Ivan ''Kostolomac'' Hutorski-počivaj u miru

SSSR_

Ističe se
Poruka
2.056
Ivan ''Kostolomac'' Hutorski - moskovski antifašista ubijen od strane nacističke bande

izvor: http://crveniskinhed.blogspot.com

Juče 16.novembra izgubili smo našeg prijatelja.

Ivan Hutorski,poznatiji kao ''Kostolomac'' bio je antifašista koji je umro zbog svojih ideala.

Ivan je bio jedan od osnivača ruskog militantnog antifašističkog pokreta.Jedan od istrajnijih ljudi u borbi protiv neo-nacističkih hordi,dominantan na ruskoj punk/hardcore sceni tokom 90-ih i početkom 2000-e.

I dok je većina ljudi sa muzičke scene ulazila u komrpomise sa nazi šupčinama,Kostolomac i njegovi najbliži prijatelji počeli su da izbacuju fašiste sa svirki.Ubrzo je Ivan postao osnivač i uvaženi lider R.A.S.H. skinheda iz Moskve (Crvenih i Anarho Skinheda – Red and Anarchist Skinheads).

Tokom prethodnih godina tukao je naciste na ulicama,obezbeđivao punk/Oi! svirke,uzimao učešće na političkim demonstracijama i trenirao klince u borilačkim veštinama.

Neo-nacisti su mrzeli Ivana,plašeći ga se jer je bio jedan od njihovih najopasnijih neprijatelja.Njegove fotografije i adresa,pojavljivale su se na mnogim web sajtovima uz poruke kojima mu se pretilo smrću.

Napadali su ga u više navrata,pravljene su mu sačekuše ispred kuće i to svaki put od strane brojčano nadmoćnijih protivnika naoružanih noževima,palicama i šrafcigerima.Nedeljama je bio u bolnici balansirajući po tankoj liniji između života i smrti.Međutim,bez obzira na sve ostao je veran svojim idelima.

Uvek je bio u prvim borbenim redovima,uvek spreman za borbu iako se dešavalo da predvodi brojčanu slabiju grupu.Njegov nadimak ''Kostolomac'' govori sam za sebe.

Ivan je napadnut u sačekuši blizu svog stana.Kukavice su mu pucale dva puta u potiljak,previše uplašene da bi mu pogledale u lice iako su imale pištolj u rukama.

Živeo je kao ratnik i umro kao istinski heroj.

Počivaj u miru ujka Vanja!Bićeš u našim srcima zauvek!

Nikad ne oprosti,nikad ne zaboravi!
 
l_82128044bdc14cc294acd69f6ae7fe45.jpg
 
Cuj malo... Nego, tvoj drugar ima srece sto su nasi skinsi pitchkice, za razliku od ovih ruskih ludaka.
pa i on je skins ,samo sto su kod nas u NSu ti skinsi sharovci i pankeri brojniji i uglavnom jaci od naci skinsa ...tako da u tom smislu mozda ima srece ... mada mi je cela ta prica debilna , aj pre 10 -15 godina jos Boze pomozi kad su se skoro svi lozili na to al danas ...
 
..neko mora, nisu svi forumski borci protiv shovinizma..ocu reci lukavi mishevi..
Potpuno si u pravu.Takve miseve mozemo naci najvise kod liberala koji vrbuju levicare,a onda ovi poginu u sukobu sa nacistima.Kad se samo setim da je jedan LDP-ovac trazio od mene i nekih mojih prijatelja da obezbedjujemo njihove "antifa" :roll: skupove,odmah mi dodje da povratim.Ako sebe dovodim u opasnost radicu to zbog svojih ideala kao i do sada, a ne da bi cistio njihova g**** koje su sami prozveli.U socijalistickim zemljama (npr. Kina) zna se gde su nacisti - u rupi sa metkom u glavi,tako da nema potrebe da se bavimo demokratijom i krsenjem "ljudskih",pardon nacistickih prava. :whistling:
 
Poslednja izmena:

Back
Top