Religija & seks & izbor partnera (tuzan sam zbog toga sto nemam bolji naslov)

loraloralai

Zainteresovan član
Poruka
221
Primijetio sam nesto, naime:

<ne smijem reci da li sam to primijetio na nekom od foruma, ovom (onom), nekom drugom- tamo negdje nakrajsvijeta, itd., jel da? Inace bih...>
<...ali pogotovu ne smijem reci ni da nisam, a nije bitno>

Ona je vrlo religiozna, kako prica, zanesena je sa tim stvarima...

Cura/zena/baba (kako god, ne znam joj broj godina) hriscanka, udvara se/flertuje sa ateistom, sto i nije problem, vec je "problem" (jer stvarno me to ne muci, pa ne kazem to bez stavljanja u "") sto ONA VIDI (ZNA/SVJESNA JE) DA TO NIJE DOBAR COVJEK, DA STREMI ZLU. Ipak, privlaci je, bez obzira da li je to samo flert-radi-flerta-kao-jednog-prijatnog-ljudskog(normalnog)-flerta, ili je ona 'sanjala' vise...

Ostali su manje zanimljivi toj ... dami/ili ne (kako god), ali taj,- taj joj je bas zapao za oko...

Dakle, da li je ona religiozna?

Da li je anti-religiozno i pored dobrih flertovati sa losim, cak i u slucaju da su ovi _edit_dobri nekako... aj da kazemo: u njenim ocima manje-muzevni...
Ili bi dama bila uskladjenija sa samom sobom (bolje-sklopljena) da je slucaj ovakav: da ona kaze: ili neko ko ne stremi zlu, pa makar i ateista/nebitno je li ateista, ili niko... ?

Da li je neko pricao sa svestenicima o takvoj jednoj stvari, na pr. da li je to moralno po crkvenom stanovistu?

(To je dama koja se 'busa' (kako se ovdje u CG kaze za "proklamuje" ili nesto slicno) sa svojom vjerom u boga i stremljenjem dobru, a ne zlu... a usta su joj puna hvale za ovoga 'gospodina'.)

Sto se tice mene, ja sam tu neutralan, ali rado zelim da vidim kako gledate na postupke te dame, tj. da li mislite da je dama?
 
Poslednja izmena:
Да ли је хришћански осуђивати друге?
Зашто се полази од тога да ће "њу атеиста искварити" а не да ће можда она од њега направити бољег човека?
Зар хришћани треба да одбацују "лоше људе" и друже се само међу собом?
Да ли је и брак између људи различите вере грех?
Јер, Бог је један, зар не? Питање је само како му се молиш.

Да ли је она дама или не није ни битно за ову причу.
Нису све хришћанке по правилу и даме.
Она бар то све ради отворено, не крије се ни од кога, не представља се лажно и не заварава никога.
Бар је то хришћански. Можда је жена у заблуди а можда и на правом путу.
Ко то зна? И ко је ту позван да даје суд?
 
Poslednja izmena:
Primijetio sam nesto, naime:

<ne smijem reci da li sam to primijetio na nekom od foruma, ovom (onom), nekom drugom- tamo negdje nakrajsvijeta, itd., jel da? Inace bih...>
<...ali pogotovu ne smijem reci ni da nisam, a nije bitno>

Ona je vrlo religiozna, kako prica, zanesena je sa tim stvarima...

Cura/zena/baba (kako god, ne znam joj broj godina) hriscanka, udvara se/flertuje sa ateistom, sto i nije problem, vec je "problem" (jer stvarno me to ne muci, pa ne kazem to bez stavljanja u "") sto ONA VIDI (ZNA/SVJESNA JE) DA TO NIJE DOBAR COVJEK, DA STREMI ZLU. Ipak, privlaci je, bez obzira da li je to samo flert-radi-flerta-kao-jednog-prijatnog-ljudskog(normalnog)-flerta, ili je ona 'sanjala' vise...

Ostali su manje zanimljivi toj ... dami/ili ne (kako god), ali taj,- taj joj je bas zapao za oko...

Dakle, da li je ona religiozna?

Da li je anti-religiozno i pored dobrih flertovati sa losim, cak i u slucaju da su ovi _edit_dobri nekako... aj da kazemo: u njenim ocima manje-muzevni...
Ili bi dama bila uskladjenija sa samom sobom (bolje-sklopljena) da je slucaj ovakav: da ona kaze: ili neko ko ne stremi zlu, pa makar i ateista/nebitno je li ateista, ili niko... ?

Da li je neko pricao sa svestenicima o takvoj jednoj stvari, na pr. da li je to moralno po crkvenom stanovistu?

(To je dama koja se 'busa' (kako se ovdje u CG kaze za "proklamuje" ili nesto slicno) sa svojom vjerom u boga i stremljenjem dobru, a ne zlu... a usta su joj puna hvale za ovoga 'gospodina'.)

Sto se tice mene, ja sam tu neutralan, ali rado zelim da vidim kako gledate na postupke te dame, tj. da li mislite da je dama?
Neko rece jednom ispod Mire sto vire...
Sta ces Dzavo je ne da mira...
 
Komentar (ne i odgovor) na post iznad: (slobodne asocijacije) Opijumski ratovi/ svi ratovi su vodjeni radi zena/ 1. i 2. opijumski rat
ontopic:

Ta osoba konstantno flertuje sa tim ''gospodinom'', a kontakt *****/***** stvarno izostaje... a ova je svjesna da ga najvjerovatnije i nece ni biti. Nisam to "pratio", ali slucajno sam primijetio citavu situaciju koju opisujem gore, u 1. postu. Nisam sklon voajerisanju, pa ni kad je flert u pitanju...
 
Poslednja izmena:
Зар dobri ljudi треба да одбацују лоше људе и друже се само међу собом, - DA. I trebalo bi da se pored toga napravi nekakvi "shalter-žrtvenik" za pokajnike, jer dobri ljudi prastaju pokajnicima. S tim sto pokajnik treba i da dokaze to da se kaje. Najbolje bi bilo da se nadje nacin da se to kaje li se on ili ne snimi najboljim mogućim metodama koje postoje, koje ne nanose trajne (ili čak uopšte) tjelesne povrede.

To je moje vidjenje. Devijantno je do jaja, znam, nije moderno, ali ipak je to najbolja moguća fora. Moze se prigovoriti da je utopija, ali volio bih da cujem argumente za te prigovore, dokaze da bi to bila utopija.
 
Poslednja izmena:

Back
Top