Imam jedno pitanje

da li verujete u magiju, da chovek choveku mozhe da "nabaci"

  • Da

  • Ne

  • nemam pojma


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
Inspirisana jednom temom na Ljis-u mene zanima fenomen magija, vradzbina i sta ja znam kako se to josh zove!
ne bavim se takvim stvarima niti mi je ikad palo na um da za svoje zhivotne probleme trebam da odlazim kod hodzha, silnih bakutanera ili modernih vjeshtica, ja u to ne vjerujem!



znam da nasha crkva odlazak kod takvih osoba osudjuje i da jasno kazhe ko se bavi odlaskom kod hodza, baka itd. nema pravo da uidje u crkvu i sve da dodje tu osobu Gospod Bog "godinama" (cini mi se 7 godina) i ne vidi!

opet nash narod odlazi hodzi i odlazi u crkvu!

Takodje nash narod voli da preprichava snove koje je sanjao tokom noci, takodje je poznato da se o tim snovima nebi trebalo prichati sem ako je neki otkrivajuchi san ali tad che nam se rechi gde da se javimo i gde da oprichamo svoj san!

Nash narod dakle odlazi hodzama zatim u drushtvu razglaba svoje snove da bi eventualno isti dan otishao do crkve da zapali svijecu!

Opet mi drugarica prichala da u Srbiji ima jedan manastir (zaboravila sam ime) gde zhivi Monah koji "vidi" to jest vidovnjak!

ja sam odrasla na zapadu u jednom drugom drushtvu i svaki put se valjam od smeha kad cujem za takve priche, vjerovali ili ne ali je i ovamo narod pohvatao hodze, zhene koje bacaju pasulj ili kokoshije koske, naravno nash narod sa balkana!
 
Poslednja izmena:
паранормална:
pravoslavka sam kad imam vremena odem u crkvu zapalim svece i to je to, svaki put kad odem do crkve ili u manastir najradije volem da odem ispod Ostroga slava mu i milost, kupim neshto za chitanje nekad knjigu nekad knjizhicu
Па ако се већ декларишеш као православка (са сатанским аватаром, :sad2:) онда треба да знаш шта је Православље.
Православље није само пуко аутентично догматско хришћанско учење већ и наука која нас учи да учествујемо у суровој духовној невидљивој борби са злим демонима! Дакле, постоје демонске силе, самим тим и црна магија, којој су подложни они људи који се не боре на прави начин.
 
Dobro:) slatko se smejemo

ipak dovoljna je jedna osoba u siroj familiji koja vjeruje u to i bavi se stime, dakle jedna jedina osoba koja che ti zezne familijarni mir.

recimo Mileva ode kod hodze jer je njen 14 godishnji sin postao grozan ne slusha vazda pravi neko s*anje a i nochima slabije spava! I sad Milevi hodza kazhe "imash neku koja voli da nosi suknje dugachke zimi i ljeti bla bla" Mileva se zamisli i sjeti se Snajke Djurdjije, zena njenog brata i ona eto nosi dugachke suknje i doshla je u takvoj prije 20 godina................i tako naebe Djurdjija ni kriva ni duzhna! Mileva odmah kontaktira brata da mu kazhe da spava sa vjeshticom!

shvatash!

to su bre familijarno vrlo teshke stvari i deshava se cesto
 
паранормална: Па ако се већ декларишеш као православка (са сатанским аватаром, :sad2:) онда треба да знаш шта је Православље.
Православље није само пуко аутентично догматско хришћанско учење већ и наука која нас учи да учествујемо у суровој духовној невидљивој борби са злим демонима! Дакле, постоје демонске силе, самим тим и црна магија, којој су подложни они људи који се не боре на прави начин.


Al nisam vjerovala da ih ima bash toliko koji se bave sa tom magijom i vishe me iritira shto idu na sve moguche strane

oni nemaju problem da zakopaju nekome pacova kojeg su lovile celu noch po shumi pa da zakopaju nekoj osobi u bashtu u nadi da che toj osobi sve pocrkati u kuchi ipak ih to ne sprechava da u nedelju odu u crkvu jer oni za sebe tvrde da su upravu jer je i njima neko iz te kuce (tako je reko hodza ili baka vanga ili shta ja znam ko) pravi zlo........
 
Не постоји ниједна породица на планети која има идеалан "фамилијарни мир", како то називаш.
Свуда је зло око нас, и треба се борити на прави начин: молитвом, постом, смиреноумљем, итд. и онда демонске силе нам не могу напакостити на овај или на онај начин. Стално треба бити на опрезу, такав је духовни живот.
 
Al nisam vjerovala da ih ima bash toliko koji se bave sa tom magijom i vishe me iritira shto idu na sve moguche strane

oni nemaju problem da zakopaju nekome pacova kojeg su lovile celu noch po shumi pa da zakopaju nekoj osobi u bashtu u nadi da che toj osobi sve pocrkati u kuchi ipak ih to ne sprechava da u nedelju odu u crkvu jer oni za sebe tvrde da su upravu jer je i njima neko iz te kuce (tako je reko hodza ili baka vanga ili shta ja znam ko) pravi zlo........
То су све болесници, зли људи.
Само се ти моли Богу, ревнуј на прави начин и не бој се!..
Сила Божија у благодати је јача од свих могућих демонских сила, то запамти.
 
Не постоји ниједна породица на планети која има идеалан "фамилијарни мир", како то називаш.
Свуда је зло око нас, и треба се борити на прави начин: молитвом, постом, смиреноумљем, итд. и онда демонске силе нам не могу напакостити на овај или на онај начин. Стално треба бити на опрезу, такав је духовни живот.

nikako da shvatim zashto sam prebachena na natprirodne pojave i misteriju!? kad je i Sveti Sava u svoje vrijeme imao probleme da to izbije iz glave narodu.

ja ovde necu da diskutujem pa vi izvolite
 
avatar94214_1.gif

New age?
 
znam da nasha crkva odlazak kod takvih osoba osudjuje i da jasno kazhe ko se bavi odlaskom kod hodza, baka itd. nema pravo da uidje u crkvu i sve da dodje tu osobu Gospod Bog "godinama" (cini mi se 7 godina) i ne vidi!
opet nash narod odlazi hodzi i odlazi u crkvu!
Takodje nash narod voli da preprichava snove koje je sanjao tokom noci, takodje je poznato da se o tim snovima nebi trebalo prichati sem ako je neki otkrivajuchi san ali tad che nam se rechi gde da se javimo i gde da oprichamo svoj san!
Nash narod dakle odlazi hodzama zatim u drushtvu razglaba svoje snove da bi eventualno isti dan otishao do crkve da zapali svijecu!

Moram ovo da iskomenatarisem jer ovakva zarobljenost u crkvene dogme, u besmislene zabrane i ogranicenja jedne staticne religije a sve uz cudjenje kako se neko usudjuje da radi ono sto crkva "osudjuje".

Tvoja crkva je institucija nastala oko primitivne projekcije autoriteta roditelja koju zovete "bog". Bog je projekcija tvog straha od autoriteta roditelja iz detinjstva. Ta projekcija nagraduje i kaznjazva i ovde i na onom svetu.... . Nije vam malo drzavna birokratija ovde nego ste celu adminstraciju ,, sa sve sudijama i zakonima preneli i na onaj svet. Ma nemojte?

Duhovni razvoj transcendria ovaj svet pojava i svaku projekciju. Ako pojam "bog" ocistimo od naivnih prica za malu decu i priblizimo ga panteistickim ucenjima filozofije njega mozemo uzeti kao nase unutrasnje transcendentno sopstvo koje je izvan dobra i zla. Isus je Hristos ali i sjajna zvezda Danica (Lucifer) pogledaj zadnju stranu otkrovenja.... spojeni u jedinstvu suprotnosti .. U duhovnom razvoju i priblizavanju sosptvu, nije potrabna nikakva staticna relgija nikakva sekta.Nikakva pravila. Temelj morala "sazaljenje" jeste ono sto obuzdava egoizam a ne popovske zabrane, strah od kazne.

Takodje, sto se tice teme, svako moze raditi sta hoce pa i ici kod hodze , vracare ili gde mu se prohte a na crkvene zabrane ... tri tacke..
 
Ma gluposti najobicnije.Ta gledanje u pasulj, karte, predvidjanje buducnosti na osnovu snova, ...Nas narod je sujeverana i to opasno, i spreman da poveruje ljudima koji im pricaju gluposti i uzimaju lovu.A uopste ne znam zasto je tako.Valjda volimo da verujemo u natprirodno, ili sta vec.Meni licno nije jasno kako bi neko mogao da padne u depresiju, ako mu tamo neki hodza kaze da ce mu biti losa nedelja?
Doduse, ne sumnjam da postoje ljudi koji vide u buducnost, ali verujem da su takvi ljudi retki, otprilike 1 u 1000000, ili jos redje.A ovi sto zive po neke zabacene kolibe, pecine, planine, su samo najobicniji lopovi.
 
sudeci po anketi ochito nije glupost :eek:
svi ti koji stisnu opciju DA jesu zalazili kod takvih osoba u brvnare i pecine

Ja sam isto glasao da
I bio sam po gomilu brvnara i pecina
Ali sada mogu da kazem da skoro nema vise ljudi sa pravim mocima bar to mogu reci za Pozarevacku i Petrovacku opstinu gde je do 80tih bilo bakica koje su cudo radile
I sreca da ih nema jer nanose samo propast ljudima
 
U duhovnom razvoju i priblizavanju sosptvu, nije potrabna nikakva staticna relgija nikakva sekta.Nikakva pravila.
Svako prihvata svojom voljom pravila a ta pravila ozacavaju ono sto je. To u stvari i nisu pravila nego odluka donesena slobodnom voljom.

Temelj morala "sazaljenje" jeste ono sto obuzdava egoizam a ne popovske zabrane, strah od kazne
Sazaljenje je egoizam, saosecanje je nesto drugo. Kada saosecas onda osecas ono sto drugi osecaju a kada sazaljevas onda se stavljas u njegovu poziciju i iz straha onog sta si video sazaljevas, tacnije plasis se da se i tebi ne dogodi isto. Sazaljenje je osobina gospodara koji ispod sebe ima psa i slugu. Saosecanje je osobina viseg bica jer svi su nase ogledalo.

Ozimane postoji jedna istina, samo jedna, apsolut. Sve ostalo je manje ili vise dalje od toga, u razlicitim procentima istina pomesana sa iluzijom ili lazi.
 

Back
Top