ARTEMIJE penzionisan...

Ajde mao!
Pre dva meseca ubio si se pozivajući s ena Sabor i da ne priznaješ Sinod.
SVI smo ti govorili da će ovakva odluka da bude i na Saboru. I sam si to znao podsvesno samo ti neki djavo niej dao mira.

Sada kada je Sabor na koji si se toliko pozivao doneo odluku, ti je ne priznaješ jer niej po tvom ukusu.

Biti pravoveran i crkvi i Hristu pokoran znači prihvatiti odluke ma kakve one bile, svidele se one tebi ili ne.
Dakle budi Pravoslavac i prihvati ili postani nekaka vprotestant, Baptista ili slično
.

Tacno, AcilE.:ok:

Reputacija za ovo cim mogu.
 
Nemaš šta da priznaš ili ne. Ovo niej politika, mada su Srbi navikli da uvek imaju da nešto protestuju oko bilo čega, pa i prava žena u Zimbabveu.

Penzionisan je legalno i legitimno, Penzionisanje nije kaznena mera nego redovna mera kao kod svih sveštenika.

Dakle moraš da se pokoriš crkvi čiji si član i njenim odlukama. Kada si kršten u SPC od tada moraš da se povinuješ njenim odlukama.

Ta odluka debelo smrdi na obracun sa svim sto je tradicionalno Pravoslavno !:per::per:
 
nisam video da je na saboru dokazana bilo kakva krivicna ili kanonska odgovornost vladike Artemija.

Drugo vidim da je smenjen protivno kanonima jer se vladika tj episkop ne moze penzionisati osim na licni zahtev.

Niej ništa dokazano.
Niti je išta dokazivano.


Da si malo imao sluha trebao si da saslušaš šta pričam.

Penzionisanjem Artemija izbegnuto je dokazivanje i sam proces koji nije ni jednoj strani bio u interesu.
Ovim penzionisanjem,

1. Artemije više nije episkop i crkveni starešina
2. Neće se dalje raspravljati o njegovoj krivici
3. Nije više episkop
4. Ostaje nevin

Umetnost kompromisa.

A sada ćešd a vidiš da Artemije neće da se žali- da ne bi bilo procesa.
 
Прави Срби православци више неће признавати ову издајничку СПЦ за своју, од сада су они припадници Руске православне цркве(Московске патријаршије) док се СПЦ не очисти од издајника.
 
Nemaš šta da priznaš ili ne. Ovo niej politika, mada su Srbi navikli da uvek imaju da nešto protestuju oko bilo čega, pa i prava žena u Zimbabveu.

Penzionisan je legalno i legitimno, Penzionisanje nije kaznena mera nego redovna mera kao kod svih sveštenika.

Dakle moraš da se pokoriš crkvi čiji si član i njenim odlukama. Kada si kršten u SPC od tada moraš da se povinuješ njenim odlukama.

penzionisanje episkopa nije moguce jer je episkop zamenik apostola na zemlji i ta funkcija je ako nisi znao - dozivotna.

koliko jos penzionisanih vladika znas u SPC?

ja znam samo za ovog atanasija jeftica koji je penzionisan NA LICNI ZAHTEV, uopste u SPC ne postoji sve do ovog trenutka i vladike Artemija bilo koji drugi vladika koji je IKADA PENZIONISAN

Daj mi primer drugog vladike kojeg je sabor penzionisao.

Da cujem
 
Прави Срби православци више неће признавати ову издајничку СПЦ за своју, од сада су они припадници Руске православне цркве(Московске патријаршије) док се СПЦ не очисти од издајника.

ja cu po savest ici kod oca Nikolaja u manastir Crnu Reku sta nam je dalje ciniti. a svakako ne priznajem ovu odluku papista i ekumenista na celu spc
 
naravno da ne treba sluziti jereticima papistima i ekumenistima niti ih priznavati kao svoje episkope

"Пазите да вас ко не обмане философијом и празном преваром, по предању људском, по науци свијета, а не по Христу". (Кол.2.8.)
Читај даље посланицу Колошанима '' по плодовима ће те их познати''.

Тај део ти је много битнији, јер вамо је пажња, а у наставку препознавање.

Размисли мало о томе, Бог ти дао памет да читаш између редова.

И ево један линк за тебе, па се просветли мало овим писанијем:

Одступништво је Богом допуштено: не покушавај да га зауставиш својом немоћном руком. Сам се удаљи и чувај се од њега: то ти је довољно. Упознај се са духом времена, изучи га, да би по могућству избегао његове утицаје.

„Данас готово да нема истинске побожности, данас постоји само лицемерје“ – говорио је Свети Тихон Задонски, сто година пре нас. Треба да се бојиш лицемерја, најпре у себи самом, а потом и у другима; бој га се управо стога што је карактеристично за ово време и што је у стању да зарази свакога, чак и приликом најмањег скретања у лакомислено понашање.

http://www.pravoslavni-odgovor.com/Crkva_Hristova/put_podviznika.htm
 
Videćeš, Mito- Ovo je sada završeno.

Seti se kako sam govorio pre dva meseca kada se digla hajka ovde.
Kako sam rekao tako je i ispalo.

Ти уопште не разумеш те односе, Црква није партија нити странка - ово што се догађа оставиће страховите последице, уосталом, видећеш...
 
Прави Срби православци више неће признавати ову издајничку СПЦ за своју, од сада су они припадници Руске православне цркве(Московске патријаршије) док се СПЦ не очисти од издајника.

ja cu po savest ici kod oca Nikolaja u manastir Crnu Reku sta nam je dalje ciniti. a svakako ne priznajem ovu odluku papista i ekumenista na celu spc
sada ne valja ni SPC.
Ovaj bi u rusku.
***..ne mogu da verujem...dokle to moze ici ?
Ko je sledeci ?
Isus /?
Koji vernici !
 
Прави Срби православци више неће признавати ову издајничку СПЦ за своју, од сада су они припадници Руске православне цркве(Московске патријаршије) док се СПЦ не очисти од издајника.

A sta tebe munemaj zabole sta ce pravi Srbi da urade ?:per::per::per:
 
Прави Срби православци више неће признавати ову издајничку СПЦ за своју, од сада су они припадници Руске православне цркве(Московске патријаршије) док се СПЦ не очисти од издајника.
Московска патријаршија је по исповедању јереси екуменизма, три пута гора од Београдске.

Њихов данашњи патријарха Кирил Гунђајев (језуита) је пред тв камерама у ударном термину целивао папски прстен, чисто да Руси у МП виде ко је прави газда.


Ови наши екуменистички патријарси, упражњавају ''само'' служење миса за ''покој'' архијеретика у Риму, топле речи и по које заједничко молитвено ошугавање, а руку му љубе само ситни играчи пред камерама (нпр Лаврентије са екипом и сл...).
 
eto..a ja ocekujem tvoju analizu svega ovoga...

Покушаћу укратко... до пре 15-20 година наше свештенство је живело у ужасној беди и сиромаштву, непрекидно прогањано и малтретирано целог живота, стално позивани на "јавку" у ДБ, стално испитивани ко је био у цркви, ко је шта рекао приликом исповести, шта је ко од свештенства чуо или начуо, често хапшени ни за шта и премлаћивани, уцењивани, одузимане им исправе, итд.итд. има безброј случајева. Са друге стране још од 1945. комунисти су имали један део својих кадрова који су по наређењу КПЈ уписали ТЕолошки факултет и инфилтрирали се на највише положаје у СПЦ.

Када је са малтретирањем престало јер ЕУ увек пита о важним одлукама и Цркву која има највише верника тада су одједном свештеници а нарочито монаси тј.владике постали популарне тв звезде, људи који се питају за све и свашта, одједном су се нашли у неочекиваном материјалном благостању И ВЕЋИНА ЊИХ НИЈЕ УМЕЛА ДА СЕ СНАЂЕ У ПРАВОМ СМИСЛУ ТЕ РЕЧИ. Многи су поклекли пред овоземаљским уживањима...после глади и беде прво су се најели, затим прејели и најзад побеснели, постали некакви бизМисмени у правом смислу те речи, кренули да праве "пактове" са свим и сваким па и са злотвором из Ватикана који већ 1 000 година покушава да окупира, "стави шапу" и запиша Православље те да границу свог утицаја и владавине помери на Исток. Тако се десило да се политика веома умешала у живот цркве и што јавно а што тајно почела да њоме командује према сопственим потребама.

Има велики број и монаха и верника који не прихватају било какав "пакт" са ВАтиканом а новоизабрани Патријарх Српски прво што је проговорио после избора је да позива папу у Ниш УМЕСТО ДА ГА ПОЗОВЕ У ЈАСЕНОВАЦ. То је тренутно наша трагедија јер БЕЗ ПОКАЈАЊА НЕМА ОПРОШТАЈА а адвокат злотвора из Ватикана је чак недавно изјавио да су за време 2.св.рата РИМОКАТОЛИЦИ ИМАЛИ ПРАВО ДА УБИЈАЈУ ЈЕРЕТИКЕ(то се односи на православце). Код многих монаха па и владика ту се уопште не ради о било каквој покварености или злонамерности - НЕГО ОНИ ЈЕДНОСТАВНО НЕ СХВАТАЈУ ДОВОЉНО ДОБРО ШТА СЕ ДОГАЂА У ЖИВОТУ МИМО МАНАСТИРА, ОТУЂЕНИ СУ И СТОГА ЧЕСТО ВЕОМА ГРЕШЕ. Те грешке воде директно у раскол а раскол у пропаст.

Ето......:cool:
 
briga me kako je izabran gledam samo sta radi i kako se ponasa.

dok je patrijarh pavle bio ziv papa nije smeo ni da pomisli da prismrdi u srbiju

a ovaj Irinej niski sto je izabran za patrijarha prva mu je izjava bila da je papa dobrodosao da dodje u SRbiju i da zajedno sa njim proslave 2000 godina od usvajanja milanskog edikta.

evo cela njegova izjava ovdeQUOTE]

Po ovome sudim da nisi kompetentan da diskutujes na ovoj temi :)
 
briga me kako je izabran gledam samo sta radi i kako se ponasa.

dok je patrijarh pavle bio ziv papa nije smeo ni da pomisli da prismrdi u srbiju

a ovaj Irinej niski sto je izabran za patrijarha prva mu je izjava bila da je papa dobrodosao da dodje u SRbiju i da zajedno sa njim proslave 2000 godina od usvajanja milanskog edikta.

evo cela njegova izjava ovdeQUOTE]

Po ovome sudim da nisi kompetentan da diskutujes na ovoj temi :)

Tacno, jer nije 2000 godina, nego 1700 godina.:ok::D
 
Покушаћу укратко... до пре 15-20 година наше свештенство је живело у ужасној беди и сиромаштву, непрекидно прогањано и малтретирано целог живота, стално позивани на "јавку" у ДБ, стално испитивани ко је био у цркви, ко је шта рекао приликом исповести, шта је ко од свештенства чуо или начуо, често хапшени ни за шта и премлаћивани, уцењивани, одузимане им исправе, итд.итд. има безброј случајева. Са друге стране још од 1945. комунисти су имали један део својих кадрова који су по наређењу КПЈ уписали ТЕолошки факултет и инфилтрирали се на највише положаје у СПЦ.

Када је са малтретирањем престало јер ЕУ увек пита о важним одлукама и Цркву која има највише верника тада су одједном свештеници а нарочито монаси тј.владике постали популарне тв звезде, људи који се питају за све и свашта, одједном су се нашли у неочекиваном материјалном благостању И ВЕЋИНА ЊИХ НИЈЕ УМЕЛА ДА СЕ СНАЂЕ У ПРАВОМ СМИСЛУ ТЕ РЕЧИ. Многи су поклекли пред овоземаљским уживањима...после глади и беде прво су се најели, затим прејели и најзад побеснели, постали некакви бизМисмени у правом смислу те речи, кренули да праве "пактове" са свим и сваким па и са злотвором из Ватикана који већ 1 000 година покушава да окупира, "стави шапу" и запиша Православље те да границу свог утицаја и владавине помери на Исток. Тако се десило да се политика веома умешала у живот цркве и што јавно а што тајно почела да њоме командује према сопственим потребама.

Има велики број и монаха и верника који не прихватају било какав "пакт" са ВАтиканом а новоизабрани Патријарх Српски прво што је проговорио после избора је да позива папу у Ниш УМЕСТО ДА ГА ПОЗОВЕ У ЈАСЕНОВАЦ. То је тренутно наша трагедија јер БЕЗ ПОКАЈАЊА НЕМА ОПРОШТАЈА а адвокат злотвора из Ватикана је чак недавно изјавио да су за време 2.св.рата РИМОКАТОЛИЦИ ИМАЛИ ПРАВО ДА УБИЈАЈУ ЈЕРЕТИКЕ(то се односи на православце). Код многих монаха па и владика ту се уопште не ради о било каквој покварености или злонамерности - НЕГО ОНИ ЈЕДНОСТАВНО НЕ СХВАТАЈУ ДОВОЉНО ДОБРО ШТА СЕ ДОГАЂА У ЖИВОТУ МИМО МАНАСТИРА, ОТУЂЕНИ СУ И СТОГА ЧЕСТО ВЕОМА ГРЕШЕ. Те грешке воде директно у раскол а раскол у пропаст.

Ето......:cool:

Eto šta su Srbi!
Smeta im NJIHOV patrijarh što je pozvao papu u Srbiju.
Zašto?

Zato što se nije izvinio i pokajao za zlodela NDH protiv Srba.

ALI!
Srbi idu na letovanje u Hravtsku, kupuju Hrvatske proizvode- i to im ne smeta što se hrvatski trgovci, turistički vodići- nisu izvinili i pokajali za genocid!?

Dragi moji to se zove dvoličnost!

Srbi su Hrvatima oprostili Jasenovac, samo se prave da nisu.
Srbi kupuju Hrvatske proizvode, jedu Hrvatsku hranu, letuju u Hrvatskoj-
ALI PAPA NE SME DA DODJE U SRBIJU JER SE NIEJ IZVINIO ŠTO SU HRVATI KLALI SRBE!

Pa dragi moji Srbi, hoće papa da vam se izvini, samo ne može da vas nadje na kućnim adresama jer ste otišli na more u Hrvatsku!
 

Back
Top