Ko su Amerofili?

Они који мисле да је Америка оно што им је приказано на филму и ТВ-у, као и они чији је то посао (они су најпаметнији амерофили z:mrgreen:). z:dm2: када сам био мали од Деда Мраз сам добио пакетић :zstidljivko: значи и ја сам амерофил тј., германофил пошто носим немачке патике, тј. кинезофил пошто куцкам на њиховој тастатури. :zjelka: одох да будем снегофил:cistisneg:
 
Naravno da ne nosiš, standard ti ne dozvoljava. :lol:

A i dosadan si danas, ponavljaš se....

За разлику од тебе побегуљо ја не патим од комплекса робне марке.Код мене је квалитет на првом месту.
А ти си изгледа и својима досадио чим си пребегао код нас.
 
Poslednja izmena:
Simpa teorija.

To je isto kao da kažeš da Mađare vole oni što posjeduju Audi TT, jer se taj model proizvodi samo u Mađarskoj.

Нисам рекао да их воле. Нагласио сам ко снабдева Балкан а и Европу уопште. :)
Ето ти и они светлећи прслуци за кола... увезено из Чешке - ЕУ, земља порекла Кина.
Није ли то дивно. z:mrgreen:
 
Drugim recima, po svetu ima ljudi koji vole americku republiku, geografiju, prirodne lepote, originalnu indijansku kulturu, kulturu doseljenika, country and western muziku, americke spomenike i zgrade, americki predsednicki sistem, New York, Kaliforniju, Teksas, americku poslovnu kulturu, americku nauku i td.

Ali ti isti ljudi su zestoki kriticari americke imperije, ugnjetavanja naroda po svetu, vojnih intervencija, izvoza revolucija, svrgavanja legitimnih predsednika, podrzavanja odredjenih diktatora i kapoa kada im to ide u prilog, izazivanja kriza, trgovinskih ratova, specijalnih ratova, sankcija, podsticanja etnickih sukoba i dr.

Како ово све лепо звучи када се овако упакује :)
Иначе, баш је данас на мом факсу био један Американац, слушала сам га мало, држао је предавања о председничком систетму у Америци.. Јесте онако дебељуца, али је лепо говорио. Ето.. такви људи их мало ваде.
Али генерално, управо су људи оно што има највише замерам, делују предебело и неозбиљно.
Но очигледно је да тамо имају и паметне, који су од те земље успели да створе империју.
 
Како ово све лепо звучи када се овако упакује :)
Иначе, баш је данас на мом факсу био један Американац, слушала сам га мало, држао је предавања о председничком систетму у Америци.. Јесте онако дебељуца, али је лепо говорио. Ето.. такви људи их мало ваде.
Али генерално, управо су људи оно што има највише замерам, делују предебело и неозбиљно.
Но очигледно је да тамо имају и паметне, који су од те земље успели да створе империју.

To je sve zato što se piše iz perspektive Balkana. Rodjena si ovde pa ne razumeš strano.
 
To je sve zato što se piše iz perspektive Balkana. Rodjena si ovde pa ne razumeš strano.

Можда и не разумем. Американце и Америку сам упознала само преко филмова, ТВа, музике..
Много ствари ми се ту не свиђа, али није ни све лоше.
Глупо је упоређивати са Балканом, ми смо небо и земља.

Иначе, ако тако безбезе постављаш ствари, онда стварно нико никог не може да објективно да сагледа.
 

Back
Top