Gastosi, koliko ste para poslali ove godine?

Znači, za sada, niko ništa nije poslao rodbini, prijateljima :sad2:

Pa gde su te milijarde od gastosa? Šta lupa onaj Srećković? z:shock:

ma , gastosi su tu kada treba da se brani kosovo i da srbija ne udje u eu.....a kada si postavio temu , koliko je ko od njih pomogao bar dedi i babi u srbiji sa kintom......odmah su se izlogovali

shatro......zure na posao , nedeljomz:Dz:Dz:D
 
Misliš, trče u banku da uplate kintu na rodbinske račune :mrgreen:

da naravno........z:D

" dragi moji

evo , saljem vam 20 dolara, da mi kupite dva labuda kamena za kapiju, uplatite infostan , zasadite palme u bastu, a ostatak ostavite na knjizicu..........kupite deci po cokoladu, nemo da ste stipse.."


P.S.

Uplatite i nesto za kosovo...pa nasi smo, bogamupoljubim.......

z:Dz:Dz:D
 
a sad ozbiljno, oni koji su davno otisli, deca im se tamo rodila i njihova deca imaju decu, oni i pomazu,

imam pola familije sa kosova i metohije, i stvarno i dan danas daju i pare i pomazu na drugi nacin.

deset godina u njihovoj kuci su izbeglice, doduse najbliza familija, sad se svelo na dve porodice

imam i sa moje porodicne grane, otilsi pre 15 godina, ne pomazu a i ne treba, valjda bi slali pare da mora. bolje da ne mora. dobro je da ne traze
 
Evo navršava se još jedna zaebana, krizna godina...kažu i sledeća će biti još gora. Izvoza nema, sve je prodato, ništa uloženo, budžet godišnji oko 8 milijardi evra...odakle, ebem li ga, ali neka bude da je tako. Nevažni, anonimni ministar za naše pečalbare Srećković trti se po medijima hvaleći se kako nam dijaspora šalje 4-5 milijardi evra godišnje...da li je i to ušlo u taj budžet, to valjda samo oni znaju, a i ako nije to je pola godišnjeg budžeta, malo li je na ovu krizu z:hm:
Ако он каже,ја му верујем.То је партијски кадар олињалог Вука и звезде Данице,центарфор у екипи у којој је био сада избегли Влајко Сенић.Иначе,Срећковић ординира по бившим југословенским а сада углавном српским гастоским клубовима на потезу Швајцарска-Дојчланд-Аустрија.Зашто је заљубљен у тај крај и људе,не знам,али знам да где год су пролазили СПО ''кадрови'',ту паре више не расту.
 
Ако он каже,ја му верујем.То је партијски кадар олињалог Вука и звезде Данице,центарфор у екипи у којој је био сада избегли Влајко Сенић.Иначе,Срећковић ординира по бившим југословенским а сада углавном српским гастоским клубовима на потезу Швајцарска-Дојчланд-Аустрија.Зашто је заљубљен у тај крај и људе,не знам,али знам да где год су пролазили СПО ''кадрови'',ту паре више не расту.

Pa to i jeste cilj - da utvrdimo da l' on laže, da l' krade te pare...ebt, gde su? Ne može tek tako da nestane 4 milijarde evra, majku mu. Ili to on samo preuveličava, da bi ispalo da je uspešan ministar, a ono gastosi i ne šalju kintu :think:
 
Evo, pobratime, uljudno te pitam: koliko si ti i šta poslao svojim Jagodincima? Računaju se i živuljke za onaj ZOO vrt, neki kanadski los, irvas i tako nešto...:think:

onaj "neko" iz mog posta definitivno nisam ja niti je i ovo tvoje pitanje uljudno, niti i sam sa takvim pitanjima ocekujes odgovor, cisto provociras.
ne petljam se u tudje finansije niti dajem da se neko drugi petlja u moje.

no, mozda ti se neko nadje u pomoc od "gastosa" pa ti naivan odgovori, al nemoj da se cudis posle, velike se pare trose u srbiji od emigracije, ogromne svote
 
onaj "neko" iz mog posta definitivno nisam ja niti je i ovo tvoje pitanje uljudno, niti i sam sa takvim pitanjima ocekujes odgovor, cisto provociras.
ne petljam se u tudje finansije niti dajem da se neko drugi petlja u moje.

no, mozda ti se neko nadje u pomoc od "gastosa" pa ti naivan odgovori, al nemoj da se cudis posle, velike se pare trose u srbiji od emigracije, ogromne svote

Pa nema tu šta "ogromne svote". Srećković kaže 4 milijarde evra z:shock:

Te pare se ne ulažu u fabrike i šta ti znam, to su neke direktne investicije uglavnom u rodbinsku slamaricu. Ali 4 milijarde!!! To je bre pola državnog budžeta, znaš šta bi moglo da se uradi sve s tom kintom z:shock:

Al' nešto se ne bi reklo da je baš tol'ki upliv...evo neka neko od ekonomista objasni gde su te pare?
Ja vidim dva odgovora, kao ekonomski laik: ili se Srećko usrećio ili se ne šalje toliko kinte? :think:
 
Pa to i jeste cilj - da utvrdimo da l' on laže, da l' krade te pare...ebt, gde su? Ne može tek tako da nestane 4 milijarde evra, majku mu. Ili to on samo preuveličava, da bi ispalo da je uspešan ministar, a ono gastosi i ne šalju kintu :think:

Iskreno Avant, te pare najvise odu na provod, klubove, kafice, alkohol, drogu...
Sada ce ovde neko da prica da te pare najvise idu na hleb i ostalo, ali zna se sta je danasnja Srbija...
 
Pa nema tu šta "ogromne svote". Srećković kaže 4 milijarde evra z:shock:

Te pare se ne ulažu u fabrike i šta ti znam, to su neke direktne investicije uglavnom u rodbinsku slamaricu. Ali 4 milijarde!!! To je bre pola državnog budžeta, znaš šta bi moglo da se uradi sve s tom kintom z:shock:

Al' nešto se ne bi reklo da je baš tol'ki upliv...evo neka neko od ekonomista objasni gde su te pare?
Ja vidim dva odgovora, kao ekonomski laik: ili se Srećko usrećio ili se ne šalje toliko kinte? :think:

Mogu da verujem da u Srbiji zavrsi toliko para godisnje...recimo ja sam naveo koliko sam ja licno potrosio a na to se moze dodati jos malo za moju porodicu....isto tako treba se uzeti u obzir da u inostranstvu ima mnogo vise Srba no sto se misli zbog toga sto mnogo NAS nema sprsko drzavljanstvo (iskljucivo Srbi iz Krajine, Bosne kojima vlast nije HTELA da da drzavljanstvo) i koji se vodimo kao stranci (ps nemam hrvatsko samo da se zna :)).

Isto tako imas sigurno preko milion Srba u SAD, Kanadi i EU. A gde su sve ostale zemlje .....
 
Pa nema tu šta "ogromne svote". Srećković kaže 4 milijarde evra z:shock:

Te pare se ne ulažu u fabrike i šta ti znam, to su neke direktne investicije uglavnom u rodbinsku slamaricu. Ali 4 milijarde!!! To je bre pola državnog budžeta, znaš šta bi moglo da se uradi sve s tom kintom z:shock:

Al' nešto se ne bi reklo da je baš tol'ki upliv...evo neka neko od ekonomista objasni gde su te pare?
Ja vidim dva odgovora, kao ekonomski laik: ili se Srećko usrećio ili se ne šalje toliko kinte? :think:

kakve bre slamarice?
vec sam ti napisao post, sta se pravis blesav.

4 milijarde preko doznaka burazeru, one 4 milijarde koje se pretvore u dinare a devize odu u narodnu banku srbije za slatkise, miskovica, deficite, administratorske plate itd.

opet ti kazem, proveri otkud srbija moze da se vozi na mamutskom spoljnotrgovinskom deficitu vec skoro desetlece pa onda pitaj pitanja.

e sad, 4 milijardi su samo doznake, koliko se unese u dzepovima pa zameni u menjacnici ili potrosi karticama ili pak kupe stanovi je znak pitanja.

da ti kazem, velike pare, velike.
 

Back
Top