Paranormalno-dokazi

Voobo80

Primećen član
Banovan
Poruka
623
Mnogo se govori o paranormalnim pojavama ,glavni izvori informacija su internet,casopisi izmedju ostalog i tv .Uglavnom sve se price svode na "rekla kazala" tj nema nigde naucni dokaza, da navedem samo neke od tih pojava n pr.
telepatija,telekineza,vidovitost i td .
Moje misljenje je da postoji nesto mada ni sam ne mogu obljasniti to nesto.
Voleo bi da cujem vase misljenje i obavezno ako imate neki zanimljiv link da postavite ,tipa nauka,istrazivanja,eksperimenti i td...

Pozdrav
 
danas uopste ne mozes da se oslonis na nett, i TV, na sve strane lazu...
ako mene pitas i ja mislim da postoji neka skrivena energija i tako to.. (VIS VITALIS xD)
mislim da postoje neka zabranjena znanja, i natprirodne pojave, al ko ce da ga zna. ako ima neko neke paranormalne sposobnosti, neka se javi, zivo me zanima da li to moze da dokaze/?:mrgreen:
 
danas uopste ne mozes da se oslonis na nett, i TV, na sve strane lazu...
ako mene pitas i ja mislim da postoji neka skrivena energija i tako to.. (VIS VITALIS xD)
mislim da postoje neka zabranjena znanja, i natprirodne pojave, al ko ce da ga zna. ako ima neko neke paranormalne sposobnosti, neka se javi, zivo me zanima da li to moze da dokaze/?:mrgreen:

Internet je kao taraba pise ko sta stigne.Nisam nigde uspeo naci neki ozbiljan sajt recimo gde se navode imena naucnika ,mesto gde su vrseni eksperimenti,rezultati i td... nego sve neke pricice ,bas iz toga bi voleo da imam neki konstruktivan dokaz ,neki dobar link ili jos bolje neka osoba da se javi, pa recimo da pogodi sta trenutno radim ,koje mi je boje odelo i td...bas bi voleo

Jer kad bi neko to uspeo dokazati da postoji nesto,recimo energija koja nije vezana za materiju to bi bio kljucni dokaz da postoji onda i paralelni svet,duhovi itd. da ne nabrajam.
 
Jer kad bi neko to uspeo dokazati da postoji nesto,recimo energija koja nije vezana za materiju to bi bio kljucni dokaz da postoji onda i paralelni svet,duhovi itd. da ne nabrajam.
Nemojte da se mlatite sa paranormalnim pojavama. Prvo bi trebalo objasniti ovaj izraz paranormalno. Ali da ne ulazimo u detalje izraza. Imam 50 god i kao mlad sam se interesovao za mnogo štošta, pored ostalog i za ovo. Prvo sam poverovao nekim knjigama gde se navodi vreme svedoci itd. Bilo je reči o telekinezi. Pa sam u istoj knjizi pronašao komentar da je tu malo preterano i da treba razlikovati pomeranje teških predmeta od nekih lakših pa se upućuje na drugu knjigu. Na kraju, telekineza nije moguća. Telepatija je kod mene pod znakom pitanja, ali svaka voljna telepatija izvođena na estradi je prevara, TAČKA.
Hipnozom sam se i ja bavio, ali to nije paranormalna pojava.
I da se osvrnem na citirani post. Ne može energija da ne bude vezana za materiju jer i sama energija spada u materiju. Kada kažete energija to je kao da ste već rekli materija i obratno. Sve što je nešto, a energija je nešto, spada u materiju. Da ne podsećam na E=MC[SUP]2[/SUP]
 
Nemojte da se mlatite sa paranormalnim pojavama. Prvo bi trebalo objasniti ovaj izraz paranormalno. Ali da ne ulazimo u detalje izraza. Imam 50 god i kao mlad sam se interesovao za mnogo štošta, pored ostalog i za ovo. Prvo sam poverovao nekim knjigama gde se navodi vreme svedoci itd. Bilo je reči o telekinezi. Pa sam u istoj knjizi pronašao komentar da je tu malo preterano i da treba razlikovati pomeranje teških predmeta od nekih lakših pa se upućuje na drugu knjigu. Na kraju, telekineza nije moguća. Telepatija je kod mene pod znakom pitanja, ali svaka voljna telepatija izvođena na estradi je prevara, TAČKA.
Hipnozom sam se i ja bavio, ali to nije paranormalna pojava.
I da se osvrnem na citirani post. Ne može energija da ne bude vezana za materiju jer i sama energija spada u materiju. Kada kažete energija to je kao da ste već rekli materija i obratno. Sve što je nešto, a energija je nešto, spada u materiju. Da ne podsećam na E=MC[SUP]2[/SUP]


Kad sam rekao energija mislio sam na nama jos nepoznat vid energija ako uopste postoji ..
Recimo energija primer radio talasa,kako to spada u materiju???
 
Dobro biti skeptik je u redu ali u samom startu pobijati druge vec i nije u redu.

Kad su nikola tesla,anstanj,njutn i drugi veliki umovi tvrdili da ima nesto tj intiligencije u koskmosu u stilu boga zasto bi ja ili neko drugi pobijao to isto.

Pa naravno da ima,samo mi CIA i ostale agencije i nisu neki faktori koji bi uspeli da to prikriju.....ja sam licno agnostik ,verujem u tako nesto kao sto ti kazes al ta americka vlada koja svako malo ima banalne teroristicke upade i pored toga sto je sa rusijom velesila mi nije neko opravdanje za nepostojanje logicnog objasnjenja toga...
 
Kad sam rekao energija mislio sam na nama jos nepoznat vid energija ako uopste postoji ..
Recimo energija primer radio talasa,kako to spada u materiju???
Radio talasi spadaju u materijalne pojave i usko su vezani za materiju i ponašanje materije, pri čemu kada se kaže talas govori se o materijalnim oscilacijama jer se ne može talasati ništa. Sve što je nešto, spada u materiju. Ne kažem da ne postoje neidentifikovani delovi materije kao što bi hipotetički mogao da bude etar, ali to ne znači da to ne spada u materijalno. Ne bih da ulazim dublje u nešto o čemu su napisane knjige vezano za fiziku i ni sada se ne znaju odgovori na sve. Ali to ne znači da treba verovati šarlatanima koji se olako izlupavaju i ne moraju ništa da dokazuju, sem da nalupaju nešto što će vam se svideti toliko da je greota ne poverovati.
 
Poslednja izmena:
Nemojte da se mlatite sa paranormalnim pojavama. Prvo bi trebalo objasniti ovaj izraz paranormalno. Ali da ne ulazimo u detalje izraza. Imam 50 god i kao mlad sam se interesovao za mnogo štošta, pored ostalog i za ovo. Prvo sam poverovao nekim knjigama gde se navodi vreme svedoci itd. Bilo je reči o telekinezi. Pa sam u istoj knjizi pronašao komentar da je tu malo preterano i da treba razlikovati pomeranje teških predmeta od nekih lakših pa se upućuje na drugu knjigu. Na kraju, telekineza nije moguća. Telepatija je kod mene pod znakom pitanja, ali svaka voljna telepatija izvođena na estradi je prevara, TAČKA.
Hipnozom sam se i ja bavio, ali to nije paranormalna pojava.
I da se osvrnem na citirani post. Ne može energija da ne bude vezana za materiju jer i sama energija spada u materiju. Kada kažete energija to je kao da ste već rekli materija i obratno. Sve što je nešto, a energija je nešto, spada u materiju. Da ne podsećam na E=MC[SUP]2[/SUP]

necu da se pravim pametan - samo pitam: cuo sam za pojam anti-materija. sta je onda to?:mrgreen::think:
glupo bi bilo da su nekoj vrsti materije dali naziv anti- XD
 
necu da se pravim pametan - samo pitam: cuo sam za pojam anti-materija. sta je onda to?:mrgreen::think:
glupo bi bilo da su nekoj vrsti materije dali naziv anti- XD

anti-materija je negaitva strana materije (toplo-hladno; pozitivno-negativno; muško-žensko). Veruje se da je sudarom materije i anti-materije došlo do "velikog praska". Sudarom ova dve, dolazi do stvaranja fotona- oslobađanja velike količine svetlosti, do bljeska.
 
Nemojte da se mlatite sa paranormalnim pojavama. Prvo bi trebalo objasniti ovaj izraz paranormalno. Ali da ne ulazimo u detalje izraza. Imam 50 god i kao mlad sam se interesovao za mnogo štošta, pored ostalog i za ovo. Prvo sam poverovao nekim knjigama gde se navodi vreme svedoci itd. Bilo je reči o telekinezi. Pa sam u istoj knjizi pronašao komentar da je tu malo preterano i da treba razlikovati pomeranje teških predmeta od nekih lakših pa se upućuje na drugu knjigu. Na kraju, telekineza nije moguća. Telepatija je kod mene pod znakom pitanja, ali svaka voljna telepatija izvođena na estradi je prevara, TAČKA.
Hipnozom sam se i ja bavio, ali to nije paranormalna pojava.
I da se osvrnem na citirani post. Ne može energija da ne bude vezana za materiju jer i sama energija spada u materiju. Kada kažete energija to je kao da ste već rekli materija i obratno. Sve što je nešto, a energija je nešto, spada u materiju. Da ne podsećam na E=MC[SUP]2[/SUP]

Zanima me u sta bi ste klasifikovali empatiju?Ili vam je i to pod znakom pitanja
 
necu da se pravim pametan - samo pitam: cuo sam za pojam anti-materija. sta je onda to?:mrgreen::think:
glupo bi bilo da su nekoj vrsti materije dali naziv anti- XD
Donekle je adeptus u pravu ali ne smatra se da je veliki prasak nastao sudarom ove dve vrste materija. Odgovora zašto je došlo do velikog praska još nema. Ima zapravo nekih nagađanja. Ali nije sigurno čak ni da je bilo velikog praska bez obzira na neke činjenice koje na to upućuju.
A antimaterija bi bila ako zamisliš atom vodonika i proton negativno naelektrisn a elektron pozitivno (pozitron). Capito?
A što se naziva tiče i da li je glupo dati takav naziv ne znam. Ja bih mu dao ime Mika. Zašto baš Mika, nemam pojma.
 
Poslednja izmena:
Nemojte da se mlatite sa paranormalnim pojavama. Prvo bi trebalo objasniti ovaj izraz paranormalno. Ali da ne ulazimo u detalje izraza. Imam 50 god i kao mlad sam se interesovao za mnogo štošta, pored ostalog i za ovo. Prvo sam poverovao nekim knjigama gde se navodi vreme svedoci itd. Bilo je reči o telekinezi. Pa sam u istoj knjizi pronašao komentar da je tu malo preterano i da treba razlikovati pomeranje teških predmeta od nekih lakših pa se upućuje na drugu knjigu. Na kraju, telekineza nije moguća. Telepatija je kod mene pod znakom pitanja, ali svaka voljna telepatija izvođena na estradi je prevara, TAČKA.
Hipnozom sam se i ja bavio, ali to nije paranormalna pojava.
I da se osvrnem na citirani post. Ne može energija da ne bude vezana za materiju jer i sama energija spada u materiju. Kada kažete energija to je kao da ste već rekli materija i obratno. Sve što je nešto, a energija je nešto, spada u materiju. Da ne podsećam na E=MC[SUP]2[/SUP]

Ja smatram da je od ključnog značaja objasniti izraz "paranormalno". Taj izraz su osmislili neuki ljudi koji ne poznaju osnovne prirodne zakone. Kada bih ih poznavali "paranormalno" bi postalo normalno, ili prirodno. :bye:
 
Donekle je adeptus u pravu ali ne smatra se da je veliki prasak nastao sudarom ove dve vrste materija. Odgovora zašto je došlo do velikog praska još nema. Ima zapravo nekih nagađanja. Ali nije sigurno čak ni da je bilo velikog praska bez obzira na neke činjenice koje na to upućuju.
A antimaterija bi bila ako zamisliš atom vodonika i proton negativno naelektrisn a elektron pozitivno (pozitron). Capito?
A što se naziva tiče i da li je glupo dati takav naziv ne znam. Ja bih mu dao ime Mika. Zašto baš Mika, nemam pojma.

Da, to su još uvek samo nagađanja, na osnovu kojih se danas vrše istraživanja u Cernu.
 
Zanima me u sta bi ste klasifikovali empatiju?Ili vam je i to pod znakom pitanja
Empatija je psihički fenomen (pojava). Spada u osećanja. Kakve sad to veze ima?
Empatija znači uživljavanje u osećanja drugoga.
Mužeš da shvatiš i uopštenije kao uživljavanje, recimo u umetničko delo.
I nema razloga za persiranje i distancu, ovde su svi ravnopravni, sem naravno nekih. ;)
 
Poslednja izmena:
Empatija je psihički fenomen (pojava). Spada u osećanja. Kakve sad to veze ima?
Empatija znači uživljavanje u osećanja drugoga.
Mužeš da shvatiš i uopštenije kao uživljavanje, recimo u umetničko delo.

Pa dobro, nije svako sposoban ni da se uživi, niti da uživa u umetničkom delu. To je ipak privilegija bogatog duha. Zar ne?
 
Na kraju, telekineza nije moguća. Telepatija je kod mene pod znakom pitanja, ali svaka voljna telepatija izvođena na estradi je prevara, TAČKA.
[SUP]2[/SUP]

OK ali nejasna mi je ta tvoja tvrdnja da telekineza nije moguca,da je kod tebe telepatija pod znakom pitanja itd Ne mozes tvrditi da nesto nije moguce....to je samo tvoje misljenje....ako ne vjerujes u nesto,ne znaci da to nije istina i da si ti u pravu,znas...
 
OK ali nejasna mi je ta tvoja tvrdnja da telekineza nije moguca,da je kod tebe telepatija pod znakom pitanja itd Ne mozes tvrditi da nesto nije moguce....to je samo tvoje misljenje....ako ne vjerujes u nesto,ne znaci da to nije istina i da si ti u pravu,znas...

Tako je vakatika, u pravu si, zbog toga je i postavljena lepljiva: Metod dokazivanja negativne tvrdnje. :klap:
 
anti-materija je negaitva strana materije (toplo-hladno; pozitivno-negativno; muško-žensko). Veruje se da je sudarom materije i anti-materije došlo do "velikog praska". Sudarom ova dve, dolazi do stvaranja fotona- oslobađanja velike količine svetlosti, do bljeska.

Dakle ovako:

Zahvaljujuci radovima Planka, Hajzenberga, Paulija i Diraka razvijen je tvz standardni model u okviru kvantne fizike. Bila je to teorija koja je opisala sve do tada poznate elementrane čestice, a predvidela je i čestice koje su otkrivene tek kasnije, ali verovatno je najbitnije to što je ovaj model pokazao da priroda nije toliko komplikovana koliko je u početku izgledalo – broj fundamentalnih, osnovnih, čestica bio je mnogo manji od elementranih. od fundamentalnim česticama podrazmevaju se čestice koje nemaju unutrašnju strukturu, to su čestice koje opisuje standardni model. Elementrane čestice su čestice koje su svuda oko nas, one su izgrađene od fundamentalnih čestica. Osim čestica standardni model opisao je i tri osnovne sile - jaku, slabu i elektromagnetnu.

Jedna od osnovnih osobina čestica je njihov spin. Spin je jedno od svojstava čestice u kvantnoj mehanici. Spin je nemoguće zamisliti, nemoguće je naći neku analogiju sa osobinama koje su poznate našem iskustvu. Nekad se kaže da spin označava rotaciju čestice, ali čudna je to rotacija. Teško je razumeti šta je spin, ali eksperimenti pokazuju da on postoji i da je to značajna osobina čestica. Vrednost spina izražava se pozitivnim i negativnim brojevima. Znak ispred broja označava smer spina (nekad se kaže spin gore ili spin dole).



Na osnovu spina sve čestice mogu se podeliti na dve grupe: fermione i bozone. Bozoni su čestice sile. Imaju celobrojni spin (0, 1, 2…) i prenose interakcije (možda slikovitije rečeno, česticama materije prenose informaciju o sili). Fermioni grade materiju. Imaju imaju polu-celi spin (1/2). Još jedna bitna razlika između fermiona i bozona je to što za fermione važi Paulijev princip isključenja, a za bozone ne važi (Paulijev princip isključenja kaže da dve čestice ne mogu zaizimati isto kvantno stanje u istom vremenskom trenutku).

Fermioni obuhvataju dve grupe čestica, leptone i kvarkove. Svi fermioni su razvrstani u tri generacije. Svaka generacija fermiona sadrži po jedan par leptona i jedan par kvarkova. Generacije fermiona prve generacije imaju najmanju masu dok fermioni treće generacije imaju najveću masu.

553px-Standard_Model_of_Elementary_Particles.svg.png

Leptoni

Leptoni obuhvataju tri naelektrisane čestice i tri čestice bez naelektrisanja. Naelektrisani leptoni su elektron, mion i tauon. Njihovo naelektrisanje je jedinično negativno, a spin im iznosi ½. Međusobno se razlikuju po masi. Elektron je najlakši (0.511MeV), muon nešto masivniji, a tau najmasivniji (1777MeV).
Svakom od ova tri leptona odgovara jedan lepton vrlo male mase, bez naelektrisanja. Ti leptoni nazivaju se neutrini. Neutrini su vrlo čudne čestice. Oni gotovo da ne interaguju i skoro da ne osećaju delovanje sila. Postoje tri vrste neutrina: elektronski, mionski i tau-neutrino. Kao i kod naelektrisanih leptona razlika između ovih neutrina je u masi, najlakši je elektronski a najmasivniji tau neutrino.
Leptoni II i III generacije nisu stabilni i rasapdaju se na lakše leptone. U raspadu naelektrisanih leptona jedan proizvod je uvek neutrino iste generacije kao i raspadnuti lepton. Kod neutrina uočena je pojava „oscilovanja“ tj. prelaska neutrina jedne u neutrino druge generacije.
Svaki od ovih leptona ima i svoju antičesticu. Antičestica naelektrisanih čestica je u svemu ista čestici osim u znaku naelektrisanja. Tako su tri leptona naelektrisana negativno, a njihove antičestice pozitivno, istom količinom naelektrisanja. Kod nenaelektrisanih leptona (neutrina) sitiuacija je malo drugačija. Kaže se da su neutrini sami sebi antičestice. Neutrino (bilo koji od tri pomenuta) i odgovarajući antineutrini razlikuju se u znaku spina.

 
Kvarkovi

Kvarkovi su čestice od kojih su izgrađeni protoni, neutroni i mnoge druge čestice. Ima ih šest, razvrstanih u tri generacije. Prvoj generaciji pripadaju kvark (up) i dole (down), drugoj šarm (charm) i čudo (strange), a dok poslednjoj trećoj generaciji pripadaju – vrh (top) i dno (bottom). Ime „kvark“ pozajmljeno je iz knjige Fineganovo bdenje (Džejmsa Džojsa). Ova čudna imena kvarkova nemaju nikakav fizički smisao već su izabrana proizvoljno, zbog lakšeg pamćenja. gore

Kvarkovi, sa ovim zanimljivim imenima, su vrlo čudne čestice. Nikad nisu sami već se uvek javljaju sa drugim kvarkovima i tako grade svet oko nas. Materija koja nas okružuje izgrađena je od kvarkova (i leptona) prve generacije. U prirodi sve teži minimumu potencijalne energije pa se masivni kvarkovi brzo raspadaju na lakše. Zbog toga čestice izgrađene od kvarkova II i III generacije žive vrlo kratko. Za razliku od leptona, koji su interagovali svim silama osim jakom, kvarkovi interaguju preko sve četiri fundamentalne sile.
Svi se verovatno dobro sećaju fizike koja se uči u školi, i nastavnika i profesora koji ponavljaju da je najmanje moguće naelektrisanje ono koje nosi elektron, naelektrisanje e, ali nije baš tako. Naelektrisanje kvarkova je manje, ono ima vrednost 1 ili 2 trećine naelektrisanja elektrona.

Detektovanje kvarkova prilično je težak posao jer oni ne postoje sami, uvek su u sastavu neke druge masivnije čestice, sad drugim kvarkovima. Jedini način za detekciju je primenom nekih posrednih metoda i proverom da li se ti rezultati slažu sa predviđanjima teorije. Samo pet godina nakon što su teoretičari predvideli postojanje kvarka, stigla je i prva eksperimentalna potvrda (1969. god). Poslednji kvark, top kvark, predstavljao je veliki izazov za experimentalne fizičare. Za njim se dugo tragalo i detektovan je u Fermilabu 1995. godine.
Kao i druge čestice i kvarkovi imaju svoje antičestice, koje se razlikuko po spinu i naelektrisanju.
Kvarkovi su gradivne jedinice koje grade veliki broj čestica, koje se nazivaju hadroni. Hadroni koji se sastoje od tri kvarka nazivaju se barioni. U barione spadaju i dobro pozati proton (uud - kvarkovi) i neutron (udd). Mezoni su hadroni koji su izgrađeni od jednog kvarka i jednog antikvarka. Antičestice hadrona, npr. antiproton i antineutron sastoje se od antikvarkova. Mezoni su nestabilne čestice koje kratko žive, red veličine 10-20 sekundi.
Jedan od bariona koji je zbunio fizičare i bacio malu sumnju na standadni model bio je barion koja se sastoji od tri up kvarka (uuu). Problem koji se javio bio je posledica Paulijevog principa isključenja. Prema poznatim zakonima fizike dva kvarka morala su da imaju isti spin, a to Paulijev princip nije dozvoljavao. Ono što su fizičari do tada znali govorilo je da ova čestica ne može da postoji, ali ona je ipak postojala. Rešenje ove misterije brzo je nađeno, utvrđeno je da kvarkovi poseduju, pored električnog, još jednu vrstu naboja – boju. Ovde boja nema pravo značenje, kvarkovi se ne razlikuju po boji (previše su mali da bi uopšte i imali neku boju) već je taj termin izabran slično kao i njihova imena, da bi se lakše pamtio. Kvarkovi se javljaju u tri boje. Kao što je naelektrisanje povezano sa elektromagnetnom silom, naboj boje nalazi se u vezi sa jakom silom. Uvođenje boje rešilo je problem čestice vrlo jednostavno – kvarkovi od kojih je ova čestica napravljena imaju različitu boju, važenje Paulijevog principa nije narušeno.
Sile

Već smo videli da standardni model, osim kvarkova i leptona, obuhvata i fundamentalne sile i čestice koje prenose fundamentalne interakcije. Najpoznatija od svih sila je elektromagnetnta. Ona deluje između svih naelektrisanih tela, a čestica koja je prenosnik ove interakcije je foton. Foton je čestica koja nema masu mirovanja, nema naelektrisanje i ima spin 1.
Sledeća sila je slaba sila. Ova sila odgovorna je za neke procese na nivou atoma, najpoznatiji je beta raspad. Kao što je foton prenosnik elektromagnetne sile, tako su W i Z bozoni prenosnici slabe sile. Godine 1979. Sheldon Glashow, Abdus Salam i Steven Weinberg dobili su Nobelovu nagradu za fiziku jer su pokazali da elektromagnetna i slaba sila postaju jedna sila na dovoljno velikim energijama. Ta jedinstvena sila nazvana je elektroslaba. Bila je ovo prva potvrda kosmološke ideje da su sve četiri sile nekada bile jedna i da je tek kasnije, tokom evolucije svemira došlo do njihovog odvajanja.
Jaka sila je, kako samo ime kaže, najača, ali i najkraćeg dejstva. Ona deluje samo na rastojanjima dimenzija atomskog jezgra. Ova sila odgovorna je za stabilnost stabilnost atomskog jezgra i čestica koje to jezgro grade. Prenosioci ove sile su gluoni koji su otkriveni 1979. godine, u akcleratoru PETRA (DESY, Hamburg, Nemačka). Karakteristika ove sile je da sa povećanjem rastojanja njen intenzitet postaje veći &nbspobrnuto ostalim silama). Delovanje ove sile ostvaruje se tako što kvarkovi razmenjuju gluone. Jaka sila, koja se nekad naziva sila boje, deluje između pojedinačnih kvarkova (različitih boja) i omogućava opstanak protona i neutrona. Jaka sila, ali manjeg intenziteta, deluje i između kvarkova koji pripadaju različitim protonima ili neutronima. Ova sila, koja se naziva nuklearna, odgovorna je za stabilnost atomskih jezgara.
Ostala je još jedna, svima možda najpoznatija sila. Pogažate da je reč o gravitaciji, ali ona se ne uklapa u standardni model. Gravitacija je opisana opštom teorijom relativnosti, i jedan od najvećih izazova za teorijsku fiziku je da pronađu teoriju koja će „pomiriti“ relativnost i standardni model.
Nekoliko decenija nakon teorijskog postavljanja standadrnog modela eksperimenti su potvrdili skoro sva predviđanja ove teorije. Ostalo je još samo jedno, potraga za Božijom česticom (kako je nazvao Lion Lederman, u istoimenoj knjizi). Reč je o Higsovom bozonu, čestici koja treba da da odgovor na jednostavno pitanje „zašto postoji masa“. Standardni model predviđa postojanje ove čestice ali ona još uvek nije nađena ali njeno otkriće se očekuje. Fizičari se nadaju da će akcelerator LHC, koji treba d apočne sa radom naredne godine u Ženevi, omogućiti detekciju ove čestice. Time bi standadni model bio u potpunosti potvrđen.
 
OK ali nejasna mi je ta tvoja tvrdnja da telekineza nije moguca,da je kod tebe telepatija pod znakom pitanja itd Ne mozes tvrditi da nesto nije moguce....to je samo tvoje misljenje....ako ne vjerujes u nesto,ne znaci da to nije istina i da si ti u pravu,znas...
Jednostavno ljudsko biće nije sposobno za tako nešto. Tim pitanjem sam se bavio mnogo odavno i sa time sam završio. Bio sam i ja neinformisan i naivan i verovao svemu što pročitam u knjigama koje zvuče vrlo, vrlo ubedljivo. Ali nema ni jednog primera telekineze pa možemo smatrati da ona ne postoji. Kada neko to bude izveo, a da nije trik ili iluzija onda možemo da pričamo o njoj. Dakle, to nije moje mišljenje nego činjenica.
A ti misliš da neko to može samo neće da nam pokaže? :D
I to nije stvar vere već znanja. Kada nešto ne znaš onda moraš da veruješ.
Ali ako želiš da potvrdiš sebi to u šta veruješ, reci da ti nabavim knjigu koja nudi obilje dokaza i svedoka za tvoju tvrdnju (navedeno mesto, vreme, datum i poimence oni koji su bili prisutni). Pitanje je samo da li želiš istinu ili lažne dokaze i svedoke.
A da imam mišljenje i da mislim, u pravu si.
 
Jednostavno ljudsko biće nije sposobno za tako nešto. Tim pitanjem sam se bavio mnogo odavno i sa time sam završio. Bio sam i ja neinformisan i naivan i verovao svemu što pročitam u knjigama koje zvuče vrlo, vrlo ubedljivo. Ali nema ni jednog primera telekineze pa možemo smatrati da ona ne postoji. Kada neko to bude izveo, a da nije trik ili iluzija onda možemo da pričamo o njoj. Dakle, to nije moje mišljenje nego činjenica.
A ti misliš da neko to može samo neće da nam pokaže? :D
I to nije stvar vere već znanja. Kada nešto ne znaš onda moraš da veruješ.
Ali ako želiš da potvrdiš sebi to u šta veruješ, reci da ti nabavim knjigu koja nudi obilje dokaza i svedoka za tvoju tvrdnju (navedeno mesto, vreme, datum i poimence oni koji su bili prisutni). Pitanje je samo da li želiš istinu ili lažne dokaze i svedoke.
A da imam mišljenje i da mislim, u pravu si.

Nemoj molim te ti da mi nabavljas knjige...vidim kako su tebe edukovale....
 

Back
Top