A ako se sudbina poigra sa vasom vezom?

Poruka
19.457
U gomili postova zene su tvrdile da bez dobrog sexa nema dobre veze i da je to ono 'sto ucvrscuje vezu' i
'da je to vrhunac ljubavi'.
Zaista mi se dopada koliko u svojim postovima velicate ljubav kao najplemenitije osecanje coveka a pogotovu njenu nesputanu manifestaciju kroz razne oblike seksualnih ludorija, vestina i igara.

Medjutim,
Sta biste uradile da muskarac koga obozavate i za koga ste udate ostane impotentan bez sanse da se stanje promeni?
Moguca resenja:
1/Ostale bi s njim i lisile se sexa do kraja zivota (95% vas je izjavilo da ne vara partnera)
2/Razvele se (da ne biste ostale bez sexa koji je ipak bitniji od ljubavi tj. ako smatrate da ljubav nestaje sa potencijom muza).
3/Ostale bi sa njim i nasle ljubavnika.

Sta tada ciniti, moje dame?

Zahvaljujem na komentarima.Prognoziram da ce biti max. tri odgovora na ovaj topic.
 
Zanimljiva tema, nema shta. Jedini problem je u tome shto se moze odgovoriti po principu "shta bi bilo kad bi bilo", i to u velikoj meri pod uticajem trenutnih emocija, dogadjaja i sl, na stranu to shto vecina nas nije udata.

Evo, da uzmem sebe za primer, da ne bude da pricam napamet.
Smatram da je sex bitna stavka u jednoj vezi, ali da nije to ono shto upotpunjuje emocionalnu vezu izmedju dva bicca. Trenutno sam u takvoj harmonicnoj vezi da stvarno ne mogu da zamislim sebe da sam s nekim drugim, pa ne znam shta da se desi ..
Tesho je dati objektivan odgovor pod navalom ove doze subjektivizma, zar ne?:)

Volim da mislim da je emocija, duhovna veza, ono sustinski sto spaja dva bica..ljubav koja omogucava razvoj u svakom smislu i jednog i drugog parnera, koja pruza a ne trazi..... a sex u jednoj vezi bi predstavljao (samo?) slag na vrhu torte...:)..
 
Interesantno pitanje. Što se tiče rješenja moguća su sva tri u zavisnosti od životne starosti.
1. Ostale bi sa njim i lišile se sexa do kraja života – ako je bračni par vremešan. Sex u poznim godinama i nije toliko bitan.
2. Razvele se – ako je bračni par mlad. Zašto bi žena žrtvovala sebe da provede čitav život s nekim bez djece i ispunjenja tog animalnog poriva zvanog želja za sexom.
3. Ostale bi sa njim i našle ljubavnika – ako je bračni par u nekim «srednjim» zelim godinama kada je kasno da se počne iznova s nekim drugim, a rano da se povuče iz svijeta emocija, kada je oformljena porodica i kada dosta zajednički proživljenog veže oboje.
Žena koja nije iskazala sebe kao Žena, (kao ljubavnica, kao majka) postaje nezadovoljna, frustrirana, zajedljiva, zlobna.
Jovan Dučić je napisao o ženi:
- Ne čekajte nikakvo dobro od ženine pameti, nego samo od ženinog srca. Ja pamet čovjeka računam po onome šta kaže, a pamet žene po onome što ne kaže. Žena moral smatra estetikom, a čovjek logikom; a to znači da je moral kod nje u osjećanju, a kod njega u glavi. Zato je žena moralnija nego čovjek.
- Žena ima dvije svoje misije na zemlji; da bude majka i da bude supruga. Ona je od prirode stvorena da bude majka, a samo je ljudskim zakonima natjerana da bude supruga. Zato se žena skoro uvijek odazove svojoj prvoj dužnosti – prema božanstvu i prirodi, a prilagođava se, sa više ili manje uspjeha, prema zakonima braka koji su ustanova čovjeka. U toj vezi s prirodom ona je velika i moćna; ali u vezi sa čovjekom ona je slaba i često bijedna, a zato i lažna.
 
kuja3.gif

Efendi i Eva to su para dva, grlili se, ljubili se sve do pola dva. posle toga odoše sa posla kući. moguće da nastave analizu u večernjim i noćnim satima.
Efendijo, radiš li ti nešto po pitanju sexa kada celu noć i dan filozofski razmišljaš. :?: :wink:
 
jbg, ne znas sta iza ugla ceka. To niko ne moze da predvidi. Isto bi tako mogli da postavimo pitanje, sta bi bilo kad bi bilo....
cekate trazite godinama srodnu dusu, sa nekim da podelite sve u zivotu i da volite, napokon pronadjete i dozivite ljubav svog zivota, vencate se, provedete nekoliko godina u predivnom braku, planirate porodicu i sve sto ide uz to, ali.....jedno jutro poziv i obavestavaju vas da voljenog bica vise nema!!! :( nikad vise milo moje

i tako kada postavim sebi pitanje te vrste, hm, jbg, bolje impotentan i da ga imam, nego da uopste nemam. Pod uslovom, naravno da uopste nadjem i dozivim ono sto sam pisala u prethodnom pasusu. A sto se tice potreba za sexom pa postoje nacini da se to resi i bez varanja. Ali da bi bila teska situacija, to je sigurno, ali uvek postoji i gore.
 
Dajem sebi pravo da govorim u ime zenske populacije,
i ako mnogi ne podrzavaju moje stavove...

Jako je bitan razlog impotencije...
ako je u pitanju neki fizicki faktor,recimo zakacio se kad je preskakao ogradu,ili ubo se na trn kad je hteo da ubere ruzu...
onda ke zena ostati sa njim ako je dotle sve bilo harmonicno...
a ako je uzrok psihicke prirode...recimo
uplasi ga beli macor u mraku,skoci mu zaba na nogu
pa se covek presekne
onda ce zena verovatno otici
ccc :twisted:
 
-Eva-:
1.Ostale bi sa njim i lišile se sexa do kraja života – ako je bračni par vremešan. Sex u poznim godinama i nije toliko bitan.
2.Razvele se – ako je bračni par mlad. Zašto bi žena žrtvovala sebe da provede čitav život s nekim bez djece i ispunjenja tog animalnog poriva zvanog želja za sexom.
3.Ostale bi sa njim i našle ljubavnika – ako je bračni par u nekim «srednjim» zelim godinama kada je kasno da se počne iznova s nekim drugim, a rano da se povuče iz svijeta emocija, kada je oformljena porodica i kada dosta zajednički proživljenog veže oboje.

Ja se slazem sa 1 i 2,ali za 3 bas nisam sigurna da bi mogla tako da funkcionisem i da taj odnos izmedju mene i ljubavnika ostane cisto seksualne prirode.Ma ja mislim da bi se u takvim okolnostima brak raspao sa ljubavnikom ili bez njega.Stvara to probleme,komplekse kod muskarca,nije mu lako,nije vise opusten,to odmah po meni stvara nepoverenje i nije lako ziveti sa njim u takvim okolnostima ma koliko zeni ta stvar eventualnbo bila nebitna,jer ima i takvih zena.
Evo nama je bas profesor psihologije na faxu pricao o tome oslanjajuci se na slucajeve iz praxe.Jedan od saveta koje nam je dao je da uvek spavamo sa partnerom pre braka,jer praksa pokazuje da nemogucnost muskarca da zadovolji zenu stvara kod vecine itekakve komplekse koji vode u probleme.On je takodje pricao o ostecenju potencije koje nastaje kao propratna pojava alhoholizma(dugotrajne upotrebe alhohola),a kao sledeca karika u lancu zbog ostecenja nastaje psihijatrijska komplikacija-patoloska ljubomora alhoholicara koja ima sve karakteristike sumanute ljubomore.Naravno,za njenu pojavu je verovatno i zasluzan psiholoski profil osobe kakva je alhoholicar,ali ja sam uverena da velika vecina ljudi ne bi mogla da sacuva mir u glavi kada bi do gubitka potencije doslo,i ne verujem da bi sve moglo da bude kao sto je bilo do tada.
Citala sam bas pre neki dan,pissmo u novinama koje je poslala citateljka koja ima identican problem,ona je posle toga dugo ostala u braku,ali vise ne moze.By the way muz joj dozvoljava da ima ljubavnika.Bas sam se slozila sa odgovorom psihologa,ali sam verbalno slaba pa ne umem na odgovarajuci nacin da parafraziram njene reci,ali ako nadjem novine prekucacu.
Takodje,ako smo u nekim srednjim godinama,po meni je bitno da li jos uvek odgajamo decu koja zive u istom domacinstvu,ili su vec samostalna.
Ne znam sta da kazem za slucaj 3,bas ne znam...mislim da bi tu odigrale ulogu sve zivotne okolnosti,ali ne verujem da bi resenje bio ljubavnik...bar ne trajno...
 
Evo i pisma...nadam se da ne smeta...efendija...(?)
Meni se cini da pokazuje koliko je to veliki problem,a ovde svi odgovaraju k'o iz topa,po meni neiskreno iz nehata.Lako je pricati hipoteticki,posmatrajuci ljude oko sebe nesto nisam primetila da ljubav prevazilazi i mnogo manja iskusenja,odiskusenja da se osoba odrekne mogucnosti da ima sex sa osobom koju voli do kraja svog zivota.Meni ta kombinacija sa ljubavnikom deluje kao 2xpo pola kvalitetnog odnosa,a ja sam bar...uvek za sve ili nista.

PISMO-Imam 57 godina,reklo bi se dosta iskustva,a opet neodlucna sam,pa molim za savet.Zbog bolesti muz mi je postao impotentan kad sam imala 48.Udala sam se u devetnaestoj,imala skladan brak.I sadaa jee tako sto se tice svega ostalog.Imamo odraslu decu i unuke,pa sam se posvetila njima ne razmisljajuci o sebi.Smatrala sam da cu prevazici probleme,jer mi nije padalo na pamet da varam muza.Sve ove godine sam se 'drzala',a sada osecam da sam u krizi.Nesto jace od menetera me da razmisljam o drugim muskarcima,svakodnevno sanjam ljubavne scene.Muz zna za ovo,tolerantan je,normalno,ne zeli da zna konkretno s kim sam a mene jos uvek proganja misao 'zar u ovim godinama'.Molim vas pomozite mi.Dobro izgledam i meta sam nekih udvaraca.Jos vise me zabrinjava kako sve ovo moze da se odrazi na zdravlje,mislim na rad hormona jer vrlo cesto osecam lupanje srca,preznojavanje,budim se nocu.S druge strane ne bih zelela da remetim porodicni mir.Da li cu pogresiti ako se upustim u neku avanturu?

ODDDGOVOR:Nauka kaze da se radjamo i sa ovog sveta odlazimo kao seksualna bica.Da su Eros i libido,koji stoje u osnovi nase sexualnosti,u stvari mocne energije samog zivota.I da od njih ne mozemo pobeci.Mozemo ih samo potisnuti na duze ili krace vreme.
Vi cete znati o cemu govorim.To potiskivanje.To je ono sto vi radite poslednjih 10-ak godina.Iz vernosti i lojalnosti prema svom bolesnom muzu.Samo sto vi niste bolesni.U vama Eros i zivot i dalje postoje.I to nema veze sa tim sto vec imate unucice i sto ste baba.U telu i dusi jos uvek ste zena.Od toga je tesko pobeci.
A sto se tice vase zelje da eventualnom buducom avanturom ne narusite porodicni mir,moram vam reci da je on vec odavno poremecen.Jos pre 10 godina kada je vas muz postao impotentan.Jos tada je od musko-zenskog postao bratsko-sestrinski odnos.Tako je porodicni mir vec odavno privid ispod kog su snazni zemljotresi vase suspregnute seksualnosti.Da li cete ako je pustite napolje,u kciju,promeniti vas dosadanji nacin zivota.Hocete,naravno.
Prosto zato sto nije moguce imati avanturu koja ce uticati na vas brak i odnos sa muzem.
Jer,sex,nikada nije samo sex.
Uvek vuce jos svasta sa sobom.
Emotivno.

Ja se raspisah ovde,sta mogu...inspiracija...visak E...odoh sad na ucenje!
 

Back
Top