Već se vide prvi rezultati decentralizacije i ravnomernog regionalnog razvoja Srbije

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Gledao danas na B92 a evo nađoh i na netu. Nisam našao na sajtu B92 ali gledajte vesti u 11 pa će da vidite koliko je ta zgrada stara i propala.

Ubio zmiju u kancelariji
Autor: Ljubiša Mitić | Izvor: Južne vesti | Objavljeno: 09.06.2010.

Dragan Bogdanović sa ubijenom zmijom
Dragan Bogdanović, šef mesne kancelarije u Barlovu nadomak Kuršumlije, ubio je zmiju koju je zatekao pored svog radnog stola.

Naime, po dolasku na posao, Bogdanović je primetio smuka dugačkog oko metar i po, zbog čega je bio prinuđen da zmiju ubije drvenim predmetom.

Inače, zgrada u kojoj se nalaze prostorije mesne kancelarije, u ruiniranom je stanju, sa oronulim zidovima i plafonom, zbog čega je Bogdanović i ranije zaticao zmije.

On kaže da iako je u pitanju smuk koji nije otrovna zmija, nije prijatno kada se mota oko nogu. O incidentu je obavestio svog šefa u opštini i razmišlja o posledica, jer je kako kaže, smuk zaštićen zakonom a on nije.

- Ušao sam u kancelariji i seo za svoj radni sto. Otvarajući fioku video sam na podu na udaljenosti od oko pola metra, zmiju dugačku oko 1,2 metra kako ide ka mojim nogama. Zgrabio sam motku, koja se tu zatekla i u odbrani ubio zmiju - priča vidno uzbuđeni Bogdanović i dodaje da mu ovo nije prvi susret sa zmijama u kancelariji ali ni jedna mu nije prišla ovako blizu.

On objašnjava da je zgrada Mesne kancelarije stara letvara koja se polako ruši i da u njoj osim zmija ima i guštera, pacova, stršljenova.

- Pošto su sada visoke temperature i znam da ima zmija, moj prvi zadatak po otvaranju kancelarije je da prvo pregledam ćoškove i fioke proveravajući da nema neka životinja. Tek nakon sistematske provere sedam za sto. Ova danas je sigurno kasnije izašla pa je nisam video tokom provere - priča on i pojašnjava da je osim smukova nedavno, doduše ispred zgrade, video i poskoka.

Tužnu sliku siromaštva kuršumlijske opštine koja nema novca za obnovu ovog objekta ili izgradnju novog, upotpunjuju Bogdanovićeve reči da on pored svog radnog stola drži motku kako bi se odbranio od zmija a u fioci poveći kamen kojim gađa pacove. O stanju ove zgrade odavno je obavešteno i Ministarstvo za lokalnu samoupravu ali nema odgovora.

Mesna kancelarija u selu Barlovo pokriva nekoliko sela a u njoj se osim uobičajenih poslova obavljaju i venčanja. Međutim, zbog stanja zgrade poslednjih godina, retki su slučajevi da se mladenci odlučuju na venčanje u ovoj zgradi.

http://www.juznevesti.com/Drushtvo/Ubio-zmiju-u-kancelariji.sr.html

I dok institucionalna stoka pazari Mečku od 620 000 ojra, ovaj jadan čovek na jugu Srbije juri zmije i pacove u trošnoj zgradi Mesne kancelarije. :dash: Ovo je tipičan primer kako se država Srbija i Beograd odnose prema sirotinji na jugu Srbije i da je decentralizacija i RRR Srbije samo mrtvo slovo na papiru.

Srbija radi-Beograd se gradi ! :dash:
 
t_zmija.jpg
 
Yebiga za tu zmijurinu od metar i frtalj mogao je bar 150 evra uzeti .

Jel ste vi Soroševci svi tak'i materijalisti ? Još jedna ovakva izjava i vrćem te na ignore. :mrgreen:

Vec vidim naslove sutra...Manijak zmiji odsekao noge...predsednik Tadic odlucio da usvoji i zmiju kao sto ce usvojiti i kerusu Milu.

"Manijak zmiji odsekao pišu!" :lol:
 

Back
Top