Kome vjerovati?

U redu je to shto poznajesh Bibliju, ali ti dogadjaji su se "zbili" jako davno. Istorija je uchiteljica zivota, ali se ne mozesh potpuno uzdati u nju.
who-killed-more-people.jpg



Kako prepoznati koje je zlo delo Boga, a koje Satane?

P.S.
Hocesh da kazesh da se chitanjem Biblije mozesh sachuvati od Satane, ali od bolesti koje je poslao Bog ne mozesh? :per:

ako poznajem Bibliju umem da razlikujem dobro i zlo... to je dovoljno da se oduprem Sotoni :)

ne citanjem Biblije vec primenom njene mudrosti... :)))
 
Hocesh da kazesh da Bog nije uchinio ni jedno zlo delo ili da se, poshto je rech o Bogu, to delo ne moze okarakterisati kao zlo?

kao Hriscanka kad govorim o Bogu govorim o Hristu a On je Samo Dobro i sve dobro dolazi od Njega, a ako govorimo o Manituu i slicnim takozvanim bogovima onda mozemo da manipulisemo i o njihovim zlodelima jer su ti mnogobozacki bogovi zapravo demoni tako da su sposobni da cine zlo
 
kao Hriscanka kad govorim o Bogu govorim o Hristu a On je Samo Dobro i sve dobro dolazi od Njega, a ako govorimo o Manituu i slicnim takozvanim bogovima onda mozemo da manipulisemo i o njihovim zlodelima jer su ti mnogobozacki bogovi zapravo demoni tako da su sposobni da cine zlo
Aha, sad razumem. Ti si jedan od onih vernika koji biraju koje ce delove Biblije poshtovati, a koje odbaciti. "Stari zavet se ne vazi" fazon jer im se ne svidja tiranija opisanog Boga...
:ok:z:poz:
 
Aha, sad razumem. Ti si jedan od onih vernika koji biraju koje ce delove Biblije poshtovati, a koje odbaciti. "Stari zavet se ne vazi" fazon jer im se ne svidja tiranija opisanog Boga...
:ok:z:poz:

:sneskoz:скидам ти капу,упоран си,ја све мислим сморила сам те кад ти опет:zimag::zimag::zimag::zimag:
СЗ и НЗ и предање и Свети оци z:)
треба мало дубље проучити све то јер као што сам већ писала СЗ треба читати пажљивије, а ми Хришћани живимо у време НЗ и Јеванђеље је суштина:zjelka3:
 
jevandjelje nije menjano i dostupno je u originalnoj verziji

Naravno da je dostupno.
Na primer, jevanđelje po Judi, jevanđelje po Tomi, jevanđelje po Filipu, itd.


Kada bi se Biblija posmatrala kao obicno knjizevno delo ceo pdf religija ne bi ni postojao

Ovaj... s obzirom da postoje neavramske religije koje nemaju veze sa Svetim pismom, mislim da grešiš. ;)


kao Hriscanka kad govorim o Bogu govorim o Hristu a On je Samo Dobro i sve dobro dolazi od Njega, a ako govorimo o Manituu i slicnim takozvanim bogovima onda mozemo da manipulisemo i o njihovim zlodelima jer su ti mnogobozacki bogovi zapravo demoni tako da su sposobni da cine zlo

Iz ugla neke druge religije Isus Hrist je demon koji čini isključivo zlo.
Uzgred, koliko ja znam kada hrišćani govore o bogu misle na Oca, Sina i Svetoga Duha, a ne samo na Isus Hristosa. ;)
 
Poslednja izmena:
Naravno da je dostupno.
Na primer, jevanđelje po Judi, jevanđelje po Tomi, jevanđelje po Filipu, itd.




Ovaj... s obzirom da postoje neavramske religije koje nemaju veze sa Svetim pismom, mislim da grešiš. ;)




Iz ugla neke druge religije Isus Hrist je demon koji čini isključivo zlo.
Uzgred, koliko ja znam kada hrišćani govore o bogu misle na Oca, Sina i Svetoga Duha, a ne samo na Isus Hristosa. ;)
eto koliko znas
 
Onako... vise kao vasarska atrakcija nego kao ozbiljan i potkovan sagovornik... Al' zato uredno kobajagi lakonski odgovaras...
E to je deo koji ume da iziritira, barem u pocetku, dok te covek ne shvati... kao ono sto pomenuh na pocetku posta.
Tetka.
pa vidis ja tebe ni na vasaru ne bih primetila da ne iskaces sa svih strana .
meni ne trebaju potkovice
a zar si ti ozbiljan?
 
pa vidis ja tebe ni na vasaru ne bih primetila da ne iskaces sa svih strana .
meni ne trebaju potkovice
a zar si ti ozbiljan?

Izignorisacu ovaj neuspeli pokusaj duhovitosti sa potkovicama i odmah preci na stvar:

1. trazis trn u tudjem oku, a ignorises balvan u svom; cinjenice bas govore da si ti ta koja je svaku temu u jednom trenutku dovela u bezizlaznu situaciju koju si resila po tvom misljenju lakonskim odgovorom. U stvari, u pitanju je standardan izlaz "vernika" ovde...
Toliko o iskakanju.

2. Da, ozbiljan sam. Sa ogromnom dozom ironije i sarkazma, ponekad i cinizma... jer pojedini bolji pristup i ne zasluzuju.

Jasnije? Hoces li da te sad taksativno podsetim na gafove/besmislene odgovore/neodgovorena pitanja koje (ni)si nakucala ovde?
 
Izignorisacu ovaj neuspeli pokusaj duhovitosti sa potkovicama i odmah preci na stvar:

1. trazis trn u tudjem oku, a ignorises balvan u svom; cinjenice bas govore da si ti ta koja je svaku temu u jednom trenutku dovela u bezizlaznu situaciju koju si resila po tvom misljenju lakonskim odgovorom. U stvari, u pitanju je standardan izlaz "vernika" ovde...
Toliko o iskakanju.

2. Da, ozbiljan sam. Sa ogromnom dozom ironije i sarkazma, ponekad i cinizma... jer pojedini bolji pristup i ne zasluzuju.

Jasnije? Hoces li da te sad taksativno podsetim na gafove/besmislene odgovore/neodgovorena pitanja koje (ni)si nakucala ovde?

meni je ironija sasvim ok ali vernik sam i cini mi se da ti to bas smeta.
vera je sustina mog postojanja i ne zelim to da menjam a pri tom postujem nauku maksimalno, sta se to u fizici protivi postojanju Boga?
 
meni je ironija sasvim ok ali vernik sam i cini mi se da ti to bas smeta.
vera je sustina mog postojanja i ne zelim to da menjam a pri tom postujem nauku maksimalno, sta se to u fizici protivi postojanju Boga?

Protiv vernika nemam nista.
Protiv onih kojima je to izgovor za nalazenje mana neverujucima, imam par stvari.
A one koji misle da mogu ateiste gledati sa visine jer su samo u zivotu Bibliju procitali a pertle bez pomoci boga numeju da vezu...prosto prezirem.
Pronadji se gde god hoces.

Ma ne vredi... u pravu si. Bog je stvorio fiziku. I raspalio Njutna jabukom po lobanji.
I tacka. :zskace:
Mali je problem sto ga niko nikad nije ni video ni dokazao, ali... boze moj. z:mrgreen:
 
eto koliko znas

Poprilično, zar ne? ;)
Samo ti prati šta pišem, pa ćeš možda i skupiti nešto "predznanja" o kome si pisala i možda ćeš prestati da praviš gafove, što napisa Najviši Član Foruma.

Salim se, prihvatam ispravku!

:klap:
Eh, kada ovaj pozitivni primer sledili i ostali korisnici kako bi ovaj forum produhovljeno i napredno mesto postao... :think:


Medjutim primetio sam da se covek sa, recimo Budistima, veoma lako dogovori oko nekih logicnih stvari... Za ostale bas i ne znam.

Slažem se u vezi budista. Sa njima se čovek zaista lako dogovori. :ok:



ja nikoga ne gledam sa visine

I opet se pokazuje da je sa veliki delom (ne svima) hrišćana izuzetno lako raspravljati.
Samo ih treba pustiti da dovoljno dugo pričaju ili pišu i sami će sebe pokopati.
Na primer, eklipsa tvrdi da nikoga ne gleda sa visine.
Pogledajmo zajedno:
eto koliko znas
pa vidis ja tebe ni na vasaru ne bih primetila da ne iskaces sa svih strana .
meni ne trebaju potkovice
A ovo je tek uzorak, koji se može dalje potvrditi porukama sa drugih tema.
Zanimljivo, zar ne? Naročito kada se uoči da je reč o pripadniku veroispovesti koja veruje da njen bog Istina. :lol:
 

Back
Top