Još jedan krug (recikliranje)

gost 52128

Iskusan
Poruka
6.693
Nisam znala gde da postavim temu :)

Moljci su pobedili - gricnuli su mi skoro svaki džemper, bar jednom... a za neke od tih džempera sam vezana, i ne bih da bacam. Mislim da ću pokušati da napravim prekrivač od njih :lol: , a vas sam htela da pitam da li samo bacate/prosleđujete stvari koje vam dojade, ili imate neke vešte i lukave trikove kako da od pantalona napravite lampu, od hulahopki torbu, i slično?
 
...sad većinom prosleđujem ili bacam...mada sve to mučno...
...jednom sam od pamučnih majica napravila krparu...bila šarena, zanimljiva...isjekla sam majicu u trake širine l5 cm...i isplela debelim iglama...
...može i od hulahopki...moja majka je sjeckala hulahopke i punila male jastučiće...
 
pun je net tih saveta i ja redovno naletim na njih dok stamblujem
al ne da mi se to da radim, nisam vešta i kreativna sa iglama i gotovo =(
tako da bez milosti bacam što se svede na preosleđivanje =)
e sad
bio neki mnogo lep džemper mamin od prave vune, al raznobojne, mislim, od raznobojnih ovaca, onako sa nekim romboidnim šarama
i lep i topao, onako skroz topao, nekad su se ti džemperi nosili umesto jakni kad nema vetra
dal se to stvarno zvao grombi džemper ili sam ja kao mala mislila da je grombi šara, ne znam
ali mami je postao premalen i godinama je čučao u ormaru i moljci su mu načinili rupu prečnika 6-7cm
e onda sam ja porasla pa sam videla taj masakr, a htela sam da nosim džemper
i onda su oparali taj srednji deo, ne znam kako, al džemper je bio ponovo ceo, samo 6-7cm kraći

što sam sve ovo napisala?
da ti kažem da ne odustaješ od džempera, bolje nađi neku bakicu, najbolje da angažuješ one sa kalemegdana il nešto da ti to poprave
 
Hvala Parka! Ali ovo većinom nisu takvi, štrikani džemperi ... sigurno bi neka vešta ruka (ne moja, ja nit' sam kreativna, nit' strpljiva) umela da zakrpi da se skoro ne vidi, ali kad ja znam gde su rupe - to već nije to, odmah mi to postaju džemperi 'drugog reda' u ormanu, tj. za nošenje po kući, a ne treba mi toliko takvih...

(ja sam samo čula za grombi kaput, a to su bili kaputi koje je nosio recimo moj deda ili otac, pa su posle njihovi sinovi - i hrabrije ćerke - to nosili sa martinkama kao deo punk izgleda... širok u ramenima, pa se sužava malo do kolena... tako da sam ja mislila da je grombi kroj :) ).
 
...sad većinom prosleđujem ili bacam...mada sve to mučno...
...jednom sam od pamučnih majica napravila krparu...bila šarena, zanimljiva...isjekla sam majicu u trake širine l5 cm...i isplela debelim iglama...
...može i od hulahopki...

Ovo mi zvuči poznato :) ja nikad nisam radila, ali mislim da je osamdesetih to bila 'moda' jedno vreme... evo slika

127547-main_Full.jpg


Ali kad pomislim da na ovome treba raditi nekoliko dana, a u IKEI ili kod Kineza kupiš za smešnu lovu... heh. Možda kao odvikavanje od pušenja? Radni logor.
 
Što se tiče reciklaže nekih starih stvari, ne znam ništa sama da uradim, a imam krojačicu kod koje korigujem čak i nove stvari, jer uvek imam problem sa veličinama.Niska sam, pa čak i kad kupim najmanju veličinu, uvek su mi rukavi ili nogavice dugačke ili široke gde ne treba, mada mislim da nije moja visina toliki problem, koliko ta uvozna garderoba koja je van našeg JUS standarda.

Nekada sam radila u trikotaži, tako da znam da se svaki pocepan ili pojeden džemper može lepo zakrpiti, a to nema šanse da se primeti,Pa, eto, ako negde u blizini imate trikotažu ili neku manju radionicu za izradu odevnih predmeta od trikotaže, možete da ih pitate za uslugu, jer u takvim radionicama postoje radnici koji samo to rade, popravljaju greške koje napravi mašina prilikom pletenja.
 
...Uzivam u jastucicima presvucenim vunenim materijalima, posebno ukoliko je u pitanju rucno ili masinsko pletenje...Baka mi je davno dala ideju napravivsi prvu jastucnicu od mog omiljenog decijeg dzemperica i od tada cesto kupim jastucnicu koja je tkana ili pletena od prirodnog materijala u etno/eko stilu, iako mi se nije dogodilo da izgubim bitku sa moljcima (posebno sam nadzak kada je moja omiljena trikotaza u pitanju i ormare redovno 'miniram' repelentima) i da u tu svrhu koristim neki odevni predmet...

...Mama je umela da na pohabane laktove dzempera ili blejzera od tvida nasije 'zakrpe', odnosno 'pendzete' od antilop koze koje se mogu kupiti u prodavnicama pozamanterije upravo u tu svrhu, ovalnog oblika, sto nam je pomoglo da, britanskim country chic-om, pobedimo sivilo 90.tih...Secam se da je rupice i istanjena mesta na dzemperima uspesno maskirala aplikacijama od koze, nekog drugog materijala, ili bi izvezla inicijale...

...Moj predlog su jastucnice, presvlake za stolicu, fotelju ili prekrivac, a mozda bi se mogli presvuci i ramovi za fotografije, ukoliko stilski odgovaraju nekoj prostoriji (recimo spavacoj sobi), ili cak abazur...U obilju DYS saveta na ovu temu, posebno su mi se dopali ovi:

http://www.bhg.com/holidays/christmas/gifts/recycle-sweaters-make-a-throw-or-pillow/

http://www.craftstylish.com/item/39457/how-to-recycle-a-sweater-into-a-chair-cover

...Srecno!...z:)


298346_fpx.tif
handknittedthings16.jpg
cable_sweater_pillow-787974.jpg
 
Poslednja izmena:
Pokušala sam prevesti ovo pomoću prevodioca da olakšam nama koji ne baratamo dobro engleskim
How to Make It Како успети


више боја ћебе на каучу
Увећање слике
Felt the Sweaters Осећао Дуксеви

1. Gather sweaters that are at least 80 percent wool. Окупљају џемпери који су најмање 80 одсто вуна. The number of sweaters needed will depend on the desired size of the finished throw or pillow and the size of the sweaters after shrinkage. Број џемпери потребан зависиће од жељене величине или завршио баци јастук и величине џемпера после скупљање. We used approximately 12 sweaters for a throw and two sweaters for a pillow. Користили смо око 12 џемпера за бацање и два џемпера за јастук. Use sweaters with patterns or designs for interest, such as the reindeer rectangles for the throw and the skier rectangle for the pillow. Користите џемпери са обрасцима за дизајн или интереса, као што су правоугаоници ирвас за бацање и скијаш правоугаоник за јастук.
2. Sort the sweaters by color. Сортирај џемпери по боји. Place sorted sweaters, turned inside out, into the washing machine set to hot wash/cold rinse; add a small amount of liquid dishwashing soap. Место сортиране џемпери, окренуо наопачке, у машину за прање веша постављен на топло прање / испирање хладном, додајте малу количину течности сапун за прање судова. Add a few lint-free items such as old T-shirts or jeans; they provide friction as the machine agitates to promote the felting. Додајте неколико отпаци од предива без ставке као што су старе мајице или фармерки, они дају трење као машина агитатес да промовише фелтинг. If desired, remove the sweaters two or three times during the wash cycle and rinse in cold water, squeezing out excess fluid; extreme temperature changes help to speed the felting process. Ако желите, уклоните џемпери два или три пута у току циклуса прања и исперите у хладној води, стеже се вишак течности, екстремне температурне промене помажу да се брзо фелтинг процес.
3. Remove sweaters before the entire spin cycle is complete and roll in a towel to remove excess water. Уклони џемпери пре окреће цео циклус је комплетна и уваљати у пешкир да бисте уклонили вишак воде. Shape and allow to air dry. Форму и дозволите да ваздух сув. Repeat the felting process until stitches are no longer visible. Фелтинг Поновите процес све док се конци не виде. The felted sweaters should be dense and thick. Филцане џемпери треба да буде густа и дебела. If the knitting stitches show more than you like, repeat the process. Ако плетење убода показују више него што желите, поновите процес. If necessary, hand felt for additional firmness and smoothness by rubbing the item on a washboard with hot water and liquid dishwashing soap or rolling it between palms. Ако је потребно, за додатне руку осећао чврстину и глаткоцу за прање тачка на даска за прање рубља са топлом водом и прање судова течни сапун или ваљање је између дланова. Let dry; trim excess fuzziness with scissors. Нека сува; вишак Маљавост исећи маказама.
4. Remove the sleeves from the sweaters and cut along the inner arm seams to lay flat. Уклони из рукава џемпери и исећи дуж унутрашње руке шавовима да лежи равно. Cut the body of the sweater along the side and shoulder seams. Исеците тело џемпер дуж шавова страни и рамена. Lay the felted pieces on a flat surface to cut the shapes needed. Положи филцане комада на равну површину да смањи облике потребна.


Assemble the Throw or Pillow Окупимо Баци или јастук

1. Striped Throw: Decide on the colors to use for the stripes and short felted pieces into color groups. Стрипед Баци: Одлучује о бојама да користите за пруге и кратке филцане комада у боји група. Our 42-x-55-inch throw consists of two horizontal rows of red-tone stripes and three horizontal rows of green-tone stripes. Наш 42-Кс-55-инчни баци се састоји од два хоризонтална реда црвено-тон пруге и три хоризонтална реда зелено-тон пругама. For each stripe, cut ten 4-1/4-x-11-inch rectangles from the felted sweater pieces. За сваку траку, исећи правоугаонике од десет 4-1/4-кс-11-инцх филцане џемпер комада.
2. Lay the rectangles on a flat surface, making five rows with 10 rectangles in each row. Положи правоугаоници на равну површину, чинећи пет редова са 10 правоугаоници у сваком реду. When you are pleased with the arrangement, sew the rectangles together in rows. Када сте задовољни аранжман, шити правоугаоници заједно у редовима. Sew with right sides up, slightly overlapping the first rectangle with the second. Шити са десне стране горе, благо преклапају прво правоугаоник са другом. Cover the overlapped area with seam stabilizer and sew close the edge of the top rectangle. Покривају област преклапали са шав и зашити стабилизатор затворите ивици врха правоугаоника. Remove the stabilizer. Уклони стабилизатора. Continue adding rectangles in this manner to complete each row. Наставите са додавањем правоугаоници на тај начин да заврши сваки ред. Sew rows together in this same manner, alternating colors. Шити редове заједно у исти начин, наизменичне боје.
3. If desired, bind the throw to help it hold its shape. Ако желите, обавезују да помогне баци га држати свој облик. To bind, use the pinking shears to cut 2-1/4-inch-wide strips from purchase felted wool fabric. Обавезивање, користите пинкинг маказе за сечење 2-1/4-инцх-уиде траке од куповине филцане тканине од вуне. Sew the short ends of the strips together with diagonal seams to form one long binding strip. Прошивати кратак крајеви траке заједно са дијагоналним шавовима да се формира један дуг везивање траком. Trim the seam allowances to 1/4 inch. Трим шав додатке до 1 / 4 ин. Press the seam allowances open. Притисните шав додатака отворен. Fold the binding strip in half lengthwise with wrong sides together and press. Фолд везивања траке по дужини на пола заједно са погрешне стране, па притисните. Insert the edges of the throw between the folded binding strip. Уметните ивице баци између обавезујуће згужване траке. Pin the binding strip to the throw, folding and mitering the corners. Пин везивање траке за бацање, савијање и митеринг угловима. Sew through all layers 3/4 inch from the outer fold of the strip. Шити кроз све слојеве 3 / 4 инча из спољашњег пута на траке. Tack the open areas of the mitered corners to close them. Ексерчић отворене области митеред углова да бисте их затворили.


Pillows Јастуци

1. Measure to find the dimensions of the desired pillow form; add 1 inch to each for seam allowances. Измерите да пронађете жељене димензије јастука облику; додати 1 инч сваког шав за додатке. Use these measurements to cut a pillow front and back from the felted sweater pieces. Користите ове мере да смање јастука напред и назад од филцане џемпер комада. With wrong sides facing and a 1/2-inch seam allowance, sew the pillow front to the back, leaving the bottom edge open. Са погрешне стране, суочавања и 1/2-инцх шав додатак, шити испред јастук на леђа, остављајући доње ивице отворен. Turn the pillow cover right side out. Окрените јастук поклопац са десне стране ван. Insert the pillow form through the bottom opening. Уметни облик јастука кроз доњи отвор. Slip-stitch the opening closed. Слип-зашити отвор затворен.
 
Moja drugarica ima dara za to, uvek sam joj zavidela. z:)
Ja to lepo smislim sve, imam dobre ideje, ali takodje imam i problem da ih sprovedem u delo.
Stvari koje iznosim, sklonim sa strane, odnesem na tavan da ne stvaraju guzvu ili dam mladjoj sestri ono sto joj se svidja.
 
...Uzivam u jastucicima presvucenim vunenim materijalima, posebno ukoliko je u pitanju rucno ili masinsko pletenje...Baka mi je davno dala ideju napravivsi prvu jastucnicu od mog omiljenog decijeg dzemperica i od tada cesto kupim jastucnicu koja je tkana ili pletena od prirodnog materijala u etno/eko stilu, iako mi se nije dogodilo da izgubim bitku sa moljcima (posebno sam nadzak kada je moja omiljena trikotaza u pitanju i ormare redovno 'miniram' repelentima) i da u tu svrhu koristim neki odevni predmet...

...Mama je umela da na pohabane laktove dzempera ili blejzera od tvida nasije 'zakrpe', odnosno 'pendzete' od antilop koze koje se mogu kupiti u prodavnicama pozamanterije upravo u tu svrhu, ovalnog oblika, sto nam je pomoglo da, britanskim country chic-om, pobedimo sivilo 90.tih...Secam se da je rupice i istanjena mesta na dzemperima uspesno maskirala aplikacijama od koze, nekog drugog materijala, ili bi izvezla inicijale...

...Moj predlog su jastucnice, presvlake za stolicu, fotelju ili prekrivac, a mozda bi se mogli presvuci i ramovi za fotografije, ukoliko stilski odgovaraju nekoj prostoriji (recimo spavacoj sobi), ili cak abazur...U obilju DYS saveta na ovu temu, posebno su mi se dopali ovi:


...Srecno!...z:)


298346_fpx.tif
handknittedthings16.jpg
cable_sweater_pillow-787974.jpg

nisam sigurna koliko je prijatno staviti lice na bockavu vunuz:hm:
 
Nisam znala gde da postavim temu :)

Moljci su pobedili - gricnuli su mi skoro svaki džemper, bar jednom... a za neke od tih džempera sam vezana, i ne bih da bacam. Mislim da ću pokušati da napravim prekrivač od njih :lol: , a vas sam htela da pitam da li samo bacate/prosleđujete stvari koje vam dojade, ili imate neke vešte i lukave trikove kako da od pantalona napravite lampu, od hulahopki torbu, i slično?

ja od starih stvari heklam torbe. seckam ih na trake,uvijem u klube i heklam. torbice su fenomenalne!

id=12401.html

id=12400.html
 

Back
Top