Disk Boot Failure problem nastao posle pokusaja upotreba data recovery progama

iwan88

Primećen član
Poruka
596
Na kompjuteru imam hard disk (jedan podeljen na 2 particije) na kom sam hteo da pokrenem ZAR (program za povracaj isbrisanih podataka). Instalirao sam ga i on je zakocio. Posle 10ak minuta cekanja resetovao sam kompjuter i od tada, pre nego sto pocne da se ucitava windows, mi se pojavljuje poruka:

Media test failure, check cable
Exiting NVIDIA Boot Agent
Disk Boot Failure, Insert system disk and press enter

i tu stane i nema dalje.

U BIOSu prepoznaje hard disk i tamo je sve ok. Probao sam idem na opciju load fail safe defaults i load optimized deafaults ali ne pomaze.

Imate li ideju kako da resim problem?
 
i tu si se zeznuo pretpostavljam obicno takvi programi rade duze od 10 minuta bez obzira sto ti se ne cuje hard disk da nesto radi, sada je totalno zeznut. I pitanje za tebe koliko si ubedjen da si dobar program ZAR uzeo da koristis. Licno prvi put cujem za njega. Uzimaju se samo provereni (naravno ako su ti vazni podaci a treba da jesu).
Nekoliko razloga za programe te vrste:
- Treba da bude nezavisan od ostalih (da ne brise prepise sistemske fajlove)
- da bude koliko toliko podesen da ispravnije radi (ako si samo tako posle instalacje pokrenuo onda ne valja, obicno treba pogledati da li ima i sta nudi od opcija u podesavanjima)
 
Za program sam cuo na nekom drugom forumu, ljudi su mi preporucili i rekli da prvo probam sa njim jer su oni postigli dobre rezultate sa njim. http://www.z-a-recovery.com je sajt tog programa.
Znam da mu treba vise od 10 min ali bio je skroz zakocio, mis se nije pomerao, ni jedna komanda na tastaturi nije reagovala (ni alt+ctrl+delete), pre nego sto je stao program je odbrojavao vreme koje je proteklo u sekundama i procenat dokle je stigao i to je 10 min stajalo no 10ak % pa sam zato resetovao.
Logicno je da su podaci vazni (cim ih trazim) ali nisu od zivotnog znacaja.
Pre pokretanja sam gledao u podesavanja ali nisam mnogo menjao jer nisam bas expert.
Koji mi ti program preporucujes i imas li ideju kako da ponovo pokrenem windows?




EDIT:
reinstalirao sam windows i sad mi kaze: Windows did not start successfully, a recent hardware or software might have caused this.
i dole mogu da biram:
Safe Mode
Safe Mode with networking
Safe Mode with Command Prompt

Last known good configuration

Start windows normally

i broji od 30 do nula.

Sta god ov ovog da izaberem wnidows se nece podici nego se kompjuter resetuje i sve tako.


Sta sad da radim?
 
Poslednja izmena:

Back
Top