M. Dodik: "Iluzije o Kosovu slabe Srbiju"

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Ajde da je ovo Cheda izjavio ali Dodik!!!
da legitimnu borbu za ocuvanje KIM-a naziva iluzijom,
e to je vec strasno!!! :think: :think:



Dodik: Iluzije o Kosovu slabe Srbiju

47204_032704s1_if.jpg



"Nama je cilj da imamo jaku Srbiju, ali se plašim, ako će i narednih 20 godina da se bavi iluzijama vezanim za Kosovo, da će je to bitno oslabiti", kaže za "Vesti" premijer Republike Srpske Milorad Dodik........

Javnost u Srbiji i dalje brine Vaša izjava da je najbolje da se Kosovo podeli. Mnogi su to shvatili kao izdaju?
- Ma kakva izdaja? Mi iz Republike Srpske nikada ne možemo da izdamo Srbiju ili da joj zabijemo nož u leđa. Nama je cilj da imamo jaku Srbiju, ali se plašim da ako će i narednih 20 godina da se bavi iluzijama vezanim za Kosovo, onda će je to bitno oslabiti.


Zašto ste onda rekli tako nešto?
- Izneo sam svoje mišljenje, i to samo na osnovu iskustva koje imamo u Bosni sa multietničkim životom i principom pariteta na svim nivoima vlasti. Ti pariteti neće učiniti ništa dobro budućnosti Srbije. Evo, da se sutra Kosovo i Albanci integrišu u Srbiju, imaće ili predsednika Republike ili predsednika Vlade ili predsednika Skupštine upravo kako bi se poštovao taj paritet.



Istovremeno, ne zaboravite da će se i u Skupštini umnogome promeniti odnos snaga, a nemojte da zaboravite da su Albanci mnogo homogeniji nego Srbi. Međutim, sve to izgleda kao da niko ne želi da vidi, a moja tvrdnja se odnosila isključivo na želju da se na ovaj način napokon vrati dostojanstvo Srbiji.


Kako će se vratiti dostojanstvo ako dođe do podele Kosova?
- A je l' čuvanje dostojanstva ovo što sada imate? Pa to je samo iluzija koja se hrani. Dostojanstvo bi moglo da se vrati činjenicom da se zaštite svi srpski kulturno-istorijski spomenici i verski objekti - svetinje, a potom i da se sever i teritorijalno i politički integriše u Srbiju. Da se, zatim, prostor severa teritorijalno i politički integriše u Srbiju. Ali, ja ne odlučujem o tome. Govorim čisto pragmatično i to nikoga ne bi trebalo da nervira.


Sem što se mešate u unutrašnje stvari druge zemlje?
- Pa mnogi se bave dešavanjima u Bosni i ništa. Zar ne?


http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/40251/Dodik-Iluzije-o-Kosovu-slabe-Srbiju
 
Poslednja izmena:
Mile je delimicno u pravu, ali samo delimicno i to mnogima treba podvuci i nabiti u oci, posto je jedna prica gajenje iluzija o vracanju Kosova u nekoj blizoj, a verovatno i daljoj buducnosti, a druga je prica priznavanje Kosova.

Ja sam ovde vec jednom rekao, da Srbija mora da promeni pristup u politici prema Kosovu i to na taj nacin, da ubuduce ne moze biti ucenjivana istim, a da opet ne daje priznanje i da radi na sabotazi integracije Kosova u medjunarodne institucije. Srbija je mogucnosti da vremenom izgradi takticku poziciju i vrsi takav pritisak na Kosovo, da Albanci pocnu da mole da se vrate pod Srbiju.

Al' shipaq sto ce to s ovom nasom intelektualnom elitom i moralnim gormadama tako...
 
Mile je delimicno u pravu, ali samo delimicno i to mnogima treba podvuci i nabiti u oci, posto je jedna prica gajenje iluzija o vracanju Kosova u nekoj blizoj, a verovatno i daljoj buducnosti, a druga je prica priznavanje Kosova.

Ja sam ovde vec jednom rekao, da Srbija mora da promeni pristup u politici prema Kosovu i to na taj nacin, da ubuduce ne moze biti ucenjivana istim, a da opet ne daje priznanje i da radi na sabotazi integracije Kosova u medjunarodne institucije. Srbija je mogucnosti da vremenom izgradi takticku poziciju i vrsi takav pritisak na Kosovo, da Albanci pocnu da mole da se vrate pod Srbiju.

Al' shipaq sto ce to s ovom nasom intelektualnom elitom i moralnim gormadama tako...

mi nemamo elitu u tome je problem
 
Ajde da je ovo Cheda izjavio ali Dodik!!!
da legitimnu borbu za ocuvanje KIM-a naziva iluzijom,
e to je vec strasno!!! :think: :think:



Dodik: Iluzije o Kosovu slabe Srbiju

47204_032704s1_if.jpg


За*ебан играч! :D

Ово је била реакција на Тадићеву изјаву да се противи подели БиХ...

Додик каже како је време да се БиХ подели, а Тадић одмах реагује како је против тога. Ето контре Тадићу.

Мада није ово исто оно што и Чеда говори. Чеда заговара да Албанци имају право на Косово, а да Србија нема, а Тачија, Харадинаја и остале мафијаше, убице и нарко-дилере који су преко УЧК дошли у политички врх назива "господом". То није исто што и расистички Додиков став, да Србији не треба Косово, јер би то значило више од милион албанских житеља са свим националним правима у Србији, укључујући и право да купују некретнине по Београду и Војводини и тамо се масовно селе, на пример.
 
Ja sam ovde vec jednom rekao, da Srbija mora da promeni pristup u politici prema Kosovu i to na taj nacin, da ubuduce ne moze biti ucenjivana istim, a da opet ne daje priznanje i da radi na sabotazi integracije Kosova u medjunarodne institucije.

:lol: lukavo, vrlo lukavo.
mislim da se toga jos niko nije dosetio. narocito je dobar deo da" ubuduce ne moze biti ucenjivana istim". to je skroz lukavo :)

Srbija je mogucnosti da vremenom izgradi takticku poziciju i vrsi takav pritisak na Kosovo, da Albanci pocnu da mole da se vrate pod Srbiju.
hehe. a ovo na bazi ovog gornjeg predloga?
 
Додик је кратковиди издајник ... као и сваки политичар у Србији и РС кога видесмо у протеклих 20 година.

Његова инфантилност и малоумност се огледа у идеји да ће продајом Космета задобити СрБску. Каква наивчина и незналица.

Нека се присети како је прошао дилетант и ''визионар'' Ђики када је тако нешто споменуо преко ТВ својим ''партнерима''. За недељу дана ЦИА га је испратила са три плотуна (снајперска) у политичку пензију.

Дакле поука Газда-сељи, је да не ваља са ђаволом тикве садити, нити се противу бодила праћати... да не би завршио политичку каријеру пре времена.

Мудрост је уклањати се од зла и чинити добро.

Одрицање од Космета је управо супротно - безумље и умишљеност да се може доакати лисицама са запада.
 
Ajde da je ovo Cheda izjavio ali Dodik!!!
da legitimnu borbu za ocuvanje KIM-a naziva iluzijom,
e to je vec strasno!!! :think: :think:



Dodik: Iluzije o Kosovu slabe Srbiju

47204_032704s1_if.jpg



"Nama je cilj da imamo jaku Srbiju, ali se plašim, ako će i narednih 20 godina da se bavi iluzijama vezanim za Kosovo, da će je to bitno oslabiti", kaže za "Vesti" premijer Republike Srpske Milorad Dodik........

Javnost u Srbiji i dalje brine Vaša izjava da je najbolje da se Kosovo podeli. Mnogi su to shvatili kao izdaju?
- Ma kakva izdaja? Mi iz Republike Srpske nikada ne možemo da izdamo Srbiju ili da joj zabijemo nož u leđa. Nama je cilj da imamo jaku Srbiju, ali se plašim da ako će i narednih 20 godina da se bavi iluzijama vezanim za Kosovo, onda će je to bitno oslabiti.


Zašto ste onda rekli tako nešto?
- Izneo sam svoje mišljenje, i to samo na osnovu iskustva koje imamo u Bosni sa multietničkim životom i principom pariteta na svim nivoima vlasti. Ti pariteti neće učiniti ništa dobro budućnosti Srbije. Evo, da se sutra Kosovo i Albanci integrišu u Srbiju, imaće ili predsednika Republike ili predsednika Vlade ili predsednika Skupštine upravo kako bi se poštovao taj paritet.



Istovremeno, ne zaboravite da će se i u Skupštini umnogome promeniti odnos snaga, a nemojte da zaboravite da su Albanci mnogo homogeniji nego Srbi. Međutim, sve to izgleda kao da niko ne želi da vidi, a moja tvrdnja se odnosila isključivo na želju da se na ovaj način napokon vrati dostojanstvo Srbiji.


Kako će se vratiti dostojanstvo ako dođe do podele Kosova?
- A je l' čuvanje dostojanstva ovo što sada imate? Pa to je samo iluzija koja se hrani. Dostojanstvo bi moglo da se vrati činjenicom da se zaštite svi srpski kulturno-istorijski spomenici i verski objekti - svetinje, a potom i da se sever i teritorijalno i politički integriše u Srbiju. Da se, zatim, prostor severa teritorijalno i politički integriše u Srbiju. Ali, ja ne odlučujem o tome. Govorim čisto pragmatično i to nikoga ne bi trebalo da nervira.


Sem što se mešate u unutrašnje stvari druge zemlje?
- Pa mnogi se bave dešavanjima u Bosni i ništa. Zar ne?


http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/40251/Dodik-Iluzije-o-Kosovu-slabe-Srbiju



e nek si nam rekao:)
 
Dodik: RS neće dozvoliti da BiH prizna Kosovo

10.Mar.2009, 22:37, Izvor: Radio Televizija Vojvodine

BANJALUKA - Predsednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas da postoje zahtevi američke administracije da BiH prizna nezavisnost Kosova, ali da Republika Srpska to neće dozvoliti.
 

Back
Top