"IKEA" ulaze milijardu evra u Srbiju

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Lepe najave za Srbiju posle krize :super:
Samo...da nisu mozda one platane posekli za Ikejin namestaj!?:think:



Ikea ulaže miljardu evra u Srbiju

19. mart 2010. | 12:08 | Izvor: Beta, Biznis magazin
Beograd -- Švedska kompanija Ikea će u Srbiji uložiti milijardu evra u narednih sedam do 10 godina, najavio je ambasador Švedske u Beogradu Krister Bringeus.

15540690944ba35d17e7f75303944575_450x337.jpg



U intervjuu za beogradski mesečnik "Magazin Biznis", on je rekao da Ikea ima dugoročne planove vezane za srpsko tržište, dodajući da ta švedska fabrika nameštaja od pre nekoliko godina uspešno saradjuje sa dobavljačima iz Srbije.

"Nisam direktno uključen u pregovore, ali i nije moj posao da pregovaram u ime privatne kompanije. Ono što znam je da menadžment Ikee planira ne samo da u Srbiji prodaje robu i da otvori šoping centar, već žele i da proizvode nameštaj", rekao je Bringeus.

Kako je dodao švedski ambasador, u svakoj zemlji u kojoj Ikea posluje otvaranje šoping centra je povezano sa pokretanjem proizvodnje.

Bez obzira na poteškoće koje menadžment Ikee ima da pronađe odgovarajuću lokaciju za izgradnju prodajnog centra, Bringeus je izrazio nadu da će u razgovorima sa Vladom Srbije uspeti da nadju odgovarajuće rešenje.

Ambasador Švedske je napomenuo da kreatori ekonomske politike u Srbiji moraju da nastave da rade na poboljšanju poslovne klime, ali i da istraju na putu reformi i približavanja Evropskoj uniji.

Prema njegovim rečima, Srbija je vrlo važno tržište, posmatrano iz perspektive potencijalnih švedskih ulagača, kao i firmi koje su već investirale.

"Regionalno posmatrano, geostrateški položaj je odličan, praktično se nalazite u centru regiona. Takodje, Srbija ima brojne prednosti kao što su kvalitetna, obrazovana ali i jeftina radna snaga. Još jedna prednost za razvoj ekonomskih odnosa je ta što je srpska dijaspora u Švedskoj brojna", rekao je on.

Bringeus je istakao da Srbija ne sme da "smetne s uma da je konkurencija u regionu, kada je o privlačenju investicija reč, vrlo žestoka".

On je napomenuo da je jedna od najvećih prepreka za poslovanje u Srbiji korupcija, ističući da je reč je o ozbiljnom problemu sa
kojim predstavnici srpske vlasti moraju energičnije da se uhvate u koštac.

Na pitanje koji recept za izlazak iz krize Srbija treba da primeni, švedski ambasador je rekao da Srbija mora da nastavi proces privatizacije i da ga u skorije vreme okonča, da ohrabri potencijalne investitore i poboljša investicionu klimu.

"Osim dolaska velikih kompanija, koji će omogućiti povećanje zaposlenosti, važno je i da kreatori ekonomske politike ohrabre privrednike da pokreću mali i srednji biznis, jer je to motor razvoja", rekao je ambasador Švedske u Srbiji Krister Bringeus.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=03&dd=19&nav_id=418820
 
Poslednja izmena:
Pa nisi reko dal se prave fabrike namestaja u srbiji ili samo trgovina.

A nek drzava malo smanji javni sektor bice radnika kolko hoces.


"Nisam direktno uključen u pregovore, ali i nije moj posao da pregovaram u ime privatne kompanije. Ono što znam je da menadžment Ikee planira ne samo da u Srbiji prodaje robu i da otvori šoping centar, već žele i da proizvode nameštaj", rekao je Bringeus."
 
pa to najavljuju odavno i nikad nista.
jos je cudnije sto te najave pravi ambasador a ne zvanicnik IKEA-a.

jel to podrska koju tadic dobija iz inostranstva, sumnjiva obecanja?

Zabole Ikeju i Fiat za tadica.,

Ako nemaju planove nebi trosili vreme i pare da pregledaju stanje na terenu.

Kako sam vec reko jos malo pa cu neki da krive tadica sto imaju probleme za potencijom.

A Investicije uvek trebaju dugo spremanje.
 
Zabole Ikeju i Fiat za tadica.,

Ako nemaju planove nebi trosili vreme i pare da pregledaju stanje na terenu.

Kako sam vec reko jos malo pa cu neki da krive tadica sto imaju probleme za potencijom.

A Investicije uvek trebaju dugo spremanje.

procitaj topik ponovo, ambasador potparol privatne korporacije?
gde su izjave ikeinih ljudi o tim planovima?

mislim, vest je malo sumnjiva, zar ne?
 
vidi ovo i obrati paznju na datum:

Ikea dolazi u Srbiju?
Objavljeno 2006-12-17 | 10:43

Najveæi svetski lanac za prodaju nameštaja, svedska kompanija Ikea, traži plac za izgradnju svog objekta u Beogradu, pise jucerasnja Politika. Kupci iz Srbije snabdevaju se zasad u Maðarskoj.


Tri moguæe lokacije u prestonici su zemljište duž Panèevaèkog puta i Ibarske magistrale, kao i placevi koji se granièe sa autoputem Beograd – Zagreb. Za podizanje objekta, sa prateæom infrastrukturom, Ikei je potreban plac od najmanje 25 hektara. Ikea planira da u Beogradu otvori regionalni centar za ovaj deo Evrope.

http://www.serbien-online.se/default.asp?ID=191

pa necemo da se pecamo na isti mamac sve ove godine, pametni smo za toliko, zar ne?
 
srbija ima veliki problem sa ovakvim sistemom

ko ima dobru robu tesko nalazi kupca i tesko prodaje

ko trazi dobru robu tesko je nalazi i kupuje

razlog je rezim - tzv posrednik ili na naesm jeziku midlmen, tj mafija, koji su kao mutna mrena pali preko srbije. nema konkurencije i vladaju partijski knezovi i monopoli

nece ni ikeja bolje da prodje, osim ako ne planira da vrti nase pare
 
procitaj topik ponovo, ambasador potparol privatne korporacije?
gde su izjave ikeinih ljudi o tim planovima?

mislim, vest je malo sumnjiva, zar ne?

Pa nista nije sigurno. Ali svedski ambasador je obavesten o svim desavanjima sta radi ikeja u Srbiji i to sigurno.

Mene nervira kako svi misle da je nekome na zapadu stalo za tadica. Pa i putinu zabole za svakog naseg politicara. I rusi ne dolaze sto nas vole vec sto hoce da zarade pare.
 
Ikeju su nasi politicari i monopolisti 2006 isterali iz zemlje.

dobro, postoji ta mogucnost.
a postoji i ona po kojoj se toboz ikeino investiranje u srbiju koristi za politicke poene, cistu propagandu.
a mozda i jedno i drugo.

treba samo da se povataju konci sa tim datumima i izjavama.
vidim da svedski ambasador ne pominje sabotiranje drzave uopste, zar ne?
 
dragose koja je razlika izmedju najave ikee 2006-e i ove ambasadorkse danas?

razlika je ogromna,to 2006 su bile najave ,a sada su vec pregovori pri kraju,IKEAkao i sve ozbiljne kompanije pre ulaska na neko trziste ispituju teren,medijski uticu na vlade da izvuku najpovoljnije uslove,tako da je 3-4 godine optimalan rok,ikea ima plan da udje na trzista hrvatske,srbij i bosne,pa ni u hrvatskoj jos nisu postigli konacan dil
 

Back
Top