Evo i ja sam za dom i porodicu

Porodica, kada je u skladnim odnosima, je najlepši i najbolji način života: tu je podrška, pomoć, razumevanje... Neko ko se iskreno raduje uspesima svakog svog člana, ko teši, voli, kome smo lepi i kad smo bolesni i znojavi ... I prava loojalnost - to je tim, ekipa, izvor slobode, a ne stega... Ako nema toga, onda može da bude velika muka.
 
Porodica, kada je u skladnim odnosima, je najlepši i najbolji način života: tu je podrška, pomoć, razumevanje... Neko ko se iskreno raduje uspesima svakog svog člana, ko teši, voli, kome smo lepi i kad smo bolesni i znojavi ... I prava loojalnost - to je tim, ekipa, izvor slobode, a ne stega... Ako nema toga, onda može da bude velika muka.

....što bi ja išta pisala kada si ti sve rekla....:):):)
 
Porodica, kada je u skladnim odnosima, je najlepši i najbolji način života: tu je podrška, pomoć, razumevanje... Neko ko se iskreno raduje uspesima svakog svog člana, ko teši, voli, kome smo lepi i kad smo bolesni i znojavi ... I prava loojalnost - to je tim, ekipa, izvor slobode, a ne stega... Ako nema toga, onda može da bude velika muka.

Sve je lepo rečeno, nemam ja tu šta da dodam z:)
 
Штета што данас поподне нисам одговорила на тему....док је тихо вејао снег напољу, а у нашем малом стану било топло и ушушкано, деца се играла, псић трчкао, све било лепо и мирисало на мандарине....један потпуни мир и уживање....z:)

А сада тренутно бих рекла следећеz:(( : породица - то су особе које ти намрве плазма-кекс баш кад завршиш усисавање, то су они што дрече да им купиш пса а онда неће да га шетају, то ти је кад стално идеш и склањаш туђ неред, кад стално отвараш новчаник за '''дај за ово, дај за оно'' , кад мораш да звоцаш, звоцаш да већ и сам себи досадниш - али нико не ферма...а пас каки по топлом дому док породица игра игрице! z:((
 
Штета што данас поподне нисам одговорила на тему....док је тихо вејао снег напољу, а у нашем малом стану било топло и ушушкано, деца се играла, псић трчкао, све било лепо и мирисало на мандарине....један потпуни мир и уживање....z:)

А сада тренутно бих рекла следећеz:(( : породица - то су особе које ти намрве плазма-кекс баш кад завршиш усисавање, то су они што дрече да им купиш пса а онда неће да га шетају, то ти је кад стално идеш и склањаш туђ неред, кад стално отвараш новчаник за '''дај за ово, дај за оно'' , кад мораш да звоцаш, звоцаш да већ и сам себи досадниш - али нико не ферма...а пас каки по топлом дому док породица игра игрице! z:((

z:dm3:z:lol:z:lol:

Породица, то је кад стигнеш из града после пар коктела, а млађи син те тера да га шишаш јер се баш сад сетио да му за сутра пре подне треба таква и таква фризура, па онда кука како си га једном боље ошишала, па је онда задовољан...а чекаш старијег да се врати, и чекаш га сама, јер је његов отац уморан пошто је чистио снег док је мајка спавала припремајући се да буде одморна за вечерњи излазак...

И лепо је! z:)
 
porodična toplina je kad dođeš sa posla smmrznut(ili si bio napolju) pa si umoran uđeš a unutra mirišu sveže pečeni kolači ili sveže skuvana kafa ili topla čokolada
to je kad spremim kolače i kažem gotovoooo a deca viču jeeeea a i muž oma seda za sto
to je kad ima ko da te sasluša i uteši i kad imaš kome da pružiš rame za plakanje...kad znaš da dom služi za utehu, sigurnost...
to je kad svi čekamo omiljenu seriju pa gledamo
to je kad pogasimo svetla i upalimo malu lampu, pijemo čaj i ćutimo
to je kad svi odemo u šetnju

to je čak i kad deca vrište i smeju se a mama viče tiiiišiiina viiiiše
to je kad se namusim na muža jer znam da će da prođe......
 
Poslednja izmena:
Za mene je porodica ovo........i naravno svadje, raspravke, usaglašavanje mišljenja, ima para, nema para, prve žurke, vozački ispiti, fakulteti, motori, kola, strahovi koje drži roditelj u sebi.......ali ovakvi momenti bacaju u senku sve nedaće koje život nosi svakome od nas. Zbog ovakvih trenutaka, koji su zapravo plod dugovodišnjeg rada, sve vredi







 
Poslednja izmena:
lepo, lepo
i kućni ljubimci su deo porodice na neki način

Da, za neke na neki način, za nas na svaki način.....i normalno bez ljutnje jer svako ima pravo izbora. Ima mnogo fotografija samo nas i dece, fotografija koje govore o radu svih ukućana i druženju, ali ipak ne bih da postavljam ......na ovima se vide i deca malo sitnije i psi......a govore mnogo više o ljudima nego o ljubimcima.........zavisi ko šta vidi
 
Da, za neke na neki način, za nas na svaki način.....i normalno bez ljutnje jer svako ima pravo izbora. Ima mnogo fotografija samo nas i dece, fotografija koje govore o radu svih ukućana i druženju, ali ipak ne bih da postavljam ......na ovima se vide i deca malo sitnije i psi......a govore mnogo više o ljudima nego o ljubimcima.........zavisi ko šta vidi

Potpisujem boldovano.
 
Sta to znaci kod vas i za vas?
Jel toplina pristojnog porodicnog doma nesto sto se da opisati ili se mora doziveti?
Mislim na nju i njega i njihove male kolonove sve u paketu :) skockano i ususkano :)

Harmonična porodica, puna ljubavi, u kojoj dječica rastu zdrava, srećna, nasmijana...a roditeljima se srce ispuni najvećom od svih ljubavi...e to je najveće bogatstvo u životu.
 

Back
Top