KFOR jedva spasio Đinđića od kosovskih Srba

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 41715

Elita
Poruka
17.690
Zahvaljujući arhivi ,,Asošiejted Presa” pruža nam se mogućnost da još jednom zavirimo u političku scenu Srbije po završetku bombardovanja. :kafa:

http://www.aparchive.com/Search.asp...ndjic%2520bombing%26kws%3d&sfc=kw,kws#preview

Gračanica, Priština, Podujevo, Kosovo i Beograd, Srbija – 8. jul 1999


Četvrtak, 8. jul, 1999.

U četvrtak se srpska opoziciona politika vratila na Kosovo.

Međutim, kod manastira u Gračanici skoro da je izbila pobuna kada su se lokalni seljaci okomili na delegaciju opozicionih političara, predvođenu liderom Demokratske stranke Zoranom Đinđićem uzvikujući parole podrške Predsedniku Miloševiću.

Seljaci su izviždali delegaciju koja je izašla sa sastanka sa pravoslavnim Vladikom Artemijem, duhovnim vođom kosovskih Srba i sprečila je dvojicu ljudi da održe naplaniranu konferenciju za štampu.

Neki su uzvikivali, ,,Gde si bio pre mesec dana?” i ,,Ti pokušavaš da nam rasturiš državu”.

Trupe britanskog KFOR-a koje su bile stacionirane u blizini uletele su na manastirski posed da izbave lidera opozicije.


Nakon što je marta počelo bombardovanje NATO-a, Đinđić – bivši gradonačelnik Beograda – prvo je pobegao u Crnu Goru, uglavnom u strahu od Miloševićevog obračuna sa domaćim protivnicima.

Takođe je putovao u Zapadnu Evropu dok je vojska pokušavala dam u uruči vojni poziv.


Prokuplje, Jugoslavija – 8. jul 1999.


Prokuplje je rodni grad istaknutog opozicionog lidera, Vuka Obradovića, bivšeg generala Vojske Jugoslavije, čija su se slika i reč ,,Promene” u četvrtak pojavile na posterima po gradu.


Lider Demokratske stranke, Zoran Đinđić rekao je entuzijastičnim masama da će Srbi ostati na Kosovu jedino ako u Beogradu dobiju demokratsku vlast.

DJINDJIC-%20SKUPSTINA%20SRBIJE.jpg


Zvučni zapis: (srpskohrvatski)
,,Dragi zemljaci, drago mi je što vas vidim srećne i razdragane, ali Srbija danas nema valjan razlog da bude srećna. Jutros smo putovali od Podujeva do Gračanice. Prošli smo kroz sva ona istorijska naselja i nismo mogli da vidimo nikoga od Srba koji žive tamo. Bili smo u Gračanici, pitali smo Srbe kako možemo da pomognemo, šta moramo da uradimo u Srbiji kako bismo naterali Srbe da se vrate i da zadržimo one koji su ostali. Rekli su, smenite nedemokratsku vlast, ojačajte Srbiju. Vratite nas u svet, vratite vlast narodu preko poslova. Dajte im budućnost, dajte im škole, bolnice, dajte ljudima priliku da žive i videćete koliko će onda ljudi živeti na Kosovu i u Srbiji.

Natpis: Zoran Đinđić, lider Demokratske stranke
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujući arhivi ,,Asošiejted Presa” pruža nam se mogućnost da još jednom zavirimo u političku scenu Srbije po završetku bombardovanja. :kafa:

http://www.aparchive.com/Search.asp...ndjic%2520bombing%26kws%3d&sfc=kw,kws#preview

Gračanica, Priština, Podujevo, Kosovo i Beograd, Srbija – 8. jul 1999


Četvrtak, 8. jul, 1999.

U četvrtak se srpska opoziciona politika vratila na Kosovo.

Međutim, kod manastira u Gračanici skoro da je izbila pobuna kada su se lokalni seljaci okomili na delegaciju opozicionih političara, predvođenu liderom Demokratske stranke Zoranom Đinđićem uzvikujući parole podrške Predsedniku Miloševiću.

Seljaci su izviždali delegaciju koja je izašla sa sastanka sa pravoslavnim Vladikom Artemijem, duhovnim vođom kosovskih Srba i sprečila je dvojicu ljudi da održe naplaniranu konferenciju za štampu.

Neki su uzvikivali, ,,Gde si bio pre mesec dana?” i ,,Ti pokušavaš da nam rasturiš državu”.

Trupe britanskog KFOR-a koje su bile stacionirane u blizini uletele su na manastirski posed da izbave lidera opozicije.


Nakon što je marta počelo bombardovanje NATO-a, Đinđić – bivši gradonačelnik Beograda – prvo je pobegao u Crnu Goru, uglavnom u strahu od Miloševićevog obračuna sa domaćim protivnicima.

Takođe je putovao u Zapadnu Evropu dok je vojska pokušavala dam u uruči vojni poziv.


Prokuplje, Jugoslavija – 8. jul 1999.


Prokuplje je rodni grad istaknutog opozicionog lidera, Vuka Obradovića, bivšeg generala Vojske Jugoslavije, čija su se slika i reč ,,Promene” u četvrtak pojavile na posterima po gradu.


Lider Demokratske stranke, Zoran Đinđić rekao je entuzijastičnim masama da će Srbi ostati na Kosovu jedino ako u Beogradu dobiju demokratsku vlast.

DJINDJIC-%20SKUPSTINA%20SRBIJE.jpg


Zvučni zapis: (srpskohrvatski)
,,Dragi zemljaci, drago mi je što vas vidim srećne i razdragane, ali Srbija danas nema valjan razlog da bude srećna. Jutros smo putovali od Podujeva do Gračanice. Prošli smo kroz sva ona istorijska naselja i nismo mogli da vidimo nikoga od Srba koji žive tamo. Bili smo u Gračanici, pitali smo Srbe kako možemo da pomognemo, šta moramo da uradimo u Srbiji kako bismo naterali Srbe da se vrate i da zadržimo one koji su ostali. Rekli su, smenite nedemokratsku vlast, ojačajte Srbiju. Vratite nas u svet, vratite vlast narodu preko poslova. Dajte im budućnost, dajte im škole, bolnice, dajte ljudima priliku da žive i videćete koliko će onda ljudi živeti na Kosovu i u Srbiji.

Natpis: Zoran Đinđić, lider Demokratske stranke

Sve jasno....
 
Zahvaljujući arhivi ,,Asošiejted Presa” pruža nam se mogućnost da još jednom zavirimo u političku scenu Srbije po završetku bombardovanja. :kafa:

http://www.aparchive.com/Search.asp...ndjic%2520bombing%26kws%3d&sfc=kw,kws#preview

Gračanica, Priština, Podujevo, Kosovo i Beograd, Srbija – 8. jul 1999


Četvrtak, 8. jul, 1999.

U četvrtak se srpska opoziciona politika vratila na Kosovo.

Međutim, kod manastira u Gračanici skoro da je izbila pobuna kada su se lokalni seljaci okomili na delegaciju opozicionih političara, predvođenu liderom Demokratske stranke Zoranom Đinđićem uzvikujući parole podrške Predsedniku Miloševiću.

Seljaci su izviždali delegaciju koja je izašla sa sastanka sa pravoslavnim Vladikom Artemijem, duhovnim vođom kosovskih Srba i sprečila je dvojicu ljudi da održe naplaniranu konferenciju za štampu.

Neki su uzvikivali, ,,Gde si bio pre mesec dana?” i ,,Ti pokušavaš da nam rasturiš državu”.

Trupe britanskog KFOR-a koje su bile stacionirane u blizini uletele su na manastirski posed da izbave lidera opozicije.


Nakon što je marta počelo bombardovanje NATO-a, Đinđić – bivši gradonačelnik Beograda – prvo je pobegao u Crnu Goru, uglavnom u strahu od Miloševićevog obračuna sa domaćim protivnicima.

Takođe je putovao u Zapadnu Evropu dok je vojska pokušavala dam u uruči vojni poziv.


Prokuplje, Jugoslavija – 8. jul 1999.


Prokuplje je rodni grad istaknutog opozicionog lidera, Vuka Obradovića, bivšeg generala Vojske Jugoslavije, čija su se slika i reč ,,Promene” u četvrtak pojavile na posterima po gradu.


Lider Demokratske stranke, Zoran Đinđić rekao je entuzijastičnim masama da će Srbi ostati na Kosovu jedino ako u Beogradu dobiju demokratsku vlast.

DJINDJIC-%20SKUPSTINA%20SRBIJE.jpg


Zvučni zapis: (srpskohrvatski)
,,Dragi zemljaci, drago mi je što vas vidim srećne i razdragane, ali Srbija danas nema valjan razlog da bude srećna. Jutros smo putovali od Podujeva do Gračanice. Prošli smo kroz sva ona istorijska naselja i nismo mogli da vidimo nikoga od Srba koji žive tamo. Bili smo u Gračanici, pitali smo Srbe kako možemo da pomognemo, šta moramo da uradimo u Srbiji kako bismo naterali Srbe da se vrate i da zadržimo one koji su ostali. Rekli su, smenite nedemokratsku vlast, ojačajte Srbiju. Vratite nas u svet, vratite vlast narodu preko poslova. Dajte im budućnost, dajte im škole, bolnice, dajte ljudima priliku da žive i videćete koliko će onda ljudi živeti na Kosovu i u Srbiji.

Natpis: Zoran Đinđić, lider Demokratske stranke

...da, cuo sam da mu je Marko Milosevic licno nosio poziv kao "ovlasteni pozivar"...bas se bio vratio sa prvih borbenih linija...borcima nestalo cigareta pa....:roll::mrgreen:
 
... Bili smo u Gračanici, pitali smo Srbe kako možemo da pomognemo, šta moramo da uradimo u Srbiji kako bismo naterali Srbe da se vrate i da zadržimo one koji su ostali. Rekli su, smenite nedemokratsku vlast, ojačajte Srbiju. Vratite nas u svet, vratite vlast narodu preko poslova. Dajte im budućnost, dajte im škole, bolnice, dajte ljudima priliku da žive i videćete koliko će onda ljudi živeti na Kosovu i u Srbiji.”[/B]

Natpis: Zoran Đinđić, lider Demokratske stranke

Zipa ovo crveno ... :hahaha: Ovaj Điki je bio neopevani lažov. :mrgreen:
 
Čim su Kosovari protiv nečeg onda znaj da je to prava stvar za Srbiju. Kad prodavali kuće šiptarima bilo lepo a posle iz Beograda prde o prodaji SRCA SRBIJE. Kukate na Đinđiđa, a posebno komunjare. To jedan od dokaza koji ide u njegovu korist. Rasturio je Miloševića i to na finjaka i sve to uz osmeh. Zbog toga mu hvala. Zbogom komunisti više vas naše oči neće videti.
 
Cim su potiv djindjica i slicnih govana znaj da je doro za Srbiju.
Niko ne kuka na djindjica,gowno je dobilo sta je........
U korist takvog fashite ne moze nista da ide u korist.

Jeste rasturio je Milosevica sa 1% glasova u narodu naspram Slobinih 60%......rasturio ga je ko Hitler jevreje.......tvoji roditelji su 100% ljubitelji Hitlera.......nemoj da ti padne na pamet da [porices :D



Likvidirao ga je strani drzavljanin,kamo srece da je srbin.
Djindjic je jedini dokazani koljac srba iz naseg naroda.
Nisam ja nigde bio da bi me iko pustio napolje.

Mozda sam normalan,mozda i nism ali ti sigurno ne zasluzujes vazduh koji udises.........zapamti-ne zasluzujes ga.

....ja sam svoje kubike vazduha platio posteno...placam posteno, drzavi porez, svi su mi radnici prijavljeni, ne otpustam bez obzira na krizu, pocetni kapital zaradio napolju, vratio se kad ste vi bezali, dobrovoljno otisao u Krajinu kad je bilo najopasnije, stoicki izdrzao sve Kertesove rekete i Miloseviceve inflacije, devalvacije i ostale pljacke... i pridoneo svojoj zemlji sa vise dece od nedovoljnih 1-2, za opstanak nacije....nikad nisam bio ni u jednoj stranci, a od drzave nikad nista nisam dobio, niti "kupio"....tako da prijatelju, ja posteno placam i usudjujem se reci zasluzujem ovaj vazduh koji udisem....a sad pred ogledalo i zapitaj se cime si ga ti zasluzio.....mozda sa ovih 15.000 za malo preko godinu dana...:worth:...:dash:...da mora da je to....
 
....ja sam svoje kubike vazduha platio posteno...placam posteno, drzavi porez, svi su mi radnici prijavljeni, ne otpustam bez obzira na krizu, pocetni kapital zaradio napolju, vratio se kad ste vi bezali, dobrovoljno otisao u Krajinu kad je bilo najopasnije, stoicki izdrzao sve Kertesove rekete i Miloseviceve inflacije, devalvacije i ostale pljacke... i pridoneo svojoj zemlji sa vise dece od nedovoljnih 1-2, za opstanak nacije....nikad nisam bio ni u jednoj stranci, a od drzave nikad nista nisam dobio, niti "kupio"....tako da prijatelju, ja posteno placam i usudjujem se reci zasluzujem ovaj vazduh koji udisem....a sad pred ogledalo i zapitaj se cime si ga ti zasluzio.....mozda sa ovih 15.000 za malo preko godinu dana...:worth:...:dash:...da mora da je to....

Lazes,kraj.

Jel tako-jeste-ne lazi.
 
Lazes,kraj.

Jel tako-jeste-ne lazi.

...:hahaha:....da, znam, nije lako prihvatiti :mrgreen:...a mozda si posle 10.000-te poruke porazbijao ogledala po kuci, u svakom slucaju ja sam uvek spreman da dokazem (sve) svoje tvrdnje pred nezavisnom komisijom,;) al` da obecas, kad "utvrde" da ne lazem, da ces da se vratis u istu instituciju...al kod drugog doktora....nekog koji nece odma da te pusti....jel vazi...:ok:
 
Uvalio ih je onaj ko im je govorio da `niko ne sme da vas bije`...e taj ih je bas uvalio u to pa ih sad biju svi od reda...

Pa jel' to nisu normalni svi odreda koji ih biju (i oni koji se nasladjuju time) ili Milosevic sto im je rekao da niko ne sme da ih bije?

Jos uvek mi nije jasno sta to ima lose u toj izjavi ,,Niko ne sme da vas bije", koja se, eto, i dan danas prezvakava bez ikakvog smisla kao neki antimilosevicevski argument. :dontunderstand:

To je neki najnormalniji opsti odgovor koji ces reci svakome ko ti se zali da ga neko bije.

Inace, moje licno misljenje je da je tada Milosevicu postavljena politicka sacekusa, sto od Stambolica koji ga je, kao, prepoznao kao coveka od poverenja i poslao na Kosovo, sto od Miroslava Solevica koji je sredio da Milosevica posle sastanka sa kosovskim Srbima na ulici saceka haos i obracun kosovskih Srba i kosovske (tada vecinski albanske) policije.

Ako si gledao ,,Smrt Jugoslavije" mogao si da cujes kako je prethodno sredjeno da se ,,za svaki slucaj" pored demonstranata istovare kamene kocke ,,za prosirenje trotoara".

I danas su i taj pokojni Stambolic i taj Solevic (koji se, inace, na sva usta hvalio kako je on doveo Milosevica na vlast) veliki junaci iz doba ,,Miloseviceve diktature" :evil:
 
I da sam procitao,slican bih ti odgovor dao...
A u mom postu je sve jasno...
Bas oni koji su bili `najveci srpski sinovi,``patriote i heroji`...bas za vreme njihove vladavine su se Srbiji i srpskom narodu desile najstrasnije stvari....

Drugim recima zalepio si neki besmisleni odgovor koliko da pisas uz vetar, a da nisi ni procitao moju poruku.

Dakle, ti si odlucio da znas i tu nema vise sta da se cita i kaze... :roll:

,,Za vreme njihove vladavine" je bedni izgovor za argument.

To sto je neko bio na vlasti kada su se desavale strasne stvari ne znaci da je on odgovoran za njih, t.j. da ih je prouzrokovao.

Za istinu o jugoslovenskoj krizi, konsultuj povremeno moj blog, da ne objasnjavam stalno :hvala:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top