Borenje stapovima - Dog Brothers - no bul_lshi_t borenje

milosmalic

Aktivan član
Poruka
1.091
Pozdrav,

za pristalice no-bul_lshi_t borenja, ako vec nisu upoznati sa idejom ekipe Dog Brothers (www.dogbrothers.com) evo prilike. Interesuje me da li ima ljudi koji su zainteresovani za ovu/ovakvu aktivnost. Mozda bi mogli da napravimo neku grupu pa da se s vremena na vreme ljudski poshibamo, kao sto oni prave pack gathering. Za hetman-a ni ne sumnjam da je za, samim tim sto je maher za sve eskrima/kali/silat drilove.

Ostali?

P.S.
Zasto mislim da je ovakav nacin rada koristan? Razne stangle, poluge i ostali stapoliki objekti su nam stvarno svakodnevno nadohvat ruke (a i potencijalnim napadacima). Znaci ovo je prava stvar - nema foliranja: "Napadni me ovako, pa napadni me onako... ne ne tako, kako ne znas lepo da napadnes da te bacim"
 
Da, da ja sam uvek za psece/vucje radove. Da se ne bi stekao pogresan utisak, oni nisu samo ekipa bolida koji se makljaju bez veze, vec su prosto uradili za svet borbe sa oruzjem (stap, noz) ono sto je Rorion Gracie uradio za goloruke vestine sa osnivanjem UFC-a.
Na taj nacin mnoge fantazmagoricne tehnike su otpale iz upotrebe, i postalo je jasno sta je u sustine funkcionalno a sta je pozeraja. O tome uostalom svedoci i njihov moto "Higher conscious through harder contact" (visa svest kroz tvrdji kontakt).
Ovde bi za organizovanje takvog hepeninga narocito bilo korisno da se ukljuce ljudi iz macevanja, posto imaju odgovarajucu opremu za glavu. A za ostalo cemo se snaci :)
 
Mmmmm da je to odlicna ideja samo ako moze da se obezbedi sve sto je potrebno za sprovodjenje iste (dobro rece Hetman treba namamiti fencere :wink: oni imaju stogod od opreme)
Dakle ja sam definitivno za iako nisam nikada radio nis slicno (doduse trenutno nisam nizasta :roll: defintivno treba zabraniti mesovite teretane tj "devojcice" posebno "deckici" zasebno nikako zajedno :wink: )
 
Skeptik:
Dakle ja sam definitivno za iako nisam nikada radio nis slicno
Da dopunimo pricu za ljude koji nisu videli sajt i one promo klipove. Ovo sto kazes "nista slicno" nije uopste vazno - ljudi bacaju stapove, ulecu u noge, obaranje - zakivanje pesnicom. Svaki pas (vuk sto rece hetman) ima poneki ostar zub - pa uvek na njega nabacuje meso :-)
 
ja sam za, odredite mesto i vreme pa da se stangliramo. Inace Mark Denny (glavni mozak iza DB copora)je njihov "stil" nazvao Kali Tudo aludirajuci da je to u stvari Vale Tudo sa motkama.
Ja sam na zalost propustio DB seminar na koji sam bio pozvan (sa obezbedjenim smestajem i klopom) u prolece '99 u Atini zbog dobro nam poznate tadasnje situacije.
Arrichion, zaboravio sam da se ulogujem.
 
milosmalic:
Skeptik:
Dakle ja sam definitivno za iako nisam nikada radio nis slicno
Da dopunimo pricu za ljude koji nisu videli sajt i one promo klipove. Ovo sto kazes "nista slicno" nije uopste vazno - ljudi bacaju stapove, ulecu u noge, obaranje - zakivanje pesnicom. Svaki pas (vuk sto rece hetman) ima poneki ostar zub - pa uvek na njega nabacuje meso :-)

Ma pod onim slicno mislio sam na vezbanje sa bilo kojim oblikom oruzja, dobro hladnog,
Al valjda bi se ljudi pobunili da u sred fajta sa stapovima izvadim pistolj, posto mi je to mozda jaci "zub" :wink:
 
E pa saed, moras malo i sam da povedes racuna. Sto je manje opreme, utoliko blize pravoj stvari, a i to je jos jedan od razloga za ratan, kojeg je Arrichion pronasao u nacelu, samo jos da konkretizuje svar.
Ne mislim da ce Clubbells da te uspore, ali me bas zanima kakvu metodu radis. Neku sa pocetka proslog veka kada je to bilo najnormalnija stvar, ai literature ima po internetu ko pleve, ili nesto moderno, a u stvari modifikovano ovo sto sam vec pomenuo?
 
E pa samim tim sto se biraju lagani stapovi gubi se "perspektiva prave borbe". tj. nije isto kad zamahujes stanglom od 3 kg i ratan stapom od 200g. Sto se tice povreda, stitnici koje sam pomenuo hokejasi i ragbisti nose iz jednog jednostavnog razloga, a to je sto cuvaju ramena i posebno kljucne kosti. Dakle kosti u lobanji su mnogo tvrdje i mnogo teze pucaju nego kljucne kosti. Recimo ceona kost je jedna od najtvrdijh (ne racunajuci bosancerose naravno kod kojih je ubedljivo najtvrdja) :) :). U svakom slucaju mislim da ce macevalacke maske u potpunosti uraditi posao.
 
catwoman1:
a sta kazes na kara te
ja sam crni pojas treniram kod tanje petrovic

Tanju mnogo volim em postujem. Kad je kod Gange bila valjda plavi pojas, ja sam bio zuti - pa su i ona i Mirza otisli iz kluba nesto kasnije. Davno beshe ne secam se. Uglavnom znamo se iz vidjenja posto smo delili i salu u osnovnoj skoli Karadjordje na autokomandi. Naravno, skoro sigurno me ne zna po imenu, ipak nikad nisam bio svetski shampion. Sta da se radi.

Elem, o karateu mislim da je super folklorno-sportska rekreacija.

A P R I T O M N E M A N I K A K V E V E Z E S A O V O M T E M O M
 
Auh, aj sad jedan po jedan.
Kao prvo, ratan se uzima ne toliko zbog lakoce, ves pre svega zbog toga sto zbog zvoje specivicne strukture mnog teze puca, a i kada pukne, to se desava an drugaciji nacin, bez sitnog iverja koje ulece u oci. Takodje zbok te iste vlaknaste strukture, kada pukne, deo ne odleti da opauci nekoga ko gleda sa strane, nego ostane da visi na ostatku stapa. Lakocom se dobija na brzini, pa se ti sad seti malo fizike :)
O karateu se trudim da ne mislim
Sta se ti zanzi strcas za taj eurokrem kad ste ga prodali SwissLion-u, sad vise nema ama bas nista vredno u Milanovcu :twisted:
Dobro, par ljudi... :)
Sto se tice nabavke ratana, rakoh da se samo malo strpite, posto se vec radi na tome.
 
Hetman:
Kao prvo, ratan se uzima ne toliko zbog lakoce, ves pre svega zbog toga sto zbog zvoje specivicne strukture mnog teze puca, a i kada pukne, to se desava an drugaciji nacin, bez sitnog iverja koje ulece u oci.
...
Lakocom se dobija na brzini, pa se ti sad seti malo fizike :)

Jes vala Indijska policija ga sa zadovoljstvom koristi mada zli jezici tvrde da pripadnici iste koji su po nacionalnosti Siki u sredinu svojih Lathija umecu razne tvrde metale, valjda im je cist ratan prebrz :wink: :wink:
 

Back
Top