Ko o čemu baba o krofnama aka Doživljaj braka

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.923
xy-ita tema o braku ali mislim da u ovom smeru nije bilo reči na posebnoj temi :confused: dakle, bez obzira na godine, pol i bračno stanje, odgovorite - kako vi doživljavate brak, da li je to za vas vrhunsko i krajnje životno ispunjenje, božanska veza, društvena obaveza, samo procedura ili prostu danas suvišna stvar... ovo su neki okviri, naravno napišite slobodnim stilom vaš odgovor. (tema jer kontam da je brak jedan od najčešćih reči i u životu i na forumu i uglavnom s svakog od ovih stanovišta duboko potvrđivana i opsporavana tema, brak pa brak. a i za većinu nužni deo života. e pa da li je stavrno nužda ili šta je sve) konkretno ja kontam :ideja: čisto procedura kojom se štiti i reguliše veza koja ima nameru da preraste u "nešto ozbiljno", tj. porodicu
 
Nisam brak dozivljavala isto sa dvadeset, trideset i sa trideset pet. Neke stvari koje su ne samo bitne za srecu u braku vec cak i presudne na pocetku braka, za deset godina padnu potpuno u zaborav. I obrnuto. Ono sto mi je sad tako vazno sa dvadeset i pet nisam ni znala da postoji.
Mislim da je brak kao i sve drugo u zivotu: Prava stvar za one koji ga zele i koji su vecinu vremena u njemu srecni a poguban za one koji u njega ne veruju i kojima on ne znaci nista.
I jos da dodam, retki su ljudi koji na svoj brak uvek gledaju kao na pravi izbor i pravu srecu a jos redji oni koji na svoj brak (cak i kada je zavrsio razvodom) gledaju kao na potpun promasaj. Dozivljaji braka se smenjuju zavisno od godina zivota, godina braka i trenutne situacije u braku. Krecu se od onih "Sta mi bi da napravim ovu glupost" pa do "Bas sam imao-la srecu da je-ga sretnem".
 
'ebale vas krofne, dok sam čitala šta pišete na ovu ozbiljnu temu, zamesih krofne, pa sad kad pomislim kad će da narastu, pa kad ću da ih ispečem, biće ponoć kad ih budem jela:mrgreen:
A tema, iz mog tridesetjednogodišnjeg iskustva, sigurna sam da bih sve ponovila (muž mudro ćuti i smeška se ;) ) mada mnogo toga ne bih isto činila. Kada sam se ja udavala, bila sam zaljubljena, non-stop smo bili zajedno i nekako je bilo sasvim logično da to i ozakonimo ako ni zbog čega drugog a ono da uštedimo na špaciranju i gradskom prevozu.
Gledajući moju kćerku i sina koji su po godinu ipo u braku, čini mi se da je isti princip u pitanju, iliti razlozi, jedino što oni kažu da im "papir" ne znači ništa i da nema ljubavi i poverenja, sto papira ih ne bi zadržalo u braku.
Mislim da je to i ključna razlika između današnjih mladih bračnih parova i nas seniora. Meni se mnogo dopada što današnje mlade žene, uključujući i moju kćerku i snajku, nisu baš toliko trpeljive i popustljive prema muževima kao što je bila moja generacija. Meni obe moje devojke prebacuju da sam muža baš razmazila, ja se vadim da mi je lakše da sama nešto uradim nego da njemu milion puta kažem ili pokažem kako i šta treba, mada sam svesna da su u pravu, jedino me vadi što svoje dvoje nisam razmazila i naučili su sve da rade, od kuvanja do peglanja i brisanja prašine.
Ali da se vratim na temu. Brak mi je veoma važan i mislim da kao institucija treba da postoji, ne zbog papira već zbog zaveta koji smo na primer moj muž i ja dali jedno drugom, da nećemo varati, lagati i da ćemo i u trenucima najvećeg besa i ljutnje bar pokušati da se setimo šta je to bilo što nas je spojilo i šta smo jedno na drugom voleli dok smo se zabavljali.
A nije da me ne izuva iz cipela bar jednom dnevno :hahaha:, ali i to je deo svakodnevnog zajedničkog života, garant i ja njemu često skačem po živcima, nenamerno naravno.
 
E znas kad se nadju dvoje normalnih i slicnih i ulazes u vezu najmanje sitnice koje nas raduju i vode ka necem ozbiljnom..onda se pogubimo usput i sve padne u vodu..na kraju te veze zelim da sve vratim i da mi se vrati da sve zaboravim..svaki lep trenutak kao gumicom obrisan..prazno sve..i znas kolko me zabole za brak ikad kad tako nesto nije opstalo
 
E znas kad se nadju dvoje normalnih i slicnih i ulazes u vezu najmanje sitnice koje nas raduju i vode ka necem ozbiljnom..onda se pogubimo usput i sve padne u vodu..na kraju te veze zelim da sve vratim i da mi se vrati da sve zaboravim..svaki lep trenutak kao gumicom obrisan..prazno sve..i znas kolko me zabole za brak ikad kad tako nesto nije opstalo

Ovo je baš tužno, mora da si veoma povređen:(
 
Na moju zalost :rumenko:
Za mene je brak bio svetinja:heart:
Gde niko nije smeo da zabada svoj nos jer je to nase!!
.Ali on nije tako shvatao brak ,kucu i porodicu.
Za njega je to bilo mesto gde se vracao da spava,jede ....:sad2:
Nista od onoga pre 30 god.za ceo zivot dok nas smrt ne rastavi:besna:
I jos plus toga svi su gledali da tutnu svoje njuske gde im nije bilo mesto.
Koliko god sam se trudila da tu farsu od braka odrzim.Na kraju vise nisam mogla.:dash:
Ni psihicki ni fizicki.Trenutno ima novu ljubav pa neka im je sa srecom:amen:
Imao je i dok smo bili zajedno zadnje 3 god.:bye:
 
Iskreno nisam..dugo se to razvlacilo nego jos 1put razocarenje u ljude u osobu za koju sam verovao da je srodna dusha..a nije htela ili umela da se potrudi..nista strasno mozda je tako i bolje samo od braka ne bih nista ocekivao

Ne znam koliko ti je godina, moj sin je tako razmišljao sa 24-5.g. ali je posle tri godine sreo devojku, današnju suprugu i sve se nekako promenilo nabolje, kad se najmanje nadao, naišao je na srodnu dušu u svakom pogledu. Godinu dana su se zabavljali, godinu ipo su u braku i svaki put kad ih vidim zajedno, paaaa:rumenko:srce mi zaigra od sreće:rumenko:
 
'ebale vas krofne, dok sam čitala šta pišete na ovu ozbiljnu temu, zamesih krofne, pa sad kad pomislim kad će da narastu, pa kad ću da ih ispečem, biće ponoć kad ih budem jela:mrgreen:
A tema, iz mog tridesetjednogodišnjeg iskustva, sigurna sam da bih sve ponovila (muž mudro ćuti i smeška se ;) ) mada mnogo toga ne bih isto činila. Kada sam se ja udavala, bila sam zaljubljena, non-stop smo bili zajedno i nekako je bilo sasvim logično da to i ozakonimo ako ni zbog čega drugog a ono da uštedimo na špaciranju i gradskom prevozu.
Gledajući moju kćerku i sina koji su po godinu ipo u braku, čini mi se da je isti princip u pitanju, iliti razlozi, jedino što oni kažu da im "papir" ne znači ništa i da nema ljubavi i poverenja, sto papira ih ne bi zadržalo u braku.
Mislim da je to i ključna razlika između današnjih mladih bračnih parova i nas seniora. Meni se mnogo dopada što današnje mlade žene, uključujući i moju kćerku i snajku, nisu baš toliko trpeljive i popustljive prema muževima kao što je bila moja generacija. Meni obe moje devojke prebacuju da sam muža baš razmazila, ja se vadim da mi je lakše da sama nešto uradim nego da njemu milion puta kažem ili pokažem kako i šta treba, mada sam svesna da su u pravu, jedino me vadi što svoje dvoje nisam razmazila i naučili su sve da rade, od kuvanja do peglanja i brisanja prašine.
Ali da se vratim na temu. Brak mi je veoma važan i mislim da kao institucija treba da postoji, ne zbog papira već zbog zaveta koji smo na primer moj muž i ja dali jedno drugom, da nećemo varati, lagati i da ćemo i u trenucima najvećeg besa i ljutnje bar pokušati da se setimo šta je to bilo što nas je spojilo i šta smo jedno na drugom voleli dok smo se zabavljali.
A nije da me ne izuva iz cipela bar jednom dnevno :hahaha:, ali i to je deo svakodnevnog zajedničkog života, garant i ja njemu često skačem po živcima, nenamerno naravno.

Meni jako gotivno sto cerku i snajku stavljas u istu ravan:)
 
E znas kad se nadju dvoje normalnih i slicnih i ulazes u vezu najmanje sitnice koje nas raduju i vode ka necem ozbiljnom..onda se pogubimo usput i sve padne u vodu..na kraju te veze zelim da sve vratim i da mi se vrati da sve zaboravim..svaki lep trenutak kao gumicom obrisan..prazno sve..i znas kolko me zabole za brak ikad kad tako nesto nije opstalo

...naci ces neku normalnu samo nemoj da je teras da jede beli luk i proteine :zag:
 
Ne znam koliko ti je godina, moj sin je tako razmišljao sa 24-5.g. ali je posle tri godine sreo devojku, današnju suprugu i sve se nekako promenilo nabolje, kad se najmanje nadao, naišao je na srodnu dušu u svakom pogledu. Godinu dana su se zabavljali, godinu ipo su u braku i svaki put kad ih vidim zajedno, paaaa:rumenko:srce mi zaigra od sreće:rumenko:
Pa i ja sam tu negde al mi nije do braka uopste..promene se ljudi preko noci da ih ne prepoznas
...naci ces neku normalnu samo nemoj da je teras da jede beli luk i proteine :zag:

Pa de beli luk men muka od njega:confused:
 
Ne znam koliko ti je godina, moj sin je tako razmišljao sa 24-5.g. ali je posle tri godine sreo devojku, današnju suprugu i sve se nekako promenilo nabolje, kad se najmanje nadao, naišao je na srodnu dušu u svakom pogledu. Godinu dana su se zabavljali, godinu ipo su u braku i svaki put kad ih vidim zajedno, paaaa:rumenko:srce mi zaigra od sreće:rumenko:
Pa i ja sam tu negde al mi nije do braka uopste..peomene se ljudi preko noci da ih ne prepoznas
...naci ces neku normalnu samo nemoj da je teras da jede beli luk i proteine :zag:

Pa de beli luk men muka od njega:confused:
 

Back
Top