Hemoroidi

Ako moze ukratko objasnjenje kakav je to postupak, da li se radi ambulantno...
Mojoj poznanici pojavili su se hemoroidi, prvo je osecala bol a onda su se posle nekoliko dana pojavili spolja. Koristila je neku mast koju su joj preporucili u apoteci, bola vise nema, ali spoljnje promene i dalje stoje. Da li ce se povuci vremenom ili je to trajno?
 
Prvo i osnovno je da te hemoroide koji vire vrati unutra, manuelno jer su u suprotnom na taj nacin izlozeni iritaciji, infekciji...
Postupak je sledeci, u lavor stavi mlaku vodu, malo kupke sto neutralnije (najbolje su decije kupke) i sedi nekih 10,15 minuta u toj vodi.
Nakon toga lagano prstom pokusa da vrati hemorodi koji viri unutra.
Nista nasilno nego lagano, to ne boli i daleko je prijatnije da sama to uradi nego da dodje do ukljestenja, bolova , u tom slucaju je to intervencija koja se radi kod lekara.
Da bi prevenirala ponovnu pojavu istih problema osnovno je da regulise ishranu, da ima redovnu stolici i da zaboravi na upotrebu toalet papira, nakon svake stolice tusiranje umesto toalet papira.
Sklerozacija hemoroida je intervencija koja se koristi u slucajevima kada hemoroidi obilno krvare, sto koliko sam shvatila jos uvek nije situacija kod Vase prijateljice.Inace se radi u ambulantnim uslovima, traje vrlo kratko a spada u domen rada opsteg hirurga.
 
evo ja cu da dodam nesto na temu hemoroida : kada vratite hemoroide unutra potrebno je da parce gaze koje ste sklopili stavite na cmar i legnete na stranu.tako da lezite oko pola sata jer ce se u suprotnom hemoroidi vratiti.

Hemoroidid su bolest modernog coveka i svi ih ljudi prakticno imaju otkako se covek uspravio na zadnje noge.Ono sto je problem su upaljeni hemoroidi.Prvo i osnovno je higijena !!!! onda kasasta nezacinjena hrana.

Sklerozacija se radi na sledeci nacin : radi se ili u lokalnoj ili u kratkotrajnoj opstoj anesteziji uspomoc nekog sklerozantnog sredstva(tj tecnost koja prakkticno sprzi bazu hemoroida).to sredstvo se uspomoc sprica ubrizga u koren hemoroida.

Dok vam to rade ne osecate nista ali posle moze da boli.

Hemoroidi su prosirene vene i kada nastanu jednom vise ne mogu da se izgube.Mogu samo da se upale i smetaju ili da su mirni.
 
Operacija je najbolje resenje. Mada moras da pazis i na ishranu. Ne jedi suvo, sto vise supa, nikako ljuto!! Posle svakog odlaska u WC(na duze) ces morati i u kupatilo da operes sve lepo. Jesto da je glupo da se o ovome prica, ali tako stoje stvari. Od sad pa na dalje ces morati mnogo da pazis. Znam ovo zato sto mi pola porodice boluje od hemoroida.
 
Zavod bi trebao da plati operaciju. Koliko znam travari ne pomazu. Ne zezaj se s time, bolje da ti ne pricam komplikacije tih hemoroida. Trazi konsultaciju dr-a opste praxe , a on ce da te uputi na prava vrata.
 
dr.koki:
Operacija je najbolje resenje. Mada moras da pazis i na ishranu. Ne jedi suvo, sto vise supa, nikako ljuto!! Posle svakog odlaska u WC(na duze) ces morati i u kupatilo da operes sve lepo. Jesto da je glupo da se o ovome prica, ali tako stoje stvari. Od sad pa na dalje ces morati mnogo da pazis. Znam ovo zato sto mi pola porodice boluje od hemoroida.
Koki ne trci pred rudu molim te. :)
Pametan si decko ali spusti malo loptu, isprepada mi pola foruma.
Postoji i nesto sto se zove sklerozacija hemoroida.A pre toga pregled kod opsteg hirurga.
 
dr:
Koki ne trci pred rudu molim te. :)
Pametan si decko ali spusti malo loptu, isprepada mi pola foruma.
Postoji i nesto sto se zove sklerozacija hemoroida.A pre toga pregled kod opsteg hirurga.

U pravu si dr...Sasvim lepe rezultate u lečenju hemoroida postižu se sklerozacijom hemoroida, injekcijama fenola u uljanom irastvoru (Oleum Olivae neutalisatum) koje se lokalno aplikuju, naravno, ko ima sreće da ih nabavi pošto se ISKLJUČIVO magistralno izrađuju u našoj zemlji, mada ih ima u inostranstvu
mr ph sci spec, analiticar
 
Samo retrardosi mogu da se naloze na pricu o amer caju...Argumentovao bih ali ne znam odakle bih poceo prvo...Cuj amer caj...Mogla si jos recu i bozen kozmetiks...Uzas...
 

Back
Top