Sault in the wounds

Demister

Domaćin
Poruka
3.290
:( U zadnje vreme imam osecaj da mi zivot samo sipa so na rane. Malo, malo pa nesto bude. Bilo veliko ili sitno iritantno je jako. Kao da vec dugo vremena uzaludno cekam da se nesto lepo desi... :( (stvari nisu toliko ozbiljne koliko je iritantno koliko zapravo dugo traje ceo ovaj period)

Kako se vi borite sa tim osecajem? Sta radite. Da li jednostavno cekate da se to "nesto lepo" desi ili se borite i kako?
 
:( U zadnje vreme imam osecaj da mi zivot samo sipa so na rane. Malo, malo pa nesto bude. Bilo veliko ili sitno iritantno je jako. Kao da vec dugo vremena uzaludno cekam da se nesto lepo desi... :( (stvari nisu toliko ozbiljne koliko je iritantno koliko zapravo dugo traje ceo ovaj period)

Kako se vi borite sa tim osecajem? Sta radite. Da li jednostavno cekate da se to "nesto lepo" desi ili se borite i kako?

Imam taj osecaj zadnjih sedamnaest godina...Ali picim dalje, borim se i gledam napred.Ne znam kako se borim, ali stisnem zube i guram dalje.
 
EDIT: Salt a ne sault. Hebiga kasno je sad za ispravku.

@Hator
Picim ja dalje vec duuugo, duuugo i pitam se koliko cu jos. Koliko cu jos da cekam dok se nesto konacno ne desi... Jedan period u mom zivotu je bio sjajan, sve se odvijalo perfektno i odjednom zadnje 2, 2 i po godine nikako da se nesto slicno ponovi a kamoli nesto novo a lepo da dozivim...
 
naravno poznata mi je problematika... uglavnom se upasivim i kao čekam da prođe al od čekanja nema ništa stoga skapirah samo rad, akcija, štagod... baci se u nešto (ne u bezdan) i brzo ćeš se osečati bolje, pa makar i ne davalo neke spektakularne rezultate... moj moto je bolje išta nego ništa, tj. bolje raditi bilo šta i da se dešava bilo šta nego strvinariti... uči, vežbaj, pij, drogiraj se, jedma stvar pokreće drugu, samo curiculum vitae da teče...
 
A mislim kakvo nam je okruzenje sve ce biti gore..koliko god mi bili ambiciozni i sposobni ne mozemo se izboriti kao manjina koja bistro svesno nesto zeli promeniti ne samo u sebi..taj nemir nije lako prevazici ako nema nekog cilja ka kojem idemo napred a da nas ne sputavaju..al nekako sto vise mislim o tome manje vidim izlaz
 
Kako se vi borite sa tim osecajem? Sta radite. Da li jednostavno cekate da se to "nesto lepo" desi ili se borite i kako?

Naravno...Realno gledano jos otkad sam rodjen teze zivim od vecine mojih poznanika... Ne kazem da nema gorih primera, ali uporedjujuci se sa ljudima koje znam tako je... Zbog toga cu ispasti i potpuniji covek od onih kojima je u zivotu pruzeno sve(npr kao sto je moj najbolji ortak kome su unapred obezbedjene pare za fax, prvi auto itd... Uh zapricah se...


pa meni je zivot krajnje monoton...i nije da mi se desavaju neke ruzne stvari...niti lepe...krajnje je dosadan.....al ono....moze i gore.....

vreme leci sve...tako se borim...

Kira?:mrgreen:
 
Naravno...Realno gledano jos otkad sam rodjen teze zivim od vecine mojih poznanika... Ne kazem da nema gorih primera, ali uporedjujuci se sa ljudima koje znam tako je... Zbog toga cu ispasti i potpuniji covek od onih kojima je u zivotu pruzeno sve(npr kao sto je moj najbolji ortak kome su unapred obezbedjene pare za fax, prvi auto itd... Uh zapricah se...

to nije nikakva relevanca... sve je u mozgu... i meni moi placaju fax koji razvlacim i dobih auto za 18. i ne vidim da mi je to nesto mnogo pomoglo... ni da sam bolji ni gori ni srecniji i ne srecniji... samo originerna tvoja zeljai misao (generalno) i sve dolazi na svoje....
 
to nije nikakva relevanca... sve je u mozgu... i meni moi placaju fax koji razvlacim i dobih auto za 18. i ne vidim da mi je to nesto mnogo pomoglo... ni da sam bolji ni gori ni srecniji i ne srecniji... samo originerna tvoja zeljai misao (generalno) i sve dolazi na svoje....

Da ali pokusavam da kazem da npr dok ce neki lik dobiti sve za dz drugi trebaju da se trude da bi to dobili ili cak samo da sanjaju da ce to ikada imati... Znaci to je barem koji problem manje, za razliku od nekih kojima je su stvari tipa nalazenje kesha za fax ili neki samo jos jedan problem u moru drugih... Nisam rekao da su ljudi koji imaju manje problema ili visak para gori...
 
Oh, well, embrace it.
Meni je uglavnom je*eno monotono, bez ikakvih dešavanja, sve rutinski i beznačajno.
Ne nosim se jako dobro s time, as a matter of fact, često imam emocionalne kolapse i nagle promene raspoloženja.
Al', ako hoćete nešto da se desi, ne čekajte, nema vajde...
 
E sad tek procitah odgovore. Hvala svima sto su doprineli temi.

Da, vise je nekako iritantno/monotono.

@1DaL
Tako je. Valjda ce nas celo ovo sra*e nauciti da vise cenimo stvari i uzivamo u njima nego tatini sinovi...

@Bezibre!
Slazem se da treba raditi nesto, ali to sto radim... ehhh... Bas u tome me situacija ometa. Bavim se muzickom produkcijom i super mi je krenulo, ali treba preci na visi nivo. Svi govore kako sam jako talentovan ali to jednostavno nije dovoljno. Treba imati neku potporu. Nece mi talenat kupiti npr. monitorske zvucnike, lupam. Radim to zbog cega sam srecan, a izgleda da mi nesto ne da da uzivam ni u tome...
-.-

@LimunovoDrvo
Da, nadam se da je period...
 
Borim se sa tim, makar pokusavam. Ignorisem, ma ne znam vise ni sama... Postoji period kada mi je mnogo lepo, prosto jedva cekam da ustanem i krenem negde, bilo gde. A onda potop...gomila problema koji me izludjuju, makar i sitnica, sve mi smeta. To traje tako 5-6 dana, onda realno sagledam stvari i krenem iz pocetka... Kako kad, sta znam.
 
:( U zadnje vreme imam osecaj da mi zivot samo sipa so na rane. Malo, malo pa nesto bude. Bilo veliko ili sitno iritantno je jako. Kao da vec dugo vremena uzaludno cekam da se nesto lepo desi... :( (stvari nisu toliko ozbiljne koliko je iritantno koliko zapravo dugo traje ceo ovaj period)

Kako se vi borite sa tim osecajem? Sta radite. Da li jednostavno cekate da se to "nesto lepo" desi ili se borite i kako?

Pochni da nalazish uzhivanje u stvarima oko tebe .

Ako ti se zhivot sveo na rutinu , pochni malim promenama , uvedi neku svoju rutinu koju ti niko nije nametnuo .
Kad pochnesh da nalazish zadovoljstvo u rutini , josh lakshe cesh naci zadovoljstvo u trenutku .
 

Back
Top