lcd tv ili plazma tv

vldmr

Obećava
Poruka
93
Pozdrav svima. Nameravam da kupim jedan oda ova dva tipa tv-a.Posto se slabo razumem u tu tehnologiju molio bih nekoga za preporuku a moze i tip tv-a.Izabrao bih dijagonalu ekrana 42 inca.Gledao sam cene i drzo bih se okvirno oko 80.000 din Hvala
 
Pozdrav svima. Nameravam da kupim jedan oda ova dva tipa tv-a.Posto se slabo razumem u tu tehnologiju molio bih nekoga za preporuku a moze i tip tv-a.Izabrao bih dijagonalu ekrana 42 inca.Gledao sam cene i drzo bih se okvirno oko 80.000 din Hvala

kupi plazmu,kad se vec razbacujes,kupi duplo kvalitetnije
lcd je mnogo starija tehnologija od plazme,ali je zato gotovo 2puta jeftinija:D
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ako kupujetes moderan nov televizor, preporučujem da svakako kupits LCD jer troše manje struje, nemaju poznate nedostatke plazmi a uz to sigurno imaju jednako dobar kvalitet slike. S druge strane ako nađete povoljnu "plazmu" a da ima sve karakteristike koje vas zanimaju, nema velikih razloga da odustajete.
 
Osnovno pitanje kod ovakvih dilema je za sta ce se TV koristiti? Da li ce se kopcati na PS3/PC, kakvi ce se kanali gledati, sa kojom tematikom itd itd.
Dakle kad na ovo pitanje odgovoris onda mozes dobiti kvalitetniji odgovor.
Takodje trebas znati da ni jedna od ove dve tehnologije nije bez mane, kao i da svaka od njih ima svoje prednosti. Kakva ti se slika svidja da li kod LCD ili plazeme ostaje samo na tebi jer to ces gledati ti, a ne mi.
 
Plazmu nemoj da uzimash nikako,nego LCD,plazma kao prvo troshi daleko vishe struje od LCDa,takodje plazma ima slabu tachku da mogu da ostanu fleke po ekranu od titlova cak i kad izgazis TV.Ako imas para onda uzmi LED TV jer oni daju najbolju sliku.
 
Osnovno pitanje kod ovakvih dilema je za sta ce se TV koristiti? Da li ce se kopcati na PS3/PC, kakvi ce se kanali gledati, sa kojom tematikom itd itd.
Dakle kad na ovo pitanje odgovoris onda mozes dobiti kvalitetniji odgovor.
Takodje trebas znati da ni jedna od ove dve tehnologije nije bez mane, kao i da svaka od njih ima svoje prednosti. Kakva ti se slika svidja da li kod LCD ili plazeme ostaje samo na tebi jer to ces gledati ti, a ne mi.

Koristit cu ga za siroku primenu.Kacit cu na njega sve sto se moze.I nove dolazece tehnologije ako moze da podrzava.Preporucili su mi LG 42LH 7000.Uklapa mi se u cenu.Ako neko ima neku sugestiju na ovaj izbor? Pozdrav
 
Plazmu nemoj da uzimash nikako,nego LCD,plazma kao prvo troshi daleko vishe struje od LCDa,takodje plazma ima slabu tachku da mogu da ostanu fleke po ekranu od titlova cak i kad izgazis TV.Ako imas para onda uzmi LED TV jer oni daju najbolju sliku.

Обичан бели хладни ЛЕД као позадина није ништа паметније решење од неонки које исијавају из позадине. Ово тврдим одговорно јербо сам на истом монитору проверио обе технологије, па имам и доказ.

Даље, што се избора тиче пре свега је битно за шта ће ти служити ТВ, да не би узимао пиштољ да разбијеш јаје.
А ако имаш новаца плазма је свакако боље решење.
Што се потрошње тиче, троше отприлике као ЦРТ телевизори, а и доста су теже од ЛЦД телевизора.
Проблем са фосфором и бурн-ин је решен, тако да ни та бољка више не мучи плазме.
Е сад предности:
Прво што је век трајања дужи, друго што има моментални одзив, нема проблема са позадинским исијавањем по ћошковима нити угловима гледаности.
 
Kad neko reši da za 42" potroši 80k dinara - Plazma. Daleko bolja slika.
PANASONIC PDP TV TX-P42U20E - 81.500,00 din
Nov model.
Ukratko: PANASONIC PDP TV TX-P42U20E 42'' full HD PDP, DVB-T/DVB-C integrated tuner*/MPEG-4, Infinite Black over with 2.000.000:1 contrast; V-Real pro3, 6144 gradation, x.v. colour, 400 Hz with Intelligent Frame Creation, VIERA Image Viewer (AVCHD/Mpeg2/JPEG), V-Audio, 24p Playback, Eco Mode, HDMI x 2, Viera Link
Ne postoji toliko dobar LCD.
 

Back
Top