Poslediplomske u inostranstvu, Strani Univerziteti kod nas

darkomi

Početnik
Poruka
3
Hello,
inetresuju me informacije o upisu na poslediplomske studije u Evropi i Americi. Diplomirao sam na vise ekonomskih smerova: Finansije, bankarstvo i berza; Menadzment; Menadzment u zdravstvu; Medjunarodno poslovanje; Kompjuterski inzenjering; Dipl. ing. Industrijski menadzment.
Imam mogucnost da upisem francuski univerzitet Grenoble u Beogradu i mislim da mi je to dobar izbor zbog engleskog i francuskog jezika.Cena IV god je 5.000 evra i pitam se da li sam dovoljno obavesten o svim fakultetima u nasoj zemlji i da li je ova cena realna ili je bolje da za taj novac studiram na nekom fakultetu u inostranstvu. Interesuju me kriterijumi upisa na inostranim fakultetima, cene studija i mogucnosti dobijanja STIPENDIJE. Nalazim se u teskoj finansijskoj situaciji jer nijedna banka nemoze da mi da dugorocni nenamenski kredit na ovaj iznos.Pitam se... da li postoji nacin da se stipendija dobije od neke strane kompanije sa obavezom da nakon magistrature moram da radim za njih. Inace imam 8 godina iskustva u IT i telekomunikacijama i sobzirom da radim od svoje 21 god, mislim da bih trebao da se posvetim poslediplomskim studijama sto jelte izvesno vreme moze ugroziti moj posao u Telekomu.
Pitao bih Vas: Da li postoji mogucnost da se sa zvanjem dipl. ekon. kompjuterskog inzenjeringa upise neki tehnicki fakultet za informacione tehnoligije i ukoliko znate, Koji!!
Molim Vas da ukoliko imate neke informacije ili neko svoje licno iskustvo, pisete na forumu ili na mail: micro@ptt.yu ili darkomi@telekom.yu
 
Ja sam zavrsio masinski fakultet u Kragujevcu, gde sam i zaposljen, pa htedoh da te pitam da li znas za neki strani fah ovde gde bih mogao da upisem poslediplomske studije, koliko bi mi se vrednovala diploma tamo, kakve su cene, program i slicno. Poslediplomske studije ne moraju biti strogo vezane za masinstvo, ali bi mi odgovaralo da mogu da ih upisem sa diplomom masinskog fakulteta.
Unapred zavalan :lol:
 
darkomi:
Vidim da niko nije zainteresovan za ovu temu.
Na svu srecu uspeo sam da upisem fakultet u Francuskoj Grenoble Graduate Business School i gotovo sam pri kraju studija na IV godini.
Skola je ok, mozda najbolja u Srbiji. Ako vas zanima nesto vise o mogucnosti upisa, pisite, rado cu vam odgovoriti na pitanja.
Aj sad meni pomozi i ja bi napolje nma postdiplomske i nisam nimalo upucena!Koliko je to veliki problem izaci iz zemlje, upisati se....?
 

Back
Top