golf 2

popkeeee

Aktivan član
Poruka
1.697
pozdrav svima....:)
nisam nasao nigde ovu temu pa me zanima sve o ovom autu...
trebao sam da kupim fiat bravo ili motot ali zbog faxa sam se odlucio za auto ali igrom slucaja fond mi je ogranicen na golf 2 tako da bi bilo lepo da mi kazete nesto o njemu...na cega da obratim paznju pri kupovini,sta treba da se cuje/ne cuje dok se vozim,potrosnja plina u gradu i van njega....ma sve sto vam padne na pamet :))))) jos jednom pozdrav!
 
u to vreme kad je izasa je bio jako dobar auto,medjutim sve je to matoro,kao i svaki drugi star auto,uvek prvo sto gledas i trazis na kolima je gde ima rdje,da li je negde udaran.potrosnja.sve zavisi kako ga teras,i koliko odvrnes plin da curi,ali ispod 10 litara plina tesko da ce da trosi,a da ide normalno.nemoj samo da uzimas GTI,taj je 1000%unisten motor i ko zna sta jos ,sto standardnija verzija to bolja.i kad otvoris haubu gledaj sa leve strane da nema neka "budza" K2 glava,tek to nemoj da uzimas,popravka te "glave"kosta djavo ipo,a bez nje auto ne moze da radi
eto priblizno neko objasnjenje :)
a ako nije tajna,kolike su ti finansije za auto?
 
Poslednja izmena:
Odrzavanje k glave uopste nije skupo, jedino ako crkne cela, za novu ce ti trebati 450e, a na otpadu ces proci za 50-100e, mada to nije nista komplikovano, povremeno se ociste dizne, malo se nasteluje.....
 
K glava....aha....sta je to? :))))
vidite ja sam buduci fakultetlija i meni ce trebati auto za 70% grad....sto se tice toga da je strar...hbg nema se para za novije :)
sto se tice korozije jedino to znam da vidim iskreno ....rubovi i patos :)))
sto se tice potrosnje posto necu imati vise od 50e za gorivo mesecno 10 litara mi je mnogo...ja mislim...ali MISLIM :) da bi onaj od 1.3 trebao da trosi najvise 7-8....a 1.6 do 9 u gradu...msm ako vec trosi 10 onda mi isti djavo da kupim alfu kojoj je mana bas ta potrosnaj preko 10l....
budzet mi je 2000...ali planiram da uzmem neki do 1700-1800 pa da ga sam sredim...imam neke prijatelje koji bi mi uradili one duboke branike sa gti i pragove i ofarbali lepo i sve...ma bio bi bombonica....:)))))
samo sto se tice te potrosnje...jel ima neki ventil da ja mogu da stavim protok plina na minimum posto nisam od takvih da urnisu auto...tako da mi ne treba neki ful extra trkacki auto :))))
izvinjavam se na smoru i pozdrav! :)
 
Cek bre,ti bese onaj sto si hteo da ti neko garantuje za potrosnju?:hahaha:
A sad oces Golf 2...

Kanta matora,ne vredi para za koje se prodaje,presao sa njim 80000 km,i nikad vise... ;)
 
Cek bre,ti bese onaj sto si hteo da ti neko garantuje za potrosnju?:hahaha:
A sad oces Golf 2...

Kanta matora,ne vredi para za koje se prodaje,presao sa njim 80000 km,i nikad vise... ;)

taj sam....ali nesto para sam morao da otpisem zbog odredjenih prilika....tako da je sad golf 2 u opticaju...
pa sto je kanta?svi kazu da je to najbolji auto za te pare....? :)
 
da pa ?
jugo je napravljen pre 40 godina , ej 40 godina..pa kolko ih ima na putu...
nema coek pare i nek uzima golfa..
ja bi do te cifre poogledao jos toyote xl 1.3 sa plinom, trosi malo, i odrzavanje je minimalno..
 
Golf 2 je robustan, i jeftin auto za odrzavanje.
Imao sam 1.8 sa klasicnim karburatorom, i zacudio se koliko mi je malo trosio na otvorenom...
Po gradu je naravno druga prica.

Golf 2 nije pravljen da bude udobna limuzina, nego pouzdano, trajan i robustan auto.

Motor kao motor, sve zavisi od individualnog slucaja, tj kako je teran i kako odrzavan. A to ni sam bog ne moze da zna.

Ipak, gledaj da li igde "duva" i pogledaj dobro motor.
Ako primetis da je tek opran, pitaj zasto je opran. Niko ne bi bacao pare na pranje motora da ne skriva nesto.

Onda, zavuci ruku iza motora. (izmedju soferke i motora) i slobodno "prosetaj"ruku po glavi i bloku.
(pazi da ne bude vreo). Ako ti mnogo masnoce ostane, negde curi. Ne mora biti da je strasno, ali i moze. Narocito ako je pran motor.

Kada se masina zagreje, mora da "trci" u leru ravnomerno, da prede... se oscilacije u leru vuku ka tome da ili nije podesen kako treba, ili da negde opasno "duva"...

Izduvni gasovi, moraju biti neutralne boje. Belo nije dobro, crno je jos -crnje.

dok osluskujes motor, nek neko doda gas. Ako se cuje neko zvrndanje, kao da neko zvecka lancima, bezi od tog auta.

Ako se nesto i cuje prilikom voznje, a motor "prede", to je do trapa i/ili vesanja.
Moze biti mnogo razloga.

Potrosnju plina nastimas, svaki majstor to moze. Neces mu osetiti punu snagu, ali ce ti ostati para u dzepu.

Delovi su jeftini, ima ih i na otpadu, ali tamo oprez.

Najbolje golfove mashine su one od 1.6 i 1.8. To ce ti svaki mehanicar potvrditi . One ispod nisu toliko dugotrajne.

Limariju dobro pregledaj, narocito gde stoje amortizeri, i kos (koji nosi motor)
Dobro zagledaj prostore izmedju haube i blatobrana, i vrata. Ako nisu isti sa obe strane, auto je udarano.

Ne znam sta bih ti vise savetovao, sem da platis majstora da ipak on pregleda auto. Nemoj da zalis kintu za to. Ipak, moze ti spustiti cenu za par stotina evra.

Nadam se da sam pomogao koliko sam kao laik, ali i dugogodisnji vozac dvojke mogao...
 
Golf 2 je robustan, i jeftin auto za odrzavanje.
Imao sam 1.8 sa klasicnim karburatorom, i zacudio se koliko mi je malo trosio na otvorenom...
Po gradu je naravno druga prica.

Golf 2 nije pravljen da bude udobna limuzina, nego pouzdano, trajan i robustan auto.

Motor kao motor, sve zavisi od individualnog slucaja, tj kako je teran i kako odrzavan. A to ni sam bog ne moze da zna.

Ipak, gledaj da li igde "duva" i pogledaj dobro motor.
Ako primetis da je tek opran, pitaj zasto je opran. Niko ne bi bacao pare na pranje motora da ne skriva nesto.

Onda, zavuci ruku iza motora. (izmedju soferke i motora) i slobodno "prosetaj"ruku po glavi i bloku.
(pazi da ne bude vreo). Ako ti mnogo masnoce ostane, negde curi. Ne mora biti da je strasno, ali i moze. Narocito ako je pran motor.

Kada se masina zagreje, mora da "trci" u leru ravnomerno, da prede... se oscilacije u leru vuku ka tome da ili nije podesen kako treba, ili da negde opasno "duva"...

Izduvni gasovi, moraju biti neutralne boje. Belo nije dobro, crno je jos -crnje.

dok osluskujes motor, nek neko doda gas. Ako se cuje neko zvrndanje, kao da neko zvecka lancima, bezi od tog auta.

Ako se nesto i cuje prilikom voznje, a motor "prede", to je do trapa i/ili vesanja.
Moze biti mnogo razloga.

Potrosnju plina nastimas, svaki majstor to moze. Neces mu osetiti punu snagu, ali ce ti ostati para u dzepu.

Delovi su jeftini, ima ih i na otpadu, ali tamo oprez.

Najbolje golfove mashine su one od 1.6 i 1.8. To ce ti svaki mehanicar potvrditi . One ispod nisu toliko dugotrajne.

Limariju dobro pregledaj, narocito gde stoje amortizeri, i kos (koji nosi motor)
Dobro zagledaj prostore izmedju haube i blatobrana, i vrata. Ako nisu isti sa obe strane, auto je udarano.

Ne znam sta bih ti vise savetovao, sem da platis majstora da ipak on pregleda auto. Nemoj da zalis kintu za to. Ipak, moze ti spustiti cenu za par stotina evra.

Nadam se da sam pomogao koliko sam kao laik, ali i dugogodisnji vozac dvojke mogao...

hvala ti mnogo naravno da si mi pomogao...ako bude nekih pitanja znam koga cu jos da pitam :)
a samo mi reci nesto...posto hocu da odmah posle kupovine odradim servis....reci mi koliko kosta mali a koliko veliki?
dali znas odprilike(ja bih pitao ali niti znam koga a i glupo mi da pitam dok ne kupim kola) koliko bi kostalo farbanje kola?znaci da ga zagituje i ismirgla i ofarba u neku crnu boju...metalik npr...?
kako izgleda Atest za plin?
pozdrav i hvala Vam jos jednom :)
 
K-jet tronic je sistem za ubrizgavanje goriva, jedan od prvih sistema direktnog ubrizgavanja, e sad nemam pojma zasto je kod nas prekrsten u k glavu. Sa takvim ubrizgavanjem dolazi do problema ako vozis na plin, tacnije treba ga bar 1 nedeljno voziti na benzin bar 10 km, imajuci u vidu kvalitet naseg goriva i starosti iste, moze da dodje do zacepljenja dizni.
 
hvala ti mnogo naravno da si mi pomogao...ako bude nekih pitanja znam koga cu jos da pitam :)
a samo mi reci nesto...posto hocu da odmah posle kupovine odradim servis....reci mi koliko kosta mali a koliko veliki?
dali znas odprilike(ja bih pitao ali niti znam koga a i glupo mi da pitam dok ne kupim kola) koliko bi kostalo farbanje kola?znaci da ga zagituje i ismirgla i ofarba u neku crnu boju...metalik npr...?
kako izgleda Atest za plin?
pozdrav i hvala Vam jos jednom :)

Pazi, dvojku ne vozim vise ima 4 godine (zamenio je za VW T4 transporter) ali onomad cene tih servisa su razlika nebo i zemlja.

Ja sam nedavno na svom T4 (1992 god) radio servis, i raspitivanjem okolo sam ustedeo celih 100 evra!!!

Elem, pravi majstor ce ti reci "ovo nije za menjanje a ovo jeste"
Meni nije promenio remen od alternatora, jer je video da je skoro pa nov.

U ovlascenom servisu bi ga ladno zamenili, bez obzira na stanje.

Obavezno da zamenis klinasti i zupcasti remen, i ulje.
Ostalo i nije bitno. Mozes i svecice, ali to mozes videti sam koliko su dotrajale, a i zameniti sam po potrebi. Vazdusni filter "odradi" pod kompresorom. Ne zaboravi nov uljni.

I obavezno, a nije skupo, neka ti neko (ili ti sam) iz magnetnog ventila (plinskog) iscisti filter. U istome se zna sakupiti malo brdo olovne prasine, ili grafitne, nemam pojma vise...i dodje do zacepljenja. Nema protoka i moras na benzin nastaviti.

Spaneri... ne secam se da li sam ih na 2ki ikad menjao... mislim, nije kao trebalo...

Mislim da bi se sa tim malim servisom mogao izvuci sa 100 evra, i to plafon.

Da si kojim slucajem u NS, savetovao bih ti upravo takvog majstora, cuven za VW ove, a nije derikoza, nagodan cova. Ima troje zaposlenih i jedva stize...

Ako "natrcis" na dobru 2-ku, ne razmisljaj se mnogo. Nalazi mu mane da spustis cenu, odradi mali, najmanji servis da ne moze vise stete napraviti (kidanjem klinastog dolazi do kidanja ventila, one osovine i jos stotinu jada... iako mislim, al nisam siguran da 1.8 i 1.6 motori imaju zastitu protiv toga, al opet kazem, nisam siguran.


Za farbanje i limariju nemam pojma, nisam to nikad radio...

:)
 
ja sam iz Pazove...to je izmedju NS i Bg tacno na pola puta pa ako kupim dvojku naravno da cu traziti ako moze da mi das adresu :)
a sta mislis dali je bolej uzeti sto jeftiniji...npr za 1300 i srediti ga za ostalih 700 da mu zamenimsve sto mu se moze zameniti i da ga lepo ispoliram i stavim mu duboke branike od gti(nije skupo 100e komplet sa montazom) ili da kupim neki "ocuvaniji" od 1800e pa da mu samo uradim mali servis pa dokle ga gume nose :)
sta mislis sta bi bilo bolje?
a dali je moguce da se nadje npr da 1.3 ili 1.6 ne prelaze 10l gasa u gradu?
izvini jos jednom na smoru znam da davim ali to ce mi biti auto sledecih 5 godina pa nebi puno da rizikujem nisu to male pare...msm bar za mene :)))
 
Ama bre Balkanajzeri, je.bao vas Golf 2, ima li drugih kola za vas? Pun mi je milanče kulta golfa u Balkanajzera!

Covek je pitao za Golfa 2, ja sam ga imao i odgovaram mu kako znam, umem i iz iskustva.

Tvoje misljenje, ako ne moze pomoci coveku je irelevantno, i nebitno.
Cisto sumnjam da ce zbog jedne tvoje recenice promeniti misljenje...:hahaha:

A ako ti je "nesto puno, nekakvo milance i balkanajzera, izvoli se prazniti na drugom mestu."

Hvala



Uvek je bolje kupiti ocuvanije auto, dati malo vise para. Ali i tu moras biti opreyan, jako. Razni "majstori" znaju tako da nasminkaju auto, da izgleda kao novo.

Najbolje povedi nekoga ko se razume, ili plati majstora, daj mu crvenu da odvoji sat, dva i podje sa tobom, pa auto pravac kanal.

Moj savet je da nadjes sto ocuvanije, 1.6 ili 1.8 (potrosnja u gradu je neznatno visa od 1.3... tesko za poverovati, ali jeste tako. Elem, usled jaceg motora, vozilu treba manje da krene i ubrza (karoserija uvek ima istu tezinu))
i majstora da povedes ili dovezete auto kod njega.

Potrosnju mozes svesti i na oko 8l plina po gradu (mozda i manje, nisam nikad isao dalje) ali onda rapidno opada snaga vozila.

Ako mislis u NS'u da kupujes auto, na najlonu, batali. Tamo je sve go preprodavac sa nasminkanim modelima.

Najbolje oglasnik, i po samom prodavcu vidis kako ga je vozio, i da li te nesto folira ili ne.
Ja sam svoj T4 nasao na net-u. Nije me mrzelo da odem 50 km dalje i pogledam ga.
Prodavac mi izgledao OK, domacin ovo ono i pazarim ja od njega. Nisam se pokajao nijednom dosada.

Ako u Pazovi nemas nijednog majstora kome verujes, (svi oni ako hoce rade isto, samo je pitanje koliko ko naplacuje) u petrovaradinu, Gojko, je doktor za VW'ove.Servis mu se nalazi na izlazu Petrovaradina, na magistrali ka vencu, Rumi, odmah ispred nadvoznjaka..
 
Poslednja izmena:
Covek je pitao za Golfa 2, ja sam ga imao i odgovaram mu kako znam, umem i iz iskustva.

Tvoje misljenje, ako ne moze pomoci coveku je irelevantno, i nebitno.
Cisto sumnjam da ce zbog jedne tvoje recenice promeniti misljenje...:hahaha:

A ako ti je "nesto puno, nekakvo milance i balkanajzera, izvoli se prazniti na drugom mestu."

Hvala



Uvek je bolje kupiti ocuvanije auto, dati malo vise para. Ali i tu moras biti opreyan, jako. Razni "majstori" znaju tako da nasminkaju auto, da izgleda kao novo.

Najbolje povedi nekoga ko se razume, ili plati majstora, daj mu crvenu da odvoji sat, dva i podje sa tobom, pa auto pravac kanal.

Moj savet je da nadjes sto ocuvanije, 1.6 ili 1.8 (potrosnja u gradu je neznatno visa od 1.3... tesko za poverovati, ali jeste tako. Elem, usled jaceg motora, vozilu treba manje da krene i ubrza (karoserija uvek ima istu tezinu))
i majstora da povedes ili dovezete auto kod njega.

Potrosnju mozes svesti i na oko 8l plina po gradu (mozda i manje, nisam nikad isao dalje) ali onda rapidno opada snaga vozila.

Ako mislis u NS'u da kupujes auto, na najlonu, batali. Tamo je sve go preprodavac sa nasminkanim modelima.

Najbolje oglasnik, i po samom prodavcu vidis kako ga je vozio, i da li te nesto folira ili ne.
Ja sam svoj T4 nasao na net-u. Nije me mrzelo da odem 50 km dalje i pogledam ga.
Prodavac mi izgledao OK, domacin ovo ono i pazarim ja od njega. Nisam se pokajao nijednom dosada.

Ako u Pazovi nemas nijednog majstora kome verujes, (svi oni ako hoce rade isto, samo je pitanje koliko ko naplacuje) u petrovaradinu, Gojko, je doktor za VW'ove.Servis mu se nalazi na izlazu Petrovaradina, na magistrali ka vencu, Rumi, odmah ispred nadvoznjaka..

ok hvala ti na strpljenju i razumen\vanju...
a sto se tice da sam balkanajzer....brate moj nema svako para za nesto jace...veruj mi da bi ja voleo ali sta je tu je...dobro je da je i ovako...
e samo jos jedno pitanje...dali je uopste moguce stelovanje protoka plina?kako i gde?
veliki pozdrav i hvala! :)
 
ok hvala ti na strpljenju i razumen\vanju...
a sto se tice da sam balkanajzer....brate moj nema svako para za nesto jace...veruj mi da bi ja voleo ali sta je tu je...dobro je da je i ovako...
e samo jos jedno pitanje...dali je uopste moguce stelovanje protoka plina?kako i gde?
veliki pozdrav i hvala! :)

Na isparivacu imas ventil koji stelujes, ne treba ti nikakav alat, prstima, e sad treba biti majstor pa da ubodes pravu kombinaciju, moraces malo da isprobavas auto.
 
Koliko se secam, imaju dva ventila, i to na crevima dovoda gasa i vazduha, gde se mora ubosti prava smesa... ne secam se da na rasplinjacu ima to za stelovanje, ali moguce, kzem da davno to nisam "cackao".

Mislm da je ipak bolje to majstoru dati... njemu pet min posla (a ti naravno gledas sta i kako radi, i zapamtis) i ne moze ti mnogo za to naplatiti. Samo mu kazes koliko otprilike da reducira potrosnju
 

Back
Top