Šef Nvidije: Deco, manite se programiranja

lukabeograd

Primećen član
Poruka
532
Šef Nvidije: Deco, manite se programiranja

Tokom poslednjih 10, 15 godina, skoro svako ko sedi na ovakvoj bini rekao bi vam da je od vitalnog značaja da vaša deca uče informatiku. Da svako treba da nauči kako da programira. A u stvari, gotovo je upravo suprotno....


nvidia.jpeg


Da li se blizi kraj ovolikom broju programerskih poslova?
 
ta profesija je usko vezana uz politiku. Padom politike ovakve kakva je, promenice se i odnos realne privrede prema programerstvu.
Ne zaboravimo za cije interese najvise rade programeri i ko je najveci korisnik rezultata njihovog rada. Ne, ne radi se o profitabilnosti te profesije vec o ilzolaciji naprednih mozgova od naroda kojima pripadaju, ..............samo u "programerskoj eri" moguce je da ukrajinci ne prepoznaju svog realnog dzelata.
 
Шта би програмери друго могли да раде? :think:
Ono što svi programeri rade kada dosegnu senior status.

Trećina počne da peče rakiju i bavi se šljivama, trećina počne da obrađuje drvo i bavi se zanatima, a trećina pređe u senior menadžment i počne da visi po forumima...
 
Kad dodje vreme ti treba da se prekvalifikuješ sa bakune VISA kartice na neku MasterCard od milferke

Хеј, баш има тема о томе на ЉиС.

Пази шта каже перверзна Перфи.

https://forum.krstarica.com/threads/mlada-muska-koka-bolja-juha.995080/page-8#post-48610390

to što se ne priča ne znači da ne postoji
na terenu uveliko imaš spojeve u kojima je žena starija nekoliko i više godina od muškarca.
onda on može da bude umetnik, da razvija svoje projekte da sanjari u ružičastoj izmaglici
jer zna da će zrelija žena da nosi više od pola egzistencijalnog tereta na svojim leđima i duši
naposletku i na licu u kostima i u pogledu.
 
Vidi se da je situacija krenula na dosta losije. U mojoj firmi od nas 60 ukupno 30 je dobilo otkaze, pola firme. U ostalim firmama se takodje desavaju otpustanja. Dosta je teze i naci posao, obicno na jednu poziciju konkurise vise desetina, a nekad i vise stotina programera. Firme sad mogu da biraju izmedju jako dobrih programera. Mnogo su se svi zaleteli da to zavrsavaju. A sto se AI-ja tice, mnogo zanimanja ce pogoditi, to svi znamo.
 
Vidi se da je situacija krenula na dosta losije. U mojoj firmi od nas 60 ukupno 30 je dobilo otkaze, pola firme. U ostalim firmama se takodje desavaju otpustanja. Dosta je teze i naci posao, obicno na jednu poziciju konkurise vise desetina, a nekad i vise stotina programera. Firme sad mogu da biraju izmedju jako dobrih programera. Mnogo su se svi zaleteli da to zavrsavaju. A sto se AI-ja tice, mnogo zanimanja ce pogoditi, to svi znamo.
Ai ne Ai nas magacionere niko ne pomaže
Gde je onaj robot što ga slikali za televizor kako kuva kafu? E još da slaže na poluce i vizi viljuškar...
Pravi magacioner...
 
Vidi se da je situacija krenula na dosta losije. U mojoj firmi od nas 60 ukupno 30 je dobilo otkaze, pola firme. U ostalim firmama se takodje desavaju otpustanja. Dosta je teze i naci posao, obicno na jednu poziciju konkurise vise desetina, a nekad i vise stotina programera. Firme sad mogu da biraju izmedju jako dobrih programera. Mnogo su se svi zaleteli da to zavrsavaju. A sto se AI-ja tice, mnogo zanimanja ce pogoditi, to svi znamo.
Naravno da će biti otkaza, jer mnogi su pomislili da je dovoljno što prepoznaju algoritme da bi se bavili programiranjem. Kao i u svakom poslu, prolaze najstručniji, ništa čudno.
 

Back
Top