TAKSE NA POKLONE

Shuster92

Početnik
Poruka
2
Ovako....interesuje me da li neko zna ako dobijam neshto iz inostransvta shto sam naruchio preko neta i shto stizhe sa naznakom GIFT(poklon), da li placam neke takse za to??? uzmimo da je vrednost toga 500eura, mada i ovako ne verujem da otvaraju to na carini...

unapred hvala na odgovorima i molim moderatora da premesti ako sam pogreshio gde da postavim temu!
 
Videh temu pa se setih, babi i dedi mog decka su rodjaci poslali iz Australije neku prostirku od kengurove kozhe (jezivo, ali ajde da zanemarimo to) i da bi ga preuzeli morali su da plate silne pare, iako je bio poklon! Doduse, davno je to bilo...
 
Videh temu pa se setih, babi i dedi mog decka su rodjaci poslali iz Australije neku prostirku od kengurove kozhe (jezivo, ali ajde da zanemarimo to) i da bi ga preuzeli morali su da plate silne pare, iako je bio poklon! Doduse, davno je to bilo...

Da, za takve predmete se naplacuje dodatna taxa, jer spada pod kategoriju "trofej" ili sta vec. Pre vise godina sam na carini platio preko 50e longhorn glavudzu od bika iz Amerike jer su mi carinili kao da je slonovaca... :hahaha:
 

Back
Top