nece da se konektuje

MASTER OF DISASTROUS

Zainteresovan član
Poruka
351
internet mi je adsl-u novi sad.max download brzina 180kb/s,sad neznam tacno koji je to paket,uglavnom je flet.
e sad skidao sam jednu igricu od 6gb i ono doslo do malo preko 50 posto i odjednom se prekinu internet i vise nemogu da se konektujem.
inace ja nisam iz novog sada,pa kad mi treba nesto skidam preko TeamViewer 4 na taj komp,a sad nemogu uc pa da vidim sta je.
j
el neko mozda zna sto bi moglo bit problem?
 
Претпостављам да су били технички проблеми код самога провајдера.
У ком смислу не можеш више да се конектујеш ?
 
ovako , imaš jedini pristup od spolja preko tim vievera?
(a fizički nisi uz taj komp? )

verovatno pri prekidu konekcije(usled tech. problema) i ponovnom uspostavljanju tim viever je pobrkao lončiće i izgubio vezu sa glavnim serverom
(jer on funkcioniše kao strašno dobar firewall piercing program) ili mu treba neki update

ili je na samom ruteru prestao da radi upnp ili nešto drugo

ili je provajder počeo da blokira te portove (recinmo ako nisi platio za sledeći mesec , nije po ustavu ali se dešava)

ili je neko jednostavno iskoristio ranjivost u otvorenom tim vieveru i preuzeo ti sistem

meni se čini da su drugi remote programi sigurniji ili nisu
http://www.realvnc.com/
generalno tim viewer zahteva treći server, a sada da li je bolje da tvom kompu dodeliš neki domen kao dinamički dns to je pitanje , ali tehnički gledano i to predstavlja treći server :think: (pošto se adresa obično menja na ovaj način se pristupa kompu kao konstantno)

čekaj jel stalno upaljen ili kako ? da nije nestala struja sad je nestajala trenutno zbog ove zime na par mesta poduže?
 
tako je,ja nemam fizicki pristup tom comp.
internet se pali automatski kad se upali i komp,ali TEAM VIEWER se ne pali dok ga neko ne pokrene.
nije problem sto se ja nemogu povezat preko TEAM-a,vec taj tamo nemoze se konektovat na internet,a ja nikako nemogu da vidim sto je.
videcemo kad dodju majstori,nego glupo mi ako je nesto bezveze da dolaze oni.
 

Back
Top