"Zalivanje"

lyraen

Početnik
Poruka
18
Počnite s kavezom u kome se nalazi pet majmuna.
Unutar kaveza na kanapu okačite bananu i postavite stepenice ispod nje.
Ubrzo će jedan od majmuna početi da se penje ka banani.
Medjutim, čim pride stepenicama, poprskajte sve majmune hladnom vodom.

Posle nekog vremena i drugi majmun sa istim rezultatom pokušava da dohvati bananu tako da su svi majmuni opet poprskani hladnom vodom. Ubrzo će kada jedan od majmuna pokuša da dohvati bananu svi ostali pokušati da ga spreče.

Tada možete da ukinete hladnu vodu.
Izbacite jednog majmuna iz kaveza i dovedite novog.
Novi majmun vidi bananu i pokušava da je dohvati.
Na njegovo iznenadjenje, svi ostali majmuni ga napadaju.

Posle još jednog pokušaja i napada, majmun zna da će biti napadnut ako proba da se popne uz stepenice.
Zatim, zamenite jos jednog od starih majmuna novim.
Novi majmun se penje uz stepenice i biva napadnut.
Prethodni novajlija sa entuzijazmom pristupa kažnjavanju!
Na isti način, postupno zamenite sve stare majmune novim.

Novi majmun je napadnut svaki put kada se popne uz stepenice.
Većina majmuna koji ga tuku nemaju pojma zašto nije dozvoljeno penjanje uz stepenice, pa ni zašto učestvuju u tuči novajlije.
Pošto ste zamenili celu početnu postavu majmuna, ni jedan od preostalih majmuna nikada nije bio poprskan hladnom vodom.
Ipak, ni jedan majmun ne pokusava da se popne uz stepenice do banane.

Zašto? Zato što, koliko oni znaju, tako se tu oduvek radi.


Postavlja se jedno logično i intresantno pitanje...ko je naše pretke "polivao" i ko još to uvek čini ?
 
Postavlja se pitanje onda sta je to normalno da se uradi?

Znas kako, normalno je previse apstraktan pojam.

Cak i ranije su u svetu postojale totalno drugacije norme.

Ako mislis na religijske, ne kradi, ne ubij, ne izdaj... Postoji nesto sto se zove moralni minimum (ili kako god, ucio sam iz prava) prema kome drustvo uvodi norme (svako drustvo na svoj nacin).

Tako da se ne bih slozio da nas je neko "prskao" jer znamo zbog cega nekog kaznjavamo.

Sem ako mislis da je ubijanje OK?!
 
Oh, opet moja patetika, pogrešno protumačena reč "predak" (ako majmune smatramo za naše pretke po jednoj od najnebuloznijih teorija ikad, Darwine brada ti osedela,) navela je diskutante na sasvim očekivan put. Jedino mi je žao što bananu ne zamenih u tekstu sa jabukom, zabranjenog li voća na pretek ima, a banane uvozne.

Posmatramo li vreme linearno, kakvo ono ustvari nije, mogućnost da je u ulozi bića koje prska čovek, prilično je velika. A pošto je opet vreme izmišljotina dotičnog, opet mi dođe žao što majnune u tekstu ne zamenih sa ljudima, pa da se zamajavaju sa jabukom kao sve ovo vreme....uuuppssss....od Genesisa.

Poz.
 
Ni ti ne "kontash".:hahaha::rotf::super:



Tripl "resh" rekorderu tjao i pozdravi maktuba kad mu ujutro budesh pridrzhavo i usmeravo:per:

A tema je predivna analogija kako grupa majmuna osetja da sputavanjem drugih u pokusaju da dosegnu bananu(jabuku), mozda sachuva egositichnu iluziju da cilj cheka negde tamo .

Cilj (banana) je prestao da bude aktuelan a kontrola vecine nad pojedincem je ostala zauvek.

Ili ne zauvek?:think::think:
 
Oh, opet moja patetika, pogrešno protumačena reč "predak" (ako majmune smatramo za naše pretke po jednoj od najnebuloznijih teorija ikad, Darwine brada ti osedela,) navela je diskutante na sasvim očekivan put. Jedino mi je žao što bananu ne zamenih u tekstu sa jabukom, zabranjenog li voća na pretek ima, a banane uvozne.
.

Ovu tvrdnju za majmune bi trebalo i naucno dokazati.

Da ne bude da je to samo mit koji je izasao ispod popovske mantije ne bi li se oslobodili teorije evolucije koja ih jako zulja.
 
Ovu tvrdnju za majmune bi trebalo i naucno dokazati.

Da ne bude da je to samo mit koji je izasao ispod popovske mantije ne bi li se oslobodili teorije evolucije koja ih jako zulja.

Prilično dužuljani zadnji trapovi ispod mantija su samo posledica istrošenosti istih, popovi, hodže i ostala bratja su poslužili svrsi i vekovna dominacija dotičnih se bliži kraju. Tako da priča o evoluciji ili kreacionizmu za njih postaje marginalna, u poplavi raznih "Zeitgeist-a", imaju posla sa očuvanjem tla pod nogama pred najezdom new age fazona " svi smo mi jednaki"
Sile koje forsiraju ono što se do nedavno nazivalo “Novi svetski poredak” i “Novo doba”, čine to na vrlo sveobuhvatan način, postepeno rušeći prvenstveno hrišćanski pogled na svet i Hrišćanstvo kao takvo, a potom i svaku drugu religiju koja ima bilo kakvu dogmatiku.

A razne katastrofe, 9/11 biometrijski žigovi, poslednji papa - crnac....bla, bla, bla...samo je ispunjavanje scenarija koji su sami napisali još početkom "nove ere" u otkrovenju.


Nastavljam rečima K. Popera koji kaže da „ni najuspelije proverene teorije ne treba posmatrati kao bilo šta više od hipoteza, tj. aproksimacije istine.“ Po Poperu, još se manje treba uzdati u dogmatske teorije koje stalno tvrde da nalaze verifikaciju sebe same. A Darvinova je baš to. Niti može da se dokaže, niti može da se opovrgne (Poperov princip falsifikacije). Kao čovek od nauke (moj sagovornik je diplomirani fizičar), morali bismo da znamo da kada kažemo „Darvinova je tačna“, zapravo želimo reći „Verujem da je Darvinova tačna“.


A ako je Čovek nastao od majmuna, zašto su ovi današnji majmuni ostali "majmuni" i
nisu jelte "evolurirali" i konstantno odbijaju da postanu ljudi :dash:

Poz.
 
ODABRANI

«Pastir je ovde» zableja jako ovan Psiho koji je bio vođa stada. «Dođite braćo i sestre», reče Psiho, «Da vidimo šta pastir zahteva».

Pastir počeša Psiha po glavi da bi pokazao naklonost pred stadom i izjavi: «Ono veliko mesto zvano Klanica zahteva službu onih koji će uskoro biti odabrani iz stada».

«Šta je to Klanica?» upita mali Mrča.

«Ti si mlad i imaš još da učiš», reče mu ovan predvodnik Psiho, «to je vrlo posebno mesto gde se odabrani šalju zbog Više Svrhe».

«Mogu li i ja tamo da pođem?» upita Mrča.

«Ne, još ne...» Zableja Psiho mekim i nežnim glasom, «ti trebaš još da rasteš, ali jednog dana ako si dobar siguran sam da će te odabrati».

Pastir je polako prolazio kroz stado stavljajući kredom znak na neke članove stada.

«Šta to radi naš pastir?» upita Mrča.

«On blagosilja Odabrane stavljajući im sveti znak na njihove glave» reče Psiho.

«Ooo, kako je to lepa boja» zableja mali Mrča.

Posle nekog vremena Mrča se okrete prema Psihu, svome ovnu pedvodniku i verovatno svome ocu, i upita ga, «Hoćeš li i ti da budeš odabran?»

«Ne», reče Psiho sa sjajem u svojim očima. «Ja nikada neću biti odabran, jer sam ja potreban ovde kao vaš vođa».

«Mora da si jako tužan jer te nikada neće odabrati», zableja tužno Mrča.

«To je žrtva koju vođe moraju da podnesu zbog dobrobiti svojeg stada», odgovori mu Psiho dok se okretao i smejao se za sebe, krišom.

Upravo tada se začu glas koji je dolazio odozgo sa obižnjeg drveta. «Vaš vođa Psiho vas laže!»

Stado je blenulo u drvo i njegov ovan predvodnik istupi napred sa zahtevom «Ko si ti? Pokaži se!»

Glas iz krošnje drveta se opet oglasi «Ja sam Sova, najmudriji od svih u ovoj oblasti».

«Mudri», reče Psiho, «pa ti većinu svog vremena provodiš budan samo tokom noći, pa šta ti možeš da znaš?»

Tihim, ali prodornim glasom Sova huknu: «Moj prijatelj Vrana, donosilac istine, reče mi mnoge stvari».

«Dabome...sve same laži... ma šta Vrana može znati? ..On je poznat po tome da se hrani telima onih koji umreše», Izjavi Psiho.

«Da, istina je da se Vrana gosti telima mrtvih, ali to ga nikako ne čini lažovom. Ti jedeš travu sa polja koja je živa stvar. Šta je gore: jesti nešto što je mrtvo ili živu stvar?»

«Uhh... ma bestraga sa tobom. Ti pokušavaš da opravdaš svoje laži tako što ćeš zbuniti moje stado!», oštro zableja Psiho.

Mirno, ali opet prodornim glasom huknu Sova: «Moj prijatelj Vrana viđa mnoge stvari po njegovim putovanjima koja ga odvode daleko. On je čak video i tu vašu svetu Klanicu i ispričao mi je šta se tamo događa».

«Svetogrđe!» vrisnu Psiho. «Klanica je sveto i uzvišeno mesto... samo je Odabranima i privilegovanim dozvoljeno da vide to mesto».

«Sveto i uzvišeno mesto... u to mnogo sumnjam. Vrana mi je rekao da je Klanica zlo mesto... mesto bola, patnje i smrti. Mislim da je istina ono što mi je ispričao moj prijatelj Vrana, donosilac istine».

«Laži, laži i opet laži...», vrištao je Psiho, «Ja sam jednom bio privilegovan i služio sam u Klanici».

Psiho, prvi među ovcama, okrenu se svome stadu i uzbuđeno mu reče: «O da, JA, vaš vođa jednom sam služio u najsvetijoj od svih svetinja. Imao sam posebno obeležje da ponesem titulu Juda. Imadoh veliku čast da kao Juda budem u službi sveštenicima Klanice. Unutar Klanice naši Odabrani prolaze kroz ritual. Taj ritual ih pročišćava. Posle ovog pročišćenja Odabrani su preobučeni i predstavljeni višem autoritetu... to je vaš cilj i svrha u životu. Ne zaboravite ovo. Ovo je istina, JA, Psiho, vaš predvodnik, jednom poznat kao Juda, tako vam kažem».

«Ne!», huknu odrečno Sova, «Ti varaš svoje stado».

Stojeći uspravno i izgledajući impesivno, Psiho se okrte ka drvetu i odvažno reče Sovi: «Odlazi... Beži od nas... Ti pokušavaš da izazoveš nezdovoljstvo unutar moga stada sa tim tvojim lažima. Stado zna da ga pastir voli».

Juda/Psiho opet se okrete ka stadu i upita ovce: «Zar nas pastir ne obezbeđuje sa ovim predivnim pašnjakom i svojom darežljivošću? Zar nas pastir ne štiti od divljih zveri koje bi nas napale i pobile nas? Kada sneg padne zar to nije pastir koji nam daje sklonište? On sve ovo radi zato što nas voli.Ako nas voli zašto bi nas onda povredio... niko ne povređuje one koje voli... to je istina».

«To je istina; niko ne povređuje one koje voli», zablejaše mnogi unutar stada.

Judin glas zagrme: «Neposlušnost kod pastira izaziva veliku tugu. Niko ne prouzrukuje bol onome koga voli; moramo dokazati našu ljubav pastiru tako što ćemo mu biti poslušni».

Odjednom čitavo stado zableja prema Sovi: «Da, pastir nas voli. ODLAZI!»

Sova, sa tugom u očima odgovori im prigušenim, ali teškim glasom: «Budale... svi vi živite u iluziji... svi ste zaslepljeni lažima koje vam je ispričao Psiho». Tada Sova sklopi svoje umorne oči i vrati se da spava.

Kasnije, dok je pastir odvodio Odabrane, stado je blejalo jednoglasno: «Blagosloveni su Odabrani!»

I dok je pastir praćen Odabranima nestajao sa vidika, mali Mrča glasno pomisli: «Svi smo mi blagosloveni. Pastir nas voli i štiti kad su vremena teška. Moram da se dokažem da vredim, biću dobar ćlan našeg stada i biću poslušan. Jednog dana i ja ću imati privilegiju da postanem Odabrani... Jednog dana i mene će čitavo stado poštovati!»

«Da, život je dobar», zableja Mrča, dok je savijao svoju malu glavu i poče da pase travu.

Autor, meni nepoznat.
 
Počnite s kavezom u kome se nalazi pet majmuna.
Unutar kaveza na kanapu okačite bananu i postavite stepenice ispod nje.
Ubrzo će jedan od majmuna početi da se penje ka banani.
Medjutim, čim pride stepenicama, poprskajte sve majmune hladnom vodom.

Posle nekog vremena i drugi majmun sa istim rezultatom pokušava da dohvati bananu tako da su svi majmuni opet poprskani hladnom vodom. Ubrzo će kada jedan od majmuna pokuša da dohvati bananu svi ostali pokušati da ga spreče.

Tada možete da ukinete hladnu vodu.
Izbacite jednog majmuna iz kaveza i dovedite novog.
Novi majmun vidi bananu i pokušava da je dohvati.
Na njegovo iznenadjenje, svi ostali majmuni ga napadaju.

Posle još jednog pokušaja i napada, majmun zna da će biti napadnut ako proba da se popne uz stepenice.
Zatim, zamenite jos jednog od starih majmuna novim.
Novi majmun se penje uz stepenice i biva napadnut.
Prethodni novajlija sa entuzijazmom pristupa kažnjavanju!
Na isti način, postupno zamenite sve stare majmune novim.

Novi majmun je napadnut svaki put kada se popne uz stepenice.
Većina majmuna koji ga tuku nemaju pojma zašto nije dozvoljeno penjanje uz stepenice, pa ni zašto učestvuju u tuči novajlije.
Pošto ste zamenili celu početnu postavu majmuna, ni jedan od preostalih majmuna nikada nije bio poprskan hladnom vodom.
Ipak, ni jedan majmun ne pokusava da se popne uz stepenice do banane.

Zašto? Zato što, koliko oni znaju, tako se tu oduvek radi.


Postavlja se jedno logično i intresantno pitanje...ko je naše pretke "polivao" i ko još to uvek čini ?

A ovu ljdsko majmunsku osobinu su dobro koristili i koriste od "Golog Otoka" "JNA" i uostalom svih grupacija sa hijerarhijom. Ko ne plati porez- reket, oduzimaju mu se svi zhetoni koje je prigrabio na osnovu korishtenja pogodnosti koje nudi "organizacija"
Poznata je pojava takozvano " tjebovanje " u vojsci kad se medju fazanima pojavi neki koji se ne povinuje volji onih shto polivaju ladnom vodom.
Shto neko ovde jednom reche "pretvorili su zatvorenike u chuvare"

Ko ?

Masoni ?
Iluminati?
Reptilcoidi:mrgreen:?

Svi oni skupa, pri chemu su i sami zrtve onih ispod kojih u takvoj piramidi stoje.?????
http://www.filestube.com/2f75cfc3de32d04303e9/details.html
 
Došao jednom jedan gospodin, lepo obučen, odseo u jedinom hotelu koji je postojao u selu i objavio na celoj stranici lokalnog lista da plaća za svakog majmuna kojeg mu donesu 10E.
Seljaci koji su znali da je šuma puna majmuna,pojuriše da love majmune i čovek ih je uredno isplaćivao, kako je i objavio.
Kad je ostalo malo majmuna i postalo teško uloviti ih seljaci su prestali da ih donose. Gospodin je tad obećao 20E za majmuna i seljaci su ipotrčali da love.
Opet su majmuni ponestali i gospodin je povećao cenu na 25E i seljaci su ulovili onih nekoliko preostalih, ali i tome je došao kraj.
Sad je gospodin obećao 50E, ali majmuna više nije bilo....

On je otputovao a njegov partner se uputio seljacima i rekao:
- Pogledajte ove kaveze, puni su majmuna koje je moj ortak kupio za. On nije tu, predlažem vam da ih od mene kupite za 35E i kad se on vrati kupiće ih za 50E, kolika je bila poslednja cena.
Seljaci sakupiše ono što su uštedli i kupiše hiljade majmuna koji su bili po kavezima očekujući povratak gospodina.

Od tog dana nisu više videli ni jednog ni drugog.
U selu su ostali majmuni, oni u kavezu i oni izvan njega.

Sad imate jasnu predstavu kako funkcionišu berze!
 
u prici se nalazi dvostruki obrt, momenat kada manipulacija postaje stvar rukovodjenja,tacnije,kad lopta dospe na drugu stranu terena...
Naravoucenie: Ne treba se cesto ni tusirati..:mrgreen::cool:
 
Ovu tvrdnju za majmune bi trebalo i naucno dokazati.

Da ne bude da je to samo mit koji je izasao ispod popovske mantije ne bi li se oslobodili teorije evolucije koja ih jako zulja.

Majmuni su suvise glupi da bi se tako ponasali
To zna svako ko je imao majmuna ili pricao sa ljudima koji su ga imali
Naravno, nisu toliko glupi da ne mogu da nesto nauce, ali su daleko od toga da se ponasaju kao u experimentu
 

Back
Top