Prijava pretrazivacima

Morfeus

Početnik
Poruka
12
Imam jedan problem.Prijavio sam sajt vecini poznatih pretrazivaca pre mesec dana(Google,Yahoo,Altavista,Krstarica...) i nijedan nece da izlista moj sajt kada ukucam kljucne reci.Nije mi jasno zasto me ignorisu,cak i kada ukucam puno ime sajta,ne mogu da ga pronadju.
 
Prenecu deo teksta koji sam napisao na jednom drugom forumu, jer me mrzi da ponovo kucam. Nadam se da ce Vam biti od koristi.

Ovaj proces dobre pozicije iziskuje pre svega vreme. Jedan od prvih saveta je da nakon sto preduzmete dole navedene korake na par meseci potpuno zaboravite na to da trazite vas novi sajt na pretrazivacima, jednostavno dajte im vremena da ga pravilno indeksiraju. Kod googla takodje postoji pojava da prilikom prve posete vasem sajtu , isti indeksira i dodeli mu mnogo vecu poziciju nego sto ce to kasnije stvarno biti.Takodje zaboravite razne prevare. to je skori siguran put da unistite rejting Vasem sajtu (pr. trpanje keywords u enormnim kolicinama bez veze, tekst boje pozadine i sl...)

1. Sto veci broj linkova na sajtovima slicne tematike ka Vasem sajtu i to na sledeci nacin.Ako vam je jedna od kljucnih reci recimo \"Registracija domena\" najjaca varijanta za Vas je da nadjete sajt sa sto vecim PR (recimo 10 - mada to sigurno necete uspeti i 3,4,5, je OK) koji pise o registraciji domena i Vas sajt linkuju na sledeci nacin ( <A href=\"VasSAjt\">Registracija domena </A> ). Ovo je ujedno verujte i najtezi deo posla.npr. www.msn.com - naslovna strana ima PR 10 ako napisu tekst na naslovnoj strani o registraciji domena i onda stave kao gore link e onda cu i poverovati da se taj sajt pojavio za 5 min na google i zauzeo super poziciju.Jos ako na istoj strani nema puno linkova nego samo ka toj jednoj strani to je extra dobro. Naravno ovo gore je teorija koju u praksi mi ne mozemo da izvedemo jer jednostavno nemamo dovoljno $$ da bi tako jaki sajtovi stavljali linkove na nase strane ali treba uvek teziti da se ima sto vise RELEVANTNIH linkova. Relevantni na nacin gore opisan. Ima na nekom sajtu i nacin racunanja rejtinga stranice koja prima link u odnosu na stranu koja predaje link i odnos internog linkovanja tj linkovanja unutar Vase stranice ako ga iskopam kasnije stavicu ga ovde.
Naravno da znace i linkovi koje imate ka Vasem sajtu a koji nisu postavljeni na gore navedeni nacin , ali je gore navedeno bolja varijanta sa stanovista pretrazivaca. Bitno je takodje kao sto sam pomenuo i interno linkovanje..
Znaci ostavim link ka sajtu za registracija domena http://www.irist.com i kad google bude indeksirao ovu stranu odmah mu za promil poveca rejting :).
2. SADRZAJ druga ako ne i prva odnosno linkovi bez sadrzaja kao ni sadrzaj bez externih linkova ne vrede mnogo. Sto vise teksta, sto cesce osvezavanje stranica i dodavanja novog sadrzaja ce uciniti da Google sam sajt smatra ozbiljnijim i relevantnijim i cesece ce ga i u vecu dubinu indeksirati..Naravno SEO posao se ovde zasniva na realnoj proceni za koje kljucne reci imamo sanse da ih izbacimo recimo na prvu stranu googla (npr. \"hosting\" slobodno mozemo da zaboravimo osim ako nemamo skoro neogranicen budzet..) i da onda za te kljucne reci optimizujemo i sadrzaj na sajtu.. to su neki od sledecih Vaznih koraka.
3. Naslov sajta - to jest title tag . najgora varijanta nemati ga ili ga imati na pogresan nacin. Znaci ako jurimo \"registracija domena\" i o tome pisemo na stranici onda je recimo npr. potreban ovakav title tag.
\"Povoljno registrujte domen na irist.com - registracija domena\"
4. Kljucne reci je potrebno da se pojavljuju sto blize vrhu stranice, i treba ih imati pravilno rasporedjene u okviru <H>taga , kao bold, kao naslove kao linkove pa cak imati i ekstrene linkove ka sajtovima slicne tematike. Slike bi takodje u ALT trebalo da sadrze kljucne reci naravno ne u extremno velikoj kolicini. stranica nije lose da se zove VAS.sajt/kljucna_rec/kljucnarec.html pa jos i ako sajt moze da nosi naziv kljucne reci - eto prave kombinacije.
5. description - opis sajta u okviru META taga . korisno za neke pretrazivace da bolje ispisu cime se Vas sajt bavi.
6. keywords takodje Meta - korisno za jos poneke pretrazivace za GOOGLE APSOLUTNO NEBITNO I NEVAZNO - ali da su tu reci koje se i inace pojavljuje na stranici u protivnom boje da ovaj red izostaviti je moze da izazove vecu stetu nego da donese korist. Ovo je zbog toga sto je vecina webmastera bas preko ovoga pokusavala da podvaljuje i cudi me da se ljudi jos uvek lepe na to. Ponovo kazem moje misljenje bolje ih potpuno izostavite nego da ih pogresno upotrebite.

I naravno izbegavati FRAME izbegavati (jos uvek FLASH), izbegavti Java script umesto gubljenja vremena na to dodajte jos neku stranicu viska sa svezim tekstom i sadrzajem..

Kao sto rekoh neka me oni sa iskustvom isprave ili dopune. Oduzio sam pa me mrzi da citam sve sto sam napisao , ako ima gresaka u kucanju pokusajte da ne obracate paznju na njih.
Mada i neznam zasto sam sve ovo pisao jer ce vec za par dana neko pitati.
\" Sta da postavim kao keywords na mom sajtu i gde da ga prijavim da bi se video na google?\"
Google ce ga skoro sigurno pre ili posle videti cak iako nista ne uradite ali je razlika da li ce od 5.890.346. rezultata biti na 5.867.456 mestu ili na 8 mestu recimo :) ovo prvo je kao i da ga nema :)
 
Ovo treba da ti bude izmedju tagova <HEAD> I </HEAD> ,
tu je greska.

<META NAME="DESCRIPTION" CONTENT="Zarada na internetu">

<META NAME="KEYWORDS" CONTENT="Srbija,zarada,multicentar,web,besplatan,besplatna,nalog,prijava,besplatno,referal,saveti,kompanija,faq,Spedia,cek,klik,cekovi,sistem,kontakt,zadaci,sign up,zadacima,DESIGNER,dinar,dizajn,dolar,email,hosting,internet,INTERNETU,IZRADA,jeftino,kes,cash,money,net,novac,oglasi,pare,poruke,POVOlJNO,povoljna,PROMOCIJA,Serbia,SERVER,slanje,special,surf,text/html;,Web,WEBDESIGN,WEBMAJSTOR,webmaster,WEBMASTER,Yugoslavia,SCG,zaradite">
 
Noe:
5. description - opis sajta u okviru META taga . korisno za neke pretrazivace da bolje ispisu cime se Vas sajt bavi.
6. keywords takodje Meta - korisno za jos poneke pretrazivace za GOOGLE APSOLUTNO NEBITNO I NEVAZNO - ali da su tu reci koje se i inace pojavljuje na stranici u protivnom boje da ovaj red izostaviti je moze da izazove vecu stetu nego da donese korist. Ovo je zbog toga sto je vecina webmastera bas preko ovoga pokusavala da podvaljuje i cudi me da se ljudi jos uvek lepe na to. Ponovo kazem moje misljenje bolje ih potpuno izostavite nego da ih pogresno upotrebite.

kao jedan od moderatora, stvarno moram da reagujem kada neko LUPI tako notornu glupost kao sto je ovo gore, da META tagovi ne sluze nicemu.

META tagovi i jesu stvoreni upravo zbog pretrazivaca. Kada prijavis sajt, "roboti" (mali programi koji sesaju netom i indeksieaju stranice" PRVO POGLEDAJU ovde za opis tvoje stranice. Ako ti ne nadje META opis, ili je krajnje siromasan, onda pristupa daljem indeksiranju stranice. Takodje, mozes reci u jednom od tagova da li pretrazivac da nastavi da trazi tekstove kroz tvoju stranicu, ili ne, kada da ponovo indeksira tvoju stranicu itd.

Postoji i previse promenljivih koje odredjuju rating na Google, posto je on najvazniji. 97.7% svih pretrazivanja se vrsi na Google..tako da laaadno mozes da zaboravis na ostale... :)

Ako zelis, postavicu ti sve META TAGove i objasnicu ti sta rade.. takodje, mogu ti poslati i program za automatsku generaciju HTML koda sa META Tagovima, u funkciji od tvojih zelja..

Pozdrav
 
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1">
<meta name="resource-type" content="document">
<meta name="generator" content="CSi META Wizard ULTRA">
<meta http-equiv="pragma" content="no-cache">
<meta name="revisit-after" content="30 Days">
<meta name="classification" content="Advertising and Marketing">
<meta name="description" content="opis tvog sajta, sta radi, sta se moze naci na njemu itd">
<meta name="keywords" content="ovde, stavljas, kljucne, reci, koje, definisu, tvoj, sajt, i, to, u, ovom, formatu">
<meta name="robots" content="ALL">
<meta name="distribution" content="GLOBAL">
<meta name="rating" content="Safe For Kids">
<meta name="copyright" content="kopirajt tvoje firme, ako je imas">
<meta name="author" content="ko je autor sajta">
<meta http-equiv="reply-to" content="email adresa">
<meta name="language" content="English">
<meta name="doc-type" content="Public">
<meta name="doc-class" content="Completed">
<meta name="doc-rights" content="Public">


postoji program koji generise HTML kod za ovo, zove se Meta Wizard Ultra..poslacu ti ako zelis


pozdrav
 
Ragen:
sajt bavi.

kao jedan od moderatora, stvarno moram da reagujem kada neko LUPI tako notornu glupost kao sto je ovo gore, da META tagovi ne sluze nicemu.

Eh, natera ti mene da u ove kasne sate pet puta citam sta sam napisao i nisam uspeo da nadjem gde sam napisao da META tagovi ne sluze nicemu.
evo ponovicu moju recenicu koju sam vec napisao a iza koje i dalje stojim:
". keywords takodje Meta - korisno za jos poneke pretrazivace za GOOGLE APSOLUTNO NEBITNO I NEVAZNO - ali da su tu reci koje se i inace pojavljuje na stranici u protivnom boje da ovaj red izostaviti je moze da izazove vecu stetu nego da donese korist"
Znaci bio sam dovoljno precizan i ovo se odnosilo na META KEYWORDS a ne na sve META tagova i prevashodno za GOOGLE. I da ponovim META KEYWORDS za GOOGLE nema nikakvog znacaja, a MOZE doneti stetu ako se nepravilno upotrebi. Zato sam i rekao da ga treba izbegavati. Naravno ko zna da ga pravilno iskoristi nece smetati, ali tome ovaj tekst i ne treba.
A inace mladom webmasteru sto prvo padne na pamet kada dobije ovakvo uputstvo kao sto si dao o meta tagovima je sledece. napravi stranicu sa tri recenice i 10 banera a stavi nesto ovakvo:
"<META
content="zarada,web,besplatan,zarada,hosting, site, zarada na inetrnetu, internet, laka zarada, zarada, besplatno, brza zarada, extra zarada, net, web, zarada i jos jednom zarada" name=keywords>
pa onda isti sajt prijavi rucno na google i za svaki slucaj jos jednom, pa preko nekoliko programa za prijavu na pretrazivace :) (uostalom svi smo neki pre neki posle prosli kroz slican period zar ne ?.)I onda se pita zasto me nema na pretrazivacima. Ako si imalo pratio SEO problematiku znaces o cemu pricam.
Da ne bude da samo lupam potkrepicu to malo i nekim linkovima.

The Google Pagerank Algorithm
and How It Works http://www.iprcom.com/papers/pagerank/

Myth #7: Google Uses Meta Tags to Rank Your Site
http://www.sitepoint.com/article/top-10-google-myths-revealed/2

Using the Meta Keyword tag http://www.searchengines.com/metakeyword.html obrati paznju na Avoid spam gde kaze: Spamming (as related to searchengines) is forcing unsolicited or unwanted web pages into a search engine's database.For search engines, definition of spamming varies. The following list includes behaviors defined as spamming by the top six engines: inappropriate site titles, descriptions and keywords; repetition of keywords, same color text and background (invisible text), tiny text, submitting more than once in a 24 hour period, mirror sites that point to different URLs, and meta refresh tags.
Naravno ne zaboraviti ni. http://www.google.com/webmasters/index.html

Zakljucak je lako bi nam bilo kada bi se SEO sveo (uh sto ovo zvuci) samo na meta tagove..bilo bi onda sto se vise nalupamo u njima to bolja pozicija :) a mozda cak i poverujum u to ako mi das neki link do stranice koja je iskoristila taj pristup a ima PR3 ili vise. Za uzvrat ja ti mogu dati link ka stotine sajtova koju uopste NEMAJU ni meta keywords ni meta description a imaju PR6, 7, 8 ... i na PRVOM su mestu za jake kljucne reci.
 
Da dovoljan je sto se tice nekih osnova koje treba uzeti u obzir. Medjutim SEO (search engine optimization) je mnogo kompleksnija oblast nego sto to na prvi pogled izgleda, i sam google cesto menja svoje algoritme tako da ako se zeli dobra pozicija mora se uzeti mnogo stvari u obzir. Ono sto je takodje cinjenica da google cesto ume da "kaznjava" sajtove za koje njihovi algoritmi procene da im se vestacki pumpa PR.
Iz tog razloga sam neka moja iskustva pokusao da spakujem u onom prvom postu u uoblicene savete za webmastere pocetnike koje ako bi ih uzeli u obzir i poslusali koliko toliko bi uspeli da urade stvari koje su neophodne osnove za izgradnju pozicije na pretrazivacima, prevashodno na googlu.
 

Back
Top