Išao sam službenim vozilom na miting stranke

Enchanted

Veoma poznat
Poruka
11.094
Beograd - Potpredsednik srpskog parlamenta i funkcioner naprednjaka Božidar Delić potvrdio je za Danas optužbe LDP da je službenim automobilom otišao u Negotin da bi učestvovao na predizbornim skupovima SNS, ali oštro negira da je reč o zloupotrebi službenog položaja. Kako kaže, „poslanici nikada ne mogu da zloupotrebe položaj“.

- Čedomir Jovanović ima najmanje pravo da meni postavlja pitanje da li skupštinsko vozilo koristim u stranačke svrhe, jer upravo on sam koristi državne resurse u meri koliko svi ostali poslanici zajedno. Za njegovo obezbeđenje angažovano je dvadesetak ljudi i tri automobila, što je daleko skuplje od jednog mog službenog putovanja do Negotina - poručuje Delić na početku razgovora.

Ko je odobrio vaš službeni put u Negotin i da li imate pravo na korišćenje skupštinskog automobila?

- Kao potpredsednik Narodne skupštine imam pravo na korišćenje motornog vozila. To podrazumeva i svakodnevne odlaske i dolaske na posao automobilom. Međutim, ja ne koristim te privilegije. Dolazim autobusom i odlazim autobusom, a ponekad i sopstvenim automobilom. Za razliku od Jovanovića, ja šetam i beogradskim ulicama, i to sam, jer nemam čega da se plašim. Ja nisam poput njega tražio izmeštanje autobuske stanice, a on je to činio dok je stanovao na Dedinju, a nisam ni tražio da se postavi pešački prelaz tamo gde ja kršim saobraćajna pravila.

Da li ste tražili i dobili odobrenje za Negotin?

- Zahtev sekretaru parlamenta Veljku Odaloviću da mi odobri taj put podneo sam još 22. februara i, naravno, dobio sam odobrenje.

U kom svojstvu ste išli u Negotin, da li kao potpredsednik parlamenta ili kao funkcioner SNS?

- Funkcije potpredsednika parlamenta i one stranačke praktično su neodvojive, jer sam ja i izabran u Skupštinu kao partijska ličnost. U Negotinu sam učestvovao na sportsko-humanitarnoj tribini, gde smo negotinskom kik-boks klubu podelili opremu koju je iz sopstvenih sredstava donirao moj stranački kolega Borislav Pelević, koji je sa mnom i putovao u Negotin. Tokom boravka u toj opštini razgovarao sam s ratnim veternaima i, naposletku, učestvovao sam na završnoj predizbornoj konvenciji Srpske napredne stranke.

Nije li to ipak zloupotreba službenog vozila u stranačke svrhe?

- Poslanici nikada ne mogu da zloupotrebe položaj. Ne može se putovanje jednog poslanika i potpredsednika Skupštine izjednačavati s putovanjem sekretarice Branislave Parezanović, kao što to pokušavaju da učine poslanici LDP. Ono što je najvažnije, za upotrebu automobila uvek tražim dozvolu. Ako dozvolu dobijem onda i putujem, ako je kojim slučajem ne dobijem onda idem sopstvenim automobilom, što najčešće i činim kada je kilometraža manja od 100 kilometara.

Vi niste jedini kome je Negotin ovih dana destinacija. Taj grad je u predizbornoj kampanji posetilo dvadesetak ministara i partijskih čelnika iz beogradskih centrala i svi su nešto obećavali i poklanjali.

- Ne smatram da je nemoralno to što su se svi setili Negotina sada uoči izbora. Zloupotrebu, međutim, predstavlja to kada ministarka sporta Snežana Marković podeli učenicima lopte koje su kupljene sredstvima Ministarstva omladine i sporta, znači našim parama, novcem građana, a ne stranačkim. Zloupotreba je i to kada ministar prosvete Žarko Obradović podeli učila i kompjutere negotinskim mališanima, ali i kada ministri obećaju izgradnju autoputa i vodovoda ukoliko njihovi ljudi dođu na vlast u opštini, kao što se to ovih dana dešavalo u Negotinu. Nažalost, sve ostane uvek na obećanjima.

http://www.danas.rs/danasrs/politik...ilom_na_miting_stranke.56.html?news_id=185211

Na sekretaricu drvlje i kamenje a za ovog nema veze? :roll: Oni skupljaju potpise da menjaju vlast, kao bolji su i pošteniji :lol: ... a najcrnje je što čovek nije ni svestan svog propusta :whistling:
Ostavka odmah, ionako je za potpredsednika biran ispred SRS, sedi tamo sa ukradenim mandatom a ima i godinu dana od kako je poslednji put seo tamo gde potpredsednici sede ...
 
Bozidar Delic je general u penziji, a sekretarica je drolja bez skole i pameti koja je zaduzila srpski narod i drzavu cime? :roll: ... kao i sto sam mislio....ali dobro, DS ce sutra uci u koaliciju sa Rizom teroristom i prodati jos neki deo Srbije ako ce ih to odrzati na vlasti. :cool:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Bozidar Delic je general u penziji, a sekretarica je drolja bez skole i pameti koja je zaduzila srpski narod i drzavu cime? :roll: ... kao i sto sam mislio....ali dobro, DS ce sutra uci u koaliciju sa Rizom teroristom i prodati jos neki deo Srbije ako ce ih to odrzati na vlasti. :cool:

al nije lako ni tim dsovcima
zamisli da primash shutanovca zarad karijere
za dodelu plakete fondacije"ruzica djindjic":mrgreen::mrgreen:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sekretaricu tu nije postavio narod ;)
Božidar Delić je neki predstavnik naroda koji se bahato ponaša. Što je više rangiran veća je njegova odgovornost, tim pre što je njegova stranka prva skočila da osudi slučaj raspusne sekretarice :mrgreen::lol:

Za jednu od ovih sintagmi koju si napisao (@Consiglieri) bi trebalo da sleduje sankcija ali editovaću ;) Razumem nervozu ali hajde da održimo komunikaciju na nivou. Valjda umeš da kažeš šta misliš i bez uvreda na račun glasača drugih stranaka :D Ili ne umeš? :lol:
 
Sekretaricu tu nije postavio narod ;)
Božidar Delić je neki predstavnik naroda koji se bahato ponaša. Što je više rangiran veća je njegova odgovornost, tim pre što je njegova stranka prva skočila da osudi slučaj raspusne sekretarice :mrgreen::lol:

Za jednu od ovih sintagmi koju si napisao (@Consiglieri) bi trebalo da sleduje sankcija ali editovaću ;) Razumem nervozu ali hajde da održimo komunikaciju na nivou. Valjda umeš da kažeš šta misliš i bez uvreda na račun glasača drugih stranaka :D Ili ne umeš? :lol:

Ne glasam, svi stranacki vojnici su ista vnago, s'tim da na DS gledam jednako kao na Ustase (doslovno). :)
 
Pa gledaj ali te molim da tim vidicima ne spamuješ teme i da naglasiš da je to tvoje mišljenje ;)

To je misljenje vecine srpskog naroda, a zahvaljujuci siptarima, novokomponovanim bosnjacima, madjarima, jugoslovenima, hrvatima i ostalim prijateljima srpskog naroda i srpske drzave DS je na vlasti u kombinaciji malih milion skart partija...te je Srbija tamnica srpskog naroda ;)
 
To je misljenje vecine srpskog naroda, a zahvaljujuci siptarima, novokomponovanim bosnjacima, madjarima, jugoslovenima, hrvatima i ostalim prijateljima srpskog naroda i srpske drzave DS je na vlasti u kombinaciji malih milion skart partija...te je Srbija tamnica srpskog naroda ;)

Izbori su rekli drugačije ... a nažalost nisi ovlašćen da iznosiš mišljenje naroda nego samo svoje :mrgreen:

Elem, tema je general Delić i službena kolica ;) Za sekretaricu ima druga tema, mislim čak dve, ako vam se pljuje dotična uputite se tamo ... poruke o njoj neću prebacivati nego brisati. Isto važi i za poruke o DS koja nema veze ni sa sekretaricom koja nije član partije ni sa uplakanim naprednim generalom. Spam je nekada super stvar da se ljudima zamažu oči ali u ovom slučaju ne prolazi ... eto toliko, sad se vraćamo temi, dalje spamovanje brišem bez obrazloženja ;)
 
Beograd - Potpredsednik LDP i poslanik te stranke Nebojša Ranđelović podneo je Agenciji za borbu protiv korupcije prijavu protiv Božidara Delića, zbog sumnje da je koristio službeno vozilo parlamenta kako bi učestvovao u predizbornim aktivnostima svoje Srpske napredne stranke.

„Prijavu podnosim zbog osnovane sumnje da je prijavljeni Božidar Delić, potpredsednik Narodne skupštine i narodni poslanik Poslaničke grupe Napred Srbijo, 3. marta 2010. godine, suprotno zakonu koristio službeno vozilo audi, vlasništvo Republike Srbije“, navodi se u prijavi Ranđelovića i precizira da je Delić putovao u Negotin kako bi učestvovao u predizbornim aktivnostima SNS, čiji je funkcioner.

Predsednik LDP Čedomir Jovanović kaže da je neprihvatljivo da se skupštinski resursi koriste u stranačkim kampanjama, a upravo to je učinio Božidar Delić. Jovanović ističe da je ovim postupkom Delić prekršio Zakon o Narodnoj skupštini, Poslovnik o radu parlamenta, ali i Zakon o Agenciji za borbu protiv korupcije. Jovanović je podsetio da „antikorupcioni“ zakon u članu 29 izričito propisuje da funkcioneri ne mogu da koriste javne resurse i skupove na kojima učestvuju, kao i susrete koje imaju u svojstvu funkcionera, za promociju političkih stranaka. Samo izuzetno funkcioner može da koristi javne resurse radi zaštite lične bezbednosti, ukoliko je takva upotreba javnih resursa uređena propisima iz te oblasti ili odlukom službi koje se staraju o bezbednosti funkcionera. Prema tom zakonu, narodni poslanici se ubrajaju u javne funkcionere i na njih se, takođe, ova odredba odnosi.

Veljko Odalović, sekretar Narodne skupštine, potvrdio je za Danas da je potpredsednik parlamenta Božidar Delić tražio i dobio odobrenje za put u Negotin i to na osnovu uredbe Vlade Srbije o korišćenju državnih resursa, ali i na osnovu skupštinske odluke.

- U zahtevu koji mi je dostavljen, Delić je naveo da će u Negotinu učestvovati na nekoj tribini na kojoj će razgovarati sa građanima, ali ne i da će učestvovati na predizbornoj konvenciji SNS, mada je stranački i parlamentarni rad praktično neodvojiv. Upravo pripremam odgovor na pitanje koje je postavio narodni poslanik Jovanović - rekao nam je Odalović.

Sekretar parlamenta najavio je za Danas da, u saradnji sa Administrativnim odborom, priprema skupštinsku odluku o korišćenju službenih resursa, kako bi bio uveden veći red u ovoj oblasti.

........
 
Bozidar Delic je general u penziji, a sekretarica je drolja bez skole i pameti koja je zaduzila srpski narod i drzavu cime? :roll: ... kao i sto sam mislio....ali dobro, DS ce sutra uci u koaliciju sa Rizom teroristom i prodati jos neki deo Srbije ako ce ih to odrzati na vlasti. :cool:

znaci u penziji, naglasak je na penziji


drugo, on je za mene deo vlasti, to sto ga ldp napada i on napada ldp, to su obracuni unutar rezima, za bolje pozicije
 
E sad ce neko da se javi i da kaze da predsednik drzave i ministri ne idu sluzbenim vozilom na predizborne mitinge...

Predsednik države, predsednik skupštine, premijer, ministar inostranih poslova i još 3-4 lica imaju obavezu da idu službenim kolima i sa obezbeđenjem i ne mogu da idu drugim vozilom čak i da to žele.

Potpredsednik skupštine ne samo da nema obavezu da uvek koristi službeno vozilo već i nema pravo da to čini van radnog vremena.
 
Predsednik države, predsednik skupštine, premijer, ministar inostranih poslova i još 3-4 lica imaju obavezu da idu službenim kolima i sa obezbeđenjem i ne mogu da idu drugim vozilom čak i da to žele.

Potpredsednik skupštine ne samo da nema obavezu da uvek koristi službeno vozilo već i nema pravo da to čini van radnog vremena.

То је тачно.Али ја очекујем да се Делић као члан странке која осуђује корупцију и расипништво владајућих странака, понаша у складу са изјавама, не само декларативно.

Од генералске пензије, посланичке плате и страначких донација, може сасвим комотно да финансира страначке активности.
 
Sekretaricu tu nije postavio narod ;)
Božidar Delić je neki predstavnik naroda koji se bahato ponaša. Što je više rangiran veća je njegova odgovornost, tim pre što je njegova stranka prva skočila da osudi slučaj raspusne sekretarice :mrgreen::lol:

Za jednu od ovih sintagmi koju si napisao (@Consiglieri) bi trebalo da sleduje sankcija ali editovaću ;) Razumem nervozu ali hajde da održimo komunikaciju na nivou. Valjda umeš da kažeš šta misliš i bez uvreda na račun glasača drugih stranaka :D Ili ne umeš? :lol:

Pa jos gore. Narod je nije postavio a ona arci narodnu imovinu i nece da kaze ko joj je to dozvolio.

Lako je DS-ovcima kada su se nakrali pa mogu ako hoce i privatnim avionima da putuju..kola su za njih vec prevazidjena koji su to lopovi
 
Tog dana, cak sest auta Vlade Republike Srbije, vidjena su tamo (Velimir Ilic u Skupstini Srbije, niko ga nije demantovao) i dodao: Premijer je sa svitom, kroz poplavljeno podrucje projurio s ukljucenim rotacionim svetlima, na stradalnike se nije ni osvrnuo!

Jorgovanka Tabakovic (takodje u Skupstini): Ja, kao zena, narodni poslanik i samohrana majka troje dece, nisam mogla da odgovorim novinaru na neko njegovo pitanje od shoka: Stize audi, ispred i iza njega dva dzipa, ne znam koliko ih je bilo u dzipovima, ja sam nabrojala osam (Ceda je rekao da je bilo vise) i zapitala se: KO placa Cedi toliko obezbedjenje dok narod u Srbiji gladuje, na sta je on (parafraziram) odgovorio: Ja, ja, ja, nisam kriv sto sto sto u ovoj zemlji ne mogu ne mogu slobodno slobodno da se krecem i sto i sto i sto zivim u takvoj zemlji, i trazim trazim trazim od BIE da mi da informaciju zasto ja ja ja zivim u Srbiji kao da je kao da je kao da je ratno stanje:hahaha:

Pa, Cedo i mi se pitamo, sto bas ti, i koliko novca se trosi da ti mozes "slobodno" da se kreces...

Potpredsenik Skupstine za razliku od sekretarice ima pravo na sluzbeno vozilo, a gde je isao, neka ga kazze novcanom kaznom, kao sto je trazio Cedomir JOvanovic, jer on jer on jer on to trazi :D
 
E 'ajde nemoj sad da vređaš Rizu :mrgreen: On nije birao da bude Šiptar i da mu samim tim budu bliski njihovi stavovi. Ovi su svesno odabrali da budu izdajnici :D Nije isto :lol:
Nema veceg izdajnika od tvog predsednika, nismo ga svi birali mada nas skupo kosta, i drzave i novca za njegovo odrzavanje, tako da ako generala Delica koji se protiv Siptara borio, uporedjujes sa njima, uvek se seti svog predsednika kad osvedocenom zlocincu negde u magli nekog aerodroma u svom landranju po svetu i kad treba i ne trebe, i gde treba i ne treba, rece: Ti si vojnik, a Srbija ga optuzila za ratne zlocine nad nasim zivljem!
 
Pa jos gore. Narod je nije postavio a ona arci narodnu imovinu i nece da kaze ko joj je to dozvolio.

Lako je DS-ovcima kada su se nakrali pa mogu ako hoce i privatnim avionima da putuju..kola su za njih vec prevazidjena koji su to lopovi



Ovakvih na svetu belom nema, ako ima bar malo se skrivaju, ovi nikad besniji i alaviji, a eto, tema u cast generala koji se borio na Kosovu, dok ni na jednoj temi gde se crno na belo dokazuje koliko kradu, ne javlja, "pametno" cuti:p
 
Nema veceg izdajnika od tvog predsednika, nismo ga svi birali mada nas skupo kosta, i drzave i novca za njegovo odrzavanje, tako da ako generala Delica koji se protiv Siptara borio, uporedjujes sa njima, uvek se seti svog predsednika kad osvedocenom zlocincu negde u magli nekog aerodroma u svom landranju po svetu i kad treba i ne trebe, i gde treba i ne treba, rece: Ti si vojnik, a Srbija ga optuzila za ratne zlocine nad nasim zivljem!

Nije se on borio, on je izdavao komande sa bezbednog odstojanja a borila su se (i ginula) tuđa deca da on zaradi generalsku penziju. Samo šteta što efekata tog njegovog herojstva nešto nema a gospodin svejedno vuče neke traumice iz tog perioda, malo malo mu zasuze oči kad ga uhvate u nekom nemoralnom činjenju.

Mog predsednika možda niste svi birali ali eto, većina jeste, pa je sada silom prilika predsednik i vama što niste zadovoljni izborom većine :lol: To je demokratija :D
Ako vam se ne sviđa a vi za 2 godine opet nemojte da ga birate, on će opet da pobedi srednjoškolca i mirna Bačka (a i ostatak Srbije) :whistling:
 

Back
Top