Jos jedna zrtva nasilja medju mladima

Poruka
18.529
Ubijen jer je pokušao da spreči tuču!

Milan Ljubisavljević (15) iz Bora na smrt je pretučen jer je pokušao da spreči sukob između drugara i drugog mladića. Policija tvrdi da patrola nije mogla da spreči tuču jer od ograde nije ništa videla


Odavanje pošte... Mesto na kojem je Milan brutalno ubijen

Milan Ljubisavljević (15) iz Bora, učenik osmog razreda Osnovne škole „3. oktobar", koji je na smrt pretučen ispred noćnog kluba „Monca" u Boru, nastradao je jer je hteo da spreči tuču! On je pokušao da razdvoji drugara koji se posvađao sa drugim mladićem, u čijem je društvu bilo desetak srednjoškolaca. Međutim, pao je na zemlju, nakon čega je nekoliko mladića pritrčalo i šutiralo ga dok je bespomoćno ležao na zemlji.


Žrtva... Milan Ljubisavljević

Kako Press saznaje, obdukcijom je utvrđeno da je Ljubisavljević brutalno prebijen, a da je smrt nastupila usled gušenja izazvanim unutrašnjim krvarenjem! Zbog sumnje da su pretukli nesrećnog mladića, policija je u subotu popodne uhapsila T. M. (19) i B. M. (16) iz Bora i oni su uz krivičnu prijavu predati istražnom sudiji Višeg suda u Zaječaru.

- Na osnovu uviđaja i obdukcije tela nastradalog mladića, kao i obaveštenja istražnog sudije i tužioca, oni se sumnjiče da su odgovorni za Milanovu smrt i na teret im se stavlja krivično delo nanošenje teških telesnih povreda sa smrtnim ishodom - kaže vršilac dužnosti načelnika odeljenja kriminalističke policije u Boru Zoran Milijić.

Milijić ističe da je policijska patrola odmah izašla na mesto gde se dogodio incident, a na zamerke roditelja da nisu reagovali, iako su bili udaljeni svega desetak metara, kaže da od trščane ograde nisu mogli da vide šta se dešavalo ispred lokala.

- Policija redovno kontroliše rejon kod kafića „Monca", jer se tu petkom i subotom okuplja više od hiljadu mladih ljudi. U ovom slučaju policija nije mogla da reaguje jer je tuča trajala vrlo kratko i iza ograde lokala - rekao je Milijić, i dodao da policija i inspekcija znaju da se u „Monci" toči piće maloletnicima i da zbog toga protiv zakupca lokala postoje brojne prijave.

Njegove reči potvrdio je radnik obezbeđenja u „Monci" Dejan Novaković, koji je dečaku prvi priskočio u pomoć dajući mu veštačko disanje. On je video da je policijski auto bio parkiran nedaleko od u kluba, ali smatra da patrola nije mogla da vidi šta se događalo pred klubom jer je mesto sukoba bilo zamračeno i pokriveno trskom.

Novaković kaže da se u samom lokalu, gde je bila velika gužva, nije odigrala tuča, već da je sukob nastao nedaleko od ulaznih vrata.

- Video sam da ispred lokala stoji više mladića, nakon čega sam istrčao da vidim o čemu se radi. Milan je ležao okružen grupom mladića. Odmah sam mu priskočio u pomoć masažom srca i veštačkim disanje. Vikao sam da neko pozove hitnu pomoć. Nisam uspeo da mu opipam puls. U jednom momentu dečak je ispustio uzdah, što me je ohrabrilo, ali onda više nije davao znake života - rekao je Novaković.

Izvor: Press

Mirno posmatrali prebijanje mladića

Niko nije pritekao u pomoć golobradom Boraninu koga su, ispred noćnog kluba, tukli do smrti

Drugovi nastradalog Milana LJ. juče na borskom groblju

Bor – Boranin Milan LJ. (15), učenik osmog razreda OŠ „Treći oktobar” u Boru više nije među živima, a njegova smrt u noćnom klubu „Monca”, u rano subotnje jutro, zaprepastila je i uznemirila rudarski Bor. Mlađani junoša, tek zakoračio u život, umro je od bezdušnog premlaćivanja razularene grupe golobradih srednjoškolaca, a gotovo naočigled i obezbeđenja u klubu, i više stotina gostiju kluba, i policijske patrole koja je „nadzirala” red i mir samo koju desetinu metara dalje od mesta tragedije.

Nemi posmatrači užasa u rudarskom gradu, koji je decenijama prepoznatljiv po toleranciji i solidarnosti, nisu reagovali sve do završnog čina tragedije, kada maturantu-osnovcu i uzornom sportisti (džudisti) više nije bilo pomoći. Na scenu su tek tada, stupili ljudi iz obezbeđenja (da mu navodno pruže veštačko disanje) i ljudi iz policijske patrole. I oni očevici koji su do tada, više od deset minuta, mirno posmatrali ubijanje mladog sugrađanina.

Pretučeni i svirepo usmrćeni Milan LJ. sahranjen je juče u Boru, ispraćen od rodbine, prijatelja i više od hiljadu sugrađana, koje je smrt ovog mladića teško pogodila i zabrinula. Teško da će se iko od njih lako osloboditi osećanja stida i krivice što baš niko iz grada u kome žive nije imao građanske kuraži da pritekne u pomoć nevoljniku.

Ostaće bez odgovora pitanje zašto su gosti mirno posmatrali dok su razulareni pijani srednjoškolci (bilo ih je, kažu, oko 15) dušmanski do smrti premlaćivali nemoćnog dečaka. Ali, mora se dobiti odgovor na pitanje šta su tada radili oni koji su po službenoj dužnosti morali da štite goste – ljudi iz obezbeđenja kluba i ljudi iz policijske patrole. Neuverljivo i uvredljivo deluje izjava predstavnika policije kako patrola, navodno, ništa nije videla zbog visoke ograde od trske. Kao da je patrola došla da obezbeđuje pomrčinu na ulici, a ne ljude u klubu, s one strane trske.

Izvor: Politika

Uzas!!! :sad2:
 
Tema je stara,pricalo se vec o tome...
U kakvoj stresnoj drzavi zivim,nista vise ne moze da me strecne,postao sam hteo to ili ne potpuni flegmatik,tako da i na ovo gledam potpuno apaticno...Imaju ljudi i svojih briga...

komunjarizam je sveo srbiju na to sto danas jeste.
yebiga, nauci da zivis sa tim i, ono glavno, daj da ne trujemo decu otrovom kojim smo otrovani
 

Back
Top