Alergija

...creatrix...

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.503
...prvo- ne vidim da li postoji a ako postoji thread sa ovakvom tematikom spojite prebacite izbrishite...

...drugo- da li je potreban uput za proveru moguceg postojanja alergija... dijagnostikovali su mi kada sam bila dete da sam alergichna na penicilin (a kazu da se to vremenom moze promeniti) a nikada mi nisu medicinski potvrdili da sam alergichna na jaja (ne u velikoj meri, nemam osipe po celom telu samo imam sitne crvene pechate na licu i dodatno mi bude masna koza lica)... a to je konto vakcina protiv gripe koju ne smem da primim jer mi nikada nisu ni rekli da idem to da proverim...
 
...prvo- ne vidim da li postoji a ako postoji thread sa ovakvom tematikom spojite prebacite izbrishite...

...drugo- da li je potreban uput za proveru moguceg postojanja alergija... dijagnostikovali su mi kada sam bila dete da sam alergichna na penicilin (a kazu da se to vremenom moze promeniti) a nikada mi nisu medicinski potvrdili da sam alergichna na jaja (ne u velikoj meri, nemam osipe po celom telu samo imam sitne crvene pechate na licu i dodatno mi bude masna koza lica)... a to je konto vakcina protiv gripe koju ne smem da primim jer mi nikada nisu ni rekli da idem to da proverim...

Ako ti je jednom dijagnostifikovana preosetljivost na penicilin to je to....ne smeš da koristiti do kraja života..na osnovu ovog što si navela, rekao bih da si alergična i na jaja..:neutral:
inače, odi kod alergologa,koji će ti uraditi kožne probe i tačno utvrditi na šta si alergična..:)
 
dobro, ajde sad da malo pojasnimo to.
kod mene je utvrdjen nenormalno veliki nivo imunoglobulina e, postavljena dijagnoza bronhijalne astme, alergijskog sinuzitisa, i tako..na obicni ujed komarca reagujem ko da me je ujela roda:dash:
visegodisnjom upotrebom revite, gotovo su mi nestali simptomi astme, ali sinusi me ubijaju..i makar jednom nedeljno dobijem napad kijanja, curenja nosa, koja ne stane dok ne popijem nesto-aspirin, ferveks ili sl. posle toga kao da nista nije bilo..
povremeno pijem nesto protiv alergije..
zanima me da li je pametno koristiti ehinaceu,i sl kao nacin za odbranu protiv gripa?
ili da se zadrzim na vitaminu c, i reviti?
 
dobro, ajde sad da malo pojasnimo to.
kod mene je utvrdjen nenormalno veliki nivo imunoglobulina e, postavljena dijagnoza bronhijalne astme, alergijskog sinuzitisa, i tako..na obicni ujed komarca reagujem ko da me je ujela roda:dash:
visegodisnjom upotrebom revite, gotovo su mi nestali simptomi astme, ali sinusi me ubijaju..i makar jednom nedeljno dobijem napad kijanja, curenja nosa, koja ne stane dok ne popijem nesto-aspirin, ferveks ili sl. posle toga kao da nista nije bilo..
povremeno pijem nesto protiv alergije..

zanima me da li je pametno koristiti ehinaceu,i sl kao nacin za odbranu protiv gripa?
ili da se zadrzim na vitaminu c, i reviti?

evo pogledaj ovo što sam boldovao: Povećani Imunoglobulini E su JASAN pokazatelj da se organizam nalazi u stanju povećane alergijske preosetljivosti, što i sama kažeš
Napadi kijanja i curenja nosa, kod tebe konkretno, nisu znak obolelih sinusa, već alergije (aspirin ublažava upalne i inflamatorne procese u organizmu, a ferveks sadrži feniramin-maleat, koji je antihistaminik stare generacije, koji je mnogo efikasniji od ovih novih i smesta zaustavi alergijsku reakciju...), zato ti je odmah po ispijanju ferveksa i aspirina bolje..
Moje je mišljenje da si alergična na nešto što te okružuje u svakodnevnom životu (prašina, cveće, mačka, pas, polen...) i da moraš utvrditi uzrok te alergije...Ili to ili da stalno piješ antihistaminike, ali one novije generacije, koji ne izazivaju sedaciju..:neutral:
Što se ehinaceae tiče, ona deluje na taj način što njeni sastojci stimulišu ćelije imunog sistema koji vrše likvidaciju patogenih u organizmu....da li si alergična na ehinaceu?
Lako proveri: popiješ tabletu sa ehinaceom ili extract echinceae fluidum, pa ako se jave znaci alergije smesta popiješ tabletu šumećeg kalcijuma ili antihistaminik koji inače koristiš u akutnim stnjima..:)
 
nisam ikad pila ehinaceu, i danas sam htela da je kupim, ali prvo, nisam bila suigurna kako ce reagovati moje alergije, a drugo, ima sto vrsta..:think:
meni su se najvise dopale kapi-kombinacija propolis-ehincea-vit c..
a one su vrlo jeftine i ima ih..a preporucivali su mi neke talijanske kapsule koje su pet puta skuplje..
sta ti kazes?
 
nisam ikad pila ehinaceu, i danas sam htela da je kupim, ali prvo, nisam bila suigurna kako ce reagovati moje alergije, a drugo, ima sto vrsta..:think:
meni su se najvise dopale kapi-kombinacija propolis-ehincea-vit c..
a one su vrlo jeftine i ima ih..a preporucivali su mi neke talijanske kapsule koje su pet puta skuplje..
sta ti kazes?

U principu, pošto kontrolišem sve to, najiskrenije ti preporučujem tablete, šumeće tablete ili kapsule iz tri razloga: količina aktivnog principa je standardizovana, ne sadrže konzervans i prijatnog su ukusa....
Kod tečnih ekstrakata i tinktura količina aktivnog principa može veoma da varira usled različitih biljnih sirovina korišćenih u ekstrakciji, dužine ekstrkcije i rastvarača korišćenih u tu svrhu...:neutral:
vrlo česti su slučajevi falsifikata kapi...:neutral:
 
U principu, pošto kontrolišem sve to, najiskrenije ti preporučujem tablete, šumeće tablete ili kapsule iz tri razloga: količina aktivnog principa je standardizovana, ne sadrže konzervans i prijatnog su ukusa....
Kod tečnih ekstrakata i tinktura količina aktivnog principa može veoma da varira usled različitih biljnih sirovina korišćenih u ekstrakciji, dužine ekstrkcije i rastvarača korišćenih u tu svrhu...:neutral:
vrlo česti su slučajevi falsifikata kapi...:neutral:

citala sam da se efekat ehinacee povecava ako se uzima u kombinaciji sa vitaminom c i propolisom. te kapsule ehinacee se piju jedna dnevno. koja je uz njih optimalna doza propolisa i vit c, i u kom obliku?
 
citala sam da se efekat ehinacee povecava ako se uzima u kombinaciji sa vitaminom c i propolisom. te kapsule ehinacee se piju jedna dnevno. koja je uz njih optimalna doza propolisa i vit c, i u kom obliku?

Federal Drug Agency (FDA) preporučuje dnevni unos od 80-100 mg za normalne dnevne potrebe...u svrhu povećanja imuniteta ta se doza može povećati i više puta, mada uzimanje 1g vitamina C se po najnovijim studijama ne preporučuju...:neutral:
Nasuprot tome, propolis se može uzimati u neograničenim količinama, a antioksidativna i imunostimulatorna aktivnost mu je veća od vitamina C i ravna je onoj koju ispoljavaju fenolska jedinjenja iz Echinacea...:)
 
Federal Drug Agency (FDA) preporučuje dnevni unos od 80-100 mg za normalne dnevne potrebe...u svrhu povećanja imuniteta ta se doza može povećati i više puta, mada uzimanje 1g vitamina C se po najnovijim studijama ne preporučuju...:neutral:
Nasuprot tome, propolis se može uzimati u neograničenim količinama, a antioksidativna i imunostimulatorna aktivnost mu je veća od vitamina C i ravna je onoj koju ispoljavaju fenolska jedinjenja iz Echinacea...:)

znaci, jedna kapsula ehinacee, jedan c1000, i propolis do mile volje:)
hvala analatik.:)
 
kako skodi? jedino sto sam cula je da moze da potpomogne stvaranju peska ..ima jos nekih problema?

muka, gađenje, povraćanje, bolovi u jednjaku, osećaj da ti gori u grudima, crvenilo kože, grčevi u gastrointestinalnom traktu, umor, mada može, zbog velike količine kiseline koja se unosi doći i do poremećaja pH vrednosti tkivnih tečnosti i acidoza...
vitamin C naprotiv, otapa sve kamenčiće, izuzev oksalatnih..
 
ne vitamin C od 1000.....postoje studije da ta koncentracija škodi...dovoljno je popiti šumeći od 500mg ili običnu tabletu od 350...:)

Koristim obican C vitamin, tableta od 500 mg/dnevno zbog jacanja imuniteta i to obicno u vreme sezone gripa.

1) Da li je ta kolicina prevelika ? Treba li da je smanjim na pola tablete, recimo ?
2) Kolika je iskoristljivost C vitamina iz tablete tj. da li organizam uspeva da iskoristi taj C vit unet tabletama ?
 
...Nasuprot tome, propolis se može uzimati u neograničenim količinama, a antioksidativna i imunostimulatorna aktivnost mu je veća od vitamina C i ravna je onoj koju ispoljavaju fenolska jedinjenja iz Echinacea...:)

Pretpostavljam da propolis ne smeju uzimati oni koji su alergicni na pcelinje proizvode. Tacno ili pogresno ?

Da li je dovoljno svakodnevno uzimanje meda umesto propolisa ili ta 2 proizvoda ne treba uporedjivati vec zasebno koristiti ?
 

Back
Top