Mikrofon=slusalice??

dakipro

Početnik
Poruka
34
Pokusao sam da mikrofon iz kasetofona (mislim da je to piezzo (ili mozda mlatim)) spojim na izlaz za sluske na kasetofonu. Problem je sto moram da pojacam kasetofon na max da bi razaznao zvuk. Da li bi nekim operacionim pojacivacima (npr. ma741) mogao da pojacam zvuk do dovoljnog nivoa? Da li je mozda neko probao nesto slicno i kako??
P.S. Probo sam mic koji je malo veci (on je valjda kondenzatorski?) i potrebno mu je mnogo manje snage izlaza za rad, i super radi, ali je prevelik za moje potrebe... Da li uopste postoji dovoljno mali kondenzatorski mic, a da stane u uvo na primer??
Hvala
 
dakipro:
Pokusao sam da mikrofon iz kasetofona (mislim da je to piezzo (ili mozda mlatim)) spojim na izlaz za sluske na kasetofonu. Problem je sto moram da pojacam kasetofon na max da bi razaznao zvuk. Da li bi nekim operacionim pojacivacima (npr. ma741) mogao da pojacam zvuk do dovoljnog nivoa? Da li je mozda neko probao nesto slicno i kako??
P.S. Probo sam mic koji je malo veci (on je valjda kondenzatorski?) i potrebno mu je mnogo manje snage izlaza za rad, i super radi, ali je prevelik za moje potrebe... Da li uopste postoji dovoljno mali kondenzatorski mic, a da stane u uvo na primer??
Hvala

Impedansa mikrofona se razlikuje od impedanse slusalica. Zato je zvuk slab. Sto se to mucis i eksperimentises, kupi one male slusalice-bubice za vokmen i resi stvar. :)
 
Mislim da je fora samo u kapacitivnosti tog kondenzatora.Fora je (valjda )da taj kondenzator bude neke vece kapacitivnosti, jer tada nemas zvucnik(potrosac) koji se greje vec samo "koristan signal", tj
nelinearnu snagu.Dakle nisam bas upucena jer nemam prakticno znanje vec teorijko iz elektronike2 , ali probaj da nadjes neki manji kondenzator ali adekvatne kapacitivnosti.
 

Back
Top