Paranormalno-dokazi

Ja mislim tj verujem da mi korstimo do 10 posto mozga,dok je ajnštajn koristio do 18 a pod LSD-om koristimo i do 40.... sve tkzv. paranormalne aktivnosti su moguće,samo što je potrebno koristiti nekih lupam 70 posto mozga,što znači da mi jednostavno nismo toliko evoluirali,nismo razvili tolike sposobnosti,niti smo toliko i daleko od toga,al do tada,uživajte u životu,prekratak je da bi se traćio na gluposti...
:bye:POZDRAV
 
Ne može energija da ne bude vezana za materiju jer i sama energija spada u materiju. Kada kažete energija to je kao da ste već rekli materija i obratno. Sve što je nešto, a energija je nešto, spada u materiju. [SUP]2[/SUP]

Apsolutno netacno! Ko kaze? Pa bio jednom jedan cika po imenu Nikola Tesla:
...

НОВИНАР: Ваши поштоваоци веома жале што нападате Алберта Ајнштајна и његову
Теорију Релавитета. Чудна је ваша тврдња да материја нема енергију. Све је прожето
енергијом; одакле она?
ТЕСЛА: Најпре је била енергија, потом материја.
НОВИНАР: Господине Тесла, то је као када бисте казали да сте ви родили свог оца, а
не он вас.
ТЕСЛА: Управо тако стоји ствар са рођењем васионе. Материја је створена из
првобитне и вечне енергије коју знамо као Светлост. Засјала је и појавиле су се звезде,
планете, човек и све што је на Земљи и у универзуму. Материја је израз бесконачних
видова Светлости; зато је енергија старија од ње. Постоје четири закона Стварања.
Први је да је извор свега у Непојамном, црној честици коју ум не може замислити, нити
математика измерити; у ту честицу стане цела васиона. Други закон је ширење таме,
која је права природа Светлости, из
Непојамног и њен преображај у светло. Трећи закон је потреба Светлости да постане
материја. Четврти закон гласи: нема почетка ни краја; три претходна закона одувеk
трају и Стварање је вечно.
...
 
Apsolutno netacno! Ko kaze? Pa bio jednom jedan cika po imenu Nikola Tesla:
...

НОВИНАР: Ваши поштоваоци веома жале што нападате Алберта Ајнштајна и његову
Теорију Релавитета. Чудна је ваша тврдња да материја нема енергију. Све је прожето
енергијом; одакле она?
ТЕСЛА: Најпре је била енергија, потом материја.
НОВИНАР: Господине Тесла, то је као када бисте казали да сте ви родили свог оца, а
не он вас.
ТЕСЛА: Управо тако стоји ствар са рођењем васионе. Материја је створена из
првобитне и вечне енергије коју знамо као Светлост. Засјала је и појавиле су се звезде,
планете, човек и све што је на Земљи и у универзуму. Материја је израз бесконачних
видова Светлости; зато је енергија старија од ње. Постоје четири закона Стварања.
Први је да је извор свега у Непојамном, црној честици коју ум не може замислити, нити
математика измерити; у ту честицу стане цела васиона. Други закон је ширење таме,
која је права природа Светлости, из
Непојамног и њен преображај у светло. Трећи закон је потреба Светлости да постане
материја. Четврти закон гласи: нема почетка ни краја; три претходна закона одувеk
трају и Стварање је вечно.
...
Tesla ovde govori o PRAUZROKU i kaze da je to SVETLOST ili ENERGIJA. Medjutim, iz ovog teksta , ja ne vidim da Tesla PORICE postojanje materije(kao vida energije)!
Svetlost se ispoljava u dva vida:kao talas(elektromagnetni) i kao cestica (foton), zavisno od okolnosti. Neka istrazivanja su pokazala da posmatrac (ljudska svest) moze da izazove kolaps kvantnog talasa tj.proces transformacije talasa u cesticu! Dakle, u odsustvu posmatraca, cestica se ponasa kao talas a u prisustvu posmatraca kao fizicka cestica(foton) :) !
 
Poslednja izmena:
Dobro potvrdio si da nase misli stvaraju tj. da je svako od nas Kreator.
Kada sam okacio Teslinu izjavu, mislim da opovrgava ''Sve što je nešto, a energija je nešto, spada u materiju'' - to nije tacno.
Kada Tesla kaze da je prvo bila energija (Inteligentna) pa zatim materija, Tesla misli na Kreaciju tj. kako je ista nastala...
 

Back
Top