Moja Teorija o Pozadinskom Zračenju

crveni pomak je valjda zato sto se prostor "tegli" jer se galaksije tada udaljavaju jedna od druge, samim tim ti vidis rastegljenu svetlost, nosrmalnu svetlost koja se tegli u prostoru tj frekvencjiju koja je posm,atracu crvene boje, (tamo je normelne boje kad ga gladas iz prostor vremena u kojoj se nalazi) , razlog udaljavanje galaksija jedna od druge, pa tako su zakljucili da se svemir siri i ubrzava zar ne......
ajnstajnova teorija ralativa, kada nesto brzo ide ti vidis, ali u drugom prostor- vremenu, znaci svetlost putuje u normalnom prostor vermenu za to okruzenje, ali tvoje prost- vreme je drugacije pa je drugacije i vidis, tj crvena boja pokazuje kako se ponasa prostor-vrema, odaje je boja-frekvancija koju vidis iz tvog vremena, vidis usporenu u prostor- vremenu, znaci vreme razlicito tece i krivi se prostor (ono zasta si mi se smejao:mrgreen:) ili nekd ubrzanu u vremeu na osnovu toga zakljucuju da se galaksije odaljavaju jedna od druge pa cak i ubrzavaju.........
mislim da su novi naucnici dali mnogo rano izjavu da se evemir siri, ipak neznaju kojom brzinom druge galaksije putuju u odnosu na nasu, to povlaci mnoga pitanja, procentu tamne energije, itd itd da negnjavim....:mrgreen:
kazem tako bi trebalo, ako neko zna da gresim, bio bi zahvalan da mi napomene:rumenko:
 
Poslednja izmena:
ili hocu, ali sa mojim nekim misljenjima:per:
ovako ako dva predmeta udaljavaju i ubrzavaju jedan od rugog, ili priblizavaju, svejedno, ako upale svetlo jadan prema drugom, foron ce kroz vakum da udari i u jedan i u drugi predmet brzinom svetlosti, nece naslediti dodatnu brzinu kretanja maticnog tela, sa kog je ispaljeno, niti smanjiti, zato sto se menja prostor vreme, istom brzinom putuju ali u drugom vremenu i rastegljenom ili skuopljenom prostoru, tako da je njemu brzina kroz prostor uvek ista, ali prostor nije, cvrni pomak ti vidis svetlost usporenu, zato ti je crvena, da nije toga svemir bi se raspao.....
znaci ako putujes prema suincu brzinom svetlosti tebe siba svetlost sa sunca brzinom svetlosti zbog zakrivljenosti prostora, a ne 2 brzine svetlosti, prostor diktira brzinu svetlosti, toliko dozvoljava da se savije ......
taj crveni pomak je bio uslov za istrazivanje svemira, dali se siri ili skuplja, ali habl se zgrano jos pre sto godina kada je dosao do zakljucka da svemir ubrzava(srvena boja mu je pokazala da se rastojanje izmedju galaksija siri i otuda ta boja, ta frekvencija svetla sa nase tacke gledista), mada ga nisu racunali, koliko ubrzanje galaksije utice na pivecanje mase i gravitacije pa su dosli do zakljucka sa ustvari galaksije imaju vise materije nego sto bi trebalo, po meni grase ako nisu znali brzinu i ubrzanje galaksija, samim tim i neznaju masu galaksije u tom trenutku po meni grese, puno grese, ali nekakda su verovali da zemlja stoji na tri kite:mrgreen:, mozda danas tako stoji tamna materija, kad neko nema objasnjenje svasta lupeta, dokazano je da je garvitacija i ubrzanje isto, znaci teorija relativiteta kaze da brza ides imas vecu gravitaciju i masu, po meni usisavas prostor i tako ga krivi prostor, pravis talase kroz prostaor, kada ide brze energija bude ponistena sa usisavanjem prostora, tj brze ides imas vecu masu, treba ti vise energije da se ubrzas tada iznad te brzine nego sto ti je trebalo sa manjom brzinom, samim tim galaksije imaju i rotaciono kretanje, to je isto kao i ubrzanje kod usisavanja prostora, znaci jos mase i gravitacije, kad se sve sabere, nema 100 kg - 100 kg kamen u krecucoj rotirajucoj galaksiji, nego 200, eto tamne materije bar manje u nekom procentu, prostor nemoze da se usisava a da nenestaje, prostor daje energiju kretanju unutar atoma, naelektrisanje koristi energiju za pokret, (eto kvantne i gravitacije zajedno, naelektrisanje daje energiju pokreta unutar atoma, i sire, samim tim kretanjem izazvanim krivi prostor i stvara uslove za osecaj ubrzanja, tj usisava prostao i simulira osecaj gravitacije), - naelektrisanje ima energiju za pokretanje unutar atoma, a kretanjem po anstajnu usisava prostor tj dobijes gravitaciju, i jedna i druga teorija valjaju, samo naucnici u kvantnoj neznaju za brzine vece od prostos vremena, pa imaju nedostatke u kvantnoj nazivaju je laicki nepredvidljivom, veca je sila slaba nuklearna od gravitacione ali na kratkim talasima, na velikim skupovima mase je usisavnje prostora veliko, pa nekada i brze od svetlosti, primer horizont crne rupe, znaci gravitacija ne privlaci predmete, padaju i teski i laki predmeti istom brzinom, neprivalaci vecu masu brze jel, oni samo stoje u prostoru dok neka druga sila ih nezaustavi, tj padas dok ne roknes o zemlju, onda osecas kontra ubrzanje, kao da zemlja ubrzava prema nebu, (isto kao kad ubrzas kolima ili centrifugalnom silom) tada usisava nenergiju prostor vremena,(razlicita gravitacija razlicit prostor razlicito vreme) a taj porstor mora da nastane negde, znaci imas plus i minus naeletrisanje unutar atoma, imas materiju i suprotno naelektrisanu anti materiju, crna rupa usisava sve, materiju, fotone, vreme prostor, pa tako postoji i anti crna rupa koja izbacuje prostor, suprotno od crne rupe, inace ne bi bila ispravna ajstajnova teorija, ta energija sto izbacuje prostor vreme, je veca od od ove sto usisava (naseg svemira), znaci svetlost koja putuje 13,7 milijardi godina kaze koliki je svemir, racunicom mozes doci do toga koliki je drugi paralelni anti svemir , eto tamne materije, zato svemir nas ubrzava, ima vece ubrizgavanje prostora nego sto je potrebno, znaci veliki prasak jos uvek traje, ipak nas svemir je zakoracio u drugu polovinu zivota, zajedno sa paralelnim, kada se materija hladi, slabi naelektrisanje i slaba nuklearna, temperatura pada, hlade se beli patuljci, crne rupe gutaju poslednju materiju, i one se hlade, usporavaju kretanje, neusisavaju dovoljno prostora koji dobijamo iz paralelnog, samim tim svemir nas pocinje nekontrolisano da se siri, i raspada, razvlaci, cak ce se jednom i atomi raspasti jer ce nadvladati antigravitacija u odnosu na slabu nuklearnu, umrece ce umreti u ledu..........
po kvantno-gravi mojoj teoriji, beli patuljci koji su se ohladili i isisali poslednje kapi energije, po gravitaciji, moraju da imaju vise mase od tela koje ima istu gravitaciju, ali je uzareno, i puno energije, posto naucnici racunaju, masu tela po Gravitaciji, ovo je primer da dokazu moji teoriju, ako je masa mnogo veca za dve iste gravitacije, moja teorija funkcionise, samim tim i tamna materija gubi smisao .....
e sada se lepo ismejte meni, pa da vam tek pomutim mozak sa mojom teorijom, paralelni svemir je mnogo zanimljiviji nego ovaj nas, mnogo aktivniji :think::mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Raspodela kosmičkog šuma je takva da mu više tačkastih izvora ne mogu biti izvor, ergo nisi u pravu.
Sledeće pitanje. :ceka:

A imamo jako precizne metode za detektovanje izvora šuma!!??? Može paralela:
Gledaš u okupljene ljude, i prema pomicanju usana govornika TAČNO utvrdiš koji govori, a pokriješ oči, i na osnovu onoga šta čuješ, TAČNO si utvrdio KOJI govori!?:D
 
Astronomsko drustvo "Rudjer Boskovic" iz Beograda cesto organizuje razlicite kurseve, predavnja i skupove. Mislim da je to odgovarajuca sredina u kojoj mozes da testiras svoje ideje, jer u radu ovog foruma covek koji se rado zamlacivao svakakvim originalnim idejma drugih forumasa uglavnom vise ni ne ucestvje, tako da kvalitetne sugestije mozda neces dobiti.


http://adrb.org/

http://www.astronomija.rs/
 
Astronomsko drustvo "Rudjer Boskovic" iz Beograda cesto organizuje razlicite kurseve, predavnja i skupove. Mislim da je to odgovarajuca sredina u kojoj mozes da testiras svoje ideje, jer u radu ovog foruma covek koji se rado zamlacivao svakakvim originalnim idejma drugih forumasa uglavnom vise ni ne ucestvje, tako da kvalitetne sugestije mozda neces dobiti.


http://adrb.org/

http://www.astronomija.rs/

Očigledno, Thank's!
 
Astronomsko drustvo "Rudjer Boskovic" iz Beograda cesto organizuje razlicite kurseve, predavnja i skupove. Mislim da je to odgovarajuca sredina u kojoj mozes da testiras svoje ideje, jer u radu ovog foruma covek koji se rado zamlacivao svakakvim originalnim idejma drugih forumasa uglavnom vise ni ne ucestvje, tako da kvalitetne sugestije mozda neces dobiti.


http://adrb.org/

http://www.astronomija.rs/

E, a gde bih mogao da nađem detaljniji grafikon koji prikazuje intenzitete zračenja za područje od 0,3 mm do talasnih dužina vidljive svetlosti?
 
E, a gde bih mogao da nađem detaljniji grafikon koji prikazuje intenzitete zračenja za područje od 0,3 mm do talasnih dužina vidljive svetlosti?

cosmic-microwave-background.2.jpg



http://www.jrank.org/space/pages/2276/cosmic-microwave-background-(CMB).html

http://openlearn.open.ac.uk/file.php/3639/formats/print.htm

http://spiff.rit.edu/classes/phys240/lectures/cmb/cmb.html
 
Nije bas detaljno, ali bi, kao i iz grafika u okviru teksta koji si linkovao, moglo da se zakljuci da u pomenutom delu spektra, kako se talasna duzina smanjuje, intenzitet tezi nuli, a da su sve vrednosti veoma male u odnosu na neke druge delove spektra.
 
Poslednja izmena:
Nije bas detaljno, ali bi, kao i iz grafika u okviru teksta koji si linkovao, moglo da se zakljuci da u pomenutom delu spektra, kako se talasna duzina smanjuje, intenzitet tezi nuli, a da su sve vrednosti veoma male u odnosu na neke druge delove spektra.

Zanimljivo, ispada kao da između nama 'poznatog' Kosmosa i izvora toga pozadinskog zračenja postoji VELIKA PRAZNINA?
 
Zanimljivo, ispada kao da između nama 'poznatog' Kosmosa i izvora toga pozadinskog zračenja postoji VELIKA PRAZNINA?

:) Nisam ti ja dobar sagovornik za tu temu. Samo sam nacelno izneo par konstatacija. Konkretne pojedinosti svojih ideja najbolje je da prodiskutujes sa nekim astronomom ili asrofizicarem. A pomogao sam ti informacijom gde bi mogao da ih pronadjes. Jedno od mesta gde su sve vrzmali bio je i Festival nauke koji se svake godine, mislim u decembru, odrzava u Beogradu.

http://www.festivalnauke.org/
 
1. link: Ovo postaje zanimljivo: neki spominju maksimum na 1,9 mm (160 GHz), ovi spominju max. na 5 cm?

2. link spominje max. na 160 GHz?

Zavisi od nacina na koji su izrazene vrednosti. U pitanju je talasna duzina od 1.9 mm, frekvenca od 160 GHz, ili priblizno 5 talasa po centimetru. Pogledaj malo bolje grafikon iz moje ranije poruke, a isto je i u slucaju grafika u okviru teksta koji si linkovao. Vrednosti na abscisnoj osi koordinatnog sistema su izrazene kao waves per centimetre (broj talasa po centimetru). Otud maksimum na vrednosti nesto vecoj od 5.

U svakom slucaju, nijedan od grafika ne prikazuje direktno vrednosti intenziteta svetlosti za talasne duzine koje si ti pominjao, ali je tendencija funkcije u tom delu spektra ocigledna - vrednost intenziteta sa povecanjem frekvence, odnosno smanjenjem talasne duzine, se jako sporo priblizava nuli, pa bi prikazivanje grafika koji bi se odnosio na jos vece frekvence bilo sasvim neprakticno i bespredmetno.

firasspectrum.gif


990015b.jpg
 
Poslednja izmena:
Zavisi od nacina na koji su izrazene vrednosti. U pitanju je talasna duzina od 1.9 mm, frekvenca od 160 GHz, ili priblizno 5 talasa po centimetru. Pogledaj malo bolje grafikon iz moje ranije poruke, a isto je i u slucaju grafika u okviru teksta koji si linkovao. Vrednosti na abscisnoj osi koordinatnog sistema su izrazene kao waves per centimetre (broj talasa po centimetru). Otud maksimum na vrednosti nesto vecoj od 5.

U svakom slucaju, nijedan od grafika ne prikazuje direktno vrednosti intenziteta svetlosti za talasne duzine koje si ti pominjao, ali je tendencija funkcije u tom delu spektra ocigledna - vrednost intenziteta sa povecanjem frekvence, odnosno smanjenjem talasne duzine, se jako sporo priblizava nuli, pa bi prikazivanje grafika koji bi se odnosio na jos vece frekvence bilo sasvim neprakticno i bespredmetno.

]

E hvala: waves per centimetre Koja im je to jedinica, nisu čuli za talasnu dužinu i SI?:D

Usput: Znaš li uopšte, koje su nam mogućnosti detektovanja frekvencija od 1000 GHz do 100000 GHz? (Visoki mikro-talasi, i/ili niski infra-crveni).
Da li se u tom području uopšte rade merenja, ili svi love to famozno pozadinsko zračenje oko 160GHz?
 

Back
Top