Rasizam i tinejdzeri

Petar BSK

Veoma poznat
Poruka
10.059
Danas prolazim pored moje stare skole i vidim grafit SRBI+CIGANI,koji je precrtan i dole je napisano Srbija Srbima.To su napisale neke devojke koje su sad zavrsile osnovnu...Pitam se sta one znaju o indetitetu naseg naroda kad nisu bile na dva casa istorije.A i pitam se sta su Romi ikad ucinili Srbima pa ih mrze....
 
Poslednja izmena od moderatora:
realno-rome svi mrze........
i moje misljenje je da su za to sami krivi-zato sto su izabrali sami da zive kako zive......
ne mrzim ih kao narod,niti imam predrasude,ali kada vidim one klince ili matorce koji prosjace,pa kupe pivo,dodje mi u facu da im pljunem.....
msm,kada pogledas rome danas,tuzno je da se setis njihovog predjasnjeg nacina zivota.........koji je bukvalno legendaran,i opevan u romantizmu nebrojano puta..................
edit:monomax ce o rasizmu imati mnogo toga da kaze:lol:
 
jednom je jedan ciga trazio mojoj mami pare za hleb a ona posto je znala da ce da potrosi na pivo ili cigare otisla je do prodavnice i kupila mu hleb...msm najvise me nervira to sto prosjace a kad im ne das onda neka cigancica kaze "vestice"..

btw:ova tema bi trebala da bude o njima a ne o rasizmu .
 
Oni kredu jer nemaju,drugi kradu jer su halapljivi....
realno,ti si ovu temu otvorio prethodno ubedjen u nesto,i vidis samo onako kao si zacrtao sebi.......
pitanje je sto nemaju?
i ne znam da li gledas vesti,koliko problema prave sa iseljavanjima,a drzava im je obezbedila "kontejnere",ali ne,gospoda hoce vise prostora,a vamo su u kaljugama ziveli............
ako kontas poentu,malo sam konfuzna..........:rumenka:
 
Цигане волим. Симпатични су ми. А мали посебно. Овим из краја увек дам дувана, па воле и они мене. А мала Бренда је посебно занимљива. И Бруно, једном сам му дала 100 динара да купи себи нешто, а он дошао и купио себи и мени по сок.:lol:

Сад, има ту стоке, него шта. Али стоке има у свакој нацији, ј*бем ли га.
 
realno,ti si ovu temu otvorio prethodno ubedjen u nesto,i vidis samo onako kao si zacrtao sebi.......
pitanje je sto nemaju?
i ne znam da li gledas vesti,koliko problema prave sa iseljavanjima,a drzava im je obezbedila "kontejnere",ali ne,gospoda hoce vise prostora,a vamo su u kaljugama ziveli............
ako kontas poentu,malo sam konfuzna..........:rumenka:

Pitanje je tinejdzera,ne nacije.Odakle tolika mrznja?
 

Back
Top