Moja prva torta

543451_101175836682400_100003699512823_5209_389483148_n.jpg
svaka cast.torte su vam divne.pratim vas vec odavno i zaista sam videla puno korisnih informacija.ovo je moja prva torta od fondana
 
Drage moje dame, pregledao sam ove slike,
ne da ja pravim, već kao ideju ženi, i mislim
da vas bar 90% laže da je ovo gore vaša PRVA torta

Mislim da je nesmotreno upotrebljena ružna reč kojom se kaže da neko ne govori istinu (čak i kad je to istina). A istina je da ovo baš može da bude PRVA torta. Sad, što će nekom i deseta izgledati kao nečija (ova) prva, mnogo je razloga - talenat, vreme, posvećenost...
 
Poslednja izmena:
Prvi put na forumu,sve ste super!!!imam problem,treba da napravim tortu prekrivenu fondanom ali ovaj koji sam ovde kupila je mekan.Negde sam procitala da treba da mu dodam svasta nesto i da ga dokuvam.Da li bi mi pomoglo ako mu dodam jos secera u prahu?Imate li resenje?:)
 
Pozdrav svima, ja sam nova ovde :) pa bih da dam doprinos ovoj temi jer sam pravila nedavno sinu za prvi rodjendan tortu koju sam prvi put prekrila i ukrasila fondanom ...postavicu sliku pa vi procenite :) nije neka naj torta ali nije ni losa za prvi put :)
 
Pozdrav, resih posto sam procitala ovu temu a i ostale teme o tortama i fondanu, ukrasavanju na ovom forumu...a i drugde po netu :kafa: , da se i ja prikljucim. Jako mi se svidelo sve to u vezi ukrasavanja, a kako nemam blage veze sa slagom i spricem za isti i to mi nikada nije islo, resila sam da isprobam fondan. Pravila sam ga sama po Minjinom receptu i dobro je ispao :mesi: , oko same torte sam se nervirala jer kolko god coveku izgleda lako na netu kada cita i gleda na youtubu, u praksi nije ni malo lako. Tako da moja prva torta i za sad jedina sa fondanom, nije bilo prilike za narednu, je ispala sasvim drugacije od onoga sto sam ja na pocetku htela, ali na kraju sam zakljucila da i nije lose ispalo. Gostima se svidela ili su to rekli samo eto radi reda. :zcepanje: :zcepanje:
 
moja prva torta (pod fondanom) je jos uvek u "idejnoj" fazi. zelilm da je napravim cerki za 18. rodjendan (za mesec dana) ali se nekako ne usudjujem. a onda ovde procitam, na fb pogledam, na "minjinoj kuhinjici pogledam" pa se ohrabrim, pa onda opet strah...i tako redom. cak sam i neke smarala raznim pitanjima. ali sada imam pitanje: ako bih donji sprat napravila gabon tortu (mislim da je ona prilicno cvrsta i kompaktna) , sta bih mogla da stavim na gornji? moja je zelja da jedan sprat bude cokoladni a drugi vocni i sve pod fondanom, po mogucnosti bez ili sa sto manje oraha, lesnici su ok. imate li neki bolji predlog? hvala unapred
 
Drage dame, pozdrav svima!
Zelim da ohrabrim sve dame koje jos nisu radile sa fondanom da to ucine jer stvarno nije tesko, samo budite malo strpljive na pocetku.
Evo adrese jednog bloga na kom mozete naci neke korisne savete o upotrebi fondana, a mozete naci i odlicne tutorijale za pravljenje figurica od fondana www.fondantfigures.com

Srecno!
 
moja prva torta (pod fondanom) je jos uvek u "idejnoj" fazi. zelilm da je napravim cerki za 18. rodjendan (za mesec dana) ali se nekako ne usudjujem. a onda ovde procitam, na fb pogledam, na "minjinoj kuhinjici pogledam" pa se ohrabrim, pa onda opet strah...i tako redom. cak sam i neke smarala raznim pitanjima. ali sada imam pitanje: ako bih donji sprat napravila gabon tortu (mislim da je ona prilicno cvrsta i kompaktna) , sta bih mogla da stavim na gornji? moja je zelja da jedan sprat bude cokoladni a drugi vocni i sve pod fondanom, po mogucnosti bez ili sa sto manje oraha, lesnici su ok. imate li neki bolji predlog? hvala unapred

Mozete staviti bilo koju vocnu tortu, ali je za torte od fondana bolje da budu cvrsce torte, odnosno sa vise kora, jer fondan zna biti dosta tezak, kao sto je npr. Barvalov fondan, bar je takvo moje iskustvo. Mnogi fondani se tope u konaktu sa slagom i filovima od pudinga, pa ukoliko budete koristili takav fil prelijte tortu cokoladom pa preko cokolade stavite fondan. Ukoliko provereno znate da se vas fondan ne topi, ne morate to raditi. Takodje bih Vam savetovala da tortu prelijete cokoladom i ako budete koristili visnje ili neko drugo voce jake boje, jer boja moze da probije kroz fondan.
 
30062010246.jpg


Ovo je moja prva fondan torta, prvi put sam pravila fondan sama i prekrivala tortu... Za svoju stvarno prvu napravljenu tortu nemam sigurno sliku jer od srednje skole svaku rodjendansku tortu pravim sama, moja mama nikad nije volela da ih sprema pa je jedva docekala da se latim kuhinje :D Ali u novoj eri fondana, marcipana i dekormase isl moze se reci da je ovo moja prva torta :D
 
da li je moguce da vise nema pocetnika, da su se sve ove zene (mozda ima i muskaraca ali ne zapazih ih) usavrsile i otisle na neke naprednije teme ;) temu sam tek sad izguglala jer sam i ja odlucila da pokusam malo ozbiljnije sa fondanom da se bavim. ima nekih godinu dana da sam prvi put uzela u ruke fondan ali nisam imala puno prilika u tih godinu dana da pravim tortice, samo 4 ;) ne usudjujem se jos da figure pravim, kad mi treba figura to kupim ;) e ono sto nikako da skontam kako da popravim moju:rtfm: neurednost tortica, kad sam neki dan imala priliku staviti svoju torticu kraj profesionalno odradjene moja je izgledala tako nekako neuredno, ne znam kako drugacije da objasnim problem....
 
Pozdrav svima! Imam problem. Cokoladna torta sa visnjama i već sredjenom dekoracijom mi je slegla za 1cm i to se odrazilo na dekoraciju. Torta je premazana buterkremom(sastojci mlečni fil od čokolade,slatka pavlaka i višnje,kore:jaja i neskvik). Dva dana se drzala perfektno a onda se spustila. Da li znate uzrok tome i kako da se to ne ponovi. Hvala
 
Čokoladna torta od dva sastojka.

Sastojci:
10 jaja
400g tamne čokolade
100g tamne čokolade za glazuru

Priprema:

Uključiti rernu da se zagreje na 250 stepeni.
Kalup za torte 20 ili 22 cm (dublji koji ima prsten/stranice sto se skidaju) pokriti papirom za pečenje.
Tajna pripreme ove torte je raditi brzo i peći kolac na visokoj temperaturi.
Na pari otopite 400 gr čokolade.
Istucite čvrst sneg od 10 belanjaka i trunke soli.
Istucite žumanca u penastu masu pa ih pažljivo dodati u rastopljenu čokoladu. Dodajte nekoliko kašika snega od belanjaka pa malo promešajte a zatim brzo i pažljivo dodajte ostatak snega, dok smesa ne postane poput suflea. Nemojte previše mešati.
Pecite 8 do 10 minuta.
Pečenu tortu prvo ohladite u kalupu na sobnoj temperaturi. Tortu okrenite na tanjir za posluživanje i prelijte tankim slojem čokoladnog preliva, koji ste dobili od 100 gr tamne čokolade, pa staviti u frižider da se stegne.

Pošto je sezona ja sam moju prelila džemom od jagoda.

Torta je perukusna, a evo i kako izgleda https://flii.by/file/3trocrolbyy/
 

Back
Top