automobili marke PROTON i DAEWOO,uvoz iz Slovenije

popkeeee

Aktivan član
Poruka
1.697
Posto sam imao motor i posle prodaje i nadoknade stete racunam da cu imati do 1000e +/-100,200e , i posto vidim da u Sloveniji doticni modeli ove marke automobila kostaju 600e,sta mi mozete reci o njima?Dali se kvare,jel moze njih ko da popravi,jel su bolji od Yuga..?Ili je bolje da uzmem neki Daewoo Lanos koji je u istoj cenovnoj kategoriji?
Potpitanje: Posto pise da su ti modeli Proton-a i Daewoo-a godista 2000 i 2001,dali to znaci da ispunjavaju EURO3 normu i da im je uvoz slobodan?
Potpitanje 2: Dali me uvoz iz Slovenije kosta 40% ukupne cene automobila(bukvalno od prvog do zadnjeg papirica)?
Hvala i pozdrav!
 
Svaki auto je bolji od Yuga.Tako da nije losa opcija,samo ne znam da li ces naci neki za 600 evra koji je 2000 + godiste.Takodje za evro 3 motor,ti auti bi morali biti barem 2002 god.Posto nisu svi proizvodjaci odjednom poceli sa ugradnjom E3.Kada je Proton i Daewoo u pitanju mislim da su oni poceli malo kasnije,ali to lako proveris.
Moje realno misljenje.Za 1000 evra tesko da ces sta uvesti iz Slo.jedino starije aute pa da vozis na divljaka.Ali kada je euro 3 u pitanju,nisam neki optimista.
Cak i da nadjes auto za 600e sa evro 3 motorom,ali iskreno sumnjam,carinu i reg.ces platiti min. 400 plus vise od 100 za put.Opet si kratak.
 
Proton ti je firma iz malezije koja pravi automobile po micubisijevoj tehnologiji.Svojevremeno sam imao jedan dizel i toliko je bio dobar da sam dobio zelju da ga ostavim.
E sad to sto je tamo tako jeftin moze samo da znaci da nema Euro 3 motor,bar ja tako mislim jer da je to tako pa sad bi srbende vozile protona za te pare samo tako.:)
Kod nas vazi pravilo-sto jeftinije to bolje.
 
Nije jeftin zato sto nema euro 3,stavise kad pitas nekog Slovenca za E3 on ni ne zna sta je to,jer oni nemaju ogranicenja za uvoz sa euro 3 tako da ih i ne zanima to.Jeftin je zato sto je Proton i tesko je doci do delova a i nije nesto na glasu kao dobar auto.Ipak ja mislim da Proton koji je 2000 ili pak 2001 tesko, da ima E3.Naletao sam na neka auto kao sto je recimo Punto koji je bio 2003 pa nije imao euro 3,sta onda ocekivati od protona.Ali opet treba gulgati malo,proveriti kada su poceli da ugradjuju te motore i tako to.
 

Back
Top