam iz Srbije nisam imao problema, isli smo kolima, imali apartman, pricali naglas i nismo morali da se krijemo.

Za razliku od CG u koji ide barem 50% Srba HR pruza daleko vise. A i putevi su im fantasticni :P
А иностранство?Прочитај уводни чланак...
 
Шта они то могу да понуде елитно и скупо у односу на Шпанце и Французе а да код ових других не буде повољније и плус Шпанија и Француска имају безброј елитних места а да не говорим о људима које тамо можеш да сретнеш?:eek:

Oni sebe već svrstavaju u taj visoki nivo....poređenje cena je , prema tome, trebalo učiniti upravo sa španskim i francuskim.
 
Koliko sam do sada razumela propagandu hrvatske turističke ponude, ona se i ne odnosi na turiste sa skromnijim džepom.
Tamo se dosta forsira taj elitni turizam, a kod nas kandidata za tu vrstu usluge ima koliko hoćeš.
Bolje da im dođe manje Srba sa više para nego obratno....uh, vazda su špekulanti bili:lol:


pa nije bas tako
tj. sjeverni jadran i dio juznog - citaj dubrovnik te podjekoji otok - citaj hvar...da...to je za one s dubljim dzepom
srednji jadran...obala, to je destinacija tzv. masovnog turizma, uvijek bila...
 
Bas glup razlog!!!

Prosle godine sam bio na Pag-u ( isao na kocert Armin van Buuren-a ) i super sam se proveo!!! Jeste da sam potrosio dosta love, al nisam stedeo. Jeo sam 2 puta na dan ( dorucak necu da racunam jer je to bilo neko pecivo ), recak uglavnom morski plodovi a vecera ili spagete ili nesto slicno.

Takodje, mozete da pricate sta zelite al HR ima najlepse plaze i imaju za pravo da naplate to sto pruzaju. Ako poredis sa cenama npr u CG tu je negde, al u cg necu vise krociti, em su neljubazni em puni sebe. Iako sam iz Srbije nisam imao problema, isli smo kolima, imali apartman, pricali naglas i nismo morali da se krijemo.

Za razliku od CG u koji ide barem 50% Srba HR pruza daleko vise. A i putevi su im fantasticni :P


....dobro... nam..doašo..opet...:ok:..
 
А иностранство?Прочитај уводни чланак...

Ne nego ti pises gluposti. Bio sam u u Grckoj, Turskoj, Bugarskoj i sve je to ok, al provod koji sam imao u HR je daleko bolji nego bilo gde drugde.

Generalizovanje da idu samo Zemusnki klan i mafijasi je van svake pameti, takoreci olicenje gluposti i mrznje.

U CG sam se zakleo da necu nikad vise otici ( iako imamo zajednicku kucu ) kada su mi naplatili sedenje u kaficu ( pod izgovorom da imaju previse gostiju ). Bugarska vise i nije toliko jeftina, grska je postalo mesto za penzose, Turska ja ok, al pod uslovom da se iskesiras 350-500e za hotel...
 
Ne nego ti pises gluposti. Bio sam u u Grckoj, Turskoj, Bugarskoj i sve je to ok, al provod koji sam imao u HR je daleko bolji nego bilo gde drugde.

Generalizovanje da idu samo Zemusnki klan i mafijasi je van svake pameti, takoreci olicenje gluposti i mrznje.

U CG sam se zakleo da necu nikad vise otici ( iako imamo zajednicku kucu ) kada su mi naplatili sedenje u kaficu ( pod izgovorom da imaju previse gostiju ). Bugarska vise i nije toliko jeftina, grska je postalo mesto za penzose, Turska ja ok, al pod uslovom da se iskesiras 350-500e za hotel...

где?
У Јасеновцу?
 

Back
Top