Ruski kredit 200 miliona najjeftiniji

Srborus

Poznat
Poruka
8.219
Kamata je samo 2,95% plus sestomesecni LIBOR, a grejs period je do marta 2012.

Takodje od drugog ruskog kredita od 800 miliona ce biti izgradjena zeleznicka stanica Prokop, nekoliko pruga, obilaznica, puteva, autoputeva,... bas lepo!
Hvala braco Rusi!


POMOĆ
U Moskvi danas dogovor o ruskom kreditu

Autor/izvor: SEEbiz/Tanjug, B92
MOSCOW - Načelan dogovor u vezi sa ruskim zajmom predsednici Srbije i Rusije, Boris Tadić i Dmitrij Medvedev, postigli 20. oktobra prošle godine, tokom zvanične posete ruskog šefa države Beogradu.

Ugovor će potpisati ministarka finansija Srbije Diana Dragutinović i zamenik ministra finansija Ruske Federacije Dimitrij Panki.

Ministarstvo finansija saopštilo je danas da će "Kredit biti odobren kao podrška budžetu Srbije i za finansiranje deficita."

Godišnja kamatna stopa biće utvrđena na osnovu libora za šestomesečne depozite u dolarima, plus 2,95 odsto.

Grejs period je do marta 2012. godine, a rok za vraćanje kredita je kraj 2021. godine, rečeno je u saopštenju.
 
Bilo bi dobro kad bi Rusi bili zainteresovani za Telekom, najveci ruski mobilni operater MTS ima sada preko 100 miliona pretplatnika u Rusiji i u Ukrajini i Belorusiji i ostalim zemljama bivseg SSSR-a, ja bih voleo kada bi oni odlucili da pocnu da sire poslovanje i na Balkan i da oni kupe Telekom umesto Nemaca i Egipcana.
 
Nema veze, bitno je da se grade putevi i pruge umesto da se trosi, tacnije 200 miliona ce biti bezveze potroseno a ostalih 800 miliona ce biti samo za puteve, pruge, infrastrukturu. I bitno je da je kamatna stopa tako nistka, manje od 3% godisnje.

koji bre putevi i pruge?

ovo je 200 miliona evra uzeto za "pomoc budzetu" citaj pomoc tadicevim lopovima

oni ce te pare da potrose a vracacemo ih mi gradjani posle 2012 :evil:
 
koji bre putevi i pruge?

ovo je 200 miliona evra uzeto za "pomoc budzetu" citaj pomoc tadicevim lopovima

oni ce te pare da potrose a vracacemo ih mi gradjani posle 2012 :evil:

200 miliona je samo prvi deo (verovatno ce biti potrosen za vece penzije ili za gubitke javnih preduzeca ili tako nesto) drugi deo je 800 miliona, od tih 800 miliona ide za zeleznicku stanicu Prokop, pruge, puteve, autoputeve, mozda i metro u Beogradu. ;)
 
Bilo bi dobro kad bi Rusi bili zainteresovani za Telekom, najveci ruski mobilni operater MTS ima sada preko 100 miliona pretplatnika u Rusiji i u Ukrajini i Belorusiji i ostalim zemljama bivseg SSSR-a, ja bih voleo kada bi oni odlucili da pocnu da sire poslovanje i na Balkan i da oni kupe Telekom umesto Nemaca i Egipcana.

Па било би логично, с обзиром да се и један и други зову MTS. :D
 
koji bre putevi i pruge?

ovo je 200 miliona evra uzeto za "pomoc budzetu" citaj pomoc tadicevim lopovima

oni ce te pare da potrose a vracacemo ih mi gradjani posle 2012 :evil:

Чуо сам да и оних 800 милиона наши хоће да потроше за текућу потрошњу, али Руси зато не дају кредит док наши не ураде тачне инфраструктурне пројекте на шта ће потрошити паре.
 
Đogović: Ruski kredit nije povoljan

Saradnik Instituta za tržišna istraživanja (IZIT) Saša Đogović ocenio je danas da ruski kredit za pokriće budžetskog deficita Srbije nije povoljan.

"Svaki kredit koji služi za finansiranje budžetskog deficita nije povoljan, jer se takva sredstva ne oplođuju da bi se vraćala, nego idu u tekuću potrošnju", izjavio je Đogović i istakao da se Srbija samo još više zadužuje, a ne vide se resursi na osnovu kojih će se vraćati taj kredit.



On je naveo da bi bilo bolje da je prvo odobren kredit za infrastrukturne projekte, pre svega za energetski sektor, kako bi se podstakao privredni rast.

"Svaka racionalna država tražila bi da se primarno ide na odobravanje kredita za infrastrukturne projekte", naveo je Đogović.

Ne treba biti ekonomski stručnjak da bi se uvidelo da ovakvi krediti vode u sunovrat !
 
Poslednja izmena:
Чуо сам да и оних 800 милиона наши хоће да потроше за текућу потрошњу, али Руси зато не дају кредит док наши не ураде тачне инфраструктурне пројекте на шта ће потрошити паре.

i ja sam isto cuo. zato se sad ne pominje nigde tih 800 miliona . jer tadicevci ne vole da grade oni samo vole da raspickaju sta mogu i da trose.
 

Back
Top