Krimi pisci

Nekoliko preporuka i od mene:
Robert Vilson - NEMI I UKLETI
Rupert Tomson - SMRT UBICE
Niki Frenc - CRVENA SOBA / IGRA PAMCENJA / ZEMLJA ZIVIH (Jos samo kad bi se otarasila ruzne navike da svaki roman u***** sa nekom romansom.)
Daglas Preston i Linkoln Cajld - KABINET CUDESA / SUMPOR / PLES SMRTI / KNJIGA MRTVIH ...
Dzonatan Letem - SVA SIROCAD BRUKLINA
Den Simons - STRVINARSKA UTEHA (U pitanju je trilogija, i zanrovska mesavina sf/triler/horor, ali savrseno stivo ako si za nesto vise od sablona ''batler je kriv''.)
Ako pozelis da pustis mozak na ispasu, procitaj UBISTVO U AKADEMIJI NAUKA od Mirjane Djurdjevic. Domaca krimi komedija, taman da se ubije jedno zimsko vece dok prezivas djakonije sa praznicne trpeze :)

Od Roberta Vilsona dobar je i "Slepi covek iz Sevilje"
Den simons je sjajan :)
 
Da li je neko citao romane Val MekDermida? po njima je snimljena serija ,,Struja u krvi'', koja se svojevremeno vrtela na rts, Laguna je izdala jednu njegovu knjigu ,,Gubiliste''...

Val MekDermid je zensko :) Nisam citala "Gubiliste" ali jesam "Struja u krvi", prvi roman iz tog serijala po kojem dobila ime i tv serija. Moram priznati da mi se vise dopala serija, mozda zbog harizme glumaca koja se nije osetila u likovima romana. Ali znam da je veoma veoma cenjena u Britaniji i vise puta je dobila onu nagradu "Zlatni bodez" koja se dodeljuje za najbolji triler/krimic..
"Struja u krvi" je objavio IPS.
 
ups, lapsus lingue, izvinjavam se:zstidljivko: za mene je bila prava avantura naci prevod neke od njenih knjiga, nasao sam samo Gubiliste... Bas sam se odusevio kada sam je video u Laguninom katalogu, a onda kada sam otisao u njihovu knjizaru prodavacica me je krajnje bezobrazno spustila rekavsi da oni nikad nisu izdali nijednu knjigu od tog piscaz:mrgreen: mantao sam je sa onim katalogom dok je nije iskopala:zelenko:
:zjelka2:
 
Harlan Koben je majstor napetosti, od Harolda Robinsa sam procitao svaku knjigu na koju sam nabasao i on mi najvise odgovara kao pisac. Robert Ladlam isto nije los i pise slicno kao Robins. Citao sam i Sidni Seldon i jos neke autore koji su se pokazali kao odlicni... Agata Kristi je naravno neprevazidjenja ali ipak moj glas dajem Haroldu Robinsu... :)
 
Neke preporuke i od mene
U Šumi- Tana Frenč. Istraga ubistva u Irskoj, detektiv je kao klinac preživeo u šumi, gde je nestalo dvoje dece. Dvadesetak godina kasnije, novi zločin
ga vraća nazad, zajedno sa partnerkom Kesi, sa kojom gradi složen odnos između ljubavi i prijateljstva. Mnogo mračnih tajni će se otkriti, mnogo obrta, uz
stalno nagoveštavanje nečeg natprirodnog... Sjajna knjiga.
Tajna istorija- Dona Tart. Grupa briljantnih studenata starogrčkog krije jezivu tajnu : ubistvo. Priključuje im se novi student i polako ulazi
u složeni svet njihovih odnosa. Jedan od njih, počinje međutim, previše da priča o svemu i da im preti, i oni odlučuju da ga smaknu.
Svašta će se još desiti do kraja. Knjiga se ne ispušta iz ruku.
Iskonski strah- Vilijem Dil. Briljantni advokat, ubica sa podeljenom ličnošću, ubistvo uglednog sveštenika, tajne crkve koje
izbijaju na videlo, neočekivani preokret na samom kraju...
 
Neke preporuke i od mene
U Šumi- Tana Frenč. Istraga ubistva u Irskoj, detektiv je kao klinac preživeo u šumi, gde je nestalo dvoje dece. Dvadesetak godina kasnije, novi zločin
ga vraća nazad, zajedno sa partnerkom Kesi, sa kojom gradi složen odnos između ljubavi i prijateljstva. Mnogo mračnih tajni će se otkriti, mnogo obrta, uz
stalno nagoveštavanje nečeg natprirodnog... Sjajna knjiga.
Tajna istorija- Dona Tart. Grupa briljantnih studenata starogrčkog krije jezivu tajnu : ubistvo. Priključuje im se novi student i polako ulazi
u složeni svet njihovih odnosa. Jedan od njih, počinje međutim, previše da priča o svemu i da im preti, i oni odlučuju da ga smaknu.
Svašta će se još desiti do kraja. Knjiga se ne ispušta iz ruku.
Iskonski strah- Vilijem Dil. Briljantni advokat, ubica sa podeljenom ličnošću, ubistvo uglednog sveštenika, tajne crkve koje
izbijaju na videlo, neočekivani preokret na samom kraju...

Hmmm, moracu da uzmem tu ,,Tajnu istoriju'' zvuci zanimljivo :)
 

Back
Top