KARIĆ KUPOVAO TOMI AUTO?!

-SHADOW-

Primećen član
Banovan
Poruka
810
KARIĆ KUPOVAO TOMI AUTO?!


U Šešeljevoj knjizi “Policijski dosije” objavljen deo razgovora Bogoljuba Karića i Tomislava Nikolića u kom Bogi Tomi obećava pomoć oko automobila


BEOGRAD - Šta je Bogoljub Karić nudio Tomislavu Nikoliću znala je i Državna bezbednost!

U knjizi Vojislava Šešelja “Policijski dosije” (drugi tom, 792. strana), u odeljku pod nazivom - Izveštaj Centra resora državne bezbednosti, obelodanjeni su detalji navodno prisluškivanog razgovora Tomislava Nikolića i Bogoljuba Karića od 9. aprila 1997. godine.

“Na početku razgovora, Karić je rekao da su poslovi oko pomoći koju je obećao Nikoliću (u vezi sa automobilom) u toku i da će ga naknadno o svemu informisati. Nakon toga, Karić je istakao da ima problema oko daljeg razvoja sistema mobilne telefonije, koji mu pričinjavaju ljudi iz Vlade Srbije. Naime, prema njegovim rečima, oprema vredna 66 miliona dolara leži u magacinima bez dozvole za instaliranje, čime se direktno narušava interes Srbije”, navodi se u Šešeljevoj knjizi.

“Na kraju, Karić je saopštio Nikoliću da uveliko radi na dovođenju stranih diplomatskih predstavnika u opštinu Zemun, kako bi dokazao da Vojislav Šešelj i SRS nisu potpuno izolovani od sveta”, piše u pomenutom odeljku teksta.
Tomislav Nikolić juče nije želeo da potvrdi, ali ni da demantuje navode iz Šešeljeve knjige.
- Ako je za Kurir, nemam komentar - rekao je lider SNS.

S druge strane, potpredsednik SRS Dragan Todorović u izjavi za naš list kaže da ne zna ništa o razgovorima Nikolića i Karića.
- Znam samo da je Šešelj potvrdio da su svi razgovori autentični. Ne želim da govorim o Nikoliću. Mogu samo da komentarišem ono čemu sam prisustvovao - kategoričan je Todorović, dok njegov kolega Aleksandar Martinović ističe da je beleške objavljene u knjizi Vojislava Šešelja on dobio od Haškog tribunala, a oni od Srbije, odnosno BIA.
- Mogu samo da kažem da je sve autentično, ali o tome nikad nisam razgovarao sa Šešeljem - zaključuje Martinović.

Milanka Karić: I Bogoljub piše memoare

Supruga Bogoljuba Karića Milanka za Kurir kaže da prvi put čuje za taj razgovor.
- Ne znam da li je tada Bogoljub uopšte kontaktirao s radikalima. Ali sigurno je da su ga prisluškivali. Nisam čitala tu Šešeljevu knjigu, ali ste me sad zaintrigirali - kaže Karićeva, i dodaje da i Bogoljub sprema memoare koji će biti puni “škakljivih detalja”.


http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/karic-kupovao-tomi-auto-37205.php
 
Аух...који доказни материјал и који привредни криминал...


Мало је само стављено превише жутог зачина у ово кулинарско дело...и мало превише ЦРВЕНЕ алаве паприке ала јосип броз....:-))))
 

Back
Top