modem ne reagira...

SXQ

Zainteresovan član
Poruka
113
Imam stari p3 900 s početka 2000tih... prije nekoliko dana sam žurio i iz jedne memorijski zahtjevne igre izišao alt-tabanjem na desktop i restartom dok je disk još punom snagom "radio"... Pri dizanju sistema uključio se check disk i obavjestio me da su oštećene one kao nekakve "tablice" od diska i onda je minutu brisao rasute komadiće i popravljao. ne znam jeli ovo relevantno, spominjem jel bi moglo biti...

to je bio dan kad sam odlučio ponovno instalirati windowse xp. taj piratski xp cd sam do sada koristio 2 puta za instalaciju xp-a u razmaku od godinu i oba puta mi je radio odlično.

Ovog puta, kad se konačno podigao instalirani xp na desktopu je bio sam recycle bin, bez my computera i network neighbhourhooda, što me odmah alarmiralo jer mislim da bi to trebalo nakon svježe instalacije biti na desktopu po defaultu (nisam siguran). Ali ajde...

Odmah sam instalirao drajver za modem (ne znam kako se to danas kaže, imam relativno brzu kablovsku vezu od velikog državnog provajdera), i tu je problem...

"Gore" samo power i pc lampica na modemu, ne i cable... veze nema...

Istraživao sam razne pristupe i naposljetku stavio xp cd u drajv i probao pogledat one male dodtne programčiće za net... vidio sam da mi nije instaliran tcp/ip, p2p podrška... jednom riječi skoro ništa što mi treba za net. Sve sam to instalirao i net je odmah proradio.

Nakon restarta net više ne radi. reinstalacija win nije pomogla...


Kako je moguće da se osnovna podrška za net nije po defaultu instalirala? Što da radim?
 
Imam stari p3 900 s početka 2000tih... prije nekoliko dana sam žurio i iz jedne memorijski zahtjevne igre izišao alt-tabanjem na desktop i restartom dok je disk još punom snagom "radio"... Pri dizanju sistema uključio se check disk i obavjestio me da su oštećene one kao nekakve "tablice" od diska i onda je minutu brisao rasute komadiće i popravljao. ne znam jeli ovo relevantno, spominjem jel bi moglo biti...
to je bio dan kad sam odlučio ponovno instalirati windowse xp. taj piratski xp cd sam do sada koristio 2 puta za instalaciju xp-a u razmaku od godinu i oba puta mi je radio odlično.
Ovog puta, kad se konačno podigao instalirani xp na desktopu je bio sam recycle bin, bez my computera i network neighbhourhooda, što me odmah alarmiralo jer mislim da bi to trebalo nakon svježe instalacije biti na desktopu po defaultu (nisam siguran). Ali ajde...
Odmah sam instalirao drajver za modem (ne znam kako se to danas kaže, imam relativno brzu kablovsku vezu od velikog državnog provajdera), i tu je problem...
"Gore" samo power i pc lampica na modemu, ne i cable... veze nema...
Istraživao sam razne pristupe i naposljetku stavio xp cd u drajv i probao pogledat one male dodtne programčiće za net... vidio sam da mi nije instaliran tcp/ip, p2p podrška... jednom riječi skoro ništa što mi treba za net. Sve sam to instalirao i net je odmah proradio.
Nakon restarta net više ne radi. reinstalacija win nije pomogla...

Kako je moguće da se osnovna podrška za net nije po defaultu instalirala? Što da radim?

Пробај са опцијом: ,,Враћање система у предходно стање''. Нађи означену тачку (дан) за враћање-опоравак система и пробај. Буди стрпљив док ситем ради, не дирај га, он ће сам све да одради.
Ако не иде, мораћеш у сервис.
 
Je, probao sam i vratiti sistem u stanje kakvom je bio kad sam tek instalirao xp, kad sam opet instalirao drajver za modem i osnovne module za net (tcp ip, ftp, drugo ...) opet isto: na modemu suupaljene samo power i pc lampica, ne i cable... net ne radi.

Kad iskljucim komp i izvucem i opet uvucem kabl od net konekcije lampice na modemu zmigaju u normalnom ritmu oko pola minute, znaci i cable lampica od net konekcije, tako da znam da je makar to ispravno.

Isprva sam na disku od prosle instalacije bio sacuvao jednu particiju sa filmovima i sl pa sam mislio da nije mozda nekakav virus ili spajver na skriven na njoj. Jutros sam konacno izbrisao i tu particiju i napravio nanovo instalaciju xpa, ovog puta na golo, na prazan disk samo sa particijom c... i rezultat je opet isti.

Nije mi jasno zasto se net podrska ne instalira sama, kao sto bi morala?! Razmisljam da probam od prijatelja posuditi njegov xp, mozda bi onda sve radilo kako treba? Ili je mozda cak problem s mojim hard diskom nekako?
 
Je, probao sam i vratiti sistem u stanje kakvom je bio kad sam tek instalirao xp, kad sam opet instalirao drajver za modem i osnovne module za net (tcp ip, ftp, drugo ...) opet isto: na modemu suupaljene samo power i pc lampica, ne i cable... net ne radi.
Kad iskljucim komp i izvucem i opet uvucem kabl od net konekcije lampice na modemu zmigaju u normalnom ritmu oko pola minute, znaci i cable lampica od net konekcije, tako da znam da je makar to ispravno.
........................................
.........................................

Уз модем обично иде и диск за инсталацију. Покушај поновну инсталацију са диском. Предходно обриши постојећу инсталацију модема.
 
kao prvo, ti ne prikljucujes u modem, vec u lan karticu, jer modem se ne koristi za brzi internet, vec lan.
kao drugo, da li si ti instalirao drajvere za maticnu, chipset, grafiku, zvuk, lan karticu, itd.? ako nisi eto problema, mada mislim da bi win xp sam trebao da instalira neke privremene drajvere.
kao trece, to je normalna instalacija win xp-a kada se na desktop javlja samo recycle bin. ako hoces da ti stoji i my computer i ostalo: desni klik na pozadinu > properties > tab desktop > customize desktop > i tamo izaberi sta hoces od ikona.
 
Jeste, probao sam i deinst/nanovo inst drajver modema sa inst cd-a koji dolazi uz njega. Drajveri za ostale dijelove kompjutera su instalirani...
Situacija je i dalje ista, sljedeće ću probati posuditi xp cd od nekog pa pokušati instalirati to.

U međuvremenu bilo kakve ideje su dobrodošle...
 
mislim da je disk otišao ,dešava se
posle takve situacije (restart dok nešto piše/briše)
da mu se jave oni loši sektori
ne mora uvek fizički da otkaže , postoji i mogućnost oporavka ?

problem sa modemom bi bila u tom slučaju samo nuspojava jer ne može da upisuje fajlove ispravno ;)

možeš da probaš pri reinstalaciji xp
NE quick format već full format koji je nešto duže traje
ili da obrišeš sve particije kao delete partition(ako si ove ostale sadržaje bekapovao) pa da ih ponovo napraviš - u slučaju da je sa tom tabelom particija nešto poremećeno

ili neki specijalizovani alat za dijagnostiku diskova , npr mhdd :think: (sa oprezom )


ako je star hard disk uz računar razmisli o nabavci novog i da li je isplativo ekonomski ;)
 
Zanimljivo, da li bi se loši sektori mogli manifestirati kao uvijek to isto patološko ne instaliranje net podrške... osim naravno ako se xp po defaultu uvijek instalira na ista mjesta na disku, pa dio s net podrškom uvijek pogodi loše sektore...

Koristim taj novoinstalirani xp već par dana i za sad je ta default ne instalacija net dijelova xpa jedino "čudno" što sam pronašao.

Pošto ću morat čekati sedmicu dvije na zamjenski cd s xpom razmišljam čak da posudim od prijatelja cd s win 98 pa pokušam s time, ali nisam siguran da li prepoznaje usb i hoću li moći instalirati drajver za modem (iz 2006).
 
Da podsjetim, nakon reinstalacije xp-a više mi se ne instalira kompletna podrška za net, dakle tcp/ip, ftp, www moduli i sl! Kada sam otkrio ovo i prvi put ih instalirao ručno s win xp cd pristup na net je odmah proradio, a nakon restarta računala opet isti problem...
U svakoj slijedećoj instalaciji xpa koju sam probao (nekoliko puta u zadnje dvije sedmice) ne dobijam vezu čak i nakon ručne instalacije net podrške sa xp cda...

Probao sam s win98cd-om od prijatelja ali je toliko star da ga moja brand new pržilica ne može očitati, lol...

Još uvijek imam isti problem, a net pristup kod kuće mi treba sve više i više... Nabavio sam program mhdd ali stvarno ne bih znao kako se koristi, trebao bi mi neki tjutorijal. Nadahnut ovim provjerio sam disk za loše sektore pomoću chkdiska i nije našao ništa (sken je trajao nekoliko minuta).


Ima li netko još nekakvu ideju što bi ovo moglo biti i kako riješiti problem?
 
Da li si instalirao xp preko postojece instalacije win ili si isao na formatiranje harda pa instalacija!? U principu kada se instalira xp (u mom slucaju servis pack 2) nema ikonica osim recicle bin pa ti naknadno odredjujes sta ce se vidieti na desktopu. Nisi napisao da li si posle istalacije xp instalirao neke druge drivere osim za modem. Kada se instalira win prvo se instaliraju driveri sa cd za maticnu plocu i graficku, ukoliko ih do sada nisi instalirao do sada instaliraj prvo njih pa onda driver za modem.
Pokusaj pa javi!
 
Odmah sam instalirao drajver za modem (ne znam kako se to danas kaže, imam relativno brzu kablovsku vezu od velikog državnog provajdera), i tu je problem...

"Gore" samo power i pc lampica na modemu, ne i cable... veze nema...

?

Zbog ovog dela poruke postoji jos jedna opcija. Tvoj xp radi kako treba ali da je problem u modemu. Ukoliko si imao kablovski internet pozovi provajdera i objasni im o cemu se radi jer ako je njihov modem i ne radi onda je na njima da rese problem!
 

Back
Top