SKINHEADS

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ernesto_Che:
ma slazem se ja...ne mrzim ih ni ja generalno, cak i znam neke od njih(kupujem sladoled kod njih svaki dan :) , kad sam ovde)
ali nemate pojma sta oni ovde rade.....ja sam inace u ohridu, tako da ovde(za sada) situacija i nije tako losa, ali recimo kad odes u strugu(a to nije ni pet km odavde)ne smes uopste da pricas srpski na ulici...nema sanse...jednom su nam kamenovali auto sa bg registracijom, drugi put su nas zaustavljala deca(kad kazem deca onda mislim DECA pet do osam godina) sa albanskom zastavom i krenula da nas psuju...i to nije vijska ili tako nesto to su OBICNI LJUDI, koji te mrze bez (vidljivog) razloga i trude se da ti naude sto vise mogu....
jel sad razumes sta sam htela da kazem govoreci o mojoj "mrznji"?

imamo pojma sta oni svuda rade, to zaista nije tesko pretpostaviti ..... uostalom, na drugim mestima neki drugi rade mnogo gore stvari. i razumem tvoju 'mrznju', ocito je da to ni ne zasluzuje da nosi naziv 'mrznja' zbog cega mi je drago :)
nego, obrati paznju na te 'obicne ljude' koji mrze bez vidljivog razloga. to je stvar ovdasnjeg mentaliteta ... svako ko je procitao npr 'travnicku hroniku' zna o cemu se radi. pitanje je, zasto bi se neko spustao na te grane da mrzi te ljude, koji nisu nista drugo do mnogo mnogo jadni i unesreceni? ..... jesmo li sposobniji za nesto drugo ili cemo i mi biti isti takvi?
 
pa ne naravno ja ih ne mrzim generalno....
mislim, mozda ce ti ovo sto ja pricam izgledati glupo i paranoicno, i mozda malo na fazon "genocida", ali ovo sto ti kazem je totalna istina...dakle, mi u svetu medju obicnim i neobavestenim narodom imamo status divljih africkih kanibalskih plemena...dakle bez zezanja...npr najprodavaniji nemacki casopis "build" je pisao maltene da ovde vlada kanibalizam i sl. ne lazem te! i mediji su ovaj rat i nato bomb. prikazali putpuno anti-srpski...ali totalno...
mozda ovo nema mnogo veze sa "mrznjom" koju osecam prema albancima, ali i njih isto tako huskaju protiv nas...pricaju im bajke(koje su naravno i ponekad vecim delom istine) kako smo mi srbi jedna krvozedna nacija koja im ne zeli nista drugo do zlo...
i onda nas oni mrze...a sto kazes i oni su isto tako manje-vise jadan i nesrecan narod. kazem manje vise jer u albaniji postoje jako bogate porodice, uglavnom putem prodaje droge(sedamdeset posto evropske marihuane se prozivodi u albaniji)...
ja sam malo rasirila ovu temu za bezveze, izvini, ali htela sam da ti kazem "korene" moje netrpeljivosti...(nadam se da i dalje mogu da stavim navodnike)
 
Ernesto_Che:
pa ne naravno ja ih ne mrzim generalno....
mislim, mozda ce ti ovo sto ja pricam izgledati glupo i paranoicno, i mozda malo na fazon "genocida", ali ovo sto ti kazem je totalna istina...dakle, mi u svetu medju obicnim i neobavestenim narodom imamo status divljih africkih kanibalskih plemena...dakle bez zezanja...npr najprodavaniji nemacki casopis "build" je pisao maltene da ovde vlada kanibalizam i sl. ne lazem te! i mediji su ovaj rat i nato bomb. prikazali putpuno anti-srpski...ali totalno...
mozda ovo nema mnogo veze sa "mrznjom" koju osecam prema albancima, ali i njih isto tako huskaju protiv nas...pricaju im bajke(koje su naravno i ponekad vecim delom istine) kako smo mi srbi jedna krvozedna nacija koja im ne zeli nista drugo do zlo...
i onda nas oni mrze...a sto kazes i oni su isto tako manje-vise jadan i nesrecan narod. kazem manje vise jer u albaniji postoje jako bogate porodice, uglavnom putem prodaje droge(sedamdeset posto evropske marihuane se prozivodi u albaniji)...
ja sam malo rasirila ovu temu za bezveze, izvini, ali htela sam da ti kazem "korene" moje netrpeljivosti...(nadam se da i dalje mogu da stavim navodnike)

pa ocito je da su i ti albanci zrtve taman koliko i ugnjetavani srbi i makedonci. mi se ovde mrzimo, a velike sile nas iskoriscavaju za njihove potrebe, da bi oni oblikovali svet onako kako njima odgovara. zato ne vidim razloge cak ni za netrpeljivost prema albancima ... to su jadna, zatvorena, izolovana plemena koja nista od vani nece primiti, koji se nikad nece promeniti, koji zive vekovima isto, i dovoljno im je baciti samo malu koskicu i oni ce se pomamiti ... kao sto se sad mame na obecanja o 'velikoj albaniji'. kao sto smo se i mi mamili na 'veliku srbiju' ......
ali to je vec politika, a ona je, kolko znam zabranjena na ovom forumu :) tj, nije, al sigurno nije pozeljna na ovom podforumu. al yebi ga, to je nas zivot i nasa realnost.

a sto se nas tice, vredi li nam mrzeti? ..... ako zelimo bilo kakav mir, ako zelimo da ovaj pakao prestane, to mrznjom nikako ne mozemo postici. al ajde ti objasni svim tim zrtvama, i nama i njima, da treba postovati i ceniti jedni druge, jer na kraju krajeva, u istom smo sosu - na granicama sila.
a ko hoce da mi prica o tome sta su albanci radili, neka zna da je to igra uzroka i posledica. mnogo pre onog ludila sa kraja devedesetih, tacnije, pocetkom devedesetih, i ja sam kupovao sladoled kod albanca, ovde ....... i neke pametne glavice, slicne onim glavicama o kojima je tema, su mu bacili bombu u kiosk. jel to bio jedini slucaj, sta mislite? tako da mi niko ne kuka 'sta oni rade' ...
a i ko da je vazno ko je kriv, i ko je prvi poceo. objasni ti to mrtvima, invalidima i raseljenima. ko da njih briga. mrtve ionako nije briga. a ostalima je verovatno vazniji mir, a njega nema sa mrznjom.
toliko o toj raboti... ko hoce ikoga da mrzi, nek povede onog koga mrzi na neko pusto ostrvo i nek rade tamo sta god zele. onaj pametnjakovic sto je tamo gore izjavio da je dobar albanac mrtav albanac, neka nadje sebi jednog iz UCHK pa nek rese stvar ... mene briga. samo necu takve stvari pred svojim ocima ... dosta mi je svaki dan budala u novinama i na TV-u, ne trebaju mi jos i na forumu.
 
*november rain*:
ne svidja mi se tema a ni neki odgovori na njoj...
toliko.

ako ti se chita ono sto ti se svidja idi kupi 'teen' ili 'bravo' pa uzivaj.
ni meni se ne svidja tema, al ne radi se o tome. ovde se trazi misljenje, ma kakvo ono bilo, i cinjenice, ma kakve one bile ...
 
Keeper:
Ernesto_Che:
pa ne naravno ja ih ne mrzim generalno....
mislim, mozda ce ti ovo sto ja pricam izgledati glupo i paranoicno, i mozda malo na fazon "genocida", ali ovo sto ti kazem je totalna istina...dakle, mi u svetu medju obicnim i neobavestenim narodom imamo status divljih africkih kanibalskih plemena...dakle bez zezanja...npr najprodavaniji nemacki casopis "build" je pisao maltene da ovde vlada kanibalizam i sl. ne lazem te! i mediji su ovaj rat i nato bomb. prikazali putpuno anti-srpski...ali totalno...
mozda ovo nema mnogo veze sa "mrznjom" koju osecam prema albancima, ali i njih isto tako huskaju protiv nas...pricaju im bajke(koje su naravno i ponekad vecim delom istine) kako smo mi srbi jedna krvozedna nacija koja im ne zeli nista drugo do zlo...
i onda nas oni mrze...a sto kazes i oni su isto tako manje-vise jadan i nesrecan narod. kazem manje vise jer u albaniji postoje jako bogate porodice, uglavnom putem prodaje droge(sedamdeset posto evropske marihuane se prozivodi u albaniji)...
ja sam malo rasirila ovu temu za bezveze, izvini, ali htela sam da ti kazem "korene" moje netrpeljivosti...(nadam se da i dalje mogu da stavim navodnike)

pa ocito je da su i ti albanci zrtve taman koliko i ugnjetavani srbi i makedonci. mi se ovde mrzimo, a velike sile nas iskoriscavaju za njihove potrebe, da bi oni oblikovali svet onako kako njima odgovara. zato ne vidim razloge cak ni za netrpeljivost prema albancima ... to su jadna, zatvorena, izolovana plemena koja nista od vani nece primiti, koji se nikad nece promeniti, koji zive vekovima isto, i dovoljno im je baciti samo malu koskicu i oni ce se pomamiti ... kao sto se sad mame na obecanja o 'velikoj albaniji'. kao sto smo se i mi mamili na 'veliku srbiju' ......
ali to je vec politika, a ona je, kolko znam zabranjena na ovom forumu :) tj, nije, al sigurno nije pozeljna na ovom podforumu. al yebi ga, to je nas zivot i nasa realnost.

a sto se nas tice, vredi li nam mrzeti? ..... ako zelimo bilo kakav mir, ako zelimo da ovaj pakao prestane, to mrznjom nikako ne mozemo postici. al ajde ti objasni svim tim zrtvama, i nama i njima, da treba postovati i ceniti jedni druge, jer na kraju krajeva, u istom smo sosu - na granicama sila.
a ko hoce da mi prica o tome sta su albanci radili, neka zna da je to igra uzroka i posledica. mnogo pre onog ludila sa kraja devedesetih, tacnije, pocetkom devedesetih, i ja sam kupovao sladoled kod albanca, ovde ....... i neke pametne glavice, slicne onim glavicama o kojima je tema, su mu bacili bombu u kiosk. jel to bio jedini slucaj, sta mislite? tako da mi niko ne kuka 'sta oni rade' ...
a i ko da je vazno ko je kriv, i ko je prvi poceo. objasni ti to mrtvima, invalidima i raseljenima. ko da njih briga. mrtve ionako nije briga. a ostalima je verovatno vazniji mir, a njega nema sa mrznjom.
toliko o toj raboti... ko hoce ikoga da mrzi, nek povede onog koga mrzi na neko pusto ostrvo i nek rade tamo sta god zele. onaj pametnjakovic sto je tamo gore izjavio da je dobar albanac mrtav albanac, neka nadje sebi jednog iz UCHK pa nek rese stvar ... mene briga. samo necu takve stvari pred svojim ocima ... dosta mi je svaki dan budala u novinama i na TV-u, ne trebaju mi jos i na forumu.

ok, ajde da zavrsim sa politikom posto je ne volim niti mi "bavljenje" njom ide od ruke.
slazem se da su albanci samo "figurice" na tabli velikih sila i da ih samo tamo neki ameri ili sta ja znam vec ko samo raspiruju radi nekih svojih ciljeva. dalje se slazem da se mrznjom nista nece postici, ali nista se nece postici ni time sto samo mi necemo nikog da mrzimo a nas ce svi da mrze...sto ne znaci da na mrznju treba da se odgovara mrznjom. ali sad ti to objasni mom drugu cijem su ocu neki tamo hrvati u ratu odsekli glavu onim slaughterom i sutirali je? mislim....ali o tome nigde nista nisam cula, se od njega, razumes? u tome je stvar...jer tamo negde u svetu se pise (uglavnom istinito) kako su srbi spalili ovo selo pobili tolko dece i sl. niko ne kaze da su to isto radili i hrvati ili ne znam ti ja vec ko....to je onbo sto sam pokusala da ti kazem u predhodnom postu...
slazem se da treba postovati i ceniti jedne druge, ali ljudi neumeju da cene ni sebe...ko ce tome da ih nauci? da li ce? i kad?
*****, ga....slazem se da su izjave tipa dobar albanac je samo mrtav albanac i gore nego glupe, jer ako fini ortak to ne zna da "izreka" je lansirana tokom jednog rata odnosno drugog rata, od strane nasih (mozda bih rekla bivsig) nazi prijatelja nemaca....a rat je moras priznati stvar lisena svakog smisla...
dobro dosta sam se prosrala ovde, al nadam se da je barem neko ukapirao sta sam (sve) htela reci...
november rain, uz duzno postovanje, ni meni se ne svidjaju mnoge stvari koje se desavaju svuda, i sta mogu....da cutim i jedem se...
ma *******
 
Umno poremecena osoba:
Kontam da će ova tema da popije katanac, ali dobro... Ma to je sve jedna šaka pi*aka koji ne znaju ništa o fašizmu, niti šta hoće od života. Oni su svi do juče bili klinci koji su slušali mamu i tatu, trenirali košarku i izlazili do 10. Onda su se setili da će ih možda, ako postanu fašisti, drugari više poštovati. Kao ono "madafaka smo i jako smo ludi jer furamo bele pertle i qkasti krst". One ljude koji su dovoljno zreli da imaju svoj stav i koji misle da je fašizam zlata vredan, njih bar mogu da razumem, iako ih mrzim. A ove klince što misle da su Ritam Nereda popili svu pamet ovog sveta treba po kratkom postupku našutati, i to onim njihovim omiljenim cipelicama. Inače, u Srbiji ne postoje pravi skinheadsi. Ovde postoje samo pijani klinci radikali u martinkama i dizelaši, koji, između ostalog, slušaju i skrewdriver. Najgore je što je skinheads pokret namenjenim klincima koji su podložni raznim spoljnim uticajima. Ti klinci koji će lako upasti u skinse, isto tako lako će se navući na drogu, ili zaglibiti u nekoj sekti. Jedino što mi se sviđa kod njih je njihov imidž, iako ga nisu oni smislili, nego preuzeli elemente drugih stilova oblačenja, pa ih uspešno ukomponovali. :D :D :D

:? :? :?

prvi deo ti je ok...ali hm oni koji stvarno postuju fasizam i ostala sranya :shock: daj pa fasizam je jedna takva glupost...ali stvarno ne znam za vecu besmislicu... :lol: na neki nacin je smesno tip izlupeta gomilu gluposti i pobije četvrtinu sveta jer ne moze da mu se digne...i tako je sazvakao gral :evil:

i sta bi ti njima uradio mojim omiljenim cipelicama???kakav sti oblacenja?daj pa oni samo pljuju po ostalim ljudima,pankerima najvise

naravno da nepostoje pravi skinsi... :shock: ocekujes od slovena da budu propisni fasisti nacisi ili sta god :lol:
 
emy_331:
Ma momci za uzor....:-))

Ok,eto oni su rasisti,imaju neku svoju pricu sve to stoji,mada mislim da je besmisleno traciti vreme tako sto ces juriti po gradu rome i slicne njima......bolje neka mrze siptare i hrvate,ako im se vec mrzi!!!!!!
pa izgleda da se i tebi mrzi
 
Keeper:
evo ja ne mrzim albance.
to jest, ne mrzim nikoga ...
nisam toliko zatucan da generalizujem, a nemam bas toliko vremena da ga gubim na mrznju ..... ionako ga je premalo za ljubav.

uzgred, rec dve o nacionalistickim mrznjama ali i privrzenosti/ljubavima. koren vuku iz tzv. totemizma, naklonosti zastavi, grbu, naciji ... to je vec psiholoshki razmotrena i jasna pojava, u ovoj zemlji je poprimila razmere epidemije. ljudi ovde jacaju tako sto ih drugi biju i kolju ... setite se samo bombardovanja. ili proletos, na kosovu, ne znam zbog cega sam bio tuzniji - zbog toga sto se to desilo il zbog one dece na ulicama koja su bezala iz skole uz 'ubi zakolji da siptar ne postoji'. ne znam za vas, znam da ce vecina opravdati te klince. ali ja ne, ni u kom slucaju, jer drugacije postavljam stvari ... citao sam nedavno jednu knjigu, odlomak ide ovako:
"Ispricala je taj svoj dozivljaj prijateljima Francuzima. Zacudili su se. - Ti, znaci, ne zelis da se boris protiv okupacije svoje domovine? - govorili su. Htela je da im kaze kako se iza komunizma, fasizma, iza svih okupacija i invazija krije jedno po sustini dublje i sveobuhvatnije zlo, i da je slika tog zla za nju povorka ljudi koji marsiraju, podizu ruke i jednoglasno uzvikuju iste slogove. Znala je, medjutim, da im to nece znati objasniti, pa je u neprilici presla na drugu temu."
isto tako i ja kazem. ko je shvatio, shvatio je, a ko nije necu mu nikako moci objasniti.

i zato su za mene skinsi, nacionalisti, ... i slicna bagra, kao i ljudi koji podlezu takvim osecajima i radnjama, i koji precutno podrzavaju takve stvari, bilo kakvu medju-nacionalnu mrznju i netrpeljivost pod bilo kojim izgovorom u najmanju ruku nepromisljeni, zatim slabici, na kraju obican ljudski izmet. a nepromisljenih je vidim ovde dosta ..... na prakticnom primeru - u redu je mrzeti albance, jer vidi kakva oni s.r.a.nj.a prave. da li je bas tako? mrzeci njih kao sto mrze nas, nesvesno postajemo braca u mrznji, postajemo isti. oni nama spale crkvu, a mi njima dzamiju (iako albanci nisu bas muslimani, al objasni ti to budalama). i eto, postadosmo braca po najuzasnijoj ljudskoj sposobnosti - mrznji. ajd bistrite to malo ...
jao sad bi te zagrlila :(
 
Keeper:
*november rain*:
ne svidja mi se tema a ni neki odgovori na njoj...
toliko.

ako ti se chita ono sto ti se svidja idi kupi 'teen' ili 'bravo' pa uzivaj.
ni meni se ne svidja tema, al ne radi se o tome. ovde se trazi misljenje, ma kakvo ono bilo, i cinjenice, ma kakve one bile ...


izvini, na osnovu cega zakljucujes da citam bravo ili teen (samim time da sam neko deriste)? :?
na osnovu mog posta?
znas sta, sam si rekao da se ovdje traze misljenja, a ja sam svoje iznjela... ako mi se ne svidjaju neki odgovori na temu, poput onih o mrznji ("ja mrzim hrvate, a ja albance" itd) to je moje misljenje.ne znam sta je vise s nekim ljudima ovdje?! uostalom, nisam dosla s namjerom da se svadjam... :roll:
 
*november rain*:
Keeper:
*november rain*:
ne svidja mi se tema a ni neki odgovori na njoj...
toliko.

ako ti se chita ono sto ti se svidja idi kupi 'teen' ili 'bravo' pa uzivaj.
ni meni se ne svidja tema, al ne radi se o tome. ovde se trazi misljenje, ma kakvo ono bilo, i cinjenice, ma kakve one bile ...


izvini, na osnovu cega zakljucujes da citam bravo ili teen (samim time da sam neko deriste)? :?
na osnovu mog posta?
znas sta, sam si rekao da se ovdje traze misljenja, a ja sam svoje iznjela... ako mi se ne svidjaju neki odgovori na temu, poput onih o mrznji ("ja mrzim hrvate, a ja albance" itd) to je moje misljenje.ne znam sta je vise s nekim ljudima ovdje?! uostalom, nisam dosla s namjerom da se svadjam... :roll:

o bravo i teen-u je bila provokacija, a to da si deriste si me ti navela, jer zvucis kao razmazeno derle koje bira cipelice i kaze 'ove mi se ne svidjaju'. sto ne znaci da to i jesi :wink: izvinjavam se na mojoj grubosti, ali ne zaboravi da moram da ispunjavam duznost najveceg dzangrizavca na ovom pod-forumu.
uzgred, ono nije bilo tvoje misljenje o temi koje se trazi. dal se nekom nesto svidja ili ne ovde se ne trazi. nije ovo neki izbor za najlepsu temu. ostavi misljenje o skinsima i mrznji ... a ne dal ti se to svidja ili ne
 
*november rain*:
Keeper:
*november rain*:
ne svidja mi se tema a ni neki odgovori na njoj...
toliko.

ako ti se chita ono sto ti se svidja idi kupi 'teen' ili 'bravo' pa uzivaj.
ni meni se ne svidja tema, al ne radi se o tome. ovde se trazi misljenje, ma kakvo ono bilo, i cinjenice, ma kakve one bile ...


izvini, na osnovu cega zakljucujes da citam bravo ili teen (samim time da sam neko deriste)? :?
na osnovu mog posta?


znas sta, sam si rekao da se ovdje traze misljenja, a ja sam svoje iznjela... ako mi se ne svidjaju neki odgovori na temu, poput onih o mrznji ("ja mrzim hrvate, a ja albance" itd) to je moje misljenje.ne znam sta je vise s nekim ljudima ovdje?! uostalom, nisam dosla s namjerom da se svadjam... :roll:

spustite malo

 
Keeper:
*november rain*:
Keeper:
*november rain*:
ne svidja mi se tema a ni neki odgovori na njoj...
toliko.

ako ti se chita ono sto ti se svidja idi kupi 'teen' ili 'bravo' pa uzivaj.
ni meni se ne svidja tema, al ne radi se o tome. ovde se trazi misljenje, ma kakvo ono bilo, i cinjenice, ma kakve one bile ...


izvini, na osnovu cega zakljucujes da citam bravo ili teen (samim time da sam neko deriste)? :?
na osnovu mog posta?
znas sta, sam si rekao da se ovdje traze misljenja, a ja sam svoje iznjela... ako mi se ne svidjaju neki odgovori na temu, poput onih o mrznji ("ja mrzim hrvate, a ja albance" itd) to je moje misljenje.ne znam sta je vise s nekim ljudima ovdje?! uostalom, nisam dosla s namjerom da se svadjam... :roll:

o bravo i teen-u je bila provokacija, a to da si deriste si me ti navela, jer zvucis kao razmazeno derle koje bira cipelice i kaze 'ove mi se ne svidjaju'. sto ne znaci da to i jesi :wink: izvinjavam se na mojoj grubosti, ali ne zaboravi da moram da ispunjavam duznost najveceg dzangrizavca na ovom pod-forumu.
uzgred, ono nije bilo tvoje misljenje o temi koje se trazi. dal se nekom nesto svidja ili ne ovde se ne trazi. nije ovo neki izbor za najlepsu temu. ostavi misljenje o skinsima i mrznji ... a ne dal ti se to svidja ili ne

stvarno nemam volje danas da se raspravljam ni da filozofiram ( sto inace radim :lol: ) ali ostavicu sutra nadam se odgovor na temu....
sto se tice mene kao razmazene djevojcice grdno se varas. ali, imas i ti pravo na misljenje (kao i svi) makar ono bilo zakljucak izveden na osnovu jednog mog posta.
poz :wink:
 
a ne, draga moja, nisam ja rekao da si razmazeno derle, vec da si ti to rekla svojim jednim postom :wink: .....
a sad si rekla i u svom prethodnim postom - 'danas nisam raspolozena da filozofiram' ...... ma jel'te? :lol:
naravno, to jos uvek ne znaci da si ono sto ispadas ovde :wink: nemas brige :)
 
Keeper:
a ne, draga moja, nisam ja rekao da si razmazeno derle, vec da si ti to rekla svojim jednim postom :wink: .....
a sad si rekla i u svom prethodnim postom - 'danas nisam raspolozena da filozofiram' ...... ma jel'te? :lol:
naravno, to jos uvek ne znaci da si ono sto ispadas ovde :wink: nemas brige :)

....

misli sta hoces... 8)
 
Arsenalovka:
Keeper:
o svemu je rekao film 'american history X' ......

E,to Keeper. Gledala sam taj film 100 puta, prvenstveno zbog Edvarda Nortona koji je tu bas sladak,a ima i njegovih scena golotinje :wink:
Film je dobar,al zamisli da se to sto se desilo onom crncu desi mom Anriju :shock: Uzas...

pobijte crnce, dole sa crnom rasom
pobijte ih sve
bela rasa je glavna
dolazi vreme bele svi crnci ce da pate, krmatorijumi ce proraditi jos jednom i ispuniti ono za sta su stvoreni
 
infidel:
Arsenalovka:
Keeper:
o svemu je rekao film 'american history X' ......

E,to Keeper. Gledala sam taj film 100 puta, prvenstveno zbog Edvarda Nortona koji je tu bas sladak,a ima i njegovih scena golotinje :wink:
Film je dobar,al zamisli da se to sto se desilo onom crncu desi mom Anriju :shock: Uzas...

pobijte crnce, dole sa crnom rasom
pobijte ih sve
bela rasa je glavna
dolazi vreme bele svi crnci ce da pate, krmatorijumi ce proraditi jos jednom i ispuniti ono za sta su stvoreni

Molim te reci da si bio ironican...please
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top