Srbi ne znaju sta znaci biti gladan i bedan

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Malo-malo pa se ovde procita koliko u Srbiji ima gladnih ljudi, kolika je beda, kako se nista ne moze...

To je pravi defetizam koji je jako skodljiv.

Srbi UOPSTE NE ZNAJU sta znaci biti ZAISTA gladan!

Ja sam to shvatio tek u Latinskoj Americi.

Shvatio sam sta znaci izreka (ima je i u spanskom jeziku) "mrtav od gladi".

Ovde postoje ljudi koji NIKADA U ZIVOTU nisu okusili meso!

Zato sto su SIROTI. Zapravo.

Nekada vidim mlade kako idu ulicom savijeni malo prema napred, goli i prljavi, jer im je stomak PRAZAN...Nista ni ne vide, ni ne osecaju...Za dvadesetak dolara su spremni da bilo kome prerezu grkljan...

Svaki minut samo u Latinskoj Americi troje dece od GLADI.

Srbija je jos jako daleko od toga.

I zato NE CRTAJTE STALNO DJAVOLA NA ZIDU! DA NE OZIVI!
 
hambruna77.jpg
 
Da nema uslova u srbiji pa ajde, ali ima, samo netreba dati onima koji vec imaju previse da nakradu jos.
A to je tuzno, mozda su rekli nismo jos gladni, necemo se boriti, a ono eto ga...

Problem u Srbiji je KAPITALISTICKI NACIN RASPODELE!

Ona je UVEK NEPOSTENA, samo u bogatim zemljama se to ne vidi jer ima za sve.

U siromasnim zemljama kapitalizam je nesto - pogubno za narod!
 
У Венецуели глади нема, то је Чавез искоренио. Ако хоћеш да видиш шта је права глад, иди у Етиопију. Глади има и у јужној и југоисточној Азији а богами и у Русији, и тамо је народ прилично неухрањен.
 
pa dobro to stoji da nije isto kada poredis glad u Africi,Evropi i Aziji jer se to drugacije dozivljava...

to stoji da je ovde jad i beda al' nije kao sto i sam kazes priblizno kao u nekim zemljama Azije i Juzne Amerike a Afriku da ne spominjem.

Mi bar ako nista imamo vode ovde i plodnu zemlju za razliku od 95% siromasnih zemalja :D
 
У Венецуели глади нема, то је Чавез искоренио. Ако хоћеш да видиш шта је права глад, иди у Етиопију. Глади има и у јужној и југоисточној Азији а богами и у Русији, и тамо је народ прилично неухрањен.

Niposto mi nemoj pricati o Venecueli, evo da ti ja kazem sa izvora - ima gladi koliko hoces!

Iako je Venecuela peti proizvodjac nafte u svetu - to se skoro i ne primecuje.
 
Niposto mi nemoj pricati o Venecueli, evo da ti ja kazem sa izvora - ima gladi koliko hoces!

Iako je Venecuela peti proizvodjac nafte u svetu - to se skoro i ne primecuje.

Добро али ипак мање него у остатку Латинске Америке, Венецуела је после Чилеа најбогатија на континенту и има власт која брине о социјалној правди.
 
Најгора беда је ипак у Русији, богата земља са образованом популацијом а толико људи који никад нису у животу јели месо, што каже Блајби, који данима гладују. А ипак је много лакше бити гладан у Латинској Америци где је суптропска и тропска клима или у Србији где је умерена клима, него гладовати на руској зими на - 40 степени.
 
А ипак је много лакше бити гладан у Латинској Америци где је суптропска и тропска клима или у Србији где је умерена клима, него гладовати на руској зими на - 40 степени.


:hahaha::hahaha: koje ti bisere imas....po toj logici je lakse biti gladan u Venecueli medju extra ribama nego u Kini medju akrepima :think:
 
Блајби....А шта очекујеш да кажем на твоју поставку...?
Слажем се са тобом да људи широм света гладују и тешко живе....АЛИ....
Зашто налазити само лоше и ГОРЕ примере....?
Зашто не упоређивати са нечим позитивним, добрим...?
Најбоље да си нам убацио слику гладне деце из Етиопије....па да ми кажемо...
БОГУ ХВАЛА, КОД НАС НИЈЕ ТАКО....
Ниси у праву Блајби...Прво поређење са земљама које су деценијама у
тешком стању, не може бити адекватно...СРБИЈА ЈЕ БОГАТА ДРЖАВА,
РАЗНИМ ПРИРОДНИМ РЕСУРСИМА...КОЈЕ ПОЈЕДИНЦИ ПЉАЧКАЈУ
И ОД ГРАЂАНА СРБИЈЕ ПРАВЕ СИРОМАШНУ И ГЛАДНУ НАЦИЈУ.
 
Malo-malo pa se ovde procita koliko u Srbiji ima gladnih ljudi, kolika je beda, kako se nista ne moze...

To je pravi defetizam koji je jako skodljiv.

Srbi UOPSTE NE ZNAJU sta znaci biti ZAISTA gladan!

Ja sam to shvatio tek u Latinskoj Americi.

Shvatio sam sta znaci izreka (ima je i u spanskom jeziku) "mrtav od gladi".

Ovde postoje ljudi koji NIKADA U ZIVOTU nisu okusili meso!

Zato sto su SIROTI. Zapravo.

Nekada vidim mlade kako idu ulicom savijeni malo prema napred, goli i prljavi, jer im je stomak PRAZAN...Nista ni ne vide, ni ne osecaju...Za dvadesetak dolara su spremni da bilo kome prerezu grkljan...

Svaki minut samo u Latinskoj Americi troje dece od GLADI.

Srbija je jos jako daleko od toga.

I zato NE CRTAJTE STALNO DJAVOLA NA ZIDU! DA NE OZIVI!


Sit gladnome ne veruje.
 
:hahaha::hahaha: koje ti bisere imas....po toj logici je lakse biti gladan u Venecueli medju extra ribama nego u Kini medju akrepima :think:

1 на хладноћи је потреба организма за енергијом, односно храном много већа

2 ови у Венецуели могу да иду у природу(шуму) и да беру неке плодове којих у тропској клими има преко целе године, слично је и са нама, али шта да раде Руси где зима траје 6 месеци?

3 код Руса је тужно што они својим образовањем и богатством државе просто не заслужују да живе тако бедно како живе, слично је и са Венецуелом која има толико нафте а опет постоји глад. А ми смо с друге стране у сваком погледу сиромашна нација, притом врло слабо образована а лењи ко ћускије, тако да ми живимо феноменално с обзиром како заслужујемо
 
Блајби....А шта очекујеш да кажем на твоју поставку...?
Слажем се са тобом да људи широм света гладују и тешко живе....АЛИ....
Зашто налазити само лоше и ГОРЕ примере....?
Зашто не упоређивати са нечим позитивним, добрим...?
Најбоље да си нам убацио слику гладне деце из Етиопије....па да ми кажемо...
БОГУ ХВАЛА, КОД НАС НИЈЕ ТАКО....
Ниси у праву Блајби...Прво поређење са земљама које су деценијама у
тешком стању, не може бити адекватно...СРБИЈА ЈЕ БОГАТА ДРЖАВА,
РАЗНИМ ПРИРОДНИМ РЕСУРСИМА...КОЈЕ ПОЈЕДИНЦИ ПЉАЧКАЈУ
И ОД ГРАЂАНА СРБИЈЕ ПРАВЕ СИРОМАШНУ И ГЛАДНУ НАЦИЈУ.

Погрешно су те учили у школи сине, Србија је природно сиромашна земља са слабо образованом нацијом, има недисциплиновану, неквалификовану а притом скупу радну снагу(због прецењеног динара). Србија тернутно већином живи од криминалних активности(транспорта хероина са Блиског истока у Западну Европу) као и криминалне активности наше дијаспоре широм света.
 
U Srbiji ima gladovanja i primera umiranja od gladi , nisu toliko cesti ali poslednjih godina ipak se cesce javljaju , ranije takvih primera nije bilo ,realno je da u godinama koje dolaze bice sve vise gladnih

Е то си тако јебено у праву, за само 5 година ћемо се 2010. сећати као златног доба.
 

Back
Top