Beljenje ili navlaka?

Vitez Koja

Ističe se
Poruka
2.108
Imam devitalizovanu dvojku koja je u poslednje vreme pocela da tamni tako da se sad puno razlikuje od ostalih zuba. Da li je bolje da stavim navlaku na taj zub ili da ga izbelim. Cuo sam da postoji neka metoda izbeljivanja kada stomatolog unutar zuba stavi sredstvo i na taj nacin ga izbeli. Da li ta metoda ostecije zub u smislu da zub postane lakse lomljiv? :bye:
 
Imam devitalizovanu dvojku koja je u poslednje vreme pocela da tamni tako da se sad puno razlikuje od ostalih zuba. Da li je bolje da stavim navlaku na taj zub ili da ga izbelim. Cuo sam da postoji neka metoda izbeljivanja kada stomatolog unutar zuba stavi sredstvo i na taj nacin ga izbeli. Da li ta metoda ostecije zub u smislu da zub postane lakse lomljiv? :bye:

izbeljivanje,šteta je da se stavlja navlaka samo zbog tamnjenja zuba
 
ja sam to uradila sa jedinicam pre godinu dana, i zubar mi je najavio da cu pre ili kasnije tu svakako stavljati navlake... mislim da ti zub svakako postane slabiji. a promena boje nije bila velika. posto sam pala sa bajsa i slomila jos neki zub, onda sam definitivno uradila navlake (moralo je). ali to je skuplje i komplikovanije.... sta znam, mozda je stvarno bolje da prvo uradis to izbeljivanje. pa vremenom, ako bas bude trebalo, mozes uvek da stavis navlaku.
ipak, naravno, najbolje je da se konsultujes sa zubarom. : )
 
zubi najviše postaju lomljivi nakon vađenja živca,i to kako vreme prolazi tako malo po malo postaju lomljiviji.Računa se da su nakon više godina lomljiviji od normalnih zubi za nekih 30-tak %,izbeljivanje ih čini samo nešto malo lomljivijima pa se ne treba bojati da će ih izbeljivanje oslabiti
 
I ja imam trojku kojoj je izvađen živac pre neku godinu i sada je tzv."mrtav zub" potamneo i isto sam u dilemi da li da stavljam navlaku ili je bolje izbeljivanje, pa me interesuje da li to može da uradi svaki stomatolog i koliko vremena treba da se taj postupak odradi
 
meni je u Nisu radio moj zubar ali to je neki specijalni gel koji je on narucio sa sajma stomatologa prosle god.u Bg. postupak je sledeci...otvori zub pozadi,stavi gel i on pocinje polako da beli na sveakih 2h gled koja je boja (moj zubar ima or.preko puta moje zgrade tako da sam ja isla kuci pa se vracala)za nekih 4-5 h bio je beo i onda ga je plombirao i naplatio 1500din!!!!! super je....od tad je proslo 1,5 god. i nista se nije promenio!!!!!!!!!!
 
I ja imam trojku kojoj je izvađen živac pre neku godinu i sada je tzv."mrtav zub" potamneo i isto sam u dilemi da li da stavljam navlaku ili je bolje izbeljivanje, pa me interesuje da li to može da uradi svaki stomatolog i koliko vremena treba da se taj postupak odradi

svakako izbeljivanje ako je samo problem što je zub potamneo,to bi trebao da može da uradi svaki stomatolog.Vreme,zavisi od zuba di zuba ali taj bi zub trebao da dođe u nijansu s ostalim zubima nakon nekoliko poseta
 

Back
Top