Crna Gora najbliza Evropskoj Uniji - izvještaj Svjetskog ekonomskog foruma

Stari Crnogorac

Domaćin
Banovan
Poruka
4.066
21owiv4.jpg


Od jedanest istočno-evropskih zemalja koje nijesu članice Evropske unije Crna Gora je, sa ocjenom 4,19, najbliža ispunjenju ciljeva Lisabonske strategije ekonomskih i strukturnih reformi - pokazuje novi izvještaj Svjetskog ekonomskog foruma, javlja Agencija Mina.

Crna Gora je, kako je navedeno u izvještaju pod nazivom Lisabonski pregled 2010, pretekla Hrvatsku i zauzevši prvo mjesto postala »top reformator« među zemljama koje nijesu članice EU.

„Crna Gora je nadmašila i pet najniže rangiranih zemalja članica EU - Grčku, Poljsku, Italiju, Rumuniju i Bugarsku“, navodi se u Lisabonskom pregledu.

Hrvatska je drugorangirana sa ocjenom 4,18 i u rangu je sa Grčkom, a ispred četiri niže rangirane zemlje EU, dok je Azerbejdžan nadmašio Rumuniju i Bugarsku, a Turska i Makedonija, Bugarsku. »Najuspješnije nečlanice dobijaju bolje ocjene od ukupnog broja sadašnjih članica«, konstatovano je u izvještaju koji citira Mina.

“Crna Gora je najjača u oblastima finansijskih usluga i socijalne uključenosti, gdje ima ocjene iznad prosjeka 12 novih članica EU«, navedeno je u Lisabonskom pregledu. Iz tih oblasti Crna Gora je dobila ocjene 4,74 i 4,28.Dobre ocjene Crna Gora je dobila i za održivi razvoj, 3,9, gdje je na drugoj poziciji, iza Hrvatske, kao i za mrežnu industriju (network industry) sa 4,6.

U toj oblasti je, u grupi 11 nečlanica EU, od Crne Gore bolja samo Hrvatska, kao i u sektoru informacionog društva gdje Crna Gora ima ocjenu 3,95. Prema liberalizaciji, Crna Gora je na drugom mjestu sa ocjenom 4,34, a prema poslovnom okruženju na šestom, sa ocjenom 4,32. Na listi 11 istočno-evropskih nečlanica EU, posljednja dva mjesta zauzimaju Albanija i Bosna i Hercegovina sa ukupnom ocjenom 3,47 odnosno 3,07.

Izvještaj WEF-a je peti i posljednji pregled u dvogodišnjem nizu, koji procjenjuje napredak postignut u dostizanju ciljeva Lisabonske strategije ekonomskih i strukturnih reformi. Uz ocjenjivanje rezultata 27 postojećih članica EU, studija mjeri konkurentnost zemalja kandidata i potencijalnih kandidata za ulazak u Evropsku uniju.Evropski čelnici su se u martu 2000. godine sastali u Lisabonu i usvojili Lisabonsku strategiju kojom su postavili cilj da Evropska unija postane najkonkurentnija i najdinamičnija, na znanju utemeljena ekonomija u svijetu, sposobna za održivi rast sa više boljih radnih mjesta i većom socijalnom kohezijom.

http://portalanalitika.me/ekonomija/vijesti/5521-crna-gora-najbolja-meu-nelanicama-eu.html

ajmo dezurni kriticari :D
 
Svako je je jednom imao posla u Crnoj Gori, ili makar boravio samo kao turista, pouzdano zna da brojke i ocene veze zive nemaju sa realnim stanjem stvari u toj drzavi.

Oni jesu napravili neke pomake i svakako da im se mogu dati poeni na formalne promene koje su izglasali, doneli.....ali sushtinski to ne funkcionise i nikad nece sve dok se ne otvore za investitore i kapital koji ne pripada kamori i ruskoj mafiji
 
Свака част Црној Гори!

Међутим...

Бројке су релативна ствар... У мом солитеру, који има приближан број становника као ЦГ и:

21owiv4.jpg


Колоне:

1. Сви имају рачунаре, ADSL....
2. Сад колона 2... Има и паметних људи у солитеру, тако да нам ни развој не мањка
3. Има пуно ЛДП-оваца
4. Кабловска, мрежа, wireless...
5. Имамо солидан буџет кућног савета
6. Доста њих са приватним бизнисом, продавница у улазу...
7. Разноразних народа и народности, и сви се лепо слажу...
8. Стабилан развој... Обновили фасаду прошле године...

Дакле... Мој солитер незадрживо хита ка ЕУ!!!

Иначе, бивши председник кућног савета је у затвору због финансијских малверзација и шверца цигарета...
 
Poslednja izmena:
Dugo nisam bila u CG i nemam neku zelju da je uskoro posetim ali u dubokom secanju mi je ostao jedan na zalost moj dozivljaj
Zadnji put kad sam bila tamo odlucim da posetim neke prijatelje koji su bili u susednom mestu i odem na bus stanicu da pitam kad imam prevoz,covek koji radi tamo mi kaze evo autobus je na stanici i ceka,logicno pitam da li cu stici da kupim kartu kad taj bus krece a on mi nonsalantno odgovori:Imas vremena ne sekiraj se,autobus krece kad se skupi dovoljan broj putnika hahahahaha
Zakljucak:nisu imali red voznje a drago mi je ako su sad toliko napredovali:per:
 
Свака част Црној Гори!

Међутим...

Бројке су релативна ствар... У мом солитеру, који има приближан број становника као ЦГ и:

21owiv4.jpg


Колоне:

1. Сви имају рачунаре, ADSL....
2. Сад колона 2... Има и паметних људи у солитеру, тако да нам ни развој не мањка
3. Има пуно ЛДП-оваца
4. Кабловска, мрежа, wireless...
5. Имамо солидан буџет кућног савета
6. Доста њих са приватним бизнисом, продавница у улазу...
7. Разноразних народа и народности, и сви се лепо слажу...
8. Стабилан развој... Обновили фасаду прошле године...

Дакле... Мој солитер незадрживо хита ка ЕУ!!!

Иначе, бивши председник кућног савета је у затвору због финансијских малверзација и шверца цигарета...

Колега јесте ли баш сигурни да у Вашем солитеру има више становништва но у Вукојебини?
 

Јао, бре, или си наиван или не капираш. Нема никакве благе везе са истином било каква ТАБЕЛА из простог разлога што је неистинита. Али има везе то што се ЕУ-лихварима веома жури ДА ЗАПУШЕ МОГУЋИ ИЗЛАЗ НА МОРЕ РУСИМА...тако да мене у ствари чуди да нису још раније примили ЦГ...
 
Свака част Црној Гори!

Међутим...

Бројке су релативна ствар... У мом солитеру, који има приближан број становника као ЦГ и:

21owiv4.jpg


Колоне:

1. Сви имају рачунаре, ADSL....
2. Сад колона 2... Има и паметних људи у солитеру, тако да нам ни развој не мањка
3. Има пуно ЛДП-оваца
4. Кабловска, мрежа, wireless...
5. Имамо солидан буџет кућног савета
6. Доста њих са приватним бизнисом, продавница у улазу...
7. Разноразних народа и народности, и сви се лепо слажу...
8. Стабилан развој... Обновили фасаду прошле године...

Дакле... Мој солитер незадрживо хита ка ЕУ!!!

Иначе, бивши председник кућног савета је у затвору због финансијских малверзација и шверца цигарета...


А о инфраструктури и да не говоримо
Претпостављам да сви у солитеру имате воду и прикључени сте на градску канализацију и имате струју.
Имате лифтове брже од нечије железнице, а степенице боље од путева.
У солитеру сигурно неписмени чине статистичку грешку...
Дефинитивно Ваш солитер незадрживо иде у Европу.
 

Back
Top