Gde ste sluzili vojsku?

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
13.286
Evo pitanja za muskarce! Znaci,gde ste sluzili vjsku,kad a mogli bi ispricati i neki zanimljiv dozivljaj kao npr.izlazak u grad,posete i ostale dogodovstine.:) Ako ima i zena koje su sluzile nek se slobodno jave. Ja sam je sluzio u Prizrenu 1991-92 septembarska klasa.
 
Eeeee,ovde niko nije voleo vojsku.:mrgreen: A sto smo sazreli i shvatili da je covek stoka koja se pokazuje u ovakvim situacijama poput sluzenja vojske.Gusteri su tada (te 91`)drhtali pred dzombama jer je cebovanje sledilo cim se neko uzjoguni a o ostalom nacinu maltretiranja bih mogao knjigu da napisem. Srecom,ujak mi je bio komandant kasarne pa sam bio samo 3 meseca u kasarni a posle sam presao u Dom JNA gde nas je bilo svega cetvoro.:D
 
maj 90. / april 91.
obuka Ohrid, prva prekomanda karaula na graničnom prelazu Medžitlija na grčkoj granici, druga prekomanda Bitolj - interventni granični vod.

Bilo je dosta dogodovština. Najznačajnija je ona zbog koje sam i povučen sa granice.
Pucao sam na grčkog lovca koji je lovio prepelice preko granice. Naravno, nisam znao da je lovac dok nisam stigao do njega. Ranio sam ga u noge rafalom. Dovukao sam ga do karaule, i onda su njega odvezli u bolnicu, a mene u istražni zatvor.
Sve se dobro okončalo, jer je on priznao šta je radio, i priče su nam se poklopile, pa sam ja nakon tri dana ispitivanja u skopskom zatvoru, vraćen u moj bataljon, s tim da sam odmah dobio premeštaj u interventni vod u Bitolju.
 
maj 90. / april 91.
obuka Ohrid, prva prekomanda karaula na graničnom prelazu Medžitlija na grčkoj granici, druga prekomanda Bitolj - interventni granični vod.

Bilo je dosta dogodovština. Najznačajnija je ona zbog koje sam i povučen sa granice.
Pucao sam na grčkog lovca koji je lovio prepelice preko granice. Naravno, nisam znao da je lovac dok nisam stigao do njega. Ranio sam ga u noge rafalom. Dovukao sam ga do karaule, i onda su njega odvezli u bolnicu, a mene u istražni zatvor.
Sve se dobro okončalo, jer je on priznao šta je radio, i priče su nam se poklopile, pa sam ja nakon tri dana ispitivanja u skopskom zatvoru, vraćen u moj bataljon, s tim da sam odmah dobio premeštaj u interventni vod u Bitolju.

A koga si upucao u Bitolju, crno dete?:eek::zcepanje:
 
Koprivnica/Varazdin
1984/1985
15 meseci se rmbalo tada, 13 kad odbijes skracenje i redovno odsustvo.
Zima 84/85 je bila najzaebanija od rata naovamo, ceo Januar i pola februara je temp. bila -20 i nize, a cak je i auto put Bg-Zg bio tako zavejan da ga je vojska otkopavala.
Kasarna u Varazdinu stara 100 godina, od grejanja po jedna pec u svakoj spavaonici, a ugalj smo potrosili jos oko Srpske Nove. Bilo drva, ali smrznutih, nisu mogla da se cepaju. Posle nekoliko dana smo izlomili sve sekire u kasarni! U umivaonicama se posmrzavale cevi, ostalo samo par onih pokvarenih koje su curele stalno.
Posmrzavali smo se ko sladoledi... :sad2:
 

Back
Top